Shoutbox 0 nowych PW 


7 Stron V   1 2 3 > »   
Closed TopicStart new topic
> Xenoniki :-)
fazzy
post Thu, 16 Jan 2003 - 10:57
Post #1


Super User
Dołączył: Fri, 11 October 2002
Skąd: Wawa





Jak to Albert powiedział "w Pugu wałki seyjne, a błyszczących lampek się zachciało"....
Jako że ostatnio sporo mam jazdy po naszych pięknych drogach postanowiłem założyć sobie takie błyszczące lampki do Puga i przekonać się na własnej skórze co to jest i jak się to je....
A więc ciekawostka na początek. Oryginalne lampy mają żarówki H4 no i co teraz? No problem mówi mi gostek. Zakładamy BiXenony. Czyli Xenonik z zaślepką. W momencie włączenia "długich" zaślepka sie unośi i światło świeci dalej. Same żarniki mają własne lustra więc światło rozprowadzane jest OK. Przydałyby się tylko jeszcze tylko spryskiwacze do reflektorów żeby je od czasu do czasu przeczyścić podczas pogody jaką mamy obecnie.
OK.
Montaż trwał u mnie jakieś 45 minut ze wszystkim. Z żarnikami, przetwornicami itd.
Efekty? Wczoraj jechałem do Poznania i spowrotem. Do Poznania za dnia. Więc efekty drogowe musiały poczekać do wieczora. Zaskoczyła mnie natomiast reakcja innych kierowców. Praktycznie mogę powiedzieć że ponad 90% samochodów do których podjeżdzałem od tyłu bardzo szybki zjeżdzali z drogi aby ustąpić miejsca.
Wieczorem natomiast.... i tu nastąpiła najmilsza niespodzianka... W mieście efektów wielkich nie ma (tzn są ale czekałem na otwartą ciemną trasę) ze względu na oświetlenie uliczne. Natomiast na trasie zostałem oczarowany. Pięknie oświetlone pobocza, wyraźny słup białego światła i pięknie oświetlona trasa Poznańska pozwoliły mi na ciągłe prędkości powyżej naszego narodowego ograniczenia prędkości. Ani razu, powtarzam, ani razu nawet nie musiałem zmieniać świateł na "długie" a tak piękne oświetlonej drogi to dawno nie widziałem...
Ci co mają xenony zapewne wiedzą o czym mówię, lecz jak narazie nie wielu może doświadczyć takich wrażeń. Piszę "wrażeń", ponieważ po raz pierwszy droga z Poznania do Warszawy sprawiła mi frajdę
Polecam.


--------------------
FAZZY
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 16 Jan 2003 - 10:57
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
bast3k
post Thu, 16 Jan 2003 - 11:03
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Fri, 25 October 2002
Skąd: 02-972





ja rowniez przymierzam sie do zalozenia xenonow wlasnie z uwagi na czeste podroze po naszym cudownym kraju. jednakze przeczytalem ostatnio, iz niefabrycznie montowane xenony bez stabilizacji nie maja homologacji i tak wyposazone samochody nie moga byc dopuszczone do ruchu.
a jak do tego dojdzie nastepna modyfikacja (uklad wydechowy - kat) to czestych kontroli moge sie zapewne spodziewac, fak
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TraSh
post Thu, 16 Jan 2003 - 11:14
Post #3


User
Dołączył: Mon, 13 January 2003
Skąd: /dev/null





Potwierdzam. Mialem okazje jechac 9-3 Sport Sedan z bixenonami i efekt jest rewelacyjny. Bardzo jasne swiatlo. Na poczatku robi to dziwne wrazenie, trzeba sie przyzwyczaic. Szczegolnie podoba mnie sie ten jakby pasek granatowy na granicy swiatla - super!

Gdzie zakladales? Chetnie bym rowniez wymienil, lecz podejrzewam, ze nikt do Saab'ow nie robi
W rachube be tylko wchodzily bixenony, bo dlugie jednak sie przydaja.


--------------------
TraSh
1998 Saab 900 SE Talladega Turbo
[url=http://www.maptun.pl:1j7jjyok]MapTun Performance[/url:1j7jjyok]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krystian
post Thu, 16 Jan 2003 - 11:16
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 11 October 2002
Skąd: z Reguły





Bast3K - Przecież jak złożysz oryginalne soczewki to nawet do głowy nie przyjdzie żadnemu polismanowi sprawdzać czy to aby są "legalne" xenony


--------------------
///M
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danielpoz
post Thu, 16 Jan 2003 - 11:17
Post #5


Super User
Dołączył: Sun, 10 November 2002
Skąd: poznań





przymierzam sie zeby dorobic "bi" wiec jakie wrazenia odnosnie dlugich swiatel?

PS co do tego ze ludzie zjezdzaja to sie zgadza


--------------------
SKODA OCTAVIA L&K

"przedni naped dla pedalow"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krystian
post Thu, 16 Jan 2003 - 11:18
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 11 October 2002
Skąd: z Reguły





CYTAT("TraSh":24irp58q)
Gdzie zakladales? Chetnie bym rowniez wymienil, lecz podejrzewam, ze nikt do Saab'ow nie robi
W rachube be tylko wchodzily bixenony, bo dlugie jednak sie przydaja.


Jak do Peugeota 306 zrobili to czemu nie do Saaba?


--------------------
///M
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ibiza-man
post Thu, 16 Jan 2003 - 11:23
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 October 2002
Skąd: warszawa





Sławek,widziałem Cię wczoraj koło Starzyńskiego i od razu zwóciłem uwagę na xenony.Ładnie świecą ,tylko nie wiem czy nie trochę za mocno


--------------------
2e -> 123KM / 168Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotrekk
post Thu, 16 Jan 2003 - 11:26
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Wawa





fazz a gdzie zakladales i jakie koszta
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fazzy
post Thu, 16 Jan 2003 - 11:28
Post #9


Super User
Dołączył: Fri, 11 October 2002
Skąd: Wawa





Do wszystkiego założą. H4, H1 jaki kolwiek samochodzik. Gdzie zakładają nie napiszę na forum bo chciał-nie-chciał była by to reklama...
Bast3k, nie wiem jak to jest prawnie, kilka osób nawet mi próbowało wmówić że przepisy NAKAZUJĄ miec spryskiwacze takich świateł. Nie mówię że nie, ale do poki ktoś mi nie pokaże znowelizowanego kodeksu drogowego odnośnie świateł ksenonowych to olewam to narazie
Aha... co do paska na granicy światła... właściwie co mi powiedziano to efekt ten powstaje tylko przy uzyciu lamp soczewkowych. Ja mam nornalne pełne reflektory więc tego efektu nie mam.
Odnośnie długich świateł... w normalnych żarówkach masz drugie, mocniejsze włókno które zapala się po włączeniu długich. Na BiXenonie jest to ten sam żarnik. Pali się dalej tak samo jak wcześniej tylko zaślepka nie ogranicza światła. Kwestia przyzwyczajenia
Tak z ciekawości: żarniki są o mocy tylko 35 Watt a lampy prawie że wcale nie nagrzewają się


--------------------
FAZZY
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bast3k
post Thu, 16 Jan 2003 - 11:33
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Fri, 25 October 2002
Skąd: 02-972





przepraszam za lamerskie pytanie, ale nigdy nie bylem w posiadaniu takowych swiatelek... dlaczego potrzebny jest inny niz standardowy plyn do spryskiwaczy w przypadku xenonow?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fazzy
post Thu, 16 Jan 2003 - 11:36
Post #11


Super User
Dołączył: Fri, 11 October 2002
Skąd: Wawa





CYTAT("bast3k":3i2m75my)
przepraszam za lamerskie pytanie, ale nigdy nie bylem w posiadaniu takowych swiatelek... dlaczego potrzebny jest inny niz standardowy plyn do spryskiwaczy w przypadku xenonow?


Nie Bast3k, nie chodzi o płyn tylko o sam fakt spryskiwaczy na światła. Normalnie tego nie mam i więkość samochodów takiego wynalazku nie ma.


--------------------
FAZZY
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bast3k
post Thu, 16 Jan 2003 - 11:49
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Fri, 25 October 2002
Skąd: 02-972





faz ja to rozumiem, ale chcialbym sie dowiedziec dlaczego plyn musi byc inny od standardowego. taki szczegolik. moze ktos tu bedzie wiedzial. gdzies kiedys wyczytalem, iz plyn musi byc inny ze wzgledu na wieksza cieplote zarowki. ale przeciez to bzdura, poniewaz xenon nagrzewa w znacznie mniejszym stopniu "klosz" anizeli zwykla zarowka serii h.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yasieq
post Thu, 16 Jan 2003 - 11:52
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 October 2002
Skąd: Radom/Warszawa





Nieprawda... kazde auto z fabrycznymi ksenonami ma i wg przepisow (o ile sie nie zmienily) musi miec wysokocisnieniowe spryskiwacze kloszy swiatel, ze wzgledu na to, ze brud na nich bedzie powodowal zalamanie sie wiazki swiatla wytworzonego przez zarowke, co moze powodowac oslepienie nadjezdzajacych z przeciwka kierowcow. Tak samo wymagane jest posiadanie systemu samopoziomujacego takie swiatla... kiedys, wracajac z rodzinka z wakacji w gorach mielismy mala "stluczke" - urwalo nam oslone pod silnikiem i pekl zbiorniczek z plynem do spryskiwaczy... i niestety padl juz rowniez czujnik od systemu samopoziomujacego... przez 400km drogi przez Czechy i Polske w nocy ktos jadacy przed nami ciagle ustepowal nam miejsca, a kiedy go wyprzedzilismy wlaczal dlugie. Ciekawi bylismy co sie dzieje. Po powrocie i wizycie w serwisie okazalo sie, ze padl w/w systemik i swiatla swiecily maksymalnie do gory oslepiajac wszystkich... to taka mala dygresja.

A nie wiecie jak wyglada sprawa z zakladaniem xenonow do aut nieposiadajacych gladkich kloszy swiatel?


--------------------
Jasiek
Ibiza powered by VTG & Diagtronik
181 PS/403Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TraSh
post Thu, 16 Jan 2003 - 11:53
Post #14


User
Dołączył: Mon, 13 January 2003
Skąd: /dev/null





CYTAT("bast3k":3jw00xjw)
faz ja to rozumiem, ale chcialbym sie dowiedziec dlaczego plyn musi byc inny od standardowego. taki szczegolik. moze ktos tu bedzie wiedzial. gdzies kiedys wyczytalem, iz plyn musi byc inny ze wzgledu na wieksza cieplote zarowki. ale przeciez to bzdura, poniewaz xenon nagrzewa w znacznie mniejszym stopniu "klosz" anizeli zwykla zarowka serii h.


Wprawdzie zadnym ekspertem nie jestem ale wydaje mnie sie to wysoce niewiarygodne. W koncu plyn do spryskiwaczy reflektorow jest brany z tego samego zbiornika co do szyb. To co, tu musielibismy miec oddzielne zbiorniki???


--------------------
TraSh
1998 Saab 900 SE Talladega Turbo
[url=http://www.maptun.pl:1j7jjyok]MapTun Performance[/url:1j7jjyok]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yasieq
post Thu, 16 Jan 2003 - 11:59
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 October 2002
Skąd: Radom/Warszawa





Bullshit... to jest zwykly plyn do spryskiwaczy - ten sam zbiornik.. nawet natrysk na swiatla jest w momencie natrysku na szybe. Bast3k ma jakiegos trefnego informatora.


--------------------
Jasiek
Ibiza powered by VTG & Diagtronik
181 PS/403Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
macpl
post Thu, 16 Jan 2003 - 11:59
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Wed, 16 October 2002
Skąd: wawa





Forti jaki jest koszt takiej "imprezy".......


--------------------
Racing is my Life......
"I drift not because it is a quicker way around a corner, but it is the most exciting way" - Keiichi Tsuchiya
S13 Moon Blue
EMU LINK VEMS ECUMASTER SMT AEM APEXI POWER FC AUTRONIC HALTECH instalacje i strojenie.

Hamownia 4x4 Dyno Project

2JZ Bp 98 Ultimate 701KM 787Nm NAJMOCNIEJSZY W POLSCE JZ ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
post Thu, 16 Jan 2003 - 12:02
Post #17



Dołączył: --


Ostrzeżenia: 0%
-----


pewnie, że to ten sam zbiorniczek... ja mam spryskiwanie xenonów i samopoziomowanie seryjnie...
to samo OZ.... i wszędzie jest ten sam zbiornik i żadnych wskazówek co do rodzaju płynu spryskującego
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danielpoz
post Thu, 16 Jan 2003 - 12:03
Post #18


Super User
Dołączył: Sun, 10 November 2002
Skąd: poznań





CYTAT("bast3k":1naabt01)
przepraszam za lamerskie pytanie, ale nigdy nie bylem w posiadaniu takowych swiatelek... dlaczego potrzebny jest inny niz standardowy plyn do spryskiwaczy w przypadku xenonow?


ja mam ten sam plyn do spryskiwaczy lamp co i do szyb(ten sam zbornik) a w instrukcji nie ma zadnej zminki zeby musial byc jakis spejalny


--------------------
SKODA OCTAVIA L&K

"przedni naped dla pedalow"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TraSh
post Thu, 16 Jan 2003 - 12:05
Post #19


User
Dołączył: Mon, 13 January 2003
Skąd: /dev/null





Faz, a no wlasnie mechanizm samopoziomujacy wchodzil w ramach tego zakupu?


--------------------
TraSh
1998 Saab 900 SE Talladega Turbo
[url=http://www.maptun.pl:1j7jjyok]MapTun Performance[/url:1j7jjyok]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miniac
post Thu, 16 Jan 2003 - 12:24
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Fri, 11 October 2002
Skąd: Warszawa





A u mnie jest osobny zbiorniczek do spryskiwaczy reflektorow...i jest na nim napisane ze wlewac "water only"... nie mam pojecia jak producenci wyobrazaja sobie to w zime (kiedy najczesciej brudza sie reflektory)... wiec leje tam zwykly plyn i dziala.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V   1 2 3 > » 
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 18:02