Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Audi S4B5
prnit
post Sun, 05 Feb 2017 - 11:28
Post #1


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





Hejka
Tytułem wstępu
Miałem już różne autka z serii S typu S2, S4B6, S6C5, było też Evo 9 i inne wynalazki, nigdy jednak nie miałem 4xxKM tym bardziej 5xx KM dlatego zdecydowałem się że kupuje 2,7TT i spróbujemy osiągnąć takie cyferki, auto z przeznaczeniem na lekkie upalanko i jazdę po bułki.
Wiem też że przy dzisiejszych potworach z dwussprzęgłowymi skrzyniami i 700KM na ulicę nie mam czego szukać ale nie taki był cel modyfikacji, autko już daje banana na twarzy przy 400KM a przy 500 będzie już wesoło, prawdopodobnie jak wszystko będzie ok i zabraknie mocy, auto będzie grzebane dalej bo po to zostało kupione.

MODEL: Audi S4 lift 99rok, szwajcar, kupione na początku 2016 roku, przejechałem nim może 200km i właściwie nawet bez przerejestrowania wstawione na modyfikacje. Części kolekcjonowałem bez pośpiechu dlatego wszystko zajęło właściwie rok.

Modyfikacje
Silnik: 2,7 Seria, po pełnym przeglądzie i wymianie wszystkich newralgicznych rzeczy, uszczelek, pasków itd świece rs4, Pompa 044 w baku, wtryski 550cm

Modyfikacje głowicy: Głowica od Audi 2,8 po pełnym przeglądzie i regeneracji

Modyfikacje bloku: Seria

Układ dolotowy: Oryginał, wkładka K&N

Układ wydechowy: Turbiny Audi RS6C5, modyfikacje gruszek i mocowań, downpipe oryginał z usuniętym środkiem, dalej wydech przelotowy cały z kwasówki

Elektronika: Seria

Układ chłodzenia: IC centralny zamiast SMIC, IC od Sidmotorsport, 19 rzędowa chłodnica oleju

Układ napędowy: Sprzęgło RS4 z nabitym kevlarem, skrzynia 6 biegowa seria

Zawieszenie: Springi KW i Amortyzatory Koni z regulowaną twardością

Hamulce: Przód Brembo 6 tłok tarcza 350 nacinana, zaciski po pełnej regeneracji, cały nowy zestaw

Wygląd: Pełna seria, felgi 18'' ala RS4 style

Moc po pierwszym strojeniu 414KM i 550nM, obecnie 390KM na dotarcie, planowane kolejne strojenie jak zrobi się cieplej na ok 480-500KM

Plany: Dopracowanie szczegółów, jakieś car audio, mocne czyszczenie i detailing, odnowa felg (w tym tygodniu) itd

PODZIĘKOWANIA ZA SUPER WYKONANĄ PRACĘ!!!: Cała modyfikacja wykonana w warsztacie Adama Ziółkowskiego ul. Radzymińska 65,Warszawa, Strojenie Syncar Synek Szymański Grodzisk Mazowiecki, Części i pomoc w ich wyborze super kontakt Tel i Email SidMotorsport.

Zdjęcie gotowego autka


I trochę więcej zdjęć z budowy
https://www.dropbox.com/sh/pb9r5zucly3dqth/...yp2bBgJlha?dl=0


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 05 Feb 2017 - 11:28
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
g69
post Sun, 05 Feb 2017 - 14:13
Post #2


Frequent User
Dołączył: Sun, 20 July 2008





Ładne. gratulacje smile.gif dlaczego wybór padł na s4? Tym bardziej po tym co juz miałeś? Co najbardziej daje frajde i tego banana jesli jednak nie evo? Jakies pomiary RL były?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Sun, 05 Feb 2017 - 14:27
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





S4 bo sprawdzona droga do 500KM bez kombinowania, wiedziałem co trzeba dokładnie kupić i gdzie, Evo mi się znudziło bo było 375KM a żeby było 450 to koszty już x2, poza tym miałem je 5 lat i wystarczyło. Pomiary RL nie robione, mysle ze jest niska 4 do 100 przy tych 400KM i idealnym starcie co w manualnu nie jest takie oczywiste...


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
g69
post Sun, 05 Feb 2017 - 14:37
Post #4


Frequent User
Dołączył: Sun, 20 July 2008





zawsze rozważałem w podobnym celu s4,ale moje 400+ bmw na codzień łykało 15 a kolegi s4 z modem na 320kM ,straszy mnie 18 na lużno, więc troche mnie to zniecheca, jak może byc na 500KM ... Czy często wytykana podsterowność,jest dla Ciebie dokuczliwa w daily?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Sun, 05 Feb 2017 - 17:02
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





raczej nie zaglądam na tor i to auto się do tego zupełnie nie nadaje właśnie przez podsterowność, spalanie jest dla mnie bez znaczenia, quattro i dość duży cięzar i duży silnik musi swoje wypić, jakbym się tym przejmował to bym kupił diesla wink.gif


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wednesday, 24 April 2024 - 16:20