Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Coil on plug/wasted spark zamiast rozdzielacza.
kris4cars
post Sat, 29 May 2021 - 21:28
Post #21


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





No wiadomo że musisz wszystko złożyć, odpalić i wtedy sprawdzić tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 29 May 2021 - 21:28
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
pszczelaszkov
post Fri, 17 Sep 2021 - 23:16
Post #22


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





Nie samymi sukcesami człowiek żyje, jak obiecałem, tak wrzucam mimo że nie skończyłem. Trochę mi zeszło na inne rzeczy w 34 letnim chrupku zawsze coś się znajdzie do poprawy. cool.gif
Z triggerem z wymiarami poleciałem i był do rozwiercenia ale się wpasował.

A więc pierdolnął pierwszy moduł zanim odpalił i wyglądał tak:

Dostał zwarcia na wyjściu mimo rezystorów.
Następny dostał inną konfiguracje i przytwierdziłem go na surowo.
No i nie umarł.
Mały problem z cewkami, całkowicie zapomniałem sprawdzić; one mają mase na stelażu i trzeba je naciąć aby można było sterować minusem.

No i gówno ożyło! Ale nie do końca:
https://photos.app.goo.gl/Sv3S37cBWvbGgTNN7
Stary motronic obsłużył 4 cop'y na pełnej sekwencji sterując nimi całkowicie 'po swojemu', ale jest 'ale'.
Musi mieć cofnięty zapłon 6 wzgledem serii. Jest to prawdopodobnie spowodowane małym pokryciem przez moduł.
Ma 12% i środek na 10stopni. W stopniach pasuje, czasowo już chyba nie.

Za małe wyprzedzenie, stąd też nie działa powyżej 2k rpm.
I nie wiem o co chodzi z tym przygasaniem, ale snapshot mówi że parzyście po 2 cewki nie ładują i nie palą w tym momencie.

Chciałem spisać prądy ładowania, ale coś się na mnie obraził mój pierdolnik którego do tego używałem.

Generalnie cały czas zakładam że te cewki ze szrotu są wszystkie sprawne ale może być inaczej.
Wygląda na to że sam koncept jest do zrobienia, i byłby tym łatwiejszy gdyby to był nowszy Motronic 1.5, te chyba miały moduł na zewnatrz.
Ale nie wiem czy to dokończę, bo coś wesołego się odwaliło na 3cim cylindrze, szrama jak stąd na madagaskar i tylko 6 atm pompuje.




Nie mam pojęcia czy to pierścień pękł czy jaki grzyb, to jakieś tureckie power seal'e były. Dobre 2kkm dobiły.
Stał 3tyg i przy próbie odpalenia już kompresji nie miał.
A jak go gasiłem to dałbym sobie łape uciąć że palił normalnie. biggrin.gif

Nie mam jeszcze wymyślonego planu naprawczego.
Czy silnik zostaje czy nie, głowica ta czy inna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Sat, 18 Sep 2021 - 18:42
Post #23


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





A co to w ogóle za auto? Rozważasz przejście na inny sterownik? Jeździłem kiedyś kadziorem d, dmuchnięty i odpalony na digifancie z golfa 3 gti. Fajnie to śmigało, a ciągnął do 9500 rpm ^^ Może by pójść w tym kierunku? ECU proste jak budowa cepa, czujniki tylko poprzekładać(a dużo ich nie ma), a stroić idzie praktycznie w każdą stronę.


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pszczelaszkov
post Sat, 18 Sep 2021 - 22:00
Post #24


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





@Siewcu,
Było to daily i plan był taki aby dmuchnąć na miękko 0.5 i zobaczyć czy się nic nie rozpada i czy zawias nadąża. Jeśli by się nic nie rozpadło to zakucie, kanapka i jakiś standalone.
No ale się wysrało coś i teraz chyba trzeba iść na grubo. Bo widze że czy dmuchany czy nie, jak ma jebnąć to i tak jebnie. Co tam jest ostatniego z II GM Family co wchodzi wzdłużnie? Z20LET?
Chociaż wole c20ne bo jest śmieszniejszy, tylko bloki już ciężko dostać.
A jest to taki kondon z 87.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Sat, 18 Sep 2021 - 22:10
Post #25


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





bierz blok z xev, to praktycznie to samo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pszczelaszkov
post Sat, 18 Sep 2021 - 22:19
Post #26


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





Teraz nie pamiętam jak wypadały kanały olejowe od 16 i 8v? Jakieś legendy 100 lat temu były że blok 8v jakoś frezowany musi być pod głowice 16v czy inne grzyby.
Z resztą ta głowica tyle razy planowana była że w podwymiar włazi, zaraz będzie kolizyjny 8v biggrin.gif
Ni w dupe ni w oko tą konfiguracje mam teraz, bo ma być dmuchane ale mam nowe tłoki +0.5 od XE założone i wymusza mi kanapke co mi pasuje bo podciągnie głowice do góry, ale kanapka jest już passé w 20'.
Muszę pomyśleć, narazie jeździ nie szarpie da się nawet wyprzedzać. To jest temat na dłuższe dyskusje tongue.gif
A sam temat COP'a może skończę chociażby dla sportu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Sun, 19 Sep 2021 - 09:14
Post #27


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





z tego co wiem to bloki są identyczne. Różnica jest w wale, tłokach i korbach ale to też sobie ręki nie dam uciąć bo może być ze ne i xev dzielą takie same korby i wał. Xe na bank ma co innego.



AAA
jeszcze jedna ważna rzecz. XEV poprzeczny ma mniejsze śrubki od miski niż xev wzdłużny laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Sun, 19 Sep 2021 - 11:29
Post #28


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





A tam passe. Spełnia swoją funkcję, a uszczelki i tak mają skończoną grubość i do kanapki ciężko podejść wink.gif Prędzej musiałbyś kombinować z odprężającymi kutymi tłokami albo krótszymi korbami, a to może nie być takie proste. Ale jak masz zamiar to turbić to w obecnej sytuacji chyba włożyłbym po prostu leta...


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pszczelaszkov
post Sun, 19 Sep 2021 - 12:32
Post #29


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





Zawsze te śrubki, te inżyniory się już z nudów na krześle chyba kręcili że takie gówna zmieniali biggrin.gif

@siewcu Tylko jakiego? W Z20 nie były czasami wały z gównolitu? Patrze po zdjęciach, myślałem że miały one chociaż natrysk na denka i trochę mi się cena nie widzi. Wszystkie w cenie zafiry, a i tak pewnie rozbierać bym musiał.
To nie są fabrycznie takie korby jak teraz mam z XE? Bo trochę głupio brać słupek za 4-5k.
Chyba że jestem w stanie jeszcze kupić let'a który nie jest rozsypany.
Co szukam info o 2.0 turbo to jest "bierz b207" ale zanim ja b207 ustawie wzdłużnie to następna gwiazdka będzie, jeszcze rozrusznik z drugiej strony.
No i wisko, musi być mocowanie od wisko biggrin.gif
Tak jak pisałem, nie mam koncepcji na te puzzle.
Technologia i budżet do ustalenia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dziku
post Sun, 19 Sep 2021 - 12:46
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





A do b207 jest w ogóle skrzynia rwd inna niż z opla gt? Bo b207 to podobno miało inny bolt pattern niż stare ople...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Sun, 19 Sep 2021 - 17:26
Post #31


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





c20let to chore ceny, z20let to masło, b207 to nic nie pasuje, b2x5 to łapy i miska (pomijając remont i usunięcie balansu przed włożeniem), b2x4 jak poprzednik tylko można więcej dmuchać, jak iść po bandzie to może coś z poza stajni gm? może jakieś bmw albo toyota? 3uzfe np.

Najtaniej i najłatwiej to zostać przy aktualnej konstrukcji.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pszczelaszkov
post Sun, 19 Sep 2021 - 19:22
Post #32


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





Za grubo nie lecimy, mam wydech na 2.5" uspawany. Stwierdziłem że wystarczy na tyle ile musi być aby dało się tym jeździć, ten wynalazek ma fabrycznie zestrojony zawias na lekką nadsterowność na wyjściach z zakrętu. Z V8 boje się że zacznie mi jakieś podsterowności robić i nie wiem jak to się zgra. Takie Lotusy z R6 to na wejściu płużyły, a na wyjściu zamiatały i ni w dupe ni w oko to na końcu jeździ. A jednak fajnie by to było sprawdzić na jakimś time attacku.
Będe miał wybebeszonego senatora B to tam może się pobawie w V8.
Wolałbym zostać przy II Family. Jak już jesteśmy w temacie to która głowica wyszła najlepiej?
Najwyżej kupie xeva i naskrobie coś w międzyczasie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Sun, 19 Sep 2021 - 21:02
Post #33


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





jesli tylko 1 cylinder jest uszodzony, rozwaz wstawienie jednej tulei
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ziuzio
post Sun, 19 Sep 2021 - 21:12
Post #34


Forum Killer
Dołączył: Sun, 19 October 2003
Skąd: krakooff





CYTAT(pszczelaszkov @ Sun, 19 Sep 2021 - 20:22) *
Wolałbym zostać przy II Family. Jak już jesteśmy w temacie to która głowica wyszła najlepiej?
Najwyżej kupie xeva i naskrobie coś w międzyczasie.


Ulep C24/X24 16V, momentu na start więcej, a uturbione będzie jeszcze przyjemniejsze:)
https://allegro.pl/oferta/chevrolet-captiva...ika-10184131437
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dziku
post Sun, 19 Sep 2021 - 21:24
Post #35


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





Wał z c24/x24 trudno znaleźć, ale fakt byłoby fajne..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Sun, 19 Sep 2021 - 21:41
Post #36


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





Miałem kilka silników które wymieniłeś i tak:
b207/z20net - mam w Saabie najtańszy, najlżejszy, według mnie bardzo trwały (tylko rozrząd przy 200kkm) ale ogarnąć sterowanie będzie ciężko, w dodatku problem ze skrzynią
z20lel/let/ler/leh, ciekawa opcja, bo pasuje p&p, nawet najsłabszy lel po sofcie w takiej omedze będzie robił 7.x do setki, jak w mojej Astrze Kombi (podobna waga by była do OA):
https://www.youtube.com/watch?v=2kIa7Q3a8jk Ale teraz jak zobaczyłem ceny tych silników to jest jakieś dwukrotnie za dużo, ale jeździ się z tym silnikiem fajnie, zupełnie inaczej niż b207
y22xe i osprzęt z z20xx - trochę zabawy, ale dalej typowy tłok 86mm i wyższa pojemność.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dziku
post Sun, 19 Sep 2021 - 21:51
Post #37


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





Dlaczego problem ze sterowaniem w b207? Że trionic do omegi, czy jak? To można na czymkolwiek postawić, tam żadnych wodotrysków, zmiennej fazy itp nie ma...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pszczelaszkov
post Sun, 19 Sep 2021 - 21:54
Post #38


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





@Ziuzio, widziałem u niemców w mancie, 2.4 16V. C24NE z uciętą i zaspawaną głowicą od C30SE.
To całość wywodziła się z CIH'ow.
Ale tego z captivy nie znam, brzmi zabawnie jak c20ne. Z czym to dzieli rozmiarówke? Żeby to nie był czasami jakiś egzotyk z dopasowaniem tłoków etc. bo 1600 za głowice jakoś mnie odstrasza tongue.gif
To Z24SED? Skok tłoka 100mm trochę sporo.
O X24XE to więcej po hiszpańsku mi wyskakuje niż po naszemu, a to nie dobrze.
Nie wiem, trochę się cykam.

@soltyk, Jest to też jakaś opcja, jakby nie było bloków, kompletnie nie wiem jak wygląda taki proces w litym żeliwie, i jak to się sprawuje na dłuższą mete.
Najtanszy blok x20xev za 100zl jest biggrin.gif A i tak czekało by mnie rozebranie silnika do gołego.


@Lincoln
A jak wyglądaja y22xe jeśli chodzi o tłoki i korby większej wytrzymałości? Jest kompatybilny z takimi c22/z22?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Sun, 19 Sep 2021 - 22:42
Post #39


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





Y22xe wygląda jak xev, miałem go chwilę w Omedze. Blok powinien być taki sam jeśli ma 86mm, jedynie wał i korba trochę inne. Wracając do rysy to na moje oko takie uszkodzenie nie spowoduje takiej utraty kompresji, coś innego tam się jeszcze wysypało.

Tutaj na forum PIWO walczył z b207 i twierdził, że nie jest to łatwa sprawa, trzeba pół Saaba przeszczepić. Wodotrysków nie ma, ale problem stanowi układ - brak czujnika wałków i stukowych na rzecz specjalnych cewek z ionic coś tam. Co ciekawe silnik można kupić nawet jako nówkę, brzmi słabo, ale jak mi znany tu jackpl wystroił to mam zrobione 100kkm z lpg, nie dolewam oliwy między wymianami (0w-40), nadal fabryczne cewki (330kkm) i osprzęt. W tej kasie świetna propozycja.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dziku
post Sun, 19 Sep 2021 - 23:12
Post #40


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





No b207 kusi, bo stosunkowo najświeższy, lekki, w miarę wytrzymały.
Chciałem do lanosa pchać korby i tłoki z z/a16let/ler itp, ale chyba na b207 skończę bo kosztować będzie tyle samo a jednak człowiek nie będzie się bał o korbę przy 180km. Tylko z jaką skrzynią? Najfajniej byłoby z f40, najłatwiej z czymś do czego pasują lanosowe półosie....
Co do omegi, to z24sed i x24sfd i ohcowe odpowiedniki, czyli c24se i x24xf byłyby najfajniejsze z oplowych, ewentualnie c24xe na bazie któregoś z nich i głowy z xe, ale cholery trudno dostępne i roboty dużo, a w takim wypadku to już ls twoim przyjacielem, bo ważty tyle co żeliwne r4...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 15:10