Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> 1.8t AUM Misfire na 1 cylindrze, Skończyły mi się pomysły
tomkierz
post Tue, 24 May 2016 - 19:39
Post #1


Frequent User
Dołączył: Tue, 15 May 2012
Skąd: Wrocław





Cześć,

auto po półrocznym postoju w garażu chodzi na 3 cylindry. Cały czas misfire na pierwszym cylindrze i auto chodzi jak traktor.

Co już zrobiłem

-nowe świece
-zamiana cewek
-sprawdzenie mas. Miernik dzwoni na każdej wtyczce tak samo. Na czwartym pinie jest połączenie z tym przewodem masowym przy wiązce cewek(wkręcany w pokrywę zaworów), na drugim pinie przy dowolnie przyłożonej masie.
-12v na każdej wtyczce na pierwszym pinie
-sprawdziłem miernikiem połączenie ecu-wtyczki. Wszystko jak trzeba i wszystkie mają połączenie
-Wtrysk działa, bo nowa świeca jest mokra i wali benzyną i słychać, że wtrysk pracuje.

Robiłem przy aucie troche rzeczy typu porządkowanie wiązki po swapie, jakieś skracanie przewodów itd. Przy wiązce cewek nie robiłem nic oprócz wymiany wtyczek i na pewno nic w kolejności kabli nie powaliłem.

Macie może jakieś pomysły?

Z góry dzięki za pomoc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 24 May 2016 - 19:39
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
mtey
post Tue, 24 May 2016 - 21:42
Post #2


User
Dołączył: Sat, 26 January 2013





Sprawdź rozrząd czy nie jest wyciągnięty i dobrze ustawiony. No i oczywiście kompresję.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mtey
post Tue, 24 May 2016 - 21:42
Post #3


User
Dołączył: Sat, 26 January 2013





Jeżeli będzie ok to ecu do podmiany

Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomkierz
post Tue, 24 May 2016 - 22:01
Post #4


Frequent User
Dołączył: Tue, 15 May 2012
Skąd: Wrocław





To są właśnie moje dwa jutrzejsze pomysły. Podmiana ecu i sprawdzenie kompresji. Auto wcześniej działało bez zarzutu. Cewki Beru po wymianie tych seryjnych wadliwych nie sprawiały problemu. Auto na starych świecach i po postoju odpaliło dosłownie od strzała, więc jakieś wygięte zawory i inne historie byłyby dziwne. Sprawdziłem chałupniczo iskrę i iskra była, ale wydawało mi się, że ma dość ciemny żółty kolor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mtey
post Tue, 24 May 2016 - 22:47
Post #5


User
Dołączył: Sat, 26 January 2013





Sprawdź też dokładnie czy w oczkach masowych lub zgrzewach przewodów nie ma sniedzi, na oko tego często nie widać dopiero jak rozetniemy izolację lub po odkręceniu oczka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomkierz
post Wed, 25 May 2016 - 14:01
Post #6


Frequent User
Dołączył: Tue, 15 May 2012
Skąd: Wrocław





Kompresja sprawdzona - 12 bar.
Ecu podmienione, to samo.
Wrzuciłem wszystkie inne cewki od znajomego i brak poprawy.
Sprawdzę jeszcze tą mase, bo pokrywa była malowana, ale cholera nie wydaje mi się, że to jest przyczyną, bo na innych cylindrach jest wzorowo...

Znacie jakieś jeszcze przypadki żeby auto źle pracowało(nie pracowało) na jednym cylindrze? Jakieś cuda spowodowane zepsutymi czujnikami cieczy, powietrza i tym podobne?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Wed, 25 May 2016 - 14:06
Post #7


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





Skoro świeca Mokra to znaczy brak zapłonu. Zapłon nie w tym momencie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomkierz
post Wed, 25 May 2016 - 14:22
Post #8


Frequent User
Dołączył: Tue, 15 May 2012
Skąd: Wrocław





Gadałem z Sevem i on stawia na słabą iskrę. Posprawdzam jeszcze dokładnie tą wiązkę.

Sygnał na cewki z ecu jest poprawnie puszczony, zresztą nie było tam nic grzebane, tak jak mówiłem ,tylko przepięte piny do nowych wtyczek.

Gdyby coś było z rozrządem, to chyba by wypadały zapłony na wszystkich cylindrach prawda? Tutaj podczas loga na trzech cisza a na pierwszym 400...

Aha, wypiąłęm listwe wtryskową i leją wszystkie wtryski równo. Zamieniłem jeszcze miejscami ale żadnej poprawy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sajmondesign
post Sat, 28 May 2016 - 15:10
Post #9


Frequent User
Dołączył: Mon, 29 September 2014
Skąd: Olsztyn





podmień tą niepalącą cewkę i świecę z jakimiś z innego cylindra i będziesz miał odpowiedź czy problem jest w wiązce smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mate96
post Sun, 29 May 2016 - 00:15
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Sat, 10 June 2006
Skąd: Wawa





Przy podmianie wtyczek piny zostały prawidłowo wsadzone? Nie wysuwa się któryś, albo nie urwał się przewód? Piny obsadzone na swoich miejscach?


--------------------
Octavia II 2.0 TDI CR wół roboczy
Skyline R33 rdzewiuch stoi po to żeby mieć
Fabia II RS daily
Suzuki SV650S żeby mieć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jack daniels
post Sun, 29 May 2016 - 00:22
Post #11


Rookie
Dołączył: Sun, 19 June 2011
Skąd: Krakow





Potrzebna Ci będzie konkretna probówka z dobra żarówka .sprawdź względem masy i plusa na wtyku do cewki. Możesz jeszcze sygnałowy oscylka skontrolować.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomkierz
post Fri, 10 Jun 2016 - 15:45
Post #12


Frequent User
Dołączył: Tue, 15 May 2012
Skąd: Wrocław





Z nowości mogę dodać tyle, że auto było u elektryka i wykluczył on problemy z wiązką. Generalnie paliwo jest, iskra jest, ale nie pali. Zjechaliśmy w dół kamerą i był olej na gładzi cylindra. Pytanie czy to na 100% uszczelniacz lub pierścienie, czy może jakimś dziwnym cudem w silniku od stania mógł się jakoś pojawić olej w cylindrze i przez to nie pali? Dosłownie dwie sekundy z nową świecą i świeca jest uwalona olejem, więc nic dziwnego, że nie pali...

Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły? Chętnie spróbuje jeszcze paru rzeczy przed ściągnięciem głowicy...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sajmondesign
post Fri, 10 Jun 2016 - 15:46
Post #13


Frequent User
Dołączył: Mon, 29 September 2014
Skąd: Olsztyn





Zobacz kompresję, a później próbę olejową smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomkierz
post Fri, 10 Jun 2016 - 15:55
Post #14


Frequent User
Dołączył: Tue, 15 May 2012
Skąd: Wrocław





O kompresji chyba pisałem. 12 bar na tym cylindrze
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomkierz
post Tue, 14 Jun 2016 - 18:17
Post #15


Frequent User
Dołączył: Tue, 15 May 2012
Skąd: Wrocław





Serio nikt nie ma pomysłu? W czwartek mam zamiar zrzucać głowicę i chętnie przetestuje KAŻDĄ możliwość przed uczynieniem tego, bo strasznie dziwne wydaje mi się, że nagle z siebie po paru miesiącach stania pękł mi pierścień tak, że kompletnie nie chce palić ten cylinder...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sajmondesign
post Tue, 14 Jun 2016 - 18:32
Post #16


Frequent User
Dołączył: Mon, 29 September 2014
Skąd: Olsztyn





zrób próbę olejową, jeśli kompresja wzrośnie to ściągaj głowę smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomkierz
post Tue, 14 Jun 2016 - 19:12
Post #17


Frequent User
Dołączył: Tue, 15 May 2012
Skąd: Wrocław





Chodzi o to, że olej tam już jest. Tzn. na gładziach jest olej i są na nich lekkie zacieki z oleju. Kompresja już ma 12 bar, więc nie wiem czy to coś dowiedzie. Jeśli się mylę, to daj znać czego mam się spodziewać po zalaniu cylindra olejem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zukreator
post Tue, 14 Jun 2016 - 23:14
Post #18


User
Dołączył: Tue, 04 December 2012





możesz napompować ten cylinder powietrzem (przez otwór na świece) i patrzeć którędy ucieka powietrze, czy odmą, czy kolektorem dolotowym. porównanie z innym cylindrem da Ci jakiś pogląd.
jeśli cylinder jest cały w oleju, to można by przelać trochę benzyny (wstrzykując strzykawką przez otwór świecy) przez tłok, i wtedy mierzyć. Tyle że po takim czymś olej raczej do wymiany
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Wed, 15 Jun 2016 - 14:51
Post #19


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





wygoogluj na czym polega próba olejowa. Albo olej dostaje sie pierścieniami (mozesz mięc nawet dobrą kompresję, bo to nie ten pierścień jest odpowiedzialny za trzymanie) albo gumkami zaworowymi.


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arek_20vT
post Mon, 19 Mar 2018 - 05:57
Post #20


User
Dołączył: Fri, 09 June 2017
Skąd: Tarnów





Sorki za odkop, ale mam identyczny problem :/ co było przyczyną?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 00:30