Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  « < 2 3 4  
Closed TopicStart new topic
> Waga felg vs straty na kołach i osiągi auta........
Rezor
post Tue, 14 Feb 2023 - 22:34
Post #61


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





@kielbasa nie pisze o anihilacji energii kinetycznej. Jeśli rozpatrywać samochód jako faktycznie układ zawieszony w powietrzu to napęd działa wyłącznie na koła. Wtedy masa kół robi różnice. Jak już postawić samochód na ziemi to napęd działa już na cały pojazd. To jak z lekkimi kołami zamachowymi. Różnica jest tylko przy rozsprzegleniu i w trakcie sprzęgania. Podczas jazdy


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 14 Feb 2023 - 22:34
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 14 Feb 2023 - 22:36
Post #62


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Rezor Ty tez? Juz raz pokazales pazur z konwersjami energii..


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Tue, 14 Feb 2023 - 22:53
Post #63


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





No tak bo zamiast wyjaśnić to lepiej robić osobiste wycieczki. Obie strony upraszczają całość pod swoje rozwazania. Najprościej by było przedstawić układ we/wy jako masę (felgę) zawieszona między dwoma sprężynami. Na końcu jednej sprężyny przykładamy siłę wejściową i na końcu drugiej sprawdzamy siłę wyjściową. Odpowiedź skokowa będzie inna w zależności od masy ale też różnica może być marginalna w zależności od przyjętych parametrów czy sił. Bulwers @kielbasa’y w temacie jest przesadzony ale wiem (chyba) co chciał przekazać


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Tue, 14 Feb 2023 - 23:34
Post #64


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Rezor co chcesz wyjasniac? Chodzi zebym wytlumaczyl Ci II zasade dynamiki Newtona? Czy dynamike ruchu liniowego vs obrotowy?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Wed, 15 Feb 2023 - 00:00
Post #65


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Już napisałem. Uprzednio w innej dyskusji miałem zupełnie inny kontekst rozmowy i zupełnie inaczej odebrałem to co pisałeś. Co też z resztą przyznałem. Ty natomiast widzę ze dalej masz o to ból 4 liter. Sprowadzenie tutaj całości do jedynie ruchu obrotowego czy zasady drugiej dynamiki jest fragmentalnym zrozumieniem problemu bo całość (samochód) nie jest systemem liniowym, a nawet jeśli upraszczając do modelu siso jaki przedstawiłem powyżej będzie zależał faktycznie od masy felgi ale nie tylko. Nie bronię w pełni tego co pisze kolega od złotego szpadla smile.gif


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 15 Feb 2023 - 07:10
Post #66


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Nie mam bólu z powodu tego co Ty piszesz bo to świadczy tylko o Tobie. Twierdzenie, ze masa kola nie ma znaczenia z pominieciem jej momentu bezwladnosci jest mocno niepowazne i skazuje twierdzacego na pożarcie przez wyksztalconych uczniow szkoly podstawowej. Moze warto trzymac poziom forum minimum szkola srednia? Jest tutaj troche wyksztalconych ludzi


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  « < 2 3 4
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 26 April 2024 - 15:06