Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Miko Marczyk- Mercedes-AMG A45 do jazdy po zakrętach na czas, Mercedes-AMG A45- wrażenia z jazdy, onboardy, relacje z zawodów
Andrzejsr
post Tue, 20 Sep 2016 - 23:07
Post #21


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Mercedes stara się chyba o zmianę wizerunku po prostu. I dobrze to robi całkiem smile.gif


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 20 Sep 2016 - 23:07
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Miko z Łodzi
post Thu, 22 Sep 2016 - 09:57
Post #22


User
Dołączył: Mon, 14 September 2015
Skąd: Łódź





Cześć smile.gif

EssiRS, Andrzejsr

w najbliższym czasie autem którym będę jeździł treningowo na trakdaye, rallysprinty itp. będzie Mercedes-AMG A45. Jako, że nim jeżdżę chciałbym w swoim temacie dzielić się wynikami i wrażeniami z jazdy. Dodatkowo jeździłem w ostatnim czasie Audi RS3 i BMW M2. Tworzę właśnie mój pierwszy test super hothatchy, ponieważ lubię pisać a brakuje mi wśród polskich dziennikarzy, gazet i youtuberów kogoś kto patrzy na auta pod względem torowym, właściwości jezdnych i w ramach testów merytorycznie bada konkretne aspekty i parametry.

Wydaje mi się, że to wytłumaczyłem wcześniej ale napiszę jeszcze raz. W tekście nie ma ani jednego zdania pod którym bym się nie podpisał i piszę prawdę o moich odczuciach z auta. Nie jest to trudne do wyczucia, jeżeli ktoś przeczyta dokładnie tekst.

A z ciekawostek- porównywaliśmy trzy opony z róźnych światów na A45 AMG. Porównanie na Torze Łódź.

1) Michelin Pilot Sport 3 235/40/18 (zwykła opona drogowa o podwyższonych osiągach)
2) Extreme VR2 R7 225/40/18 (semi slick)
3) Michelin S9F 24 (profesjonalna opona wyścigowa gładka)

Wyniki były ciekawe bo zarówno czasy jak i moje wrażenia z jazdy rozłożyły bardzo po równo. Wyniki:

1) Używany Michelin S9F 44.0 s. (super feeling, czucie każdego centymetra toru, auto stawało na 3 kołach smile.gif )
2) Extreme VR2 45.4 s. ( feeling odczuwalnie słabszy niż na wyścigowym sliku- czujesz tor nie w centymetrach a z dokładnością do 0,5 m, trakcji dużo, ale nie aż tyle, że łeb ukręca)
3) Michelin Pilot Sport 3 46.8 s. (brak feelingu, raz prawie wypadłem z toru bo opona nie jest przewidywalna w jeździe na limicie, auto się uślizguje, odczuwalnie bardziej występujące zjawisko podsterowności niż na semi. Cicha opona i auto mniej na niej pali smile.gif )

Czyli semi dokładnie pomiędzy zwykłą a profesjonalną tak jak nazwa wskazuje.

Pozdrawiam,
Miko smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EssiRS
post Fri, 23 Sep 2016 - 08:58
Post #23


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





Miko, o braku obiektywizmu ja nic nie pisałem, wręcz przeciwnie. To wszystko o czym piszesz "trzyma się kupy" wink.gif
Rozumiem, że jest to coś co ma ułatwić wybór samochodu dla osób poszukujących młodych lub nowych samochodów, do jazdy na torze i po dzieci do szkoły.
Przy okazji fajna zabawa dla ciebie przy testowaniu samochodów.
I wszystko jasne.
Myślałeś żeby testy robić w podobnej wersji co u tego jegomościa (kilka kamer, nawet gopro, na torze i kilka komentarzy to o czym pisałeś)?:
https://www.youtube.com/channel/UC8AMAhCRmep7VJKe1sxvHFg

Porównanie opon konkretne. Przy napędzie na jedną oś różnice na pewno byłyby jeszcze większe.


--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miko z Łodzi
post Tue, 25 Oct 2016 - 11:14
Post #24


User
Dołączył: Mon, 14 September 2015
Skąd: Łódź





Cześć smile.gif

w ostatni weekend wziąłem udział w Power Stage Bednary. Warunki były zmienne- rano mokro, potem przesychająco a na końcu sucho.

Szczęśliwie udało się zając:
2 miejsce w klasie za Fordem Fiestą Proto od Stec Motorsport
3 miejsce w klasyfikacji generalnej w stawce ok. 100 samochodów.

Zapraszam do zapoznania się z relacją i filmikami:

Relacja: https://www.facebook.com/mikomarczykmotorsp...134926803210923

Nagranie z zewnątrz: https://www.youtube.com/watch?v=5o36UgZ9TIo&t=24s

Onboard: https://www.youtube.com/watch?v=u71feA4FKxo&t=41s

Precyzyjny przejazd smile.gif : https://www.youtube.com/watch?v=O4zOMKdWF48

Pozdrawiam serdecznie,
Miko
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EssiRS
post Mon, 31 Oct 2016 - 20:08
Post #25


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





A co tutaj się stało?


--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Linarr
post Tue, 01 Nov 2016 - 00:09
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Sun, 25 January 2015
Skąd: Żyrardów





no wjechał w pień drzewa czy tam inny kamień i o, po feldze
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Tue, 01 Nov 2016 - 06:40
Post #27


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Troche przeciął zakret za mocno, w trawie schowany pieniek i po zawodach. To je rally.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miko z Łodzi
post Tue, 01 Nov 2016 - 08:55
Post #28


User
Dołączył: Mon, 14 September 2015
Skąd: Łódź





Cześć,

sytuacja była dość mocno skomplikowana na tym rajdzie z różnych względów. Po krótce prezentowana sytuacja to OS5.

Na pierwszej pętli wyleciał cały olej ze skrzyni biegów i biegi wypadały.

Na OS3 zahaczyłem pieniek drzewa przy drodze i wykrzywiłem wahacz prawy przestawiając koło w bardzo duży pozytyw. Efekt był taki, że w jedną stronę auto skręcało bardzo chętnie, w drugą zdecydowanie nie chętnie.

Dodatkowo wyjechaliśmy z serwisu na ten odcinek, po którym przestało nam działać obrotomierz licznik wskazniki i wspomaganie kierownicy (w aucie ze szperą na rajdowych krętych odcinkach to problem z jakim do tej pory nie miałem do czynienia. Kierownica ćwiartuje tzn. skręcasz z całej siły, ona nie idzie aż nagle przeskakuje o ćwierć obrotu. Odbiera to sporo precyzji. To było już gdzieś w 3/4 oesu, miałem mało siły żeby skręcać i nieprecyzyjnie wykonałem skręt znajdując się z 20 cm za blisko wewnętrznej gdzie leżał kamień, który uszkodził drążek kierowniczy i felgę.

Cała historia, trochę przykra sprawa bo nawet przy tych problemach spokojnie walczyliśmy o top 5 rajdu.

Pozdrawiam Miko smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EssiRS
post Wed, 02 Nov 2016 - 20:09
Post #29


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





Faktycznie sporo przygód jak na jeden rajd, chociaż można się pocieszać, że zawsze mogło być gorzej. Podobna przygoda mogła się wydarzyć na długiej prostej, przy znacznie większej prędkości.


--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Patry
post Thu, 03 Nov 2016 - 13:07
Post #30


User
Dołączył: Fri, 05 December 2008
Skąd: Łódź





Ręce masz całe po tym dzwonie w pieniek ? Bo przy czymś takim łapki mogą ucierpieć, znam z autopsji dry.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miko z Łodzi
post Mon, 14 Nov 2016 - 10:57
Post #31


User
Dołączył: Mon, 14 September 2015
Skąd: Łódź





Cześć smile.gif

Patry,
w tym przypadku nic z kierownicą się nie stało- wszystko w jak najlepszym porządku smile.gif

w piątek wybrałem się na Puchar Jesieni SuperOES Tor Kielce- dawno tam nie byłem, a bardzo lubię tą imprezę. Pogoda rano była w pełni deszczowa i wmiarę upływu dnia robiło się coraz bardziej sucho. Ostatni przejazd to w 100% suchy karting i mokry las.

Auto spisało się świetnie dojeżdżając wszystkie przejazdy na 4 miejscu w generalce. Przed A45 były dwie Fiesty Proto i Mistrz Polski GSMP Piotrek Ostrowski w A grupowym Mitsubishi Lancerze, co uważam za fajny wynik. Na śliskim torze auto spisywała się dobrze- wbrew pozorom na lekko przesychającym torze jechało się lepiej niż w pełnym deszczu. Na mokrym byłem ok. 2-3 sekundy na 3,5 km za proto, na suchym zwiększył się to do ok. 5-6 s. na 3,5 km.

Ostatni przejazd pojechałem na Extremach VR2 R5, które spisały się świetnie- warunki się poprawiały i zrobiłem na nich najlepszy czas. Opony napewno nie przeszkadzały w szybkiej jeździe. Wcześniejsze przejazd na Michelinie P2G- wiadomo, że petarda smile.gif

Sobota to Power Stage Bednary- niezwykle wyścigowa i szybka trasa- jadąc nią wspominałem sobie srebrną M3kę którą jeździłem wcześniej- szła bym tam jak nie wiem smile.gif Ostatecznie 3 miejsce w klasie na 18 zawodników i 5 miejsce w generalce na 88 zawodników. Również satysfakcjonujący wynik. Jadąc na sliku nie mogę zbytnio zbliżać się do limitu, ponieważ zdarza się, że 4Matic na chwilę staje się niedostępny i jadę FWD. Na semi jest ok, nie ma takich kłopotów jednak Extreme VR2 R5 na przodzie był za miękki i użyłem Michelina S9F (najtwardsza mieszanka w temp. 2 stopnie! - to pokazuje jak wymagająca dla opon jest nawierzchnia w Bednarach).

Film z przejazdu: https://www.youtube.com/watch?v=JNadkXj18ls...eature=youtu.be

Pozdrawiam,
MikoMarczyk
www.facebook.com/mikomarczykmotorsport
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OVE
post Mon, 14 Nov 2016 - 11:23
Post #32


User
Dołączył: Sat, 17 October 2009





Bardzo schludna jazda. BTW czy problem zawieszającej się skrzyni został rozwiązany? Ile i jakiego oleju żąda motor na 1k km? Czy zawieszenie przeszło jakikolwiek upgrade?

pozdr.


--------------------
Racing, competing is part of me. It’s part of my life.
A. Senna
_________________
Tor Poznań 1:45.38
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miko z Łodzi
post Tue, 15 Nov 2016 - 09:17
Post #33


User
Dołączył: Mon, 14 September 2015
Skąd: Łódź





OVE,

ze skrzynią nic się nie działo. Wydaje mi się, że wynika to ze zmiany mojego stylu jazdy- spokojniejsza jazda, czekanie z gazem na wyjściu czy płynniejsze i trochę delikatniejsze hamowania. Motor raczej nie bierze oleju a co ok. 3000-5000 km ja wymieniam olej więc nawet jak ubędzie przez ten okres 200-400 ml to nie ma aż takiego znaczenia. Olej z homologacją mercedesa Millersa 5W-40. Zawieszenie jest w pełni seryjne- tak jak Mercedes wypuszcza z fabryki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miko z Łodzi
post Fri, 21 Jul 2017 - 12:25
Post #34


User
Dołączył: Mon, 14 September 2015
Skąd: Łódź





Cześć smile.gif

Dawno się nie odzywałem. Autem pokonałem 30 000 km. Na ten moment bez żadnych problemów- auto spisuje się dobrze i łączy zalety auta na co dzień i trackday'owego.


Informacje o napędzie i skrzyni biegów, czyli jedynej kontrowersyjnej kwestii Mercedesa-AMG A45 podczas jazdy sportowej po torze.

Gdy używamy opon UHP takich jak Michelin Pilot Sport 3 nie dzieją się żadne problemy z autem jeżeli chodzi o napędy i skrzynię biegów.

Przy używaniu semi slików takich jak Extreme VR2 R5/R7 bardzo rzadko i sporadycznie potrafi się rozpiąć 4matic na kilka sekund- dużo zależy od nawierzchni i długości- np. na Torze Kielce nie zadziało się to nigdy, na próbie 7 km na lotnisku w Bednarach mogło się pojawić.

Gdy używałem gładkich wyścigowych slików Michelin S8L/S9F to w momencie gdy chciałem jechać na 100% zazwyczaj potrafiło się coś zadziać- czyli np. wypiąć skrzynię biegów na luz, bądź rozpiąć 4matica. Myślę, że działo się to ze względu na to, że auto podnosiło jedno niedociążone tylne koło w zakręcie.
Z jednej strony na początku mnie to denerwowało, ale pewnie dzięki takim limiterom wszystkie podzespoły są bardziej trwałe, a można znaleźć sposób na taką jazdę, żeby się nic nie rozpinało.

W ostatnim czasie wybrałem się na SuperOES Tor Kielce- auto było seryjne, używałem opon Extreme VR2 R7. Udało się zająć 2 miejsce w stawce 92 zawodników ze stratą +2,39 s. po trzech przejazdach do Janusza Lelka w rajdowym Mitsubishi Lancerze EVO IX na rajdowych oponach.
Filmik z zewnątrz jednego z przejazdów: https://www.youtube.com/watch?v=_01HTnsBAf4&t

Miesiąc później wybrałem się na gładkich wyścigowych slikach Michelin S9F w średnim stanie oraz z modyfikacją w postaci zawieszenia KW Variant 3. Zdecydowałem się na takie zawieszenie, aby móc samemu zrozumieć jak wpływają poszczególne regulacje na zachowanie samochodu.
Szczęśliwie udało się wygrać zawody w stawce 92 zawodników- tym razem stawka była troszkę słabsza, a przewaga wyniosła 12,66 s. po 5 przejazdach.
Filmik z zewnątrz jednego z przejazdów: https://www.youtube.com/watch?v=KhgcIQM_gDk&t=

Seryjnym autem przed modyfikacją zawieszenie spróbowałem również sprawdzić czas okrążenia na torze w Łodzi- udało się zrobić najlepsze kółko wg. Harry’s LapTimer 1.01.88, natomiast nagrane mam 1.01.97- poniżej filmik. Opony Extreme VR2 R7.
https://www.youtube.com/watch?v=6Rp7oIWtb-A

Mam nadzieję wybrać się na Tor Poznań- wtedy sprawdzę różnicę pomiędzy seryjnym zawieszeniem a KW V3.

Pozdrawiam serdecznie,
miko
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EssiRS
post Fri, 21 Jul 2017 - 13:45
Post #35


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





Fajny i niepozorny sprzęt do zabawy.
Niewiele jest Mercedesów na torach wyścigowych co robią wyniki.
Powodzenia w dalszych zmaganiach.


--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
greenhorn
post Mon, 24 Jul 2017 - 14:06
Post #36


Super User
Dołączył: Sat, 21 June 2003





Swietnie, ze dzielisz sie takimi doswiadczeniami.
Dobrze bedzie zobaczyc Cie znowu w Poznaniu.
Ciekaw jestem jaki czas na pelnym slicku by sie udalo zrobic.


--------------------
7:39,9
2:35,8
1:37,9
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 24 Jul 2017 - 14:07
Post #37


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Miko, czy masz kalendarz uczestnictwa w amatorskich imprezach? Myślę, że dla wielu z nas zapisanie się na imprezę razem z Tobą byłoby ciekawym doświadczeniem smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinwrxsti
post Wed, 26 Jul 2017 - 11:30
Post #38


Frequent User
Dołączył: Wed, 01 April 2009
Skąd: Łódź





Miałem przyjemność jazdy z Miko zarówno na prawym fotelu na Torze Łódź, jak i będąc kierowcą. Bardzo pozytywne doświadczenie. Jest Bardzo szybkim kierowcą, jednocześnie jest bardzo spostrzegawczy i (pomimo wieku) doświadczony. Zwrócił mi uwagę na kilka niedociągnięć w mojej jeżdzie.

W ogóle ja będąc 22 latkiem to za przeproszeniem w dupie byłem smile.gifa Mikołaj..... Niesamowite .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
h8r
post Wed, 20 Sep 2017 - 11:21
Post #39


Super User
Dołączył: Fri, 12 February 2010
Skąd: Warszawa





Mógłbyś napisać coś o prowadzeniu, jak auto zachowuje się w zakrętach. Czy bardzo wyjeżdża przodem? Czy dobrze komunikuje się z kierowcą? Czy jazda samochodem dostarcza frajdy czy jest to maszyna do klepania najlepszych czasów na tle konkurencji?
Czy po przesiadce z 300 konnego rwd o podobnej masie byłbym bardzo rozczarowany?


--------------------
mała rzecz, a cieszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miko z Łodzi
post Sat, 28 Oct 2017 - 19:40
Post #40


User
Dołączył: Mon, 14 September 2015
Skąd: Łódź





Cześć smile.gif

jackkpl,

jeżeli chodzi o ten sezon to jeżeli już pewnie jakieś track day na Torze Łódź, bądź najbliższe dwa SuperOESy Tor Kielce- 11.11.2017 zapraszam wszystkich serdecznie do Kielc, ponieważ będzie odbywała się równolegle do zawodów zbiórka środków dla Michała "Hołka" Grudzińskiego, który po wypadku w Rajdzie Gdańska jest w słabym stanie. Będzie można przejechać się fajnymi rajdówkami na prawym

marcinwrxsti,

jesteś dla mnie jak zawsze zbyt uprzejmy. Niewiele osób wie, że jesteś najszybszym kierowcą na Torze Łódź i to ja mógłbym brać lekcje od Ciebie, bo seryjnym STI nikt tak dobrze nie jeździ smile.gif

h8r,

auto jest bardzo stabilne, bardzo trudne do wyprowadzenia z równowagi. Nie wyjeżdża przodem, tym bardziej gdy ustawimy dobrą zbieżność/geometrię i przyczepną oponę. Daje łatwe sygnały do odbioru dla kierowcy, natomiast nie są to "ostre" sygnały jak w rajdówce/wyścigówce tylko trochę "otępiałe" godne cywilnego auta.

Myślę, że słusznie to określiłeś- auto jest bardzo skuteczne i robi dobre czasy, natomiast sama frajda z jazdy moim zdaniem stoi na niższym poziomie niż np. dobrze przygotowany Lancer Evo/ Impreza STI. Jazda takim autem z pewnością na co dzień jest jednak bardzo przyjemna (dobre materiały wykończenia) i tańsza (4 lata gwarancji/120 000 km) oraz nie trzeba modyfikować auta. Jeżeli Twoje RWD waży ok. 1530 kg i przesiądziesz się do A klasy to sądzę, że nie będziesz rozczarowany, a pozytywnie zaskoczony. Nie czuć w tym aucie tak bardzo tej masy- konstrukcja auta dość dobrze ją oszukuje.

Przy okazji podsyłam filmik z pierwszego przejazdu SuperOESu Tor Kielce, który odbył się tydzień temu. Warunki były w pełni deszczowe. Na dodatek jest to świeży opad na suchy tor więc trakcji jest bardzo bardzo mało. A45 poradziło sobie naprawdę nieźle wygrywając ten przejazd o 6 sekund z drugim zawodnikiem w generalce. Potem gdy przeschło już ciężej było rywalizować z Fordem Fiestą PROTO Damian Łaty, ale 2 miejsce na 90 aut ze stratą 5,04 s. do 1 miejsca w ostatecznym rozrachunku było satysfakcjonujące smile.gif

https://www.youtube.com/watch?v=XZkg7vdkYKE

Pozdrawiam Was i w razie pytań jestem do dyspozycji,
miko
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 09:41