Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Co zamiast Hyundaia Coupe GK 2.0 CVVT
japanlife
post Tue, 13 Dec 2016 - 01:36
Post #1


Rookie
Dołączył: Thu, 28 January 2010





Witam wszystkich forumowiczow. Sprowadza mnie nastepujacy problem, mianowicie od roku jezdze autem Hyundai Coupe GK 2.0 CVVT 2005r. 150tys.km. Silnik ma kompresje 13.5 bara na kazdym cylindrze i spala mi 200ml oleju LM Synthoil High Tech 5W40 na 1000km przy normalnym uzytkowaniu, przewaznie miedzy 2000-3500 obrotow. Przesiadlem sie z Mitsubishi Colt V 1.6 97r. i doskwiera mi ciezar auta. Mitsubishi mialo 1050kg a Hyundai ma 1380kg i to juz niestety czuc w zakretach a w samym przyspieszeniu odczucia sa bardzo podobne. Zatem mysle o zmianie lub modyfikacji obecnego. Autem docelowo bede robil 20tys.km rocznie z czego 85% drogami 120-130km/h. Fajnie jakby mnie na miescie jakies Focusy 2.0 i Golfy TDI nie objezdzaly srogo smile.gif A moze warto zmodyfikowac Hyundaia wstawic Bilsteina B12 Sport line 45-50 i 35mm, poliuretany na stabilizator + kola 215/45/17 z dobrymi oponami zamiast 205/55/16 i fabrycznej zawiechy ale czy to poprawi zachowanie w zakretach i tak juz ciezkiego auta ? i wzmocnic silnik o np. 15-20 koni. Napisze czego oczekuje od auta moze bo najbardziej zalezy mi na:

- prowadzenie auta, zwinnosc i niska pozycja za kierownica, mam 188cm wzrostu
- niezawodnosci, bezawaryjnosc (zywotnosc) silnika i skrzyni, koniecznie benzyna N/A lub turbo
- naped na przod lub tyl, choc driftowac nie mam zamiaru wole miec dobra trakcje, w sumie nie jezdzilem autem z napedem na tyl nigdy... lubie agresywna jazde, odpada naped na cztery kola
- min. 2000r.
- ogolnie charakterze auta ma miec to cos i nie wygladac slabo, nudno ani babsko, lubie zadziornie wygladajace auta
- powinno spokoniej pracowac przy 120km/h. Hyundai mial przy 140 juz 4tys obrotow wiec fajnie jakby mialo szosty bieg a pierwsze biegi byly dosc krotkie
- zdecydowanie powinno miec ponizec 9 sekund do 100km, 8 z kawalkiem... nie marze o 7 ale fajnieby bylo
- seriws nie powinien kosztowac majatku
- lubie auta nie duze moze dlatego, ze czuc w niech lepiej predkosc, Hyundai jest lekko za duzy moim zdaniem i za ciezki jak na 2.0
- z nadwozia interesuje mnie: coupe z braku opcji w ostatecznosci hatchback 3d, wszystko inne odpada, wiekszosc czasu jezdze sam w trasy 5x do roku 2x800km z zona
- bardzo chcialbym zeby bylo to japonskie auto z krwi i kosci lub sensowne niemieckie no chyba ze warte sa inne marki uwagi
- auto powinno palic nie wiecej niz 7-8 litrow na trasie bo generalnie poruszam sie z predkoscia 100-130km
- moge wydac z 20tys.zl na samo auto + ekstra kase na sportowe zawieszenie i serwis, czy lepiej jest poczekac i dozbierac kase na cos konkretniejszego ?
- autem powinno sie dac pobawic i czerpac frajde z jazdy na tor tez chcialbym sie nim wybrac.

Jak na razie wybralem jedno auto, jest to Toyota Celica VII 1.8 143km duzo lzejsza od Hyundaia i podobno lepiej sie prowadzaca, przyspieszenie ma nieznacznie lepsze tylko no i podobno miewa problemy z silnikiem przed liftem spalanie oleju i klopoty z rozrzadem, wersja 192km odpada bo czytalem ze te silniki wytrzymuja 200tys.km Tylko czy mocy mi wystarczy moze sa jakies gotowe rozwiazania do tego silnika i ile kosztuja ? Widze wlasnie taka celica z zawieszneiem -40mm i lekko wzmocnionym silnikiem na 160koni np. Ewentualnie podoba mi sie Acura RSX ale do niej problem z czesciami chyba bylby no i to nie ta polka cenowa pewnie.

Prosze wiec o propozycje z argumentami.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 13 Dec 2016 - 01:36
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
xaoo
post Tue, 13 Dec 2016 - 08:10
Post #2


User
Dołączył: Sun, 30 January 2005
Skąd: W-wa





dla mnie wybór jedyny sensowny...
CTR 7 gen - 2001-2006..

moze nie są to coupe ale masz frajde z jazdy... odpowiednio mocy i spalanie w trasie potrafi zaskoczyć a na mieście banan od ucha do ucha
myśle że z tym budżetem mozesz zacząć szukać


--------------------
ale to już było...
i EP3 i MX5-1,8NA
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Tue, 13 Dec 2016 - 08:33
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





e46 325/328/330i. W mieście spalą 16 gazu przy dynamicznej jeździe, na trasie w 10 gazu się zmieścisz. Chyba, że szybko przyzwyczaisz się do przelotowej 160 to na tempomacie wyjdzie Ci coś koło 13lpg biggrin.gif Silniki dobrze znoszą dobry gaz więc nie ma się co bać. Wygląd kwestia gustu (mi osobiście coupe przedlift bardziej się podoba niż polift - jest bardziej drapieżne), biorąc pod uwagę ilość anglików jak się uprzesz to nowe będziesz kupował olej i filtry. Auta dobrze rozkminione pod kątem serwisu. Pozycja za kierownicą niska, przyspieszenie każda ma poniżej 9s (330i coś koło 7s), silniki poza konsumpcją oleju (jak jest nowa odma i separator) nie są takie straszne, jadą od dołu prawie jak diesel, górą gonią jak benzyna;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
romanzlasu
post Tue, 13 Dec 2016 - 09:02
Post #4


User
Dołączył: Tue, 26 April 2016





ja jakbym miał taki budżet to szukałbym e36 323 328z ostatnich roczników ale nie od turka tylko taką która byłaby naprawde warta 15-20k oczywiście całkowicie w orygyinale. Jak dla mnie e46 w 330ci jest troche klockoweate, najwiekszy fun miałem zawsze e36 i bede wracał do tego auta. Ewentualnie jakieś 106/saxo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fighter001
post Tue, 13 Dec 2016 - 12:06
Post #5


Frequent User
Dołączył: Fri, 07 December 2012
Skąd: wrocław





106/Saxo i przelotowe 130? Ty tak poważnie? Ja tu widzę Mondeo st220. Świeża buda, wygląd kwestia gustu ale w sedanie jest spoko. Gaz łyka więc tania jazda i dobrze się prowadzi. W tych pieniądzach kupisz coś zadbanego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yEzOzWiErZ
post Tue, 13 Dec 2016 - 13:48
Post #6


Super User
Dołączył: Thu, 09 August 2007
Skąd: Bukowno





Ale mondek swoje waży i jest dość duży, kolega wyżej jest raczej fanem małych samochodów i lekkich z tego co wyczytałem.. Ciężko coś zasugerować, bo z jednej strony wymagania dość konkretne, z innej szerokie. Jeśli ja bym miał proponować to CTR EP3. Może to nie coupe, ale jest lekkie, zwinne, da sobie radę w trasie, w mieście i po winklach.


--------------------
Automotive Photography by yez - FB/@fotoyez
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xaoo
post Tue, 13 Dec 2016 - 14:51
Post #7


User
Dołączył: Sun, 30 January 2005
Skąd: W-wa





koledzy
japanlife powiedział że szuka 2 drzwiowego coupe ewentualnie hatchbacka , chętnie japońskiego lub niemieckiego po 2000 roku..
a tu propozycje st220 - duża krowa najczęścej w kombi lub e36 - lata 90...
sorry ale proponuje wczytać się w oczekiwania - chce samochód dla kierowcy, który daje frajde z jazdy, które czasem pojedzie na tor lub w trase z dwoma osobami na pokładzie
niewielkiego benzynowego,

powtórze się tylko CTR EP3 z k20a2- ewentualnie moze szesciocylindrowe e46 w coupe

ja ze swej strony ze względu na lata usunąłem ITRa z b18 lub EK4 b16 czy eclipse'a z 2G z 4G63 choć też spełniały wymagania..
ewentualnie szukałbym francuzów renault sport... ale to ani japońskie ani niemieckie



--------------------
ale to już było...
i EP3 i MX5-1,8NA
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krisu_K13TL
post Tue, 13 Dec 2016 - 15:07
Post #8


Super User
Dołączył: Sun, 04 August 2013
Skąd: Kraków





Ja jak przeczytałem pierwszego posta to pomyślałem civic coupe si, coś takiego:




Tylko nie wiem jak to się ma do budżetu...


--------------------
Było: e36 323ti, e36 328iT, e46 325ti, e39 m5
Jest: e81 n54b30a
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Tue, 13 Dec 2016 - 15:29
Post #9


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





CYTAT(japanlife @ Tue, 13 Dec 2016 - 01:36) *
[...]
- moge wydac z 20tys.zl na samo auto + ekstra kase na sportowe zawieszenie i serwis, czy lepiej jest poczekac i dozbierac kase na cos konkretniejszego ?
[...]
Jak na razie wybralem jedno auto, jest to Toyota Celica VII 1.8 143km duzo lzejsza od Hyundaia i podobno lepiej sie prowadzaca, przyspieszenie ma nieznacznie lepsze tylko

Celica waży mało to fakt i już z samego tego faktu lepiej się prowadzi, ale nie widzę sensu w takiej zamianie. Jakbyś stał przed wyborem hyundai czy toyota to można się zastanawiać, a tak pieniądze wydasz, a nie będzie zauważalnie lepiej. (Tzn. może będzie lepiej, ale tylko z subiektywnego punktu widzenia, więc możesz się przejechać taką i ocenić, ale obiektywnie przewag to ona nie ma nad hyundaiem)

Z tego co piszesz, zależy Ci, żeby samochód wyglądał dobrze i dobrze jeździł.
Nie sądzę, żebyś po Hyundaiu coupe chciał wsiąść w takiego paździerza jak saxo/106/e36.
Generalnie w zadanym budżecie jest tylko rx-8, która pali 14-24 l/100km, a silnik jest wątpliwej trwałości.
Moim zdaniem warto pozbierać jeszcze i pomyśleć o CTR EP3/ 350z. Tylko wszystko co fajne, sportowe i japońskie będzie paliło więcej niż 7l/100km, abstrahując od tego, że poprzedniej w dekadzie mało było fajnych modeli...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciu$
post Tue, 13 Dec 2016 - 16:10
Post #10


Super User
Dołączył: Sat, 05 July 2008
Skąd: Białystok





20k to budżet na przedliftowe EP3, powinna się coś znaleźć trzymającego kupy, dobra opcja o ile nie masz odruchu wymiotnego patrząc na środek w tym samochodzie, zresztą z zewnątrz też szczególnie dobrze nie wygląda tongue.gif, FG2 (Si) sprzedałem kilka miesięcy temu za niecałe 30k, więc trochę budżetu brakuje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Tue, 13 Dec 2016 - 17:10
Post #11


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





honda civic coupe po roku 2006 bedzie fajnym wyborem. w miare wyglada, w miare nowe i w miare jedzie. nie jest to jakis super woz jak za ta cene (clio sport za 8tys zl na pewno bedzie szybsze) ale przynajmniej nie powinno wszystko padac po kolei.
http://otomoto.pl/oferta/honda-civic-2-0-s...m-ID6yo0Bw.html


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Malisz
post Tue, 13 Dec 2016 - 18:02
Post #12


Frequent User
Dołączył: Sun, 03 November 2013
Skąd: Warszawa





Tylko że Civic coupe jest z USA, a wiadomo jak to z autami zza oceanu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Tue, 13 Dec 2016 - 19:57
Post #13


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





no co ma byc. wazne zeby dobrze jezdzil.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aval
post Tue, 13 Dec 2016 - 23:11
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Fri, 16 September 2011
Skąd: Warszawa





Lepiej brać Amerykańca z fotkami uszkodzeń z Carfaxu niż Szwajcara z wielką niewiadomą czy ten błotnik to stłuczka czy spawana ćwiara...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
japanlife
post Wed, 14 Dec 2016 - 00:03
Post #15


Rookie
Dołączył: Thu, 28 January 2010





@Xadoo bardzo myslalem o CTR ze wzgledu na silnik, jednak jakos nie moge sie przelamac do wygladu bo nie jest to coupe no i ta deska z leawrkiem ehh. Nie ciagnie mnie do tego auta specialnie mimo fajnych osiagow, reszta na pewno na plus.

@Nomad66 nad E46 rowniez myslalem wylacznie nad 330Ci 6 biegow jak juz isc w to auto a taki zadbany model juz swoje kosztuje. Nie jest to auto bez wad a troche mnie ceny czesci odstraszaja jakbym mial robic auto dla siebie a chcialbym dluzszy czas polatac nim. Mysle o 100tys.km przez 5 lat. Ale fakt faktem, ze sa osiagi jak dla mnie chcociaz czytalem, ze te silniki nie trzymaja mocy, maja problemy z pierscieniami olejowymi czy cos w tym stylu wiec tez sie troche boje podejscia. A z ciekawosci zapytam ile takie 330Ci 6biegow wazy bo cos nie chce mi sie wierzyc, ze tylko 1405kg.

autokult.pl/15216,awarie-i-problemy-bmw-serii-3-e46 hmm "dochodzi do urwania mocowań tylnej belki"

@Romanzlasu E36 odpada za stare to dla mnie a chcialbym troche pojezdzic jeszcze, w 106/saxo na 99% nie wsiade juz.

@Fighter001 sedany odpadaja nie jestem po 40-stce jeszcze hehee.

@yEzOzWiErZ jak na ta chwile to 40% dla CTR i 60% dla BMW widze.

@Krisu_K13TL Civic FG2 to bardzo rzadkie auto niestety i nie porywa mnie bardziej niz CTR hatchback.

@hubi91 RX-8 odpada w przedibegach dla mnie smiesznie wyglada jka kurolap i ten silnik to nie dla mnie.

Widze temat sie dosc wyklarowal mi nie sadzilem, ze Celica zostanie mi odradzona bo 200kg masy roznicy to pewnie juz czuc, musze sie z tym tematem przespac i co najwazniejsze przejechac osobiscie kazdym interesujacym mnie autem. Chocna pewno brakuje mi lekkosci jaka ma Mitsubishi Colt, myslalem nawet nad jego nastepna generacja ale wyglada jak Ford KA bardziej a auta, ktore sa duzo wyzsze niz szersze kompletnie mnie nie urzekaja.








Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Wed, 14 Dec 2016 - 08:10
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





japanlife, nie wiem co takiego jest bardzo drogiego w użytkowaniu e46. Hamulce kupujesz raz na długi czas to można wydać na ATE i mieć długo spokój (jedna tarcza to materiał który jest wykorzystywany na całego seryjnego leona tongue.gif - musi kosztować), przednie wahacze bez problemu regenerujesz (nie trzeba wymieniać całych sworzni jak w e36, są na to sposoby, że jest to bezpieczne) Jak nie chcesz regenerować zawsze można kupić uzywkę, koszt ładnego używanego około 200zł. Jedyne co może być drogie w 6b 330i to dwumasa i sprzęgło (które tak jak hamulce bym kupił nowe raz do końca auta wink.gif ) reszta części kosztuje tak jak do innych aut. No jeszcze separator par oleju który pasuje wymienić co 3-cią wymianę oleju (120 zam. - 240 ASO). 330i po lifcie ma ponoć poprawione pierścienie, podłoga zwykle wyjeżdża z tyłu tylko w egzemplarzach które są już zgniłe i mają w pieron przebiegu (jakieś przedlifty z przed 2000). A nawet jeśli to naprawa jest prosta i dość szybka. 2 kawałki blachy pod tylne mocowanie sanek, z przodu nic się nie dzieje, bo jest aluminiowa podpora usztywniająca sanki do budy.
Ps. Na autokulcie pewne rzeczy trzeba brać przez palce, ciągle piszą, że N42 to dobre silniki godne polecenia..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
xaoo
post Wed, 14 Dec 2016 - 08:15
Post #17


User
Dołączył: Sun, 30 January 2005
Skąd: W-wa





CYTAT(japanlife @ Wed, 14 Dec 2016 - 00:03) *
@Xaoo bardzo myslalem o CTR ze wzgledu na silnik, jednak jakos nie moge sie przelamac do wygladu bo nie jest to coupe no i ta deska z leawrkiem ehh. Nie ciagnie mnie do tego auta specialnie mimo fajnych osiagow, reszta na pewno na plus.

zapewniam Cię że lewarek biegów w CTR jak sie zacznie uzywac to potem każdy inny nie jest tak wygodny, co do urody- jest dyskusyjna
jako fan H- dałbym pokazałbym jeszcze ITR choć tam nie ma 6 biegow i rok 2001 to ostatni rok...





--------------------
ale to już było...
i EP3 i MX5-1,8NA
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kasken
post Thu, 15 Dec 2016 - 08:15
Post #18


User
Dołączył: Wed, 11 May 2016





Jak tęsknisz za coltem i chciałbyś jeszcze poupalać lekkie autka to polecam 206 RC (180 kunia/1100~ wagi) no ale to francuz, a nie niemiec/japoniec tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
usuniety
post Thu, 15 Dec 2016 - 15:24
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Wed, 28 December 2011
Skąd: Katowice





CYTAT(Kasken @ Thu, 15 Dec 2016 - 08:15) *
Jak tęsknisz za coltem i chciałbyś jeszcze poupalać lekkie autka to polecam 206 RC (180 kunia/1100~ wagi) no ale to francuz, a nie niemiec/japoniec tongue.gif

Trasa do 130 jest jeszcze znośna ale wszelkie większe prędkości do najprzyjemniejszych nie należą.
No i przy mojej jeździe okolice 10-11l/100km to jest norma.
A jak mam ochotę pojeździć szybciej to można liczyć w bakach na wieczór smile.gif
Fajne jest to, że wszystkie aftermarketowe graty są łatwo dostępne i są w miarę rozsądnych cenach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iceman_n
post Thu, 15 Dec 2016 - 15:56
Post #20


Frequent User
Dołączył: Mon, 20 September 2010





CLK w209 jest super autem w tej kasie, takie typowe coupe biggrin.gif

z opisu to prędzej jakiś hothatch, a nie coupe, jak już to integra dc5 ale to byś musiał mieć 2x taki budżet biggrin.gif

a tak naprawdę to:
CYTAT
bierz bmw
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 16:23