Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Modyfikacja korbowodów, Przygotowanie silnika pod kompresor modyfickacja korbowodów
Fidek
post Thu, 02 Mar 2023 - 14:49
Post #1


Rookie
Dołączył: Thu, 19 January 2023
Skąd: Choszczno





Witam, składam sobie silnik przygotowując go pod doładowanie kompresorem, z racji że mój silnik nie posiada fabrycznie natrysku na denko tłoka chciałbym wykonać nacięcia/otwory.

https://imgur.com/afNw6XG
https://imgur.com/8FKTOYy

Korbowód jest szerszy od panewki więc robiąc takie nacięcie raczej ciśnienia nie stracę, prawda? Wiem, że jest otwór którym olej przedostaje się do sworznia ale obawiam się, że to będzie za mało do schłodzenia tłoka.
Jakieś sugestie dopóki mam silnik na stojaku oraz co o tym myślicie gra warta świeczki?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 02 Mar 2023 - 14:49
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Mis
post Thu, 02 Mar 2023 - 15:22
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Ale natrysk potrzebuje mieć najlepiej dyszę, która otwiera się dopiero przy odpowiednim ciśnieniu oleju (czyli obrotach na gorącym).


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Thu, 02 Mar 2023 - 15:51
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Możesz propsyche zrobic takie naciecia ale jak chcesz przerabiać korbe to nawiercasz otwor przez stope i panewke po stronie wydechowej. Ale nikt Ci nie powie cxy starczy wydatku czy potrzebna inna pompa.
Oczywiście ta 'modyfikacja' korby nic nie zmieni wiec mozesz modzic


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pszczelaszkov
post Thu, 02 Mar 2023 - 17:01
Post #4


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





To tylko da natrysk na ściankę, nic nie schłodzi. Jak jest płasko nad magistralą olejową to daj dysze z jakiegoś wynalazku.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomeczekcbr
post Thu, 02 Mar 2023 - 17:58
Post #5


Super User
Dołączył: Sun, 18 November 2018





Uważam że bilans strat i zysków tego rozwiązania jest ujemny. Nie masz zaworków więc tracisz cenne cisnienie oleju na niskich obrotach gdzie kompresor już generuje moment i obciaza panewki. Zaczną sie problemy z panewkami. Z drugiej strony widzę że to jakieś ohv, więc moce nie będą jakieś baaaardzo duże, egt przy wydechu nie zatkanym turbina też nie będzie jakieś bardzo wysokie. Znaczy jak jestx wolny wydech to te ciepło tak się nie kotłuje w cylindrach i mniej obciąża tłoki. Kiedyś uszkodziłem przy składaniu jedna dysze natrysku, tak, że sikała w bok i silnik tak kilka lat jeździł, przy rozbiórce wszystkie tłoki wyglądały tak samo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Thu, 02 Mar 2023 - 18:50
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Ale wiercone stopy ma wiele silników i to jeździ działa i nawet osobiście powiększałem te otwory np w silniku toyoty 3zz i nic się nie działo, trzymał ciśnienie i ganiał bezproblemowo.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ziuzio
post Thu, 02 Mar 2023 - 19:26
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Sun, 19 October 2003
Skąd: krakooff





Wrzuć blok z 1.8T, albo dowierć i nagwintuj otwory jak 1.8T stosując ori śruby z zaworkami i dysze:-)
Otwory w korbowodach czy nacięcia też jakoś dzialają, ale po co wyłamywać otwarte drzwi:-)?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fidek
post Thu, 02 Mar 2023 - 20:37
Post #8


Rookie
Dołączył: Thu, 19 January 2023
Skąd: Choszczno





Dzięki za duże zainteresowanie oraz zaangażowanie w temat.
@tomeczekcbr to silnik SOHC tamten wałek to napęd pompy oleju i aparatu zapłonowego. Właśnie też czytałem, że swobodny wydech potrafi dużo ciepła z silnika odebrać, a tu mam 4-2-1, przelot 2" tylko z jednym końcowym tłumikiem. Mam czujnik EGT tylko muszę napisać odpowiednią skalę do Deta. A co do utraty ciśnienia to waśnie mam te zagadkę, ponieważ ciśnienie tworzy się tam gdzie współpracuje czop wału z panewką, a ten element który zaznaczyłem nie współpracuje z blokiem. Dlatego wydaje mi się że nie dojdzie do utraty ciśnienia ale mimo wszystko chciałbym poznać opinię innych.

@Ziuzio @pszczelaszkov Przeszło mi takie rozwiązanie przez myśl, tylko tłoki bym musiał spiłować w miejscu dysz i trochę się boję że nie trafię prosto w kanał :-) Te nacięcie wydaje mi się łatwiejsze do wykonania.

@Mis Owszem masz rację jeśli mówimy o przypadku takim jak jest ww.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fidek
post Tue, 07 Mar 2023 - 14:08
Post #9


Rookie
Dołączył: Thu, 19 January 2023
Skąd: Choszczno





CYTAT(pszczelaszkov @ Thu, 02 Mar 2023 - 17:01) *
To tylko da natrysk na ściankę, nic nie schłodzi. Jak jest płasko nad magistralą olejową to daj dysze z jakiegoś wynalazku.

A przypadkiem większa ilość oleju na ściance cylindra nie spowoduje większego odebrania ciepła z tłoka?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 07 Mar 2023 - 15:02
Post #10


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Fidek @ Tue, 07 Mar 2023 - 14:08) *
A przypadkiem większa ilość oleju na ściance cylindra nie spowoduje większego odebrania ciepła z tłoka?


Natrysk oleju jak rozumiem ma chłodzić denko, a nie płaszcz. A olej na tulei to jedynie opór dla pierścienia, który to wszystko musi ściągnąć.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pszczelaszkov
post Tue, 07 Mar 2023 - 21:04
Post #11


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





Ciepło z tłoka ma odebrać cylinder poprzez pierścienie. Bo to na denku jest przecież największa temperatura i zanim ciepło dojdzie na dół to zdąży kuku zrobić u góry.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Tue, 07 Mar 2023 - 21:24
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





CYTAT(pszczelaszkov @ Tue, 07 Mar 2023 - 21:04) *
Ciepło z tłoka ma odebrać cylinder poprzez pierścienie. Bo to na denku jest przecież największa temperatura i zanim ciepło dojdzie na dół to zdąży kuku zrobić u góry.


Nie jestem przekonany. Tłok nie jest idealnie cylindryczny, ma kształt ściętego od góry stożka. Widziałem przypadek gdzie po uszkodzeniu natrysku tłok spuchł i przytarł się właśnie na płaszczu, nie w okolicach denka mimo braku "natrysku" na denko.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 07 Mar 2023 - 21:49
Post #13


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(pszczelaszkov @ Tue, 07 Mar 2023 - 21:04) *
Ciepło z tłoka ma odebrać cylinder poprzez pierścienie. Bo to na denku jest przecież największa temperatura i zanim ciepło dojdzie na dół to zdąży kuku zrobić u góry.

Jak Ty chcesz oddawać ciepło przez stalowe pieścienie? Tymbardziej, że ten pierścien ma jakąś minimalną powierzchnię styku z tłokiem.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pszczelaszkov
post Tue, 07 Mar 2023 - 21:51
Post #14


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





Myslę że odpowiedziałeś sobie dlaczego się przytarł na dole.
Było awaryjne smarowanie ścianki w postaci otworu w korbowodzie, czy tradycyjne lite kute i po prostu został bez smarowania?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Tue, 07 Mar 2023 - 22:25
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





Natrysk był jeśli dobrze pamiętam od dołu dodatkową dyszą przykręcaną do bloku która się przytkała, czy sama korba miała "dziurkę" to nie kojarzę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 08 Mar 2023 - 10:31
Post #16


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Smarowanie było bo wał je zapewnia, to podstawy. Olej ma schładzać denko tłoka. To też podstawy


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pszczelaszkov
post Wed, 08 Mar 2023 - 16:55
Post #17


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





Kiedyś pojebałem panewki góra dół i zakryłem na 2ch cylindrach ten otwór w korbowodzie, to obydwa tłoki były na płaszczach przytarte.
Smarowanie z rozbryzgu nie starczyło, a nie było tam jakiegoś ognia wielkiego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 08 Mar 2023 - 17:17
Post #18


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(pszczelaszkov @ Wed, 08 Mar 2023 - 16:55) *
Kiedyś pojebałem panewki góra dół i zakryłem na 2ch cylindrach ten otwór w korbowodzie, to obydwa tłoki były na płaszczach przytarte.
Smarowanie z rozbryzgu nie starczyło, a nie było tam jakiegoś ognia wielkiego.


W MX5 BP jest natrysk na denko tloka, natomiast nie ma otworu w korbowodzie. Wszystko jest smarowane z natrysku.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gicy
post Thu, 09 Mar 2023 - 07:18
Post #19


Super User
Dołączył: Sun, 30 April 2006





Ładowałem (turbo) do 20NE(opel) w piku 1 bar i 0,8 stałego, chodziło to na oryginalnych klamotach, bez żadnego natrysku i wszystko działało. Jaki przyrost mocy planujesz, że masz takie parcie na ten natrysk?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Thu, 09 Mar 2023 - 08:29
Post #20


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





CYTAT(gicy @ Thu, 09 Mar 2023 - 07:18) *
Ładowałem (turbo) do 20NE(opel) w piku 1 bar i 0,8 stałego, chodziło to na oryginalnych klamotach, bez żadnego natrysku i wszystko działało. Jaki przyrost mocy planujesz, że masz takie parcie na ten natrysk?

+1

Zamiast kombinować może lepiej zadbać o zimniejszy termostat i porządną oliwkę typu 5w50 albo 10w60 z chłodnicą oleju. smile.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 14:05