Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Inny silnik do Hondy 3D !?
GRT
post Sat, 02 Aug 2003 - 02:47
Post #21


Frequent User
Dołączył: Sat, 02 August 2003
Skąd: Bydgoszcz





Ja tam wiem jedno ze B16A1 sa to silniki typu V-tec i maja one 150KM
a silniki typu B16A2 sa to silniki typu VTI i maja 160KM , roznica jest w nich taka ze ten drugi ma zmieniony kolektor dolotowy(ssacy) i zmienione oprogramowanie (zlacze komputera tez sie zmienilo) , a co do wersji z poza europy to nie wiem jak jest z mocami ale watpie by cos sie roznily ,zreszta jak to w necie , rozne sa dane wystarczy spojrzec na dane przyspieszenia crxa vtec od 7,2(dane fabryczne) az po 8,3. Zreszta do takiego civica powinien pasowac nawet silnik od integry type r , nawet wyprowadzenie na komputer powinno sie zgadzac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 02 Aug 2003 - 02:47
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Wombat
post Sat, 02 Aug 2003 - 04:21
Post #22


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





CYTAT
Ja tam wiem jedno ze B16A1 sa to silniki typu V-tec i maja one 150KM


to bardzo dobrze wiesz

CYTAT
a silniki typu B16A2 sa to silniki typu VTI i maja 160KM


nie ma silników VTI wodzu. VTI to wypas samochodu z silinikem Vtec.
Zamiast VTI może byc TypeS, TypeR.. to wtylko kwestia wypasu i przystosowania do "sportu". Silnik to zawsze ten sam DOHC 16V Vtec


CYTAT
a co do wersji z poza europy to nie wiem jak jest z mocami ale watpie by cos sie roznily

niestety japońsce zawsze są silniejsze a amerykany słabsze.

CYTAT
rozne sa dane wystarczy spojrzec na dane przyspieszenia crxa vtec od 7,2(dane fabryczne) az po 8,3.

różnie je głównie skrzynia biegów
125KM Vtec przyśpiesza gorzej od 130KM non-vtec bo wersja 125KM vtec ma skrzynie od wersji 160KM kręcącej sie ponad 1000 obr wyżej.
http://www.civic4g.com/specs.htm << poczytaj

włąsnienie róznica tych 6KM robią tą róznice tylko skrzynia.

CYTAT
Zreszta do takiego civica powinien pasowac nawet silnik od integry type r , nawet wyprowadzenie na komputer powinno sie zgadzac.



strzal w ciemno i do tego nie trafiony.. co to znaczy pasować? pasuje bo sie wkłada jak locek czy pasuje bo mozna go tam upchnąc kupując mocowania za ponad 2000 zł ?


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GRT
post Sat, 02 Aug 2003 - 19:56
Post #23


Frequent User
Dołączył: Sat, 02 August 2003
Skąd: Bydgoszcz





To powiedz mi panie wombat czemu type r pasuje do crx ED9 ? lapy do silnika pasuja idealnie jedyna roznica jest taka ze ze wieksza pojemnosc uzyskano skokiem tloka dlatego miska olejowa jest nizej polozona niz w silniku typu B16A1 a blok silnika jest na oko taki sam bo nie latalem z miarka i nie mierzylem . Tak wiec czemu nie bedzie pasowac ?
CYTAT
nie ma silników VTI wodzu. VTI to wypas samochodu z silinikem Vtec.
Zamiast VTI może byc TypeS, TypeR.. to wtylko kwestia wypasu i przystosowania do "sportu". Silnik to zawsze ten sam DOHC 16V Vtec


Hmmmm a mi sie ciagle wydaje ze wyszly 3 oznaczenia silnikow Vtec, Vti, i Vt z czego ten ostni nosi miano inteligentnego . Zreszta wszystkie te 3 typy sa opisane na jednej z polskich stron. A co do Vti to jaki one maja wypas ? Wypas to jest zmieniony uklad kolektora ssacego i oprpgramowanie komputera ? Bo wlasnie dlatego zmieniono oznaczenie silnika .Czy chodzi ci o wyposazenie samochodu ? Ale jak pamietam Vtec DOHC byly tez to najbardziej wypasione wersje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sc0rpion
post Sat, 02 Aug 2003 - 22:32
Post #24


User
Dołączył: Sun, 13 October 2002





CYTAT("BRACIA":eso3oxnr)
Hmmmm a mi sie ciagle wydaje ze wyszly 3 oznaczenia silnikow Vtec, Vti, i Vt z czego ten ostni nosi miano inteligentnego . Zreszta wszystkie te 3 typy sa opisane na jednej z polskich stron. A co do Vti to jaki one maja wypas ? Wypas to jest zmieniony uklad kolektora ssacego i oprpgramowanie komputera ? Bo wlasnie dlatego zmieniono oznaczenie silnika .Czy chodzi ci o wyposazenie samochodu ? Ale jak pamietam Vtec DOHC byly tez to najbardziej wypasione wersje.


widzisz tobie sie tylko wydaje a jak ktos ci pisze ze tak nie jest to powinienes go posluchac

1. vtec to nie jest typ silnika tylko system zmiennych faz rozrzadu
2. vti to model cifa z silnikiem 1.6 dohc vtec, z abs, elektryka itp
3. a to co nosi miano inteligentnego to i-VTEC system zmiennych faz rozrzadu zastosowany w nowych jednostkach napedowych m.in. w CTR, inteligentny bo przelaczenie krzywek nastepuje duzo lagodniej niz w nazwijmy to tradycyjnym vtec'u
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GRT
post Sat, 02 Aug 2003 - 23:27
Post #25


Frequent User
Dołączył: Sat, 02 August 2003
Skąd: Bydgoszcz





Ja sie nie beda z nikim klucil na forum bo wiem na czym polega zasada zmiennych faz rozrzadu. Kolego scorpion to wedlug ciebie silnik z oznaczeniem vtec niczym nie rozni sie od tego z oznaczeniem vti ? Przyjzyj sie dokladnie a zobaczysz roznice w kolektorze ssacym i oprogramowaniu komputera(dlatego nie nazywa sie vtec tylko vti by te roznice byly rozpoznawane) no i z tego powodu ma tez 10KM wiecej.
CYTAT
widzisz tobie sie tylko wydaje a jak ktos ci pisze ze tak nie jest to powinienes go posluchac


ja wyslucham wszystkich opini i z nikim nie bede sie klocil a zawsze chetnie wyslucham nowych opini.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sc0rpion
post Sat, 02 Aug 2003 - 23:34
Post #26


User
Dołączył: Sun, 13 October 2002





CYTAT("BRACIA":36oadnhf)
Kolego scorpion to wedlug ciebie silnik z oznaczeniem vtec niczym nie rozni sie od tego z oznaczeniem vti ?

koledzy bracia a wy dalej swoje NIE MA SILNIKA Z OZNACZENIEM VTI kapisz?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GRT
post Sat, 02 Aug 2003 - 23:40
Post #27


Frequent User
Dołączył: Sat, 02 August 2003
Skąd: Bydgoszcz





Dobra ja juz zakonczylem ten temat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gul
post Sun, 03 Aug 2003 - 13:37
Post #28


Sutener Mocy
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: z Mokotowa





oznaczenia silnika są na silniku, oznaczenia budy i jej wyposarzenia na budzie.. na silniku znajdziesz np. B16A2, na pokrywie DOHC Vtec, a na tylnej klapie oznaczenie VTi.. ot i cala sprawa... to tak jak Kivika pytali w rudnikach czy ma VTi czy Vtec'a, a gdy odpowiedzial że oba to uznali że to niemożliwe


--------------------
VTG crew
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dwaku
post Sun, 03 Aug 2003 - 17:07
Post #29


Forum Killer
Dołączył: Sat, 25 January 2003
Skąd: Muranów





Halogen, moze pokusisz sie o coś czego w Polsce nikt jeszcze nie zrobil... np 2.2VTEC z Preludy

albo 2.0SOHC z Accorda na wielgaśnym turbo

Pomyśl... a później weź kredyt z banku


--------------------
V2 heartbeat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wopeR
post Sun, 03 Aug 2003 - 19:31
Post #30


Frequent User
Dołączył: Wed, 23 April 2003
Skąd: Warszawa / Dublin





Słuchaj BRACIA..
Nie wiem skąd do głowy przychodzą Ci takie bzdury że silnik B18C5/C6 bądź jakikolwiek silnik B18 pasuje od tak do ED9.. Nie wiem również dlaczego wymysliłeś sobie że B16 i B18 różnią się tylko skokiem tłoka.. Rozebrałeś choć raz któryś z tych silników? Swapowałeś już silnik TypeR do 88-91 civic/crx?
W silnikach B16A1 i A2 jest więcej różnic niż tylko oprogramowanie i kolektor ssący.. Chociażby wiązki ECU w A1 to OBD-0 (PW0 ecu) A w VTi sa już OBD1... Nie pleć bzdur bo tylko w zamęt ludzi wprowadzasz...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
banzai
post Sun, 03 Aug 2003 - 20:33
Post #31


Rookie
Dołączył: Sun, 03 August 2003
Skąd: warszawka





CYTAT("dwaku":3xkba57j)
Halogen, moze pokusisz sie o coś czego w Polsce nikt jeszcze nie zrobil... np 2.2VTEC z Preludy


Mała omyłka...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GRT
post Sun, 03 Aug 2003 - 22:46
Post #32


Frequent User
Dołączył: Sat, 02 August 2003
Skąd: Bydgoszcz





Hehe panie woper akura tak sie sklada ze zrobilismy swapa z silnikiem od integry type r , jak zrobimy skrzynie biegow(hehe po tylu latach i oryginlana siedzie wliczajac w to 3 lata KJS) to zobaczysz nas w modlinie na 400m ,a o kostkach miedzy silnikiem a1 i a2 nie wspominalem , wykazales wiec swoja madrosc i mam nadzieje ze jestes zadowolony. Co do budy to pomililo mi sie z EE8 za co przepraszam(eh te browarki).

Dla niedowiarkow powiem ze type r chodzi na kompie od A1 i staramy sie wykombiinowac oryginalny komp od type r , jak ktos posiada takowy i za rozsadna cene chetnie sie dogadamy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GRT
post Sun, 03 Aug 2003 - 22:46
Post #33


Frequent User
Dołączył: Sat, 02 August 2003
Skąd: Bydgoszcz





Hehe panie woper akura tak sie sklada ze zrobilismy swapa z silnikiem od integry type r , jak zrobimy skrzynie biegow(hehe po tylu latach i oryginlana siedzie wliczajac w to 3 lata KJS) to zobaczysz nas w modlinie na 400m ,a o kostkach miedzy silnikiem a1 i a2 nie wspominalem , wykazales wiec swoja madrosc i mam nadzieje ze jestes zadowolony.

Dla niedowiarkow powiem ze type r chodzi na kompie od A1 i staramy sie wykombiinowac oryginalny komp od type r , jak ktos posiada takowy i za rozsadna cene chetnie sie dogadamy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gr00bY
post Sun, 03 Aug 2003 - 23:06
Post #34


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 15 June 2003
Skąd: Warszawa





Sprawdź jeszcze może na http://www.silniki.com.pl (o ile już tam nie patrzyłeś).


--------------------
WORKSHOP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Sun, 03 Aug 2003 - 23:39
Post #35


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





Drodzy BRACIA (ew. drogi Bracie).
Nie ty pierwszy dokonałeś (ah oh ah) swapa silnika B18 do CRX - no ale ah oh eh ah.. itd. Nie mniej jednak mylisz sie co do silników i ich oznaczeń.

Silniki z vtec są w wersjach vtec, iVtec, e-Vtec (choc tego ostatniego na pokrywach zaworków raczej nie zobaczysz). Systemy zmiennych faz rozrządu są w silnikach SOHC i DOHC - i stąd na pokrywkach rozrządu napisy DOHC Vtec, SOHC Vtec, XXXX i-Vtec

NIE SPOTKASZ NIGDZIE silnika oznaczonego VTI lub iVT (a iVT wcale nie oznacza i-Vtec bo jest to oznaczenie starsze od I-VTec o dobre 10 lat). NAwetr na silniku wersji TYPE-R napisali po prostu DOHC-VTEC. tyle że dekiel jest czerowny.

iVT spotkasz na tylnej klapie civica/CRX z 1991 roku i Prelude z roczników znacznie późniejszych ale ŻADEN Z NICH nie bedzie miałsilnika z systemem i-VTec. Bedzie tam zwykłe DOHC VTEC w wysilonej wersji.

Nie bede sie rozpisywale że 1,6 Vtec moze mieć od 110 do 180KM W SERII bo to zależy od tego czy sie Vteca wykorzystuje "do mocy" czy do "ekonomiki". Nie bede też obszernie pisal na czym polega I-VTEC i czym sie rózni od Vtec poprzedniej generacji ktoś to tłumaczył:

CYTAT
a to co nosi miano inteligentnego to i-VTEC system zmiennych faz rozrzadu zastosowany w nowych jednostkach napedowych m.in. w CTR, inteligentny bo przelaczenie krzywek nastepuje duzo lagodniej niz w nazwijmy to tradycyjnym vtec'u


ale totalnie źle. I-Vtec to nie jest żadne przełaczanie krzywek. Tzn jest - i zachodzi równie brutalnie jak w poprzednich Vtecach. I-vtec to przestawienie w stosunku do ciebie wałków rozrządu w sposób płynny - to cos jakby zastosowanie "cam gearów" sterowanych z ECU - po prostu plynna regulacja poożenia walka w stosunku do polożenia koła zębatego.

Jak już masz tą wiedze to wbij se pod czapke że

SOHC/DOHC może mieć vtec/ivtec i to oznaczenia silników w mniej lub bardziej sporowtowo wyposarzonych budach oznaczanych ( do wyboru):

iVT
VTi
VTi-S
VEi (twój econo-vtec)
TypeS
TypeR
TypeS0
SiR
SiR-T
EX
CL
ULEV
RSi
XSi
GSR
iSR
iES


i tak dalej i tak dalej...


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sc0rpion
post Sun, 03 Aug 2003 - 23:51
Post #36


User
Dołączył: Sun, 13 October 2002





CYTAT("Wombat":2r0oo7gn)
...vtec, iVtec, e-Vtec (choc tego ostatniego na pokrywach zaworków raczej nie zobaczysz)
...


zobaczysz, zobaczysz i zeby byc dokladniejszym to nie e-vtec a vtec-e taki napis widnieje na pokrywie silnika D15Z1 w cifach 5gen, wiem natomiast ze w 6gen juz jest sam vtec bez e
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Sun, 03 Aug 2003 - 23:57
Post #37


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





o. zawsze szukalem takiego z nadrukiem i jakoś nigdy nie mialem okazji zobaczyć. było SOHC vtec


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ITR
post Mon, 04 Aug 2003 - 00:47
Post #38


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 02 December 2002
Skąd: z zaskoczenia





CYTAT("BRACIA":3atki10v)
Hehe panie woper akura tak sie sklada ze zrobilismy swapa z silnikiem od integry type r , jak zrobimy skrzynie biegow(hehe po tylu latach i oryginlana siedzie wliczajac w to 3 lata KJS) to zobaczysz nas w modlinie na 400m ,a o kostkach miedzy silnikiem a1 i a2 nie wspominalem , wykazales wiec swoja madrosc i mam nadzieje ze jestes zadowolony.

Dla niedowiarkow powiem ze type r chodzi na kompie od A1 i staramy sie wykombiinowac oryginalny komp od type r , jak ktos posiada takowy i za rozsadna cene chetnie sie dogadamy.


Jezeli wy to bracia z TORUNIA od CRX to my sie znamy. Fakt - chlopaki szukaja kompa od ITR. Mam nadzieje ze wkoncu wpadniecie do modlina we wrzesniu zebysmy powalczyli? Ladnie chodzi wasz CRX B18C6 ale od tego czasu wiele sie zmienilo....


--------------------
Girls are like cars you want every hot one that you see, but you only love yours.
9.439@244 1/4mile FWD
1.48 @ Poznan AWD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GRT
post Mon, 04 Aug 2003 - 09:41
Post #39


Frequent User
Dołączył: Sat, 02 August 2003
Skąd: Bydgoszcz





Siemanko Witek , slyszalem ze troch e sie zmienilo hehe no ale u nas tez sie zmieni po zamontowaniu oryginalnego kompa , jak naprawimy skrzynie biegow to sie narysujemy w modlinie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BoboVtec
post Mon, 04 Aug 2003 - 19:32
Post #40


Super User
Dołączył: Thu, 09 January 2003
Skąd: Warszawa/Boleslawiec





MAM SILNIK

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayI ... 2426467350


--------------------
proMOTO
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wednesday, 24 April 2024 - 01:01