Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Proste auto dające frajdę z jazdy - 30, ew. 40 tys
roswell89
post Wed, 21 Jun 2017 - 10:17
Post #21


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 July 2013





Absolutnie nie krytykuję swapów. Co więcej Rex ze znanym mi już K20 N/A wydaje mi się idealnym dla mnie autem.
Tylko.. sam się swapowania nie podejmę, brakuje mi na to czasu, zaplecza, know-how.
A swapowane przez kogoś mam wrażenie, że są sprzedawane jak pojawiają się komplikacje, albo są zmęczone upalaniem wink.gif

Poza tym musze mieć możliwość odsprzedaży auta, bez utopienia połowy budżetu.
Na EP3, Sporta co rusz dostawałem propozycje sprzedaży, zaznaczam że oba są/były doinwestowanymi "igłami"
Z zadbaną Z4 a tym bardziej Zetką myślę że też nie będzie żadnego problemu

Zaznaczam, że to moje domysły, nie miałem nigdy swapowanego auta. Jeśli się mylę, proszę o wyprowadzenie z błędu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 21 Jun 2017 - 10:17
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
hubi91
post Wed, 21 Jun 2017 - 13:10
Post #22


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





CYTAT(roswell89 @ Wed, 21 Jun 2017 - 10:17) *
Poza tym musze mieć możliwość odsprzedaży auta, bez utopienia połowy budżetu.
Na EP3, Sporta co rusz dostawałem propozycje sprzedaży, zaznaczam że oba są/były doinwestowanymi "igłami"
Z zadbaną Z4 a tym bardziej Zetką myślę że też nie będzie żadnego problemu

Zaznaczam, że to moje domysły, nie miałem nigdy swapowanego auta. Jeśli się mylę, proszę o wyprowadzenie z błędu...

Jeśli chodzi o 350z to uważam, że masz rację.
300 koni szpera, brembo rwd, v6. Raczej w tej cenie za dużej konkurencji nie ma, więc te wozy tanieć jakoś bardzo nie będę. Na rynku nie ma tego dużo (sporo jest szajsu), ale kupić się da.
Z4 nie wiem, nie znam się, ale brak szpery w rwd to nie jest mój typ. Wadą zetki jest to, że nie jest zbyt rozwojowa. (chyba, że położyć 40k na kucie i turbo to dostaniesz 600 koni+)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebas01
post Wed, 21 Jun 2017 - 13:22
Post #23


User
Dołączył: Wed, 30 May 2012





CYTAT(roswell89 @ Tue, 20 Jun 2017 - 17:43) *
Jeszcze raz bardzo dziękuję za te wszystkie merytoryczne i wartościowe wpisy!

@Sebas01
Hubi pisał, że trzyma moc smile.gif Widzę, że Z4 i ew. 350Z to najbliższe mojej koncepcji auta, przynajmniej z tych w moim zasięgu..
Wiem, że wiele zmiennych, ale jak wypadają w porównaniu kosztów ekspolatacji? Pomijam paliwo/opony etc


No to źle pisał smile.gif zazwyczaj nie trzymają, zobacz wykresy przed odmuleniem u Coobcia smile.gif

Z4 to niegłupia opcja, utrzymanie tańsze niż 350z ale hardtop to w PL 5000zł, chyba, że od Niemców ściągnąć to trochę taniej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
h8r
post Wed, 21 Jun 2017 - 14:34
Post #24


Super User
Dołączył: Fri, 12 February 2010
Skąd: Warszawa





CYTAT(hubi91 @ Wed, 21 Jun 2017 - 13:10) *
Wadą zetki jest to, że nie jest zbyt rozwojowa. (chyba, że położyć 40k na kucie i turbo to dostaniesz 600 koni+)

Jak chce ktoś pomykać po serpentynach to te 600 mu nie potrzebne, jedyne co to można sobie krzywdę zrobić w 600 konnej ośce.
Za 40k można kupić sensowną Zetkę, taką prostą i w miarę sprawną, ale jest dużo trupów na rynku i trzeba się nachodzić to fakt. Nie ma się co dziwić zresztą, 300 konne rwd z manualem to lep na amatorów palenia laka i zwiedzania rowów po deszczu.


--------------------
mała rzecz, a cieszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roswell89
post Wed, 21 Jun 2017 - 15:23
Post #25


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 July 2013





CYTAT(hubi91 @ Wed, 21 Jun 2017 - 13:10) *
Jeśli chodzi o 350z to uważam, że masz rację.
300 koni szpera, brembo rwd, v6. Raczej w tej cenie za dużej konkurencji nie ma, więc te wozy tanieć jakoś bardzo nie będę. Na rynku nie ma tego dużo (sporo jest szajsu), ale kupić się da.
Z4 nie wiem, nie znam się, ale brak szpery w rwd to nie jest mój typ. Wadą zetki jest to, że nie jest zbyt rozwojowa. (chyba, że położyć 40k na kucie i turbo to dostaniesz 600 koni+)


Do Z4 też można założyć szperę, fajna opcja, tylko dość kosztowna: http://www.ebay.pl/itm/Quaife-For-BMW-E85-...MAAAOSw4DJYjyG7
Na podnoszeniu mocy niespecjalnie mi zależy, choć wiem na jakim forum jestem smile.gif
Chcę N/A z pełnymi tego konsekwencjami. Podnoszenie mocy o parę koni za grube pieniądze w moim wypadku nie ma sensu. Nie planuję rywalizować na torze czy podjeżdżawkach, a w razie gdyby koncepcja się zmieniła (nie sądzę) po prostu poszukam innego, uturbionego auta.

CYTAT(Sebas01 @ Wed, 21 Jun 2017 - 13:22) *
No to źle pisał smile.gif zazwyczaj nie trzymają, zobacz wykresy przed odmuleniem u Coobcia smile.gif

Z4 to niegłupia opcja, utrzymanie tańsze niż 350z ale hardtop to w PL 5000zł, chyba, że od Niemców ściągnąć to trochę taniej.


Wydaje mi się, że Z4 będą mniej zajeżdżone, choć nie znam póki co rynku. Patrząc po okolicznych posiadaczach to 350Z - często młodzi upalatorzy, zmodzone wydecny, maski w "carbonie" itp
A Z4 to bardziej lans, bulwarówka, wiek 40+. Wolałbym kupić auto od drugiej grupy smile.gif


CYTAT(h8r @ Wed, 21 Jun 2017 - 14:34) *
Jak chce ktoś pomykać po serpentynach to te 600 mu nie potrzebne, jedyne co to można sobie krzywdę zrobić w 600 konnej ośce.
Za 40k można kupić sensowną Zetkę, taką prostą i w miarę sprawną, ale jest dużo trupów na rynku i trzeba się nachodzić to fakt. Nie ma się co dziwić zresztą, 300 konne rwd z manualem to lep na amatorów palenia laka i zwiedzania rowów po deszczu.


Dokładnie tak, moc nie jest priorytetem w moim wypadku. Autostradę fura będzie widziała parę razy w roku, pojedynki spod świateł niespecjalnie mnie jarają. Wolę długie, puste, bieszczadzkie trasy...
Orientacyjnie: 7s do 100 jest akceptowalne, ale to minimum. 6s/100 to już pełnia szczęścia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
h8r
post Wed, 21 Jun 2017 - 16:58
Post #26


Super User
Dołączył: Fri, 12 February 2010
Skąd: Warszawa





CYTAT(roswell89 @ Wed, 21 Jun 2017 - 15:23) *
Dokładnie tak, moc nie jest priorytetem w moim wypadku. Autostradę fura będzie widziała parę razy w roku, pojedynki spod świateł niespecjalnie mnie jarają. Wolę długie, puste, bieszczadzkie trasy...
Orientacyjnie: 7s do 100 jest akceptowalne, ale to minimum. 6s/100 to już pełnia szczęścia.

6s jest osiągalne w zdrowej serii, ja mam w hr po lekkich modach 5.3 (G-Tech), na dobrej oponie do urwania trochę, ale poniżej 5 nie zejdę.

Ciekaw jestem czy dostaniesz zdrową z4 z jakimś konkretnym silnikiem w tym budżecie, bo to też nie są tanie auta... ale do takich przejażdżek for fun roadsterek jest nawet lepszy moim zdaniem.


--------------------
mała rzecz, a cieszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roswell89
post Wed, 21 Jun 2017 - 17:57
Post #27


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 July 2013





Wynik jak dla mnie bardzo konkretny smile.gif
Jednak priorytetem jest precyzja prowadzenia, bezpośredniość układu kierownicza, precyzyjna i szybka skrzynia (tylko manual!) i zawias pozwalajacy na szybkie pokonywanie zakrętów, ale też dający jakieś minimum komfortu - seria z EP3 była jak dla mnie optimum. Osiągi też mają znaczenie, ale to nie priorytet. Na pewno Z4 330i i 350Z z pierwszych lat w pełni mi wystarczą, a przy MX-5 mam już wątpliwości. Tegoroczna ND byłaby po tym kątem w miarę ok, NB 1.8 140 KM to już za wolno

Tylko kolejna, równie istotna sprawa o której muszę pamiętać. Chcę, żeby to było moje jedyne auto. Za mało i za rzadko korzystam z prywatnego auta, żeby myśleć o jakimś dupowozie i przeglądach, oleju, OC, oponach... W praktyce korzystam z auta w weekend i ew. wieczorowo z tym że przez cały rok. I do tego musi się ono nadawać. Co prawda w razie jakiejś śnieżycy mogę skorzystać z busa wink.gif , no ale nie o to chodzi. EP3 choc bez TC i ESP dawała sobie radę niezależnie od warunków, choć fakt są dużo skuteczniejsze w trudnych warunkach rozwiązania
Nie mam też garażu, co prawda mogę coś wynająć, ale mam dość daleko i raczej to dość deficytowy towar...

Na pewno bedę szukał auta poza sezonem, nie śpieszy mi się z tym, a na pewno właściciele będą bardziej skłonni do sprzedaży i ew. negocjacji wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Wed, 21 Jun 2017 - 20:00
Post #28


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





Jeżdziłem kilka razy Z4 2.5 i nie chciałbym tego auta do jazdy na co dzień. To typowy fun-car do jazdy dla zabawy, przejażdżek, atakowania rond bokiem.
Ja bym na Twoim miejscu kupił e46 330d coupe, zmodził na 350+ i dołożył szperę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roswell89
post Wed, 21 Jun 2017 - 20:26
Post #29


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 July 2013





CYTAT(kinko @ Wed, 21 Jun 2017 - 20:00) *
Jeżdziłem kilka razy Z4 2.5 i nie chciałbym tego auta do jazdy na co dzień. To typowy fun-car do jazdy dla zabawy, przejażdżek, atakowania rond bokiem.
Ja bym na Twoim miejscu kupił e46 330d coupe, zmodził na 350+ i dołożył szperę.


Dzięki za odpowiedź. Tylko prosiłbym o konkrety, dlaczego nie na co dzień? Będąc dokładniejszym codziennie do niego wsiadać nie będę. Na weekendy + 1-2x w tygodniu raczej na krótszych dystansach
Dieslowi niezależnie od parametrów mówię zdecydowanie nie. Czesto mam do czynienia z X6 30d, sporo w delegacjach potłukłem 730d F01. Na autostrady, ekspresówki idealnie, ale ja szukam czegoś zupełnie innego!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specnaz14
post Wed, 21 Jun 2017 - 20:34
Post #30


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





http://www.racingforum.pl/s-Mazda-MX5-18-t...Y--t141013.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roswell89
post Wed, 21 Jun 2017 - 21:40
Post #31


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 July 2013





Ogłoszenie widziałem, ale dzięki. Jeśli jednak MX5- to na pewno nowszą 160hp + mody, pasowałoby >180hp
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 22 Jun 2017 - 06:20
Post #32


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopi...w=unread#unread
http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopi...w=unread#unread
http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopi...w=unread#unread


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roswell89
post Thu, 22 Jun 2017 - 12:40
Post #33


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 July 2013





Dzieki, ale nie wspomniałem w ostatnim poście - szukam auta N/A, a w przypadku roadstera to już na pewno żadne T/kompresor nie wchodzi w grę.
Miałem na myśli podstawowe mody - dolot/wydech etc, choć szperą też bym nie pogardził wink.gif
Aha i nowszą, bo reparturki, renowacje progów mocno mnie zniechęcają
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Thu, 22 Jun 2017 - 18:47
Post #34


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





CYTAT(roswell89 @ Wed, 21 Jun 2017 - 19:26) *
Dzięki za odpowiedź. Tylko prosiłbym o konkrety, dlaczego nie na co dzień? Będąc dokładniejszym codziennie do niego wsiadać nie będę. Na weekendy + 1-2x w tygodniu raczej na krótszych dystansach
Dieslowi niezależnie od parametrów mówię zdecydowanie nie. Czesto mam do czynienia z X6 30d, sporo w delegacjach potłukłem 730d F01. Na autostrady, ekspresówki idealnie, ale ja szukam czegoś zupełnie innego!

Ciasno, twardo, niewygodnie na dłuższą metę, zerowa przestrzeń, dobrych zakupów nawet nie zrobisz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roswell89
post Thu, 22 Jun 2017 - 23:05
Post #35


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 July 2013





CYTAT(kinko @ Thu, 22 Jun 2017 - 18:47) *
Ciasno, twardo, niewygodnie na dłuższą metę, zerowa przestrzeń, dobrych zakupów nawet nie zrobisz.


No to brzmi jak Clio Sport, może poza tymi zakupami wink.gif
Z4 jest jednym z niewielu aut z tematu, w których nawet nie siedziałem. Ciężko mi sobie jednak wyobrazić, że będzie mniej wygodne niż Clio/EP3, a taki poziom komfortu zupełnie mi odpowiada.
Jeszcze raz zaznaczam, ze auto rzadko będize robiło trasy ponad 100km, a i to weekendowo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Fri, 23 Jun 2017 - 00:08
Post #36


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





z4 z m54b30 to fajny wybór, konstrukcyjnie coś pomiędzy e46 a x3, czyli w razie czego nie bardzo drogo. 6.1 do setki, da się kupić szperę (można pokusić się o zmianę przełożenia na jakieś krótsze jak ma dawać fun: seria 3.07), kolektor wydechowy barany (przy okazji fajny dźwięk) + strojenie i ponad 240km jest zawsze. Jedyna wada to branie oleju, nie jakieś 1l/1000 ale trzeba się liczyć z tym, że szable trzeba wyciągać od czasu do czasu. Na + do prowadzenia jest to, że jest w miarę lekkie, poniżej 1400kg.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Fri, 23 Jun 2017 - 00:18
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





Dla mnie takie auta jak Z4 powinny być jeżdżone od czasu do czasu, bo wtedy wsiadasz, jeździsz, cieszysz puchę i doceniasz wszystkie jego atuty. Jak zaczniesz go używać na co dzień to te jego wszystkie atuty przysłoni totalna niepraktyczność i się będziesz tylko wkurwiać, że trzeszczy, że nie wygodnie itd. Sam oceń, przejedź się, ja mam nietypowe gabaryty więc to też jest opinia mocno subiektywna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sebas01
post Fri, 23 Jun 2017 - 09:24
Post #38


User
Dołączył: Wed, 30 May 2012





Z tego co patrzyłem to Z4 3.0i to bliżej 39 000zł. Jeśli ma być całosezonowe to musisz dołożyć 5k na hardtopa, więc już jest 44 000 smile.gif + pierwszy serwis i ubezpieczenie wychodzi już blisko 50k smile.gif
Widziałem też że był jakiś czas temu Z4 Coupe z N52 pod maską za 42900 i od razu poszedł smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roswell89
post Tue, 27 Jun 2017 - 21:15
Post #39


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 July 2013





CYTAT(nomad66 @ Fri, 23 Jun 2017 - 00:08) *
z4 z m54b30 to fajny wybór, konstrukcyjnie coś pomiędzy e46 a x3, czyli w razie czego nie bardzo drogo. 6.1 do setki, da się kupić szperę (można pokusić się o zmianę przełożenia na jakieś krótsze jak ma dawać fun: seria 3.07), kolektor wydechowy barany (przy okazji fajny dźwięk) + strojenie i ponad 240km jest zawsze. Jedyna wada to branie oleju, nie jakieś 1l/1000 ale trzeba się liczyć z tym, że szable trzeba wyciągać od czasu do czasu. Na + do prowadzenia jest to, że jest w miarę lekkie, poniżej 1400kg.


Właśnie ktoś pisał, że to krzyżówka E46 i E90, ale w zasadzie to dobrze. Szperę znalazłem MFactory albo Quaife, ale każda z nich to ~5 tys niestety. Do brania oleju Honda mnie przyzwyczaiła, to nie problem wink.gif Odnośnie wagi to wydaje mi się to sporo (Clio PH2 ok 1050, TypeR ~1200kg), jest tu R6 co prawda..

CYTAT(kinko @ Fri, 23 Jun 2017 - 00:18) *
Dla mnie takie auta jak Z4 powinny być jeżdżone od czasu do czasu, bo wtedy wsiadasz, jeździsz, cieszysz puchę i doceniasz wszystkie jego atuty. Jak zaczniesz go używać na co dzień to te jego wszystkie atuty przysłoni totalna niepraktyczność i się będziesz tylko wkurwiać, że trzeszczy, że nie wygodnie itd. Sam oceń, przejedź się, ja mam nietypowe gabaryty więc to też jest opinia mocno subiektywna.


Kiedy o to chodzi, że ja używam prywatnego auta od czasu do czasu właśnie. Na co dzień to będę używał może jedynie w lecie i to zakładając, ze znajdę na to czas i siły - większośc km w tygodniu roboczym to przejażdżki. Jedyne obawy dotyczą braku tylnej kanapy, tyle że nie wpadła mi żadna koncepcja godnego następcy EP3/Sporta posiadającego tylną kanapę i pasującego do kryteriów. Wygląda na to, że trzeba ją poświęcić w zamian za przyjemność z jazdy, uczucie integracji z autem.


CYTAT(Sebas01 @ Fri, 23 Jun 2017 - 09:24) *
Z tego co patrzyłem to Z4 3.0i to bliżej 39 000zł. Jeśli ma być całosezonowe to musisz dołożyć 5k na hardtopa, więc już jest 44 000 smile.gif + pierwszy serwis i ubezpieczenie wychodzi już blisko 50k smile.gif
Widziałem też że był jakiś czas temu Z4 Coupe z N52 pod maską za 42900 i od razu poszedł smile.gif


Robiłem małe rozpoznanie i faktycznie nie wiem czy Z4 nie przekracza moich możliwości... Nawet zakładając ze uda się kupić za 33-35k to hardtop 5k (podobno da się ściągnąc z DE taniej) + 5k szpera + pakiet startowy. Zakładam auto w okolicach 30k+ a tu się robi powoli 45-50k. Tylko czy szpera do moich zastosowań to nie fanaberia?

Może jednak zwrócić się w stronę MX-5 NC?
Podaję przykładowy link:
http://moto.gratka.pl/tresc/mazda-mx-5-iii...erta-archiwalna
Za 33k mamy i hardtopa i szperę w serii.
Zakładając, że seryjna NC robi 7,7s do 100 i 15,8 na 1/4 co trzeba zrobić, żeby robiła ~7s i 15s na 1/4?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
h8r
post Wed, 28 Jun 2017 - 12:03
Post #40


Super User
Dołączył: Fri, 12 February 2010
Skąd: Warszawa





CYTAT(roswell89 @ Tue, 27 Jun 2017 - 21:15) *
Zakładając, że seryjna NC robi 7,7s do 100 i 15,8 na 1/4 co trzeba zrobić, żeby robiła ~7s i 15s na 1/4?

Spore odelżenie, dobra opona.


--------------------
mała rzecz, a cieszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 11:44