Shoutbox 0 nowych PW 


7 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Polo RWD VR6 Turbo, 1/4 ET 11.568 , 60FT 1.793 , 193.11 KPH
NMR-Riders Kyle
post Thu, 27 Sep 2012 - 22:48
Post #41


Frequent User
Dołączył: Sat, 21 May 2011
Skąd: Mrągowo





CYTAT(oddaj_cebulę @ Thu, 27 Sep 2012 - 22:05) *
Nakład pracy , wiedza i głęgokie przemyślenia czynią ten projekt prawie idealnym.
Plany ambitne 9,xx w RWD. Prościej byłoby to zrobić 4X4.

Nie podoba mi się buda typu trumna choć ma w sobie coś, wolałbym jednak coupe. To tylko kwestia gustu smile.gif .
Ciekawe ile % pracy więcej wymagałoby włożenie tego silnika na przód i wrzucenie haldexa ? Myślałeś nad tym ? Zapewne tak. Mógłbyś jakoś do tego się ustosunkować ?
Pozdrawiam.


Też wolę coupe... Jest ładniejsze. Ale dostałem to auto od rodziców na 18'te urodziny a darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda.
Jeżeli chodzi o czas pracy przy włożeniu tego silnika z przodu to było by 2x szybciej. Praca nad samym mechanizmem zmiany biegów zajęła mi qpę czasu: przerobić mocowanie przy drążku żeby wykorzystać fabryczne linki - czyli przełożyć ich mocowanie z przodu do tyłu, przerobić mocowanie linek przy skrzyni, przerobić wybierak w skrzyni tak żeby odwrócony o 180 stopni dalej działał - mam teraz wszystkie biegi ustawione jak fabrycznie. to się szybko i fajnie pisze ale rozkminka była mega...

4x4 nawet przez sekundę mi nie przeszło przez myśl. Powodem stworzenia tego auta jest moje zamiłowanie do driftu, oprócz jej mam jeszcze 2 tylnonapędowce - których nie chcę już więcej katować bo mi ich szkoda (oba to prawie klasyki), a Polo jest do zabawy. Tak że 4x4 odpada.

A teraz najważniejsze:
Postaw ze mną na starcie takie same polo, z takim samym silnikiem, o tej samej mocy, z tą samą wagą (doliczając masę osprzętu 4x4), na takich samych slickach z napędem na 4 koła, z innym rozkładem masy (silnik z przodu) i powiedz mi co zrobi lepszy czas na 1/4 mili?
Przypominam że haldex ma zajebiste opory toczenia, to nie jest tak że jak już masz trakcje to on się z tyłu odłącza i go nie ma... siła odśrodkowa i opory toczenia przegubów, wału, półosi nie mówiąc już o obracaniu się dyferencjału w oleju czy zwiększonej masie czteronapędowca.


--------------------
Simple is beautiful.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 27 Sep 2012 - 22:48
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
oddaj_cebulę
post Thu, 27 Sep 2012 - 23:14
Post #42


Rookie
Dołączył: Sun, 13 May 2012
Skąd: Nakło





Rozumiem Twoje obawy o opory. Niemniej jednak VTG dołożyło do Corvetty przód, bo cieżko było w tym kraju zrobić poważny czas.
No nie wiem jakby skonfrontować polo 4X4 100 kg cieższym z polo rwd. Stawiam na polo 4X4 które zrobi pierwszą setkę w 2,5 sekundy smile.gif


--------------------
AUDI RS4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
QbaqBA
post Thu, 27 Sep 2012 - 23:23
Post #43


Super User
Dołączył: Sat, 10 May 2008
Skąd: inąd





Ty tak serio?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fido_dido
post Fri, 28 Sep 2012 - 19:03
Post #44


Super User
Dołączył: Sun, 21 September 2003
Skąd: Elbląg





a co w tym na niby polo tdi z wegier tez ma motor za plecami i na 1/4 wali wszystkie 4 lapy jak chce


--------------------
Black smoke racing corrado tdi by CHANGE Engine Garage soft by Bartezzz
Go to the top of the page
 
+Quote Post
NMR-Riders Kyle
post Fri, 28 Sep 2012 - 19:51
Post #45


Frequent User
Dołączył: Sat, 21 May 2011
Skąd: Mrągowo





CYTAT(QbaqBA @ Thu, 27 Sep 2012 - 23:23) *
Ty tak serio?

Uwielbiam kiedy ktoś tak pisze biggrin.gif
Właśnie takie coś mnie najmocniej motywuje, kiedy wszyscy piszą że "nie da rady" a jaj na przekór wszystkim dalej idę własną drogą.
Jak znajomym opowiadałem o swoich planach z Polo (zamontowanie VR'ki z tyłu) to też mówili "Ty tak serio?".
Prawda jest taka - jak będzie w rzeczywistości, to czas pokaże.


--------------------
Simple is beautiful.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TJung
post Fri, 28 Sep 2012 - 20:08
Post #46


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 18 May 2004
Skąd: http://fightboxing.pl/





CYTAT(NMR-Riders Kyle @ Fri, 28 Sep 2012 - 19:51) *
Uwielbiam kiedy ktoś tak pisze biggrin.gif
Właśnie takie coś mnie najmocniej motywuje, kiedy wszyscy piszą że "nie da rady" a jaj na przekór wszystkim dalej idę własną drogą.
Jak znajomym opowiadałem o swoich planach z Polo (zamontowanie VR'ki z tyłu) to też mówili "Ty tak serio?".
Prawda jest taka - jak będzie w rzeczywistości, to czas pokaże.

Mam wrażenie, QbaqBA kierował swój post do kogo innego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
QbaqBA
post Sun, 30 Sep 2012 - 15:03
Post #47


Super User
Dołączył: Sat, 10 May 2008
Skąd: inąd





tak. totalnie sie nie zrozumielismy.
moje pytanie skierowane było do człowieka pozbawionego cebuli.

sam projekt fantastyczny. trzymam kciuki etc itp itd smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yapko
post Sun, 30 Sep 2012 - 16:06
Post #48


Frequent User
Dołączył: Thu, 14 August 2008
Skąd: wołomin





CYTAT(NMR-Riders Kyle @ Tue, 25 Sep 2012 - 23:24) *
CYTAT(olozwirski @ Tue, 25 Sep 2012 - 23:00) *
Gdzies mi posta wcielo, pytalem jakie opony Ci na tyl wejda?
Pozdrawiam konkurencje, moze na nastepnej manii sie spotkamy.

215/55R15 bez obcierki.


na oponie 215 chcesz pojechać 9.xx na 1/4 ? to raczej pobożne życzenie...

z zewnątrz samochod daje rade tylko od 17 sek do 9 jest dłuuuuuuuga droga


--------------------
https://www.facebook.com/yapkoteam?ref=hl - polub mój funpage
Nissan Sunny SR20DET et 12,339
1 miejsce FWD Turbo 2013
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specu
post Sun, 30 Sep 2012 - 17:08
Post #49


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 16 August 2005
Skąd: W-wa





+ 1
I powodzenia smile.gif


--------------------
ET 11.58s Mistrz Polski FWD NA 2011r, 2014r, 2015r. 2016r. 2017r. Puchar Polski & King of Poland
Powered by Niuton & Re5pect.pl & Penrite.pl & Syr Garage
Go to the top of the page
 
+Quote Post
NMR-Riders Kyle
post Sun, 30 Sep 2012 - 18:13
Post #50


Frequent User
Dołączył: Sat, 21 May 2011
Skąd: Mrągowo





CYTAT(yapko @ Sun, 30 Sep 2012 - 16:06) *
na oponie 215 chcesz pojechać 9.xx na 1/4 ? to raczej pobożne życzenie...

z zewnątrz samochod daje rade tylko od 17 sek do 9 jest dłuuuuuuuga droga

Na tą chwilę mam takie opony założone, mogę podnieść qwint i zmieścić wiele większe opony - wyprofilowałem tak nadkola że rozchodzą się ku dołowi (tzn - zwiększają średnicę).


--------------------
Simple is beautiful.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
luklam
post Sun, 30 Sep 2012 - 21:15
Post #51


Super User
Dołączył: Thu, 10 December 2009
Skąd: Śląsk/Imielin





CYTAT(NMR-Riders Kyle @ Thu, 27 Sep 2012 - 20:54) *
Stołki są z Mazdy MX-3.
A czas na 1/4 to prawie 18.
W dzień Night Power, gdy o 14 godzinie kończyłem montowanie DEC1 (a o 15 był obowiązkowy przegląd techniczny startujących aut) jeszcze nie wiedziałem że padł mi stukowy i silnik wszedł w stan awaryjny - myślałem że totalny brak mocy od 4000 obrotów jest spowodowane złym wystrojeniem i że ogarnę to na postoju w parku maszyn. Grubo się myliłem...
I tak to właśnie wyszło.
Knock sensor padł i przepływomierz podczas konwersji Maf na Map był też ostro kopnięty. Mapa ułożyła się z ostrą nadwyżką, stąd strzały z wydechu na jednym z wcześniej wrzuconych filmików.


W tym sterowniku nie ma czegoś takiego jak tryb awaryjny a przynajmniej nie z powodu stukomieża, Na pewno miałeś skiszoną konwercję.
Fajny projekt i jak samochód będzie dopracowany to na pewno będzie zap...


Ps. Oddziel silnik od szoferki bo to niebezpieczne.


--------------------
Pierwsze Street AWD 9s w Polsce, Ełk 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
NMR-Riders Kyle
post Sun, 30 Sep 2012 - 23:29
Post #52


Frequent User
Dołączył: Sat, 21 May 2011
Skąd: Mrągowo





CYTAT(luklam @ Sun, 30 Sep 2012 - 21:15) *
W tym sterowniku nie ma czegoś takiego jak tryb awaryjny a przynajmniej nie z powodu stukomieża, Na pewno miałeś skiszoną konwercję.

Tak, okazało się również że przepływomierz był skopany, mapa po konwersji wyglądała tragicznie (wartości nie schodziły poniżej 4V), z wydechu waliła żywym ogniem i czarnym dymem - tak ją przelewało.
Następnie fabrycznie w DEC1 jest włączona funkcja wzbogacenia mieszanki po odpaleniu przez 1,5 minuty, na dodatek były włączone korekty według temperatury silnika (podczas gdy nie podpinałem odczytu temperatury) - dopiero po zawodach zdjąłem te korekty. Po za tym WG miałem wpięty bezpośrednio w dolot (bez żadnego solenoida) i turbina osiągała max 0,3 Bar bo z tego co wiem to w Saabie jest doładowanie 0,7 / 0,8 Bara i myślałem że mi tyle wysteruje. A okazuje się że 0,3 już go otwiera - widocznie w Saabie też jest coś w stylu N75 - o czym nie wiedziałem.
Morał z tego taki że jak się robi na ostatnią chwilę to tak właśnie wychodzi. Zabrakło dosłownie jednego dnia żeby to poogarniać. Ale żebym nie wyjechał na finał night power to pewnie w tym roku bym wogóle nie wyjechał - a lepiej w takim stanie niż wcale.
Na tą chwilę WG jest odpięty i turbo pompuję maksa, dzisiaj chciałem to ogarnąć ale N75 który jest w moim posiadaniu okazał się zepsuty. Ale przy okazji znalazłem Zonka: rura dolotowa wypięła się z intercoolera i większość doładowania uciekało bokiem, na każdym filmiku który nagrywałem powietrze gwizdało bardzo mocno, myślałem że to z racji tego że silnik mam 15 cm za plecami... Wcześniej padło pytanie "czy to turbo nie jest za małe" a mnie to dziwiło bo baaardzo późno się wkręcała - jak by była za duża. Teraz wiem dla czego się tak działo. Po włożeniu rury na swoje miejsce i skręceniu luźnej opaski turbo pompuje niemalże od razu, jutro jadę stroić i nagram jakiś filmik jak to jedzie.

CYTAT(luklam @ Sun, 30 Sep 2012 - 21:15) *
Fajny projekt i jak samochód będzie dopracowany to na pewno będzie zap...
Ps. Oddziel silnik od szoferki bo to niebezpieczne.

Dzięki.
Na dopracowanie mam całą zimę i kawałek wiosny.
Silnik jest już dawno oddzielony, tylko nie wrzuciłem stosownych zdjęć. Hałas silnika, szum sprężanego powietrza i gwizd blowa był nie do zniesienia, nie mówiąc o przeciągu.


--------------------
Simple is beautiful.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
NMR-Riders Kyle
post Fri, 05 Oct 2012 - 22:15
Post #53


Frequent User
Dołączył: Sat, 21 May 2011
Skąd: Mrągowo





JEST MOC!

W końcu ogarnąłem bolączkę Polówki!
Okazało się że dałem ostro ciała... mianowicie po konwersji przepływomierza zapomniałem go odciąć i mapa gryzła się z danymi z przepływki - taki głupi błąd a ile nieprzespanych nocy przez zastanawianie się nad pytaniem: CO JEST?!

Dodatkowo dotarł mój N75 i doładowanie jest ograniczone do 0,7 Bara.

Niestety pada deszcz i nie bardzo było jak przycisnąć bo gdy na 3 biegu doszła do 3000 obrotów zaczęła lecieć automatycznie bokiem - boję się tym jeździć na mokrym - jakaś masakra. Jestem w pełni usatysfakcjonowany - właśnie tak miała jechać. Teraz tylko pojechać na hamownię, postaram się to ogarnąć w przyszłym tygodniu.

Mały trailer (jak będzie sucho to nagram coś w ciągu dnia):
http://www.youtube.com/watch?v=s3bAoSnaxi0...eature=youtu.be

I mapa analogowa (szukałem wczoraj w Google żeby mieć na wzór i nie było żadnej sensownej, więc wrzucam swoją):\



--------------------
Simple is beautiful.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
s13owner
post Fri, 05 Oct 2012 - 22:32
Post #54


Super User
Dołączył: Tue, 03 January 2012





Łoooooooooooooooo! JEST MOC, słychać że ma powera! Gratki! Jestem bardzo ciekawy jakie czasy to zrobi, a ma wszystko czego trzeba tj. lekką bude, mase na tyle i tył napęd i sporo doładowanych cylindrów!


Jedyne co teraz potrzeba to naprawde dobre opony i ustawić zawiech zęby ładny transfer był i będzie kozak!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kudlaty.
post Fri, 05 Oct 2012 - 22:32
Post #55


Rookie
Dołączył: Thu, 30 April 2009
Skąd: 3-city





Na mokrym tak to robiła 120 konna sierra.


--------------------
Build by Subaru - Performance by 4turbo - Control by Pectel
580KM/710NM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
NMR-Riders Kyle
post Fri, 05 Oct 2012 - 22:41
Post #56


Frequent User
Dołączył: Sat, 21 May 2011
Skąd: Mrągowo





No niestety, przy panujących teraz warunkach nic więcej nie mogłem ustrugać (jesteś z 3city to sam widzisz co się dzieje za oknem - anteny satelitarne latają i nie przestaje padać).


--------------------
Simple is beautiful.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
NMR-Riders Kyle
post Sun, 07 Oct 2012 - 18:31
Post #57


Frequent User
Dołączył: Sat, 21 May 2011
Skąd: Mrągowo





Odbyło się małe ściganko na doładowaniu 0,5 Bara w Ornecie:

Nero:
http://www.youtube.com/watch?v=eeWAC_A95uw...eature=youtu.be

Kefir:
http://www.youtube.com/watch?v=Vwd0D9geNvU...eature=youtu.be

Kalix:
http://www.youtube.com/watch?v=FOxCbsOf85w...eature=youtu.be

Na szczęście ekipa z Ottomotive.pl czyli Kefir i Przemek byli na miejscu i pomogli mi ogarnąć moc Polówki - za co bardzo dziękuję. Nie byłem w stanie sam ustawić mapy doładowania i ładowało 1,5 Bara - dziwię się że silnik to wytrzymał bo z 3city do Ornety jest 140 kilometrów i na takim doładowaniu dojechałem (oczywiście nie z pedałem w podłodze). Teraz jest bezpieczne 0,5 Bara i dają się we znaki opony... Fakt, że nawierzchnia tragiczna (betonowe płyty) i nawet slicki na niewiele by się zdały. Ogólnie jestem zadowolony z auta bo mimo ciągłego upalania i startu za startem bez możliwości ostudzenia silnika - prawie nic się nie zepsuło. Silnik wytrzymał ale jak doładowanie pikowało do 1 Bara to wypychało mi ciągle rurę dolotową - głupi szczegół którego nie zdążyłem ogarnąć, muszę obspawać krawędzie.


--------------------
Simple is beautiful.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Paweł Olsztyn
post Sun, 07 Oct 2012 - 18:43
Post #58


Rookie
Dołączył: Tue, 26 April 2011
Skąd: Olsztyn





Byłem, widziaem ale pozostaje niedosyt. Auto nie robiło szału jednak projekt ciekawy i myslę że finalnie ogarnięty będzie jechać. Pozdrawiam z siwej Audi b2q.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lesiu.Z
post Sun, 07 Oct 2012 - 19:50
Post #59


Super User
Dołączył: Wed, 25 July 2007
Skąd: Grudziądz





Dzisiaj w EskaTV widziałem wywiad smile.gif Ogólnie całkiem miła rozmowa smile.gif
Gratulacje i ozdrawiam smile.gif


--------------------
Abarth Punto `12 1.4MA 165 horspałerów oraz CC 007 agent w trakcie tuningów :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pajak101
post Sun, 07 Oct 2012 - 20:24
Post #60


User
Dołączył: Tue, 07 February 2012






Projekt fajny. Niestety przewaga 4X4 jest dość duża .


--------------------
S4 2.2T
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 07:05