Shoutbox 0 nowych PW 


15 Stron V  « < 11 12 13 14 15 >  
Reply to this topicStart new topic
> akumulator do sportu
Rezor
post Mon, 15 May 2017 - 13:11
Post #241


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Najprościej: http://allegro.pl/miernik-cegowy-multimetr...4807369432.html
Albo posprawdzać co "ciągnie" na zapłonie i posprawdzać po bezpiecznikach ile max powinno brać. Co do rozrusznika u mnie przy 5.0 pobiera ponoć 100~120A reszta osprzętu: CCRM, zapłon etc. coś w okolicy 80A. Radia i całej reszty nie mam


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 15 May 2017 - 13:11
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
jackkpl
post Mon, 15 May 2017 - 14:13
Post #242


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(GodISmE @ Mon, 15 May 2017 - 11:50) *
5-6 kg to juz by bylo spoko. Jest jakis sposob zeby obliczyc minimum parametry (pojemnosc i prad rozruchowy) dla mojego 3,5L?


Ludzie odpalali V8 z akumulatorów motocyklowych. Jak masz manual, to napewno pomoże odpalanie na sprzęgle. 200A z nowego akumulatora będzie spokojnie (zobacz, że rozrusznik ma z reguły ~1.5kW , napięcie przy rozruchu ok 10V, to daje 150A prądu ciągłego).


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
waldi 156
post Fri, 26 May 2017 - 00:01
Post #243


User
Dołączył: Mon, 24 March 2008
Skąd: Gdańsk





kupilem AGM landport YTX20L-BS i po godzinnej jezdzie lekko spuchl w audi s3 . po zalaniu byl ladowany ladowarka pradem 0.9A i bylo wszystko ok ale w aucie musialo go zaczac przeladowywac . mozna jakos zmniejszyc prad ladowania na alternatorze?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 26 May 2017 - 10:28
Post #244


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(waldi 156 @ Fri, 26 May 2017 - 00:01) *
kupilem AGM landport YTX20L-BS i po godzinnej jezdzie lekko spuchl w audi s3 . po zalaniu byl ladowany ladowarka pradem 0.9A i bylo wszystko ok ale w aucie musialo go zaczac przeladowywac . mozna jakos zmniejszyc prad ladowania na alternatorze?

A czy motocykle mają alternatory z ograniczeniem prądu? Na moje to działają tak samo, jak te samochodowe (poza mniejszą wydajnością prądową),więc w motocyklu (do którego ten akumulator jest przeznaczony) będzie ładowany tak samo.
Reklamuj produkt i tyle.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Wed, 07 Jun 2017 - 10:23
Post #245


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Andrzej, ten?
https://www.akumulatory24.pl/yuasa-ytx20hl-p-255.html

Ile on wazy?


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 07 Jun 2017 - 11:47
Post #246


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Tak, ja mam ten właśnie. Wazy 6kg. Teraz w Kielcach co chwilę zapalałem i podjeżdżałem kawałek, no ale to nie test bo upał był smile.gif
Jest do napełniania samemu kwasem (dołączony, procedura w instrukcji). I tu jedno ale - musi być pionowo, tylko fabrycznie napełnione mogą być poziomo.
Do klem dałem przejściówki takie:
http://www.lamet.com.pl/foto/produk_foto/adapter1.jpg
Tylko nie mogę teraz przypomnieć sobie z jakiego sklepu te adaptery.
Ładowarka taka:
http://www.mc-sklep.pl/inteligentna-ladowa...zp-3-p-101.html
(fajna bo szeroki zakres pojemności obsługuje jak inne auta masz z dużymi aku)


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Wed, 07 Jun 2017 - 14:18
Post #247


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Coobcio mowi ze na miescie jezdzac to mozna je przeladowac i radzi 35-40ah. Drugi kumpel z kolei mowi ze te male 310A to jedno odpalenie i jak nie zakreci raz to dupa.
Teraz mysle, ze poki jeszcze po miescie jezdze to moze kupie taki zwykly ale max 10 kg! A wy jezdzicie z tymi Yausa na codzien po miescie?


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 07 Jun 2017 - 15:57
Post #248


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





No ja po mieście nie jeżdżę, ale nie wiem o co z przeładowaniem chodzi ? Jak jeżdżę na torze 100 km to co za różnica czy na torze czy po mieście te 100km?
Da się w ogóle przeładować akumulator? tam nie działa zasada że w miarę wzrostu stopnia naładowania rośnie jego opór wewnętrzny? plus całe te regulatory napięcia itd. Przeładować to raczej się nie da. A na ile odpaleń wystarczy ? nie wiem, ale 310Ah to nie tak mało wcale. Ja drugi raz kupując to na pewno jeszcze mniejszy bym brał, widzę po prostu po tej ładowarce , że nie był jeszcze nigdy tzw głęboko rozładowany (a z tego co wiem to takie rozładowania są groźne dla akumulatora).


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Wed, 07 Jun 2017 - 16:40
Post #249


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Moze go zle zrozumialem, zapytam. Czyli aku jest po to zeby tylko odpalic a pozniej juz alternator tylko dziala a akumulator nie, tak? Aku juz pozniej nie oddzialowuje na alternator ani alternator na.aku?

Prad rozruchowy to juz rozumiem jakie ma znaczenie a pojemnosc tylko i wylacznie to.jak dlugo pozostanie naladowany miedzy odpaleniami?
Tylko te dwie rzeczy maja znaczenie?


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 07 Jun 2017 - 16:52
Post #250


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Ja się nie będę wymądrzał ze spraw elektrycznych, ale myślę że tak - potrzebny jest na rozruch i działanie urządzeń (światła itd.) gdy silnik nie działa . I na alarmy jak pozostawione auto na długo i jakieś inne upływy prądu niesklasyfikowane podczas postoju. Jak jeździ to alternator daje prąd do zapłonu, świateł , komputera itd.
Czyli najgroźniejsze to częste nieudane rozruchy, częste rozruchy i krótkie odcinki po nich pokonywane, postoje bez pracującego silnika. No i zima.

Pojemność to ja rozumiem jak ilość litrów wody w wiaderku - jak dużo to dużo szklanek (szklanka - jeden rozruch) można pobrać, jak mała pojemność - to mało. Na rozruch wystarcza powiedzmy szklanka, silnikowi obojętne czy ją dostaje z małego czy dużego wiaderka (byle dostał szerokim strumieniem - dużo w krótkim czasie ) , w małym po pobraniu szklanki może już prawie nic nie być, ale auto to obojętne bo już chodzi i dolewa wody znów alternatorem cienkim strumyczkiem.Ale jak będzie potrzebować drugiej szklanki to może zabraknąć jak wiaderko faktycznie b małe (tylko ile to małe to względna kwestia, na tor zapasu nie trzeba, na co dzień raczej tak), bo ją pobiera z kolei szerokim strumieniem.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Wed, 07 Jun 2017 - 17:11
Post #251


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Proste jak budowa cepa wink.gif Ma to sens ale ja caly czas kojarze jak to sie zawsze mowilo, zeby samochod pochodzil troche zeby sie podladowal akumulator (np. po odpaleniu z kabli). Wiec cos w tym jest.

Ten twoj to chyba 6,7 kg ma dokladnie:
http://sklep.prostowniki-akumulatory.pl/ak...10a-p-1111.html

Chyba go wiec kupie a do tego moze jakis najtanszy zwykly 35-40ah 10kg i bede wozil na tor, w razie jakby mi zdechl ten Yuasa.


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 07 Jun 2017 - 17:28
Post #252


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Pewnie podają raz ile waży z, a czasem bez elektrolitu ? ja ważyłem jak przyszedł i było 6kg, ale to waga łazienkowa.
U mnie w kącie leży stary coś około 40Ah - jak auto do mechanika idzie (a tam schooodzi smile.gif ) itp. to go zakładam. Choć ostatnio stało u niego dość długo z tym małym , nie doładowaywał, klema nie zdejmowana i ładnie ruszył. Tyle że jest ciepło. Co do wożenia to raz go wiozłem, ale i tak tych gratów się tyle zbiera... że nie wożę.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Wed, 07 Jun 2017 - 19:02
Post #253


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Bylem wlasnie w sklepie i wazylem ten twoj: 5 kg na sucho. Te 6,7kg pewnie po wlaniu.
Pan mowil ze goscie podjezdzaja autami BMW i biora czesto ten zelowy, wiec tez sie da! wink.gif 5,6 kg!
http://sklep.prostowniki-akumulatory.pl/ak...-bmw-p-770.html

A to przeladowanie to nie wiem o czym Coobcio pisal. Przeciez jest regulator napiecia, no chyba ze moze sie cos skopac przez taki akumulatorek? Nie wiem.


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Wed, 07 Jun 2017 - 19:44
Post #254


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Andrzej, moglbys prosze poszukac gdzie te adaptery kupiles?


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 07 Jun 2017 - 21:25
Post #255


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(GodISmE @ Wed, 07 Jun 2017 - 19:02) *
Bylem wlasnie w sklepie i wazylem ten twoj: 5 kg na sucho. Te 6,7kg pewnie po wlaniu.
Pan mowil ze goscie podjezdzaja autami BMW i biora czesto ten zelowy, wiec tez sie da! wink.gif 5,6 kg!
http://sklep.prostowniki-akumulatory.pl/ak...-bmw-p-770.html

A to przeladowanie to nie wiem o czym Coobcio pisal. Przeciez jest regulator napiecia, no chyba ze moze sie cos skopac przez taki akumulatorek? Nie wiem.

Strasznie drogi.
Ja wziąłem ten z allegro (Akumulator Żelowy 12V 18Ah Moretti YTX20L-BS ) i gdybym nie wiedział, że mam mniejszy aku, to bym nie zauważył. Auto kręci z rana identycznie jak na 44Ah centry (który miał zmierzone 20Ah profesjonalnym sprzętem).


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 07 Jun 2017 - 22:08
Post #256


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Znalazłem - adaptery kupowałem u sprzedającego akumulatory Odyssey na Allegro :
http://allegro.pl/listing/user/listing.php...314&order=p

ale teraz nie widzę ich w ofercie? może zapytaj o : "ADAPTER KLEMY DO AKUMULATORA ODYSSEY PC680 PC545"

Są też na rynku takie :
https://www.akumulatory-zelowe.pl/akcesoria...torow-c-11.html

Ale bałem się , że się będzie odkręcać przy drganiach i wstrząsach. 16zł to spróbować można, może nie. Te moje co jakiś czas też dokręcam z pół obrotu (imbus od środka) .

Jacek - te Yuasa są droższe bo mają niby większy prąd rozruchu. Teraz bym też kupił taki jak Twój, albo jeszcze mniej niż 18Ah. Ten co podałeś jeszcze można w dowolnej pozycji mocować bo zalany fabrycznie pewnie.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 07 Jun 2017 - 22:29
Post #257


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Andrzejsr @ Wed, 07 Jun 2017 - 22:08) *
Znalazłem - adaptery kupowałem u sprzedającego akumulatory Odyssey na Allegro :
http://allegro.pl/listing/user/listing.php...314&order=p

ale teraz nie widzę ich w ofercie? może zapytaj o : "ADAPTER KLEMY DO AKUMULATORA ODYSSEY PC680 PC545"

Są też na rynku takie :
https://www.akumulatory-zelowe.pl/akcesoria...torow-c-11.html

Ale bałem się , że się będzie odkręcać przy drganiach i wstrząsach. 16zł to spróbować można, może nie. Te moje co jakiś czas też dokręcam z pół obrotu (imbus od środka) .

Jacek - te Yuasa są droższe bo mają niby większy prąd rozruchu. Teraz bym też kupił taki jak Twój, albo jeszcze mniej niż 18Ah. Ten co podałeś jeszcze można w dowolnej pozycji mocować bo zalany fabrycznie pewnie.


Ten mój jest żelowy, tam się nic nie zalewa. Mierzyłem też jego pojemność na starcie rozładowując prądem 5A , wyszło prawie 16Ah. Norma podaje prąd 20/10 godzinny,czyli dla tego 1.8/0.9A.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 07 Jun 2017 - 22:34
Post #258


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Yuasa o których mowa są w 2 wersjach - zalane fabrycznie - można dowolnie, i zalewane w domu - nie można . Elektrolit też tam chyba się w żel jakoś przekształca, czy nasącza coś, tylko przypuszczalnie chodzi o względy potencjalnego złego zamknięcia wieczka przez nalewającego, więc się zabezpiecza producent.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
waldi 156
post Wed, 07 Jun 2017 - 22:39
Post #259


User
Dołączył: Mon, 24 March 2008
Skąd: Gdańsk





co do lekkiego puchniecia aku okazalo sie ze byl zbyt blisko silnika bez oslonki itd po upalaniu spuchl tam gdzie byl najblizej silnika. jak ostygl to sie naprostowala scianka . przesuniety jak najdalej silnika +oslonka i jak narazie dalej dziala
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Fri, 09 Jun 2017 - 15:03
Post #260


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Kupilem jednak taki najmniejszy samochodowy 8,8 kg. 35ah i 400a za 180zl. Nie chce mi sie dla dwoch kilo kombinowac, przekladac, ladowac, adaptery i mocowania robic i ryzykowac ze nie odpali jak sobie zapomne i szyby np. podniose po zgaszeniu albo co. Postanowilem ze zamiast tego silka, dieta i mniej wodki. schudne te dwa kilo! W sam raz na wakacje rzezba bedzie! wink.gif


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Stron V  « < 11 12 13 14 15 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 14:42