Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Wolne obroty spadają przy dodaniu gazu
autominus
post Thu, 15 Jul 2021 - 09:46
Post #1


Rookie
Dołączył: Sun, 10 May 2020





Witam,
Zmagam się z nierówną pracą na wolnych obrotach, ale z pewnymi wyjątkami. Ważne: Posiadam automatyczną skrzynię biegów (z pozycjami na lewarku P, R, N, D, 2, 1 )

W pozycji skrzyni R, D, 2, 1 - silnik pracuje normalnie, wolne obroty mają prawidłową wartość i silnik ma moc.
Natomiast w pozycji P i N szaleją mi wolne obroty. Silnik pracuje nierówno, a jak dodam gazu to obroty spadają nawet do 500. Wymieniłem przełącznik P/N na nowy, ale bez większego rezultatu. Ostatnio powymieniałem węże podciśnienia, sprawdziłem EGR (u mnie jest mechaniczny na podciśnienie) i działa.

Przy odpalaniu silnik od razu wchodzi na 2000 obr. i schodzi po czym jak zbliża się do wolnych obrotów, to zaczyna nierówno pracować.

Co może powodować taki stan rzeczy?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 15 Jul 2021 - 09:46
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
flapjck1
post Thu, 15 Jul 2021 - 10:36
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





co to za auto i silnik?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daroot
post Thu, 15 Jul 2021 - 11:28
Post #3


Super User
Dołączył: Fri, 10 August 2007
Skąd: Iława (warm-mazur)





Czy to jest przeróbka? Przy przekladce skrzyni automat na manual, robiło się tak że była potrzebna dodatkowa masa na któryś pin z ecu, by podtrzymywał wolne obroty, bez tego były za niskie i gasł. Może to jakiś trop.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Thu, 15 Jul 2021 - 21:58
Post #4


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





obstawiam brudny silniczek krokowy/regulator biegu jałowego albo podparta lub za mocno domknięta przepustnica. Podaj co to za auto to może coś więcej będzie można powiedzieć.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Fri, 16 Jul 2021 - 00:26
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Dziurawy kolektor ssący jeśli to benzyna z przepływką.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
autominus
post Fri, 16 Jul 2021 - 10:51
Post #6


Rookie
Dołączył: Sun, 10 May 2020





To jest Pontiac LeMans, dość prosta konstrukcja oparta na monowtrysku i silniku C16NZ, ale silnik ma fabrycznie 90KM/66KW.
Silnik był remontowany. Komputer nie pokazuje, żadnych błędów.

Przypuszczałem, że to może być problem z przełącznikiem P/N na skrzyni - udało mi się go zdobyć, ale po wymianie nic się nie zmieniło. Przy wymianie przewodów podciśnienia znalazłem jedną nie szczelność, ale teraz tylko i wyłącznie w pozycji P i N są nie równe obroty, a wczoraj przy dodaniu gazu spadały do 500. Dzisiaj naprawdę dobrze rozgrzałem silnik i obroty wahały się w zakresie 650 - 750 w pozycji P i N. Nie wiem dlaczego wolne obroty są za niskie.

Poza tym trochę to dziwne, bo na pozostałych biegach obroty są stabilne - 850obr. , i pojazd się normalnie zachowuje. Dodając gazu ma moc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Fri, 16 Jul 2021 - 10:59
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Może to być problem z krokowym/przepustnicą/szczelnością kolektora ssącego nadal. wink.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jagus
post Fri, 16 Jul 2021 - 14:29
Post #8


Super User
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: pomorze





Podobne objawy miałem jak hydro popychacze były do wymiany.


--------------------
najwazniejsze aby nasze dzieci mialy bogatych rodzicow
Go to the top of the page
 
+Quote Post
autominus
post Sat, 17 Jul 2021 - 23:20
Post #9


Rookie
Dołączył: Sun, 10 May 2020





CYTAT
Podobne objawy miałem jak hydro popychacze były do wymiany.

Hydrauliczne popychacze zaworów są nowe.

CYTAT
Może to być problem z krokowym/przepustnicą/szczelnością kolektora ssącego nadal

W najbliższym czasie będę sprawdzał i na pewno dam znać co i jak.

Zastanawiam się gdyby było coś z serwem, to jakie byłyby objawy?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
autominus
post Mon, 19 Jul 2021 - 20:40
Post #10


Rookie
Dołączył: Sun, 10 May 2020





Odkręciłem przewód serwa od kolektora dolotowego i go zaślepiłem. Niestety nie było żadnej poprawy, więc awarię przewodu, zaworka zwrotnego i serwa mogę wyeliminować.

CYTAT
Podobne objawy miałem jak hydro popychacze były do wymiany.

Możesz mieć rację, ale hydrauliczne popychacze są nowe. Jednak był wymieniany wałek rozrządu i były frezowane gniazda zaworów. Wysokość wystawania zaworów była mierzona przymiarem przeznaczonym do silników OPLA - zgodnie z instrukcją serwisową.

Czy hydro popychacz może powodować podparcie zaworu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Mon, 19 Jul 2021 - 21:59
Post #11


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





CYTAT(autominus @ Mon, 19 Jul 2021 - 20:40) *
Odkręciłem przewód serwa od kolektora dolotowego i go zaślepiłem. Niestety nie było żadnej poprawy, więc awarię przewodu, zaworka zwrotnego i serwa mogę wyeliminować.


Możesz mieć rację, ale hydrauliczne popychacze są nowe. Jednak był wymieniany wałek rozrządu i były frezowane gniazda zaworów. Wysokość wystawania zaworów była mierzona przymiarem przeznaczonym do silników OPLA - zgodnie z instrukcją serwisową.

Czy hydro popychacz może powodować podparcie zaworu?


Witam kolegę, również posiadam taki pojazd i c16nz nie ma 90km tylko 75 tongue.gif
Pomijam że siedzi tam silnik daewoo i z dnia na dzień dłubania w tym powozie wiem że to bliźniacze ale nie takie same konstrukcje.
Tak, hydro może podpierać zawory. Może również ich nie otwierać do końca. U mnie problemy z obrotami były spowodowane różnicami w ciśnieniu sprężania na cylindrach.

PS. thm125 to nie jest czysto hydrauliczna skrzynia biegów wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
autominus
post Mon, 19 Jul 2021 - 23:17
Post #12


Rookie
Dołączył: Sun, 10 May 2020





CYTAT
Witam kolegę, również posiadam taki pojazd i c16nz nie ma 90km tylko 75

Muszę zaskoczyć kolegę, bo Daewoo wykonało dwie zmodyfikowane jednostki na bazie C16NZ - jedną 74HP i bardzo rzadko spotykaną 92HP. Oba silniki konstrukcyjnie są wręcz identyczne, ale wersja 92HP posiadała całkowicie inny wsad pamięci, w którym były bardziej rozbudowane mapy sterowania silnikiem. Mocniejsza wersja posiadała również na kołach rozrządu nabite dwa znaki (duży i mały) - fabrycznie w tej wersji rozrząd był ustawiany na małe znaki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Mon, 19 Jul 2021 - 23:58
Post #13


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





CYTAT(autominus @ Mon, 19 Jul 2021 - 23:17) *
Muszę zaskoczyć kolegę, bo Daewoo wykonało dwie zmodyfikowane jednostki na bazie C16NZ - jedną 74HP i bardzo rzadko spotykaną 92HP. Oba silniki konstrukcyjnie są wręcz identyczne, ale wersja 92HP posiadała całkowicie inny wsad pamięci, w którym były bardziej rozbudowane mapy sterowania silnikiem. Mocniejsza wersja posiadała również na kołach rozrządu nabite dwa znaki (duży i mały) - fabrycznie w tej wersji rozrząd był ustawiany na małe znaki.



A to ciekawe... Muszę zobaczyć co siedzi w mojej budzie...
I tak pójdzie pewnie na złom ale z czystej ciekawości laugh.gif
BTW i tak nie jestem pewny czy porównywanie tego z oplowym c16nz to dobra droga wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
autominus
post Wed, 21 Jul 2021 - 21:18
Post #14


Rookie
Dołączył: Sun, 10 May 2020





CYTAT
BTW i tak nie jestem pewny czy porównywanie tego z oplowym c16nz to dobra droga

Oba silniki konstrukcyjnie są identyczne. W głowicy były montowane te same części co w Oplowym C16NZ. Układ zapłonowy był natomiast zgodny z Daewoo Racer/Nexia. Jeszcze jedno, jednostka 74HP miała pojemność skokową 1598 cm3, a 92HP miała pojemność 1606 cm3. W obu jednostkach była stosowana głowica bezkolizyjna.

W najbliższym czasie przyjrzę się hydraulicznym popychaczom.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Wed, 21 Jul 2021 - 21:30
Post #15


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





Drzwi w pontiacu niby też takie same jak kadettowe a całkowicie inne. Zawiasy mają głębiej, brak wewnętrznych wzmocnień, a nawet profil ramki jest ciut inaczej ukształtowany.
Plastiki w środku też delikatnie inne, licznik ma inny układ wyprowadzeń, wiązka to nie ma nawet grama wspólnego z kadettem. Tak idąc po kolei, gdzie nie zajrzę to niby to samo a wszystko inne wink.gif Nie wierzę że silnik akurat tak o skopiowali skoro wszystko reszta jest ciut inna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
autominus
post Sun, 25 Jul 2021 - 21:15
Post #16


Rookie
Dołączył: Sun, 10 May 2020





Osprzęt silnika jest z Opla, a znaczna część z Daewoo Racer/Nexia/Lanos.

Wracając do głównego wątka tematu. Wychodzi mi, że mam problem z szczelnością na cylindrach. Przypuszczam, że pomimo frezowania gniazd zaworów, to nie wszystkie domykają. Pomimo sprawdzenia wysokości wystawania zaworów odpowiednim sprawdzianem, to chyba co poniektóre są uchylone.
Sprawdziłem kompresję, ale na zimnym silniku i z odłączonym wtryskiem - wiem nie sprawdza się w ten sposób, bo powinien sprawdzić na ciepłym z włączonym wtryskiem, ale wtedy śmierdziało by paliwem pod budynkiem. Pomimo tego uzyskałem pewien obraz sytuacji:
Cylinder 1: 110psi
Cylinder 2: 105psi
Cylinder 3: 130psi
Cylinder 4: 130psi

Czy popychacze mogą podpierać zawory? ,bo frezując gniazda zawór poszedł w górę.

Wiedząc, że zawór poszedł w górę, to może powstała sytuacja w której popychacz jest za wysoki względem nowego położenia zaworu. Na cylindrze drugim z gniazd zostało zebrane 0,3mm, a na pozostałych 0,2mm. zamontowany był również nowy wałek rozrządu, dźwigienki i pestki zaworów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Mon, 26 Jul 2021 - 11:49
Post #17


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Zrób test szczelności cylindrów.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
autominus
post Tue, 07 Sep 2021 - 09:24
Post #18


Rookie
Dołączył: Sun, 10 May 2020





Przepraszam, że tak długo nie odpisywałem, ale byłem bardzo zajęty.

Jeśli chodzi o sprawdzenie szczelności cylindrów, to ile wlać oleju? Oczywiście olej mogę wlać rureczką, aby spłyną po ściance cylindra na pierścienie.

Zamieściłem zdjęcie tłoka jaki jest u mnie w silniku.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Tue, 07 Sep 2021 - 09:31
Post #19


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Sprawdzanie szczelności cylindrów maszynką to nie próba olejowa.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
autominus
post Tue, 07 Sep 2021 - 10:38
Post #20


Rookie
Dołączył: Sun, 10 May 2020





CYTAT
Próba olejowa polega na tym, że do cylindrów w których stwierdzono zbyt niskie ciśnienie sprężania, wstrzykuje się niewielką ilość oleju silnikowego i ponownie mierzy ciśnienie.


Ok. Rozumiem, ale ile tego oleju wstrzyknąć?

CYTAT
Sprawdzanie szczelności cylindrów maszynką to nie próba olejowa.

Chyba, że masz coś innego na myśli?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 22:29