Shoutbox 0 nowych PW 


7 Stron V  « < 3 4 5 6 7 >  
Reply to this topicStart new topic
> Insignia 2.8 260KM
Damzzii
post Mon, 13 Mar 2017 - 14:57
Post #81


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





CYTAT(Maciek1234 @ Mon, 13 Mar 2017 - 10:17) *
W pewnym okresie czasu, w świat poszły testy tzw. gazet, gdzie wytykano Insigni wysoką masę, słabe właściwości jezdne, wysokie spalanie, mały bagażnik, ciasne wnętrze. W tym wątku ludzie potwierdzają, że wiedzę czerpią z gazet, bo żadna z osób wypowiadająca się negatywnie o Insigni tym autem nie jeździła, nie mówiąc już o posiadaniu autka na własność. Zabawne też wydaje się wyrobienie opinia na podstawie przejażdżki wersją bazową 1,8, do wersji OPC.

Tymczasem osoby, które Insignie posiadały, zwykle z auta są zadowolone, autko wcale nie jest paliwożerne, ma wystarczająco obszerne wnętrze (nie oszukujmy się, 90% przebiegów robi się samemu, a sytuacje, gdy z tyłu, jak i z przodu siedzi dwumetrowiec to margines), a i właściwości jezdne nie są tak kiepskie, jak kiedyś pisali w gazetach.

Insignia jest tak unikatowym i drogim samochodem że faktycznie większość z wypowiadających oglądała ją jedynie w gazecie... i to w kiosku przez szybę smile.gif Rozbroił mnie ten wpis.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 13 Mar 2017 - 14:57
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
gość_hexx_*
post Mon, 13 Mar 2017 - 15:03
Post #82









CYTAT(tomek evo @ Mon, 13 Mar 2017 - 14:55) *
(...)

Kup se rodzinne Vivaro albo T5 wink.gif
powinno zaspokoić oczekiwania przestrzenne
ale...

jest jeszcze Sprinter, Crafter, Iveco tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 13 Mar 2017 - 16:09
Post #83


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(tomek evo @ Mon, 13 Mar 2017 - 15:55) *
Ja wiem ale standardy się zmieniają. Ja mam jednego urwisa i Insignia 5D była by dla mnie po prostu za mała a kombi lepsze ale oczekuje czegoś więcej. Jak na wyjazd wrzucasz wózek, rowerek dziecka + worek jego zabawek to szybko nawet teoretycznie duże auto robi się ciasne. A teraz zauważyłem, że młody (3,5 roku) narzeka w foteliku na ilość miejsca na nogi i przy mocno lum maksymalnie odsuniętych fotelach przednich jest mu po prostu za ciasno i kupując nowe auto muszę to wsiąść pod uwagę (tu Superb jest chyba nie do pobicia w tej klasie). Jechaliśmy kiedyś w 2 rodziny 2+1 ze znajomymi i oni Insignią 5D a my Zafirą B i przy podobnej ilości klamotów oni mieli rzeczy na przednim siedzeniu i jeszcze na tylnym gdzie była 1 osoba + dziecko w foteliku + zdjęta roleta w bagażniku a u nas był jeszcze luz w bagażniku oczywiście do rolety) nie mówiąc o braku konieczności zabierania czegokolwiek do środka. Skończyło się tak, że wzięliśmy część ich rzeczy aby było im wygodniej a po 3 miesiącach kupili jako drugi samochód Zafirę C. To tylko taki przykład z życia wzięty ale np. vectra C kombi ma o wiele większe możliwości przewozowe od Insignii i jest na pewno dużo bardziej "rodzinna". Insignia poszła w stronę auta bardziej biznesowego.
gdzieś tak w okolicach 4-5 lat, gdy zmieniasz fotelik, wada z małą ilością miejsca na nogi przestaje być znacząca.
Ale nie powiem, jest to argument - moja żona go nawet ostatnio podniosła, gdy chciała zmienić Mazdę 2 na CX-3 biggrin.gif

Jeśli ktoś robi kursy z dzieckiem i całym inwentarzem raz w miesiącu, to jest to znacząca wada. Natomiast jeśli taki wyjazd ma miejsce 1-2 razy w roku... a na rynku dostępne są chociażby boksy dachowe..., to można się jakoś przemęczyć wink.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Mon, 13 Mar 2017 - 16:40
Post #84


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(hexx @ Mon, 13 Mar 2017 - 15:03) *
Kup se rodzinne Vivaro albo T5 wink.gif
powinno zaspokoić oczekiwania przestrzenne
ale...

jest jeszcze Sprinter, Crafter, Iveco tongue.gif


Mam Mastera jak by co biggrin.gif . A tak na poważnie to Zafira B właśnie spełnia oczekiwania i myślę, że podobnie było by w przypadku Mondeo czy Superba Kombi o S-maxie nie wspominając. Nawet Octavia powinna być wystarczająca. Znajomy ma służbową Insignię 5D a wcześniej miał Megane III Combi i mówi, ze bez porównania na wakacyjny wyjazd pakowniejsza jest Megane (co prawda porównuje 5D do Kombi ale jednak)więc nie potrzeba ani Sprintera ani Craftera.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Mon, 13 Mar 2017 - 16:56
Post #85


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(Maciek1234 @ Mon, 13 Mar 2017 - 16:09) *
gdzieś tak w okolicach 4-5 lat, gdy zmieniasz fotelik, wada z małą ilością miejsca na nogi przestaje być znacząca.
Ale nie powiem, jest to argument - moja żona go nawet ostatnio podniosła, gdy chciała zmienić Mazdę 2 na CX-3 biggrin.gif

Jeśli ktoś robi kursy z dzieckiem i całym inwentarzem raz w miesiącu, to jest to znacząca wada. Natomiast jeśli taki wyjazd ma miejsce 1-2 razy w roku... a na rynku dostępne są chociażby boksy dachowe..., to można się jakoś przemęczyć wink.gif


W okresie maj-wrzesień zdarza nam się jeździć w góry niemal co weekend i często jest pełno gratów do przewiezienia (np. kosiarki, parasole itp.). Box jest dobry na dłuższe planowane wyjazdy ale jak podjeżdżasz "spontanicznie" do sklepu ogrodniczego albo spontanicznie przewieść coś o dużych gabarytach to większe auto się przydaje. Człowiek przyzwyczaja się do dobrego i teraz jak mam Zafirę to po prostu średniej wielkości kombi wydają się mi za małe jak na moje potrzeby i dlatego z mojej listy wypadło kilka dobrych aut bo nie spełniają moich minimalnych wymagań jeśli chodzi o możliwości przewozowe. Tak jak nie wróciłbym do auta o mocy ok. 100 Km i takie 150 KM to jest dla mnie w zasadzie minimum tak nie chciałbym w sposób istotny ograniczać możliwości przewozowych.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Mon, 13 Mar 2017 - 17:34
Post #86


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





Konstruktywnie.
Insignia mi się podoba. OPC na 20 wygląda kosa.
Niestety ja a właściwie moja żona jest przyzwyczajona do bagażnika jaki reprezentuje Mondeo. Jechać z boxem z takimi prędkościami jak pewnie większość tego forum jeździ się nie da.
Lecący V GT muszę obejrzeć. Martwi mnie skrzynia 5 bo przy prędkościach trasowych 200+ będzie słabo. I może być bieda z wyposażeniem bo się przyzwyczaiłem do "mam wszystko" i jednak te japońskie auta to dla mnie takie plastikowe są w środku.

Oprócz tych dwóch aut coś jeszcze w tych wymaganiach ?

Ps.
Dla tych którzy mają problem z wyobrażeniem sobie jaka jest różnica między bagażnikiem Mondeo i Insigni proszę wpisać w google torby+Mondeo lub Insignia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Mon, 13 Mar 2017 - 17:42
Post #87









polecił bym Ci Forestera.. ale nie wiem czy będzie odpowiadał
na pewno ma moim zdaniem rewelacyjną skrzynię biegów (nawet może mieć wirtualne 8 biegów fajnie działających) i 4x4 + silnik 2.0T 240KM
jedzie przyzwoicie i ma sporo miejsca
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Tue, 14 Mar 2017 - 05:43
Post #88


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





Zastanawia mnie fakt, czy ludzie dalej tak chętnie kupowaliby Inignię gdyby miała inny znaczek na masce, na przykład Fiat lub Citroen.
Porównanie z szybkimi autami daje obraz, że auto nie jest tak powolne, jak wszyscy myślą. Ale są to auta które nie są produkowane od przynajmniej 10lat..
535d to też nie jest topowy silnik, no i auto jest trochę większe, cięższe (płyta podłogowa z serii 7) nie będzie jakoś skręcać na seryjnym zawieszeniu szałowo. Ale na prostej robi wiatrak i z OPC.

http://www.zeperfs.com/duel3005-2826.htm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Tue, 14 Mar 2017 - 07:07
Post #89









CYTAT(nomad66 @ Tue, 14 Mar 2017 - 05:43) *
Ale na prostej robi wiatrak i z OPC.

Zrobi jak będzie sucho. Zrobi to każde RWD o podobnej mocy i mniejszej/zbliżonej masie.... choć czasy na torze nie są dużo gorsze.
A co jak będzie bardzo mokro albo będzie nie daj boże śnieg... ?

I tu wychodzi uniwersalność Insigni.


Tutaj ciekawe porównanie : http://www.zeperfs.com/en/duel3005-3967.htm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skrzatbz
post Tue, 14 Mar 2017 - 08:11
Post #90


Frequent User
Dołączył: Sun, 08 August 2010
Skąd: Busko Zdrój





Jak będzie bardzo mokro, oraz (o zgrozo) nie daj boże śnieg, to chyba nikt o zdrowych zmysłach nie ciśnie oporowo, czy to w rwd, czy fwd, czy 4x4, szczególnie, że samochod mial by byc rodzinny...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Tue, 14 Mar 2017 - 08:33
Post #91


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





Był plan na kupno 535d ale, że już miałem ponad 200KM/400NM w BMW tynopędnym nie uśmiecha mi się to. I E60 jest już stare. Ja wiem, że nie jedzie się rocznikiem ale bez przesady.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Tue, 14 Mar 2017 - 08:35
Post #92


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(nomad66 @ Tue, 14 Mar 2017 - 06:43) *
Zastanawia mnie fakt, czy ludzie dalej tak chętnie kupowaliby Inignię gdyby miała inny znaczek na masce, na przykład Fiat lub Citroen.
Audi zrobiło eksperyment i pod logo Seata zaoferowało Audi A4. Efekt katastrofalny, bo szybko wycofano auto z produkcji i słuch po nim zaginął.
Niestety, albo stety, znaczek wciąż jest jednym z decydujących kryteriów przy wyborze auta.

Dlatego ci, którzy potrafią odrzucić uprzedzenia mogą jeździć naprawdę fajnymi i szybkimi samochodami w bardzo przyzwoitych pieniądzach.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Tue, 14 Mar 2017 - 08:39
Post #93


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(hexx @ Tue, 14 Mar 2017 - 07:07) *
Zrobi jak będzie sucho. Zrobi to każde RWD o podobnej mocy i mniejszej/zbliżonej masie.... choć czasy na torze nie są dużo gorsze.
A co jak będzie bardzo mokro albo będzie nie daj boże śnieg... ?

I tu wychodzi uniwersalność Insigni.


Moment, a co z sypiącym się napędem 4x4 w Insigni? Problem zażegnany?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Tue, 14 Mar 2017 - 08:58
Post #94


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





Jakie tu czasami padają argumenty to głowa mała. Insignia kombi wykręci lepszy/ gorszy czas na torze od czegoś tam. Insignia. Kombi. NA TORZE laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Techno
post Tue, 14 Mar 2017 - 09:25
Post #95


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 April 2010
Skąd: Kraków





Latam od trzech lat insigniami 2.0d sedanem albo kombi a trasie Krakow - DE, ponad 1000 km w jedną strone, zamiennie z e90 320xd.
- Insignia bardziej pakowna od bmw, ale to nie eureka
- Spalanie w trasie porónywalne, zawsze około 9 litrów
- BMW jest cichsze powyżej 160km/h,
- Skutecznośc na autosradzie porónywalna, jedno i drugie daje podobne poczucie bezpieczenstwa
- napęd 4x4 w starej insigni to dziadostwo, nowa insignia z 4x4 już robi robotę i mam subiektywne wrazenia że mozna ją spokojnie porównywać do xdrive lub quatro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JJacek
post Tue, 14 Mar 2017 - 10:56
Post #96


Forum Killer
Dołączył: Thu, 13 April 2006





CYTAT(TeddyBear @ Mon, 13 Mar 2017 - 17:34) *
Lecący V GT muszę obejrzeć. Martwi mnie skrzynia 5 bo przy prędkościach trasowych 200+ będzie słabo. I może być bieda z wyposażeniem bo się przyzwyczaiłem do "mam wszystko" i jednak te japońskie auta to dla mnie takie plastikowe są w środku.

Nie jest to najdłuższa skrzynia na świecie, ale przy 3000 obr/min ma 145 km/h czyli licznikowe ~160. Przy 4000 obr/min będzie ponad 200. Co do wyposażenia to trzeba sobie posprawdzać co jest a czego nie będzie. Bagażnik na pewno mniejszy niż w Mondeo (auto jest ciut krótsze i podłoga jest podniesiona ze względu na napęd 4x4), ale nam z dwójką małych dzieci wystarcza. Poza tym czy jest auto, które ma w tej klasie większy bagażnik niż Mondeo? (Passat, Insignia, 508, C5, Laguna itp)
Nowy Forester jest mniejszy niż Legacy V, nie łapie się w budżecie i podróżowanie z wyśzymi prędkościami ze względu na gabaryty nie będzie tak przyjemnie jak w klasycznym kombi.
TeddyBear sprawdzałeś już jakieś auta? Myślę, że warto się przejechać i wtedy wrócić z pytaniami.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Tue, 14 Mar 2017 - 12:24
Post #97


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(JJacek @ Tue, 14 Mar 2017 - 10:56) *
Nie jest to najdłuższa skrzynia na świecie, ale przy 3000 obr/min ma 145 km/h czyli licznikowe ~160. Przy 4000 obr/min będzie ponad 200. Co do wyposażenia to trzeba sobie posprawdzać co jest a czego nie będzie. Bagażnik na pewno mniejszy niż w Mondeo (auto jest ciut krótsze i podłoga jest podniesiona ze względu na napęd 4x4), ale nam z dwójką małych dzieci wystarcza. Poza tym czy jest auto, które ma w tej klasie większy bagażnik niż Mondeo? (Passat, Insignia, 508, C5, Laguna itp)
Nowy Forester jest mniejszy niż Legacy V, nie łapie się w budżecie i podróżowanie z wyśzymi prędkościami ze względu na gabaryty nie będzie tak przyjemnie jak w klasycznym kombi.
TeddyBear sprawdzałeś już jakieś auta? Myślę, że warto się przejechać i wtedy wrócić z pytaniami.


Superb ma większy bagażnik. Producenci lubią sobie podkoloryzować wielkość bagażnika i rzeczywiste wielkości są z reguły niższe i zdarza się, że różnica wynosi pond 100l (np. Passat Kombi). Akurat Ford w Mondeo MKIV kombi podaje wielkość prawie taka jak jest w rzeczywistości.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
QbaqBA
post Tue, 14 Mar 2017 - 13:34
Post #98


Super User
Dołączył: Sat, 10 May 2008
Skąd: inąd





Legacy GT b. fajne auto, ale jeśli użytkownik planuje długie przeloty z V>160km/h, to Subarowe 2.5T nie jest za dobrym pomysłem...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Tue, 14 Mar 2017 - 17:40
Post #99









CYTAT(Joker @ Tue, 14 Mar 2017 - 08:39) *
Moment, a co z sypiącym się napędem 4x4 w Insigni? Problem zażegnany?

Bardzo szybko to opanowali... jeszcze w pierwszym roku produkcji.
Nie wiem czy dotyczyło to też OPC
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Tue, 14 Mar 2017 - 17:42
Post #100









CYTAT(error. @ Tue, 14 Mar 2017 - 08:58) *
Jakie tu czasami padają argumenty to głowa mała. Insignia kombi wykręci lepszy/ gorszy czas na torze od czegoś tam. Insignia. Kombi. NA TORZE laugh.gif

a dlaczego nie ?
RS6 też jest w kombi... i co w związku z tym ?
Pastuch R36 też jest w kombi
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V  « < 3 4 5 6 7 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 03:06