Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Poszerzenie rozstawu tylnych kół
The Driver
post Fri, 06 Mar 2020 - 14:01
Post #21


Frequent User
Dołączył: Wed, 30 January 2019





CYTAT(nomaster @ Fri, 06 Mar 2020 - 11:33) *
Rzeczywiście z przodu jest stabilizator może 28mm a z tyłu że słomki od napojów. I dlatego pytam tutaj, też zauważyłem że auta z bardziej centralna masa nie są wcale łatwiejsze do ogarnięcia i wcale nie zachowują się tak dobrze jak to krążą legendy, mi zawsze BMW ryło przodem o wiele gorzej niż auta z silnikiem za przednią osią i ciężej było ta podsterowność ogarnąć. Więc wracając do tematu jeżeli naprzyklad zmienię stabilizator z tyłu na grubszy to chyba poprawi to problem z ewentualną podsterownością?


Może to zmienić balans auta w kierunku nadsterowności, ale wyrównywanie balansu poprzez pogarszanie trakcji na danej osi to jest troszkę bezsens i ja bym wolał poszukać w jakiś sposób trakcji z przodu żeby poprawić balans samochodu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 06 Mar 2020 - 14:01
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
piwo
post Fri, 06 Mar 2020 - 18:39
Post #22


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT(The Driver @ Fri, 06 Mar 2020 - 13:59) *
To mi się nie zgadza że auta z duża masą z tyłu są podsterowne właśnie idąc gazem, a bez gazu czy hamując są neutralne bądź nadsterowne.

Ale niestety tak jest.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Driver
post Fri, 06 Mar 2020 - 19:47
Post #23


Frequent User
Dołączył: Wed, 30 January 2019





CYTAT(piwo @ Fri, 06 Mar 2020 - 08:10) *
....ogolnie auto z duza masa z tylu jest bez gazu podsterowne....


Ja piszę cały czas odnośnie tej wypowiedzi z którą się nie zgadzam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Fri, 06 Mar 2020 - 20:31
Post #24


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





No bo źle napisałem, bo bez gazu może oznaczać hamowanie silnikiem a chodziło mi na luzie bardziej. Ale z drugiej strony tego nie sprawdzałem nigdy. Więc lepiej się z tego sformułowania lepiej wycofam. Hamując silnikiem opel jest neutralny lub lekko nadsterowny przy redukcji. Po dodaniu gazu podstrrowny. Na luzie w sumie nie mam pojęcia tylko podejrzewam. W sumie mam auto 9 lat ale jakoś nie było okazji by na luzie wejść za szybko w zakręt.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Fri, 06 Mar 2020 - 21:53
Post #25


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





CYTAT(The Driver @ Fri, 06 Mar 2020 - 14:01) *
Może to zmienić balans auta w kierunku nadsterowności, ale wyrównywanie balansu poprzez pogarszanie trakcji na danej osi to jest troszkę bezsens i ja bym wolał poszukać w jakiś sposób trakcji z przodu żeby poprawić balans samochodu.

No to teoretycznie jeżeli auto stanie się mocno podsterowne a ja wrzucę mocniejszy stabilizator z tyłu czyli jakby zrownam stab tylny z przednim to powinienem zyskac ogólna lepsza przyczepność? Z przodu ciężko będzie cos poprawić, jest wielowahacz i moim zdaniem przód się bardzo dobrze trzymał na suchym asfalcie nie miałem nigdy problemu uciekającego przodu. Tak jak pisałem jedynie na mokrym ale chyba każde auto na mokrym wariuje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pszczelaszkov
post Sat, 07 Mar 2020 - 02:23
Post #26


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





Tak czytam i chyba faktycznie pozapominali, że nie rozkład, a odległość masy od środka jest najważniejsza przy skręcaniu. Rozkład jest drugorzędny. Ale fakt pytanie było inne, a jak z tyłu jest z zbieżnością?
Tak powierzchownie to tą tabelką możesz się posiłkować tabelka
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kuba9449
post Mon, 23 Mar 2020 - 07:55
Post #27


User
Dołączył: Mon, 25 July 2011





CYTAT(piwo @ Fri, 06 Mar 2020 - 09:38) *
nie no potwierdza to tylko co napisalem. auto z silnikiem z tylu czyli opel speedster jest podsterowny. co ci sie nie zgadza w mojej wypowiedzi? dociazajac przod powodujesz ze przod ma wiecej przyczepnosci. czytaj wiekszy nacisk na osi wieksza przyczepnosc. tzn auta z duza masa z przodu maja duzo przyczepnsoci przodu czyli sa nadsterowne, auta z duza masa z tylu maja duzo przyczepnsoci tylu czyli sa podsterowne. gazem i hamulcem mozna dodatkowo zmieniac dociazenie danej osi i wplywac na pod nadsterownosc.

Jest dokładnie odwrotnie, nie spodziewałem się, że na tym forum będzie trzeba komuś tłumaczyć takie podstawy.
Im bardziej balans przesunięty na tył tym bardziej auto nadsterowne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Mon, 23 Mar 2020 - 07:58
Post #28


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





to nie jest prawda. przejedz sie porszakiem lotusem (rozklad mas 60-65 tyl i 35-40 przod) a potem bmw (rozklad 50-50). zobaczysz co jest bardziej nadsterowne a co podsterowne.
jakby bylo odwrotnie czyli tak jak piszesz czyli ze ciezki przod powodowal podsterownosc to we wszystkich seryjnych autach z silnikiem z przodu, gdzie rozklad jest 60 przod 40 tyl by robiono gruby stab z tylu i cienki z przodu by zmniejszyc podsterownosc a jest dokladnie na odwort czyli wala gruby stab z przodu i cienki albo wogole z tylu by zwiekszyc podsterownosc.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WojtekMR
post Mon, 23 Mar 2020 - 08:49
Post #29


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2003





akurat w MR2 wali sie gruby stab z tyłu a cienki z przodu
z podsterownością jest pewnie tak że co innego na wejściu w zakręt (tu docisk od masy i nie tylko pomaga), a co innego w zakręcie gdy działa siła odśrodkowa 9tu masa przeszkadza a docisk jest potrzebny i dla tego 911 z ciężką dupą mają wielkie spoilery z tylu)


--------------------
_http://forum.mr2cp.pl/index.php
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Mon, 23 Mar 2020 - 09:23
Post #30


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT(WojtekMR @ Mon, 23 Mar 2020 - 08:49) *
akurat w MR2 wali sie gruby stab z tyłu a cienki z przodu
z podsterownością jest pewnie tak że co innego na wejściu w zakręt (tu docisk od masy i nie tylko pomaga), a co innego w zakręcie gdy działa siła odśrodkowa 9tu masa przeszkadza a docisk jest potrzebny i dla tego 911 z ciężką dupą mają wielkie spoilery z tylu)


w MR2 wali sie gruby stab z tyłu a cienki z przodu pewnie po to by wlasnie podsterownosc zlikwidowac.
co do spojlera to pewnie dokaldaja zeby byc po prostu szybsi na torze. czy to duzy spojler? ile generuje docisku przy 160km/h? 20kg? porsche ma skopana linie nadwozia tzn opadajacy w pulkule tyl powoduje duza sile unoszenia wiec tam spojler jest wrecz niezbedny.
duza masa z tylu pomaga i przy hamowaniu i przy napedzaniu. przy skrecaniu nie pomaga. wiekszosc aut sportowych ma rozklad wiekszej masy z tylu. duza moc to troche wymusza by miec jakakolwiek trakcje na wyjsciu z zakretow.
fajnie porownal to pertyn jak testowal bmw m2 a potem porsche 911 na lodzi. i porschakiem byl mocno zawiedziony ze spodziewal sie czegos innego. porszak mu pluzyl i nie ubawil sie tak jak m2.
https://youtu.be/XdKCEOP2_kE?t=680


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kuba9449
post Mon, 23 Mar 2020 - 09:52
Post #31


User
Dołączył: Mon, 25 July 2011





CYTAT(piwo @ Mon, 23 Mar 2020 - 07:58) *
to nie jest prawda. przejedz sie porszakiem lotusem (rozklad mas 60-65 tyl i 35-40 przod) a potem bmw (rozklad 50-50). zobaczysz co jest bardziej nadsterowne a co podsterowne.
jakby bylo odwrotnie czyli tak jak piszesz czyli ze ciezki przod powodowal podsterownosc to we wszystkich seryjnych autach z silnikiem z przodu, gdzie rozklad jest 60 przod 40 tyl by robiono gruby stab z tylu i cienki z przodu by zmniejszyc podsterownosc a jest dokladnie na odwort czyli wala gruby stab z przodu i cienki albo wogole z tylu by zwiekszyc podsterownosc.

Jeździłem i wiem jak jest, każdy samochód z ciężkim przodem jest podsterowny, każdy z rozkłądem masy bardziej na tył jest nadsterowny. Uodwodniły to eksperymenty z przesuwaniem silnika ku tyłowi Po drugie fizyki nie oszukasz, poczytaj opracowania na ten temat.


https://pl.wikipedia.org/wiki/Nadsterowno%C5%9B%C4%87
http://tqmm.pl/2016/08/31/balans-nadwozia/
https://kobomo.autokult.pl/1776,podsterowno...-zycie-po-zyciu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Mon, 23 Mar 2020 - 13:15
Post #32


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





Jeżeli miałbym odpowiedzieć jednoznacznie, to tam, gdzie jest więcej masy to tą stronę będzie wypluwać w zakręcie na zewnętrzną.
Problem jest taki, że nic nie jest takie proste. Mamy różne rodzaje zawieszenia, różną geometrię, szerokości kół, roll center, szpery, rebound amorków itd.

Taki prosty przykład. Odchudzamy auto. Skręca lepiej, czy gorzej?


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skiba
post Tue, 24 Mar 2020 - 06:58
Post #33


Forum Killer
Dołączył: Wed, 14 July 2004
Skąd: Rz





CYTAT(radzio_gsi @ Mon, 23 Mar 2020 - 14:15) *
Jeżeli miałbym odpowiedzieć jednoznacznie, to tam, gdzie jest więcej masy to tą stronę będzie wypluwać w zakręcie na zewnętrzną.
Problem jest taki, że nic nie jest takie proste. Mamy różne rodzaje zawieszenia, różną geometrię, szerokości kół, roll center, szpery, rebound amorków itd.

Taki prosty przykład. Odchudzamy auto. Skręca lepiej, czy gorzej?


+1

Ja bym dodał do tego jeszcze że to "gdzie jest więcej masy" oznacza również jej współrzędną pionowa - tj wysokość. Jeżeli będzie wysoko (daleko od osi obrotu nadwozia) będzie powodowało przechylanie auta i konieczność dokładania stabilizatora w celu przeciwdziałania temu obrotowi.


--------------------
Quality means doing it right when no one is looking.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Tue, 24 Mar 2020 - 08:44
Post #34


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





CYTAT(Skiba @ Tue, 24 Mar 2020 - 06:58) *
+1

Ja bym dodał do tego jeszcze że to "gdzie jest więcej masy" oznacza również jej współrzędną pionowa - tj wysokość. Jeżeli będzie wysoko (daleko od osi obrotu nadwozia) będzie powodowało przechylanie auta i konieczność dokładania stabilizatora w celu przeciwdziałania temu obrotowi.


dokładnie. opowiadałem o tym w którymś z moich filmów. I właśnie przez ten rozkład mas ułożenie wahaczy w porsche jest zupełnie inne niż w bmw, a mimo to roll axis zbliżony


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pszczelaszkov
post Tue, 24 Mar 2020 - 12:15
Post #35


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





@piwo Taka mala adnotacja, spojler nie generuje docisku "it spoils the air, it's a spoiler", ma tylko zlikwidować nośność tych zaokrąglonych dup. Od docisków to w sumie są skrzydła.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 22:40