Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V  « < 4 5 6  
Closed TopicStart new topic
> Nissan 370z plan na 400KM, N/A
ptq
post Fri, 14 Apr 2017 - 14:17
Post #101


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 July 2003
Skąd: Szczecin/Koszalin





Jakie doładowanie przyjmuje DE bez karampuka?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 14 Apr 2017 - 14:17
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
GodISmE
post Sat, 15 Apr 2017 - 16:02
Post #102


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Jak już kupiłeś to aluminiowe JWT (chyba że źle widzę na zdjęciu), to trudno ale się zastanów czy nie lepiej stalowe - jednoelementowe, zwłaszcza jak już będzie moment obr. dużo większy niż seria. Widziałem pozrywane nity i rozwalone te koła JWT na forach i na FB w Stanach; do tego grzechotanie na wolnych będzie większe.

Sprężyny obniżające na drogę i dla wyglądu ok ale do dynamicznej jazdy albo upalania na torze to już dobry gwint by się przydał ale zacznij od stabilizatorów, np. Hotchkis.
Opona 305 to za dużo trochę na NA, jak ktoś już zauważył. CAI i niedlługie kolektory za dużo nie dodają w tych autach bo seryjne są całkiem ok ale ziarnko do ziarnka ... wink.gif Nie jest łatwo 400hp zrobić w NA nawet w HR/VHR!

Z mojego doświadczenia najbardziej odmuliły mi auto lekkie felgi (RFP-1, 8,2kg waży ta 9,5'', 8,9kg ta 10,5'') - MEGA różnica! Katy wywalam za tydzień, zobaczę czy też tak będzie znowu smile.gif
W ogóle redukcja wagi w tym aucie to podstawa i moim zdaniem powinno się to zrobić zanim się zacznie dłubać w silniku - stage 1 to chłodzenie, koła i całe zawieszenie, stage 2 redukcja wagi, stage 3 moc. No ale to jak auto ma być na tor, bo jak chce się wnętrze zachować to wiadomo że nie.

Ogarniaj autko i wpadaj z nami na tor!


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_BitterAce12_*
post Fri, 21 Apr 2017 - 11:43
Post #103









Tak, zamach JWT juz zamontowany. Raczej mam pozytywne odczucia. Największy minus to dźwięki jakie wydaje skrzynia po rozgrzaniu w zakresie 700-1200 rpm. No ale można sie przyzwyczaić.
Założony juz gwint ISC z twardszymi sprężynami. Jeszcze sie borykam z ustawieniem. Tył jest na amor +sprężyna. Gdy ustawie wszystko tak samo, auto osiądzie to jest jakies 0,4cm różnicy wysokości miedzy prawym a lewym. W sytuacji gdy koła wiszą jest równo. Jeszcze sie z tym pobawię. Jednak nawet teraz auto prowadzi sie o wiele wiele lepiej niz na serii+eibach. Teraz bede próbował dorwać jakies dobre staby przod tył, potem geometria, body kit, mniejsze opony szczególnie przod i tyle. Pojeżdżę z rok, jak bedzie brakować mocy to FI. Auto jednak jest daiky i środek zostaje. Dla mnie bardziej kluczowym byłby driver mod biggrin.gif moze jakis mod szpery.
Co jak co tuning sprawia mi przyjemność i pieniędzy na niego wydanych nie liczę. Jest to moje pierwsze auto i w sumie nigdy wczesniej do czynienia z mechanika nie miałem. Teraz potrafie większość rzeczy zrobic samemu i nie boje sie grzebać. Czasami mam nawet taki głupi pomysł o otwarciu własnego warsztatu, bo tak mnie to zaraziło.

Jak najbardziej chciałbym w tym sezonie pośmigać. W Krk moze bede na tej majowce w motoparku. Jednak nie obiecuje, bo w każdej chwili moze mi wypaść jakis służbowy wyjazd czy cos.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_BitterAce12_*
post Tue, 25 Jul 2017 - 10:58
Post #104









Hejka!
Kolejny update, parę modów wleciało, auto już praktycznie w 100% gotowe pod tor.

Najpierw wleciały nowe opony Federal 595 RS-RR w rozmiarze 245/40 i 275/35. Guma klei rewelacyjnie w porównaniu do PilotSuperSportów, jeździ się na prawdę przyjemnie. Czuje duży zapas w każdym zakręcie. Największy mankament tej opony to hałas i możliwości na mokrej nawierzchni, ale idzie sie przyzwyczaić biggrin.gif



Została zacieśniona szpera podkładkami do ~60% i moim zdaniem rewelacja! Kontrola poślizgu jest teraz o wiele bardziej przewidywalna. Do tego założyłem pokrywę zwiększającą pojemność dyfra o 0,5L, żeby olej się nie przegrzewał podczas TD czy upalania.
[img]
http://i.imgur.com/IrgRktel.jpg[/img]

Wleciały nowe tarcze na przód. Pływające, nacinane, jeden rotor lżejszy o 5kg od serii! Do tego klocki hamulcowe Stoptech na przód i tył.



Podstawka pod miskę olejową, zwiększająca pojemność o 1L, co w połączeniu z dodatową chłodnicą oleju da dobre combo w kwestii chłodzenia.



Stabilizatory z regulacją twardości od whiteline na przód i tył.

[img]http://i.imgur.com/FGu4NrPl.jpg
[/img]

No i najważniejsze CSC Elimination kit, czyli całkowicie przebudowany układ hydrauliczny szprzęgła, bo OEM w połaczeniu z JWT sprzegłem i zamachem był po prostu wadliwy i po 3,5k km mi się wysypał.
Teraz jest wszystko git, skrzynia niestety dalej hałasuje, no ale z tym nic raczej nie poradzę. Co ciekawe pedał sprzęgła mocno stwardniał i wydaje się dużo bardziej agresywny, taki zero jedynkowy.

.

Na sam koniec założyliśmy poliuretany na całym tylnym zawieszeniu (przód niestety nie pasował z 350z i mi zostało sporo tulei)


No i oczywiście zostały wymienione wszystkie płyny w samochodzie.
Olej silnikowy: nowy millers CFS NT+ 10w60
Skrzynia: Millers CRX 75w80 NT+,
Dyfer: Motul Gear Competition 75w140
Heble i sprzęgło: Motul RBF660
Ukł. wspomagania: Millers MillerMatic D-VI

Chłopaki z D1 KRK Drift Team rewelacyjnie ustawili mi zawieszenie, wraz z geometria. Jest -2,3 negatywu na przodzie i -1,5 z tyłu. Co ciekawe po zdjęciu miski, powiedzieli, że dawno nie widzieli tak czyściutkiego dołu, co mnie bardzo ucieszyło. Warto zmieniać często olej! Ostrzegli mnie również, ze znaleźli jakieś luzy na zębatkach na dyfrze i przy ostrym upalaniu wytrzyma to max 2 lata. To samo tyczy się wału napędowego i delikatnie obrobionych krzyżaków z obu stron.

Aaa i zapomniałbym, doszły jeszcze drobne wizualne dodatki od maxtondesign:
Dokładka do lotki i progów.



Pozostaje jeździć!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Tue, 25 Jul 2017 - 12:49
Post #105


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





Niezly bandyta, czekamy na jakies video. wink.gif


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Wed, 26 Jul 2017 - 00:08
Post #106


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Auto super smile.gif ale mam jedno pytanie... Są na ten temat rozbieżne informacje - czy 595RS-RR ma homologację drogową?


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_BitterAce12_*
post Wed, 26 Jul 2017 - 10:11
Post #107









Jeśli chodzi o oznaczenie e4 to opona go nie posiada. Jednak wygląda zupełnie normalnie(wszystkie pozostałe napisy sa biggrin.gif) . Myślę, że nawet dociekliwy diagnosta jeśli nie wie tego jako ciekawostki z internetu to się nie zorientuje. W końcu RSR maja homo, wiec zawsze można coś posciemniać biggrin.gif

Aaa i mam jeszcze pytanie: Jakie ciśnienie do tych opon na ulice i jakie na tor? Opona dość szybko sie nagrzewa. Jak narazie jeździłem na 2.3 i 2.5 bara. Wydaje mi się, że na 2.3 jest lepiej ale nie chce schodzić zbyt nisko bo zależy mi żeby jeden pełny sezon na nich przejeździć. Na tor myślę, żeby zacząć od 2barów i sprawdzić po 1 sesji czy dobije do tych 2,5, to prawidłowe podejście?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Coobcio
post Fri, 28 Jul 2017 - 10:35
Post #108


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 26 February 2003
Skąd: Warszawa - Grochów





Joł joł no to niebawem sie wybierzemy może na jakiegoś tora smile.gif ??
Ps. przód na ulice bym dał na 2,2 a tył jakieś 1,9 maks 2 bary, opony sztywne wiec krawęrzników czy dziur nie ma co się zabardzo obawiać i pompować nie wiadomo jak dużo...
Pozdrowka !


--------------------
Nissan 200Sx S14 na tor i trochę drift [212KM/268Nm >> 379KM/428Nm]
Nissan Sunny GTi z 2.0 na zmiennej fazie na Tor [243KM/247Nm]
Saab 900NG 2.0 Turbo Coobcio Test POWER CAR [185KM/240Nm >> 468KM/485Nm]
Saab 9-3 Cabrio Aero 2.3 Turbo Coobcio Lansowóz [205KM/280Nm >> 281KM/424Nm]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Coobcio
post Fri, 28 Jul 2017 - 10:40
Post #109


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 26 February 2003
Skąd: Warszawa - Grochów





Ps. olej w silniku czym prędzej zmień na coś innego bo zaraz silnik będzie jak wymalowany czarna emalią !


--------------------
Nissan 200Sx S14 na tor i trochę drift [212KM/268Nm >> 379KM/428Nm]
Nissan Sunny GTi z 2.0 na zmiennej fazie na Tor [243KM/247Nm]
Saab 900NG 2.0 Turbo Coobcio Test POWER CAR [185KM/240Nm >> 468KM/485Nm]
Saab 9-3 Cabrio Aero 2.3 Turbo Coobcio Lansowóz [205KM/280Nm >> 281KM/424Nm]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_BitterAce12_*
post Fri, 28 Jul 2017 - 10:56
Post #110









no ja na następny TD na kamieniu śląskim uderzam. A dzieje się coś w okolicach wawki w najbliższym czasie? Z tym, że poznań mnie nie interesuje, wolałbym coś na trochę niższe prędkosći.

Dzięki! a co jest nie tak z tym nowym millersem?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kaziu1985pn
post Fri, 28 Jul 2017 - 21:41
Post #111


Frequent User
Dołączył: Tue, 15 September 2009





CYTAT(Coobcio @ Fri, 28 Jul 2017 - 10:40) *
Ps. olej w silniku czym prędzej zmień na coś innego bo zaraz silnik będzie jak wymalowany czarna emalią !

możesz rozwinąć temat? Jeden z lepszych oleji
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Sat, 29 Jul 2017 - 00:24
Post #112


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





Co do hałasów ze skrzyni, to jest to tłuczenie jak by coś było luźne, czy bardziej grzechotanie jak bys trząsł pudelkiem srubek ? Mam u siebie taką skrzynie biegów i też było to uciążliwe. Pomogło oklejenie tunelu matami wygłuszającymi, pianką oraz dobra guma izolująca lewarek. Przy otwartym oknie słychać że coś tam sobie grzechocze jak sie tocze miastem, ale w środku cichutko. Jeszcze spróbuje zalać z litra więcej oleju, podobno w niektorych skrzyniach to pomaga.


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Sat, 29 Jul 2017 - 09:02
Post #113


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(BeeMiX @ Sat, 29 Jul 2017 - 00:24) *
Co do hałasów ze skrzyni, to jest to tłuczenie jak by coś było luźne, czy bardziej grzechotanie jak bys trząsł pudelkiem srubek ? Mam u siebie taką skrzynie biegów i też było to uciążliwe. Pomogło oklejenie tunelu matami wygłuszającymi, pianką oraz dobra guma izolująca lewarek. Przy otwartym oknie słychać że coś tam sobie grzechocze jak sie tocze miastem, ale w środku cichutko. Jeszcze spróbuje zalać z litra więcej oleju, podobno w niektorych skrzyniach to pomaga.


U mnie było głośno ale super robotę zrobiła guma izolująca lewarek, potem zrobiłem wyklejkę tunelu i wydaje się że było lepiej ale bez ekstra efektów. Z tym dolaniem oleju też tak słyszałem ale u mnie nic to nie dało i w końcu przestraszyłem się że będą wycieki i zszedłem do normalnego poziomu chociaż z tą oliwą jeszcze możesz przetestować bo szybki/łatwy zabieg a może coś akurat u Ciebie poprawi...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_BitterAce12_*
post Tue, 08 Aug 2017 - 11:28
Post #114









ciężko powiedzieć, raczej jest to grzechotanie. Już się przyzwyczaiłem, ale czasem to denerwuje, bo jak stoję w korku to samochód brzmi jakby był zepsuty biggrin.gif Dzięki za rade, może przez zime uda się tego pozbyć.
Teraz na dniach czekam na termin u Coobcia, bo musimy jeszcze wymienić pompe sprzęgła, bo nie zrobiłem tego(nie wiedziałem, że nie ma jej w zestawie (facepalm)), a czuję, że ona na dniach padnie a nie chce, żeby znów uwaliła mi łożysko/wysprzęglik.
Przy okazji było parę update'ów UpReva, więc zestroimy jeszcze raz i może z 10 kucy dojdzie.
Trzeba też zmienić ustawienie stabilizatora przedniego na twardszy, bo aktualne ustawienie na miękkim mi nie odpowiada i czuje przechyły budy w zakrętach. Tak samo podkręcić twardość przedniego amora delikatnie.

Coobcio też rzucił mi pomysłem o strokerze na 4,34L, co w sumie dość poważnie rozważam, ale to dopiero jak zrobi takie ze 2-3 projekty i będę miał jakiś pogląd na rezultaty.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Wed, 09 Aug 2017 - 17:09
Post #115


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





To grzechotanie to lozysko w skrzyni - ten typ tak ma. Jak ci cos zostalo do 350z z tych tulei do wezme smile.gif Pisz na PW.

Moje autko aktualnie u Patryka sie modzi smile.gif Zaraz wrzuce tez tu temat w koncu.


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Coobcio
post Sun, 20 Aug 2017 - 11:10
Post #116


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 26 February 2003
Skąd: Warszawa - Grochów





Nawet nie łożysko w skrzyni a miejsce połączeń obu wałków, zetka ma główny wałek składany z dwóch elementów, dość luźno pasowany no i sobie grzechocze...
Ps. pompe sprzęgła z 350Z z silnikiem DE musisz wsadzić, ma ona mały tłoczek dzięki temu będzie ci pedał pracował lżej a i sprzęgło będzie niżej brało a nie pod sam koniec, bo na tą chwilę jest dramat biggrin.gif
Miło było cię spotkać no i coś tam maszynę żeśmy dopieścili, doszła procedura startu + lekka korekta map zapłonu oraz wałków rozrządu, nie sprawdzaliśmy na hamowni ale 5-7KM powinno dojść po tych dwóch zabiegach.
Od niedawna jest możliwość przestawiania wałków w tych silnikach, tak więc aktualizacja systemu jak najbardziej wskazana by lepiej to zapierdalało smile.gif

Do zobaczenia na torze jakimś mam nadzieję smile.gif !!


--------------------
Nissan 200Sx S14 na tor i trochę drift [212KM/268Nm >> 379KM/428Nm]
Nissan Sunny GTi z 2.0 na zmiennej fazie na Tor [243KM/247Nm]
Saab 900NG 2.0 Turbo Coobcio Test POWER CAR [185KM/240Nm >> 468KM/485Nm]
Saab 9-3 Cabrio Aero 2.3 Turbo Coobcio Lansowóz [205KM/280Nm >> 281KM/424Nm]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Coobcio
post Sat, 20 Jan 2018 - 10:14
Post #117


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 26 February 2003
Skąd: Warszawa - Grochów





No to szlaki na osiągnięcie 400KM i 500Nm zostały przetarte w dniu wczorajszym dla wolnossącego 370Z smile.gif


--------------------
Nissan 200Sx S14 na tor i trochę drift [212KM/268Nm >> 379KM/428Nm]
Nissan Sunny GTi z 2.0 na zmiennej fazie na Tor [243KM/247Nm]
Saab 900NG 2.0 Turbo Coobcio Test POWER CAR [185KM/240Nm >> 468KM/485Nm]
Saab 9-3 Cabrio Aero 2.3 Turbo Coobcio Lansowóz [205KM/280Nm >> 281KM/424Nm]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sat, 20 Jan 2018 - 10:29
Post #118


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





500Nm z 4.3 litra? Bedzie na torze dawac rade smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_BitterAce12_*
post Sat, 20 Jan 2018 - 10:42
Post #119









Silnik już się powoli robi, pewnie dla mnie wszystko gotowe będzie za ~ miesiąc. Z ciekawostek kupiłem jeszcze lżejsze lżejsze tarcze hamulcowe na tył. Skręcane, jeden rotor lżejszy o niecałe 2kg. Poza tym lekkie koło pasowe od stillena, wraz z krótszym paskiem klinowym. Mamy zamiar przy okazji ogarnąć zderzaczki przód i tył z nismo 2015. Będzie dobrze!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V  « < 4 5 6
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 16:13