Shoutbox 0 nowych PW 


7 Stron V  « < 3 4 5 6 7 >  
Reply to this topicStart new topic
> Auto na początek zabawy w Kjs/Rallysprint, 4 tys. zł, Civic 5g/Seicento/Lanos(?)
MadeInPoland
post Sat, 21 Nov 2020 - 22:00
Post #81


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Ten Twój kocioł 2.3k jest cięższy od 3.7 v6 i ma śmieszna moc. Wez przytul slk320 manual zmień na 3.7 i trochę zmieni Ci się optyka. O 3.2k nie wspominam ale też jest opcja.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 21 Nov 2020 - 22:00
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
AleksanderVM
post Sat, 21 Nov 2020 - 22:30
Post #82


User
Dołączył: Mon, 01 June 2020
Skąd: Warszawa





CYTAT(MadeInPoland @ Sat, 21 Nov 2020 - 22:00) *
zmień na 3.7 i trochę zmieni Ci się optyka.


Najpierw się nauczę jeździć, potem trochę zarobię, potem zobaczymy :-)

Dzięki za motywację!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sat, 21 Nov 2020 - 23:04
Post #83


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Aby się liczyć w tym sporcie najpierw trzeba zarobic


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AleksanderVM
post Sat, 21 Nov 2020 - 23:33
Post #84


User
Dołączył: Mon, 01 June 2020
Skąd: Warszawa





Cóż, jeśli w tym sporcie liczy się ten, kto więcej zarabia, to współczuję.

Ja pozostanę jednak przy swoich ideałach, że lepszym jest ten, kto jest lepszy. A samochód to tylko narzędzie, którego trzeba umieć używać.

Przepraszam za OT.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Sun, 22 Nov 2020 - 06:54
Post #85


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





#Aleksander - ja jutro jadę na Kielce na trening, ma być deszczowo/mrzyście więc też będzie fajnie smile.gif ale zależało mi na takich warunkach, bo mega chce nauczyć się jeździć RWD w deszczu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
borman
post Sun, 22 Nov 2020 - 08:03
Post #86


User
Dołączył: Sat, 04 November 2017





CYTAT(AleksanderVM @ Sat, 21 Nov 2020 - 23:33) *
Cóż, jeśli w tym sporcie liczy się ten, kto więcej zarabia, to współczuję.
Ja pozostanę jednak przy swoich ideałach, że lepszym jest ten, kto jest lepszy. A samochód to tylko narzędzie, którego trzeba umieć używać.

ale wiesz że chłopaki na superoes w kielcach przyjeżdżają z trzema kompletami opon a nawet kocami grzewczymi rodem z f1? biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
leonARL
post Sun, 22 Nov 2020 - 09:12
Post #87


User
Dołączył: Sun, 14 April 2013







leon - Bierz ten CC, żebyś mi nie podkupił RC smile.gif


RC nie podkupię koledze, bo będzie tak samo jak napisał MadeInPoland. Strach będzie by nie zniszczyć auta. Wolę coś słabszego a tańszego by aż tak nie bolało, a wynik ? Ważna zabawa . Bo na zabawę to zarobię , a na wynik jeszcze długo nie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AleksanderVM
post Sun, 22 Nov 2020 - 09:43
Post #88


User
Dołączył: Mon, 01 June 2020
Skąd: Warszawa





mystek - powodzenia! Przyślij film cool.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sun, 22 Nov 2020 - 09:52
Post #89


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





CYTAT(AleksanderVM @ Sat, 21 Nov 2020 - 22:33) *
Cóż, jeśli w tym sporcie liczy się ten, kto więcej zarabia, to współczuję.

Ja pozostanę jednak przy swoich ideałach, że lepszym jest ten, kto jest lepszy. A samochód to tylko narzędzie, którego trzeba umieć używać.

Niestety i z roku na rok jest coraz gorzej i drożej.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Sun, 22 Nov 2020 - 10:21
Post #90


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





#Aleks - w styczniu już byłem na TJS "na ślisko", tj temperatura 0-1 stopień. Pół dnia było sucho, a później sypło śniegiem, a ja na Nankangu NS2R (twarda mieszanka) biggrin.gif. Fajnie było - https://www.youtube.com/watch?v=UmttZ0uw7ko&t=67s oczywiście jazda 4fun bez ryzyka, co by auta nie uszkodzić smile.gif. Na jutro przygotowałem już kamerkę, popróbuję też może ten cały Race Chrono. Tyle elektroniki nigdy jeszcze nie brałem smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Sun, 22 Nov 2020 - 10:57
Post #91


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(MadeInPoland @ Sun, 22 Nov 2020 - 10:52) *
Niestety i z roku na rok jest coraz gorzej i drożej.

efekt braku regulaminu technicznego.

Kiedyś nawet rozmawiałem z jednym z zawodników, którzy wydają na starty pieniądze liczone w setkach tysięcy, dlaczego po prostu nie wystartuje w RSMP. Tam podobno jest znacznie drożej biggrin.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sun, 22 Nov 2020 - 11:02
Post #92


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





W RSMP jesteś skazany na drożyzne w postaci samochodów klas R. W amatorkach możesz sobie wybrać co chcesz i budować co chcesz rękami swoimi lub swoich ludzi, albo dać zarobić sąsiadowi, który buduje jakieś szybkie fury.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Sun, 22 Nov 2020 - 17:49
Post #93


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





CYTAT(AleksanderVM @ Sat, 21 Nov 2020 - 21:57) *
kylo - Moje cabrio ma pionową gródź za fotelami i jest mega sztywne (jak na moje niewprawione oko). Prowadzi się świetnie. Przednie opony zdarłem do kordu po pięciu KJS-ach (Eagle F1).

Jak chcesz zobaczyć moją nierówną walkę na mokrym w Kielcach to masz tutaj:
https://www.facebook.com/100001042786144/vi...45827502128639/

Made - dzięki za to - SLK będzie dla mnie rewelacyjnym autem na co dzień, ale na tor poszukam czegoś innego jednak.

leon - Bierz ten CC, żebyś mi nie podkupił RC smile.gif

Do zobaczenia na torze...

Pisząc o sztywności miałem na myśli różnice między cc a zwykłym 206.
Co do twojej walki to z mokrymi Kielcami też miałem kiedyś do czynienia i też mnie obróciło na pierwszym przejeździe. Potem już taś taś ledwo gazu dotykałem. mellow.gif do czasu aż nie przeschło i jakoś tam poszło. smile.gif

https://youtu.be/R-ubhYnpFWY
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sun, 22 Nov 2020 - 19:56
Post #94


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(AleksanderVM @ Sat, 21 Nov 2020 - 23:33) *
Cóż, jeśli w tym sporcie liczy się ten, kto więcej zarabia, to współczuję.

Ja pozostanę jednak przy swoich ideałach, że lepszym jest ten, kto jest lepszy. A samochód to tylko narzędzie, którego trzeba umieć używać.

Przepraszam za OT.


Do tego potrzebna jest klasa możliwie wyrównanych samochodów (regulaminowo i nazwijmy to zwyczajowo - uczestnictwa fair - po prostu brak krętactwa i oszustw).
Wśród amatorskich imprez taką jest chyba tylko MiataChallenge (8 lat lub więcej) . Chyba najtańsza forma największej frajdy z jazdy - najlepsze tory w PL, seria imprez z mnóstwem (100 i więcej km na jeden TD) jazdy, gdzie fakctycznie coś się można nauczyć, bo to inna jazda zupełnie niż 5cio przejazdowe próby z chłodzeniem opon przed startem w kolejce.
I V-tec cup dla Hond powstaje, nie uczestniczyłem, ale zdaje się też mają klasy w zależności od modyfikacji - wkładu włożonego w auto
No i Adam Walenda tu ogłaszał tu początki powstawania Caterham Academy, gdzie jedyne co można regulować to ciśnienie w oponach takich samych dla wszystkich i kąty (tych nie za wiele też w tych podstawowych Caterhamach), więc tu czysta rywalizacja kierowców no i wyścigi, a nie timeattacki.
Innych takich "pucharowych" rywalizacji to chyba u nas nie ma .


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AleksanderVM
post Sun, 22 Nov 2020 - 21:18
Post #95


User
Dołączył: Mon, 01 June 2020
Skąd: Warszawa





Ja nie wiem, uparliście się żeby mnie zniechęcić do startów? Wyluzujcie, ja tu mówię o samochodzie za śmieszne kwoty, dłubanym własnoręcznie pod blokiem w centrum Warszawy. O karierze Hołowczyca nie myślę. To ma być fun, ale jednocześnie nie sztuka dla sztuki. Jestem mechanikiem hobbystą i zrobienie wozu będzie radochą i nowym wyzwaniem, bo rozebranie rozrządu zimą w V6, ubranym jak na Syberię, to jedno, a wystrojenie silnika piggy-backiem po zmodowaniu, to inna para kaloszy, a w to właśnie planuję się bawić.

I wystarczy mi jak objadę kogoś "mocniejszego" na "oszukańczych" zawodach w time-attack tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sun, 22 Nov 2020 - 21:42
Post #96


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Nikt się nie uparł. Ty sobie bierzesz coś zbyt osobiście. Sam napisałeś, że najpierw nauczysz się jeździć, a później zarobisz ja Ci to skomentowałem jak wyżej, a Ty się przypalasz i wyciągasz daleko idące wnioski. Działaj jak Ci pasuje póki masz motywację i wybieraj furę jaką chcesz, kiedy wygrasz zawody furą za którą nikt by 5 złotych nie dał to będzie frajda. Sam znam to uczucie, ale jednak to nie jest sport dla odważnych tylko rozważnych i odpuściłem tą drogę.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sun, 22 Nov 2020 - 22:02
Post #97


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





No ja akurat chyba zachęcam a nie zniechecam? Gdzie ja zniechecam ? Podałem przyklady serii niedrogich gdzie kierowca i ustawienie mają znaczenie większe niż horrendalne budzety.
Bo sam zakup auta to tylko ułamek.
A mocniejsze nieraz objedziesz - jeden ze sposobów to zawsze dojeżdżać. Co akurat słabszym autom łatwiej bo się wszystko mniej zużywa. I nie łapią się w klasy 3 litry i doładowanie .


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Mon, 23 Nov 2020 - 07:46
Post #98


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





Co by nie mówić w tym sporcie sprzęt liczy się bardzo a dobry sprzęt kosztuje.
Ja mam porównanie z ostatnich treningów na Ułężu. Ostatnio kolega dał się przejacjać swoim megane 2 rs. I siedząc pierszy raz w tym samochodzie na pierwszym okrążeniu, na sparciałych drogowych pirelli i z rozwalonym mechanizmem biegów byłem szybszy jakieś 3 sekundy na minutę jazdy w porównaniu do mojego compacta na semi slicku w którego już byłem wjeżdżony po pół dnia treningu.
Mimo to ja się nie napalam na wyścig zbrojeń bo wiadomo że fajnie jest jakiś puchar wyjąć, ale nawet takim sprzętem jak mój frajda z jazdy jest. Tym wieksza jak mimo wszystko czasem coś się uda wywalczyć czy np objechać lepsze(czyli prawie każde laugh.gif ) auto.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 23 Nov 2020 - 10:42
Post #99


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(AleksanderVM @ Sun, 22 Nov 2020 - 22:18) *
Ja nie wiem, uparliście się żeby mnie zniechęcić do startów? Wyluzujcie, ja tu mówię o samochodzie za śmieszne kwoty, dłubanym własnoręcznie pod blokiem w centrum Warszawy. O karierze Hołowczyca nie myślę. To ma być fun, ale jednocześnie nie sztuka dla sztuki.

dostałeś już tyle rad i wskazówek, że w końcu pora ponarzekać, jaki to ten motorsport jest niesprawiedliwy biggrin.gif

Jak masz ciąg do roboty mechanicznej, to możesz jeszcze zrobić sobie buggy Baraccudę, wstawić silnik od Ninji, czy innej R1, opony gokartowe slicki. Przy robocie własnej, w 20k się zmieścisz, a osiągi masz 2kg/KM. Jak to okiełznasz, to zrobisz wszystkie Imprezy i Evo smile.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 23 Nov 2020 - 10:45
Post #100


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Tylko co za frajda zrobić słabsze Evezy? smile.gif


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V  « < 3 4 5 6 7 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 12:51