Shoutbox 0 nowych PW 


21 Stron V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> e46 330Ci + 2jz by Leo
KamilC20XE
post Mon, 06 Feb 2017 - 00:21
Post #61


Forum Homee
Dołączył: Wed, 15 October 2008
Skąd: Kamień Pomorski





Czysto złożone i konkretny silnik wreszcie zawitał . Słupek seria GTE VTI ?


--------------------
FIAT RITMO 2.0 16VT 4WD E85 10,7 et
FB: WalasMotorSport
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 06 Feb 2017 - 00:21
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Leo`n
post Mon, 06 Feb 2017 - 21:01
Post #62


Frequent User
Dołączył: Mon, 19 January 2015





gte vvti

a pewnie ze nie potrafi jeździć przepycham go z kąta w kąt a jak jest problem przemieszczam go wózkiem widłowym wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PitGTR
post Tue, 07 Feb 2017 - 10:57
Post #63


User
Dołączył: Sat, 05 May 2007
Skąd: Gdańsk





Mega dobra buma, wygląd jest bardzo wyścigowy, chociaż osobiście podniósłbym ją o kilka CM i dał zupełnie nie naciągnięte opony. happy.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stalu
post Tue, 07 Feb 2017 - 13:13
Post #64


User
Dołączył: Sun, 16 March 2014





Przecież tu Air siedzi, więc nie ma problemu z jazdą
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Tue, 07 Feb 2017 - 15:27
Post #65


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Ja mam podobne "uwagi" co PitGTR... IMO auto podniesione i z oponami o szerokości adekwatnej do szerokości felgi wyglądałoby lepiej... Ale ma się to podobać właścicielowi, a nie innym smile.gif


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Tue, 07 Feb 2017 - 20:08
Post #66


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Wygląd to rzecz gustu... dajmy spokój, ważne że ma to co chciał osiągnąć.

Ale motor jest bezdyskusyjny - napiszesz coś o osiągach i jakieś czasy: 0-200? 100-200?


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grand_
post Tue, 07 Feb 2017 - 21:15
Post #67


Forum Killer
Dołączył: Tue, 07 July 2009
Skąd: Kraków





Silnik, mechanika BMW Expert motorsport, chyba więc wysoka liga.
ale wizual / stensy spasy wypasy.
To niestety nie do zadupcania na polskich drogach i troche kastruje to auto racingowo...



--------------------
E36 M50B30 sprzedana... / 191hp@250hp i 260@318Nm
E60 535d obecna / 272hp@427hp i 560@788Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Tue, 07 Feb 2017 - 21:34
Post #68


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





Ja uważam podobnie jak przedmówcy, ale to raczej jest specyfika tego forum smile.gif Bardzo zazdroszcze tych felg! Ciesze się że mogłem Ci pomóc z kolektorem, szkoda że tak długo musieliśmy czekać, ale wydaje mi się że było warto biggrin.gif


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snara
post Tue, 07 Feb 2017 - 23:59
Post #69


Frequent User
Dołączył: Sat, 13 February 2016
Skąd: BI





Czerwone e46 +2JZ na 600+ + agresywny wygląd = kozak biggrin.gif


--------------------
Na codzień - Camry 2020' Corolla 2020'
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dmj
post Wed, 08 Feb 2017 - 13:53
Post #70


Frequent User
Dołączył: Sat, 13 March 2010





A dla mnie urywa d.... Absolutny kozak, projekt kompletny od poczatku do konca, to jest wlasnie swiatowy poziom;-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo`n
post Wed, 08 Feb 2017 - 23:02
Post #71


Frequent User
Dołączył: Mon, 19 January 2015





Zeby było jasne z tylu jest opona 265 na semislicku i przy wysokosci do jazdy kąt wychodzi około 1,30 (seryjnie powinno być 1.50) wiec jest bardziej pionowo niż przewiduje fabryka. Z przodu jest ok 2-2,30 negatywu wiec bez dramatu ALE to był setup z zeszłego roku i naciagi były mocno wymuszone tym że koła o specyfikacji 11 cali przód i 12 tył nie mieściły się po prosu w bude i trzeba było ratować się choć trochę naciągmi. Jednak nowy rok nowe pomysły. Teraz będzie bezkompromisowo, leci body może w niedzielę będzie i plan jest na max szerokie i wysokie gumy jakie pomieści nadkole czyli 295 tył ui 255 przód na soczystym baloniku smile.gif

Co do auto z tyłu jest wszystko nowe cały zawias w poliuretanie ywmalowany, wycynkowany, buda po konserwacji itd więc takie kąty jakie sobie ustawie na danej wysokości auta tak jest, dla przykładu miałem przez chwilę przy max do góry pochylenie tyłu 0,20 probem był taki że ukręcało flansze w dyfrze wink.gif

Zaraz się zmobilizuje i wrzucę kilka ciekwszych zdjęc tego co się działo.

Co do samego silnika i setupu też go podam ale plan jest na MAX ile się da i mniej jak 600 mnie wogóle nie satysfakcjonuje wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo`n
post Wed, 08 Feb 2017 - 23:09
Post #72


Frequent User
Dołączył: Mon, 19 January 2015






Zabierałem się do tego sporo czasu, w końcu jednak nastał ten dzień.... mowa tu o konserwacja auta z tyłu i zrobieniu całego zawiasu od nowa, również z tyłu.

Jako że nie lubię pół środków poszło po bandzie.... jak zwykle :wstyd:

Najpierw kupiłem cały drugi wózek, a w zasadzie dostałem od kolegi za przysłowiową flaszeczkę. Poszło wszystko do piachu a następnie do proszku. Śrubki wiadomo jak to u mnie złoty ocynk wink.gif



W między czasie zmotałem poliuretany z olkusza na całe auto (tu podziękowania dla g-rada) i zaczęła się zabawa...

Pierwszy poszedł wózek





Następnie po kolei wahaczyki



Z wleczonymi był trudny temat jak to ugryźć ale poszło wszystko nowe:
piasty, łożyska, osłony tarcz, szczęki ręcznego, sprężynki tulejki, spinki do kabli itd..









Następnie wszystko do kupy razem



Stary wózek musiał opuścić budę w expresowym tempie



Brzydka, ochydna itd.... buda wink.gif





Po tym wziąłem się za spawanie wzmocnień do budy od Karola z FTWL (Dzięki brachu)



Nastepnie zostały usunięte ogniska korozji a były aż 2 i polecieliśmy z myciem, szlifowaniem, czyszczeniem..... No i konserwacją, którą robił nikt inny jak mój bardzo dobry kumpel Adams za co mu bardzo dziękuję smile.gif





W między czasie odnowiony został zbiornik paliwa i usunięte ori przewody z pompy paliwa a w ich miejsce wjeżdżają kute teflony o większej średnicy



Następnie okleiliśmy dokładnie budę aby przystapić do malowania konserwacji pod odpowiedni kolor



czyli sztahlgrau (jest sentyment)







Kiedy była już dostatecznie sucha w końcu mogliśmy zaaplikować na swoje miejsce piękny, śliczny i pachnący nowością wózek z kpl zawieszeniem







Upgrade complete,
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo`n
post Wed, 08 Feb 2017 - 23:15
Post #73


Frequent User
Dołączył: Mon, 19 January 2015





Dobra to robimy kolejnego UPa wink.gif

Wyspawałem prawie całą półklatke, zostało w zasadzie dokończyć tylną rozpórkę i połączyć ją z mocowaniem tylnej belki i może jeszcze 2 zastrzały do samej klatki, lub jak kto woli rollbara wink.gif

zacząłem od najtrudniejszego chyba elementu czyli ugięcia tego co zaraz za plecami, nie było laktowo bo rura 48mm wiec było sie z czym mocownać wink.gif



Następnie pierwszy element rozpórki któa jest skręcana z amorami na kielichach



Tutaj już rolka gotowa do włożenia na ostatnią przymiarkę



I zrobione



Zacząłem pracę nad tyłem ale że była już 2:45 więc zostawiłem to do skończenia na spokojnie



Tylna rozpórka skończona:





Wymalowany cały bagażnik w imole, wszystkie elementy bagażnika są czarne a wszystko wyszło tak









PS. Wiem że nie jest to full profi rollbar bo pewnie nic niezgodne z załącznikiem itd ale nie takie było jej założenie. Pzyjmijmy tutaj opcje just for look wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo`n
post Wed, 08 Feb 2017 - 23:21
Post #74


Frequent User
Dołączył: Mon, 19 January 2015





Wrzucam paczkę zdjęć, przepraszam że zdjęcia nie po kolei ale obrazują mniej więcej ogrom pracy jaki już włożyłem żeby to wszystko tak wyglądało jak wygląda smile.gif


Trochę specyfikacji

silnik 2jz GTE VVTi
-panewki główne King Racing
-Panewki korbowodowe King racing
-ARP do wału
-ARP na korby
-wałki Brian Crower 264/264
-pojedyncze sprężyny zaworowe Brian Crower
-kółko wydechowe TOMEI
-tytanowe talerzyki na sprężyny
-tylna miska z supry
-kolektor wydechowy równoodległościowy
-turbo hybryda Borg Warner a billetcie race
-kolektor ssacy plenum
-wtryskiwacze bosch 630ccm/3b ok 1000ccm/7b
-regulator paliwa Aeromotive + ukł paliwowy 10AN
-elektronika EMU black + el. przepustnica 90mm
-sprzęgło dwutarcz od Karola na customowym kole zamachowym
-skrzynia biegów s54
-wydech DP 3,5 cala + 3cale ->2x2,5
-dolot 2,5 cala->3 cale
-pompa wspomagania zostaje z bmw (luk lf30)
-chłodnica oleju 12 rzędów + usunięty wymiennik z ukłądu

No i chyba tyle smile.gif

Nie może zabraknąć podziękowań dla kilku osób bez których pewnie nie było by tego wszystkiego:
-Michała Maleckisa
-Karolka
-Lesia
-moich "osiedlowych" ziomków smile.gif

















































Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo`n
post Wed, 08 Feb 2017 - 23:23
Post #75


Frequent User
Dołączył: Mon, 19 January 2015





Walka z wydechem końcowym była dość duża bo za punkt honoru wziąłem sobie to aby układ był nietuzinkowy, dość skomplikowany a przy tym ładny i schludny wink.gif

No i poniosła fantazja jak zawsze :hyhy:

pierwsze jakieś tam przymiarki, dodam że rysunków z projektami miałem chyba z 15 a finalnie skończyło się mieszanką kilku














W między czasie kupiłem 2 oryginalne filtry oleju HKSa, prosze nie pytać dlaczego różowe bo nie miałem na to wpływu :rotfl:


Kiedy wydech końcowy był skończony odebrałem od Karola z FTWL dyferek po przeglądzie




oczywiście jak zawsze klasunia wszystko na czas, sprawnie i dobrze smile.gif

Brakowało przedniej części wydechu która łączyła by go z DP oraz wejściem WG w wydech, nie chciałem screamera tym razem









W między czasie przyszło długo wyczekiwane plenum z listwa paliwową i przepustnicą którą i tak zastąpiłem elektrykiem



Wiadomo że nie obyło się bez mały kłopotów w postaci przeszkadzającego serwa ale udało się zaadoptować większe niż seryjne bo podwójne serwo z innego bmw po kilku modyfikacjach siadło jak marzenie, a kolektor mija się z nim na kartę kredytową wink.gif




Do pełni szczęścia brakowało tylko lewej strony układu dolotowego więc zrobiło się i to razem z wspawanym BOVem




Kiedy wszystko już było poskładane, układ hamulcowy ogarnięty, woda spięta do kupy, front w połowie złożony nie pozostało nic innego jak usiąść z laptopem i skonfigurować całe emu i przystąpić od pierwszego odpalenia








Tak więc nastał ten moment nerwówki i 2jz zagadał za 1 strzałem (tak to filmik z pierwszego krecenia rozrusznikiem) oczywiście później trzeba było poświęcić sporo więcej czasu aby ustawić wolne obroty itd ale to wiadomo wink.gif


[video]https://www.youtube.com/watch?v=Pl_fDvXQQDQ[/video]
Później już było tylko lepiej wink.gif

Jakiś krótki filmik słabej jakości który kręcił Kłopot przy delikatnym dodawaniu gazu

[video]https://www.youtube.com/watch?v=DOYNd6uX5fc[/video]

a tutaj mój ulubieniec przepraszam za jakość ale tak mi skompresowało smile.gif

[video]https://www.youtube.com/watch?v=0HxYg_EpsLI&feature=youtu.be[/video]

Póki co czekam za konfigiem od ecumastera dla nowej przepustnicy żeby była już malinka, auto zrobiło już z 50km i powiem tylko tyle że jestem mega podekscytowany całym tym zabiegiem wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Linarr
post Wed, 08 Feb 2017 - 23:50
Post #76


Forum Killer
Dołączył: Sun, 25 January 2015
Skąd: Żyrardów





niechby ta moneta wpadła w turbinę to miałbyś test laugh.gif solidna robota :up:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grand_
post Thu, 09 Feb 2017 - 20:41
Post #77


Forum Killer
Dołączył: Tue, 07 July 2009
Skąd: Kraków





tak powinien wyglądać tuning dla radości tworzenia, domek garaż zimowe wieczory i spokojnie powoli do przodu samemu....

Silnik estetyka i założenia projektowe na prawdę kot.

Ale nie jest tak że moc i potencjał tego samochodu jest mozliwy do wykorzystania tylko i wyłącznie na idealnie równej asfaltowej nawierzchni ?
Bo patrząc na body 11 cali naciągi i Aira to odnosze wrażenie że tym niestety po mieście czy po drogach publicznych szybciej nie pojedziesz bo wyrywa kierownice na koleinach skacze i sie nie prowadzi... ?

a i pytanie Rolbar wjechał wyleciała kanapa, zrobiłeś sobie adaptacje na 2 miejsca siedzące ? i masz homologacje na pasy i fotele ? bo inaczej będzie dowód zaabierany za kazdym razem, zwłaszcza z tym kolorem rolbarra ;]
Gdzie rzuca się w oczy z kilometra że jest biggrin.gif


--------------------
E36 M50B30 sprzedana... / 191hp@250hp i 260@318Nm
E60 535d obecna / 272hp@427hp i 560@788Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m52owner
post Thu, 09 Feb 2017 - 21:22
Post #78


Forum Killer
Dołączył: Tue, 05 January 2010
Skąd: z garażu





Nom ,auto kozak nie ma co.Wychuchane w każdym calu.Tylko ten air..........psuje wszystko .Po co to komu w takim aucie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo`n
post Fri, 10 Feb 2017 - 00:05
Post #79


Frequent User
Dołączył: Mon, 19 January 2015





Ktoś z was miał do czynienia z powietrzem na dobrych amorkach? Bo mam wrażenie że każdy pisze bo tak się utarło wink.gif Sam byłem bardzo pozytywnie zaskoczony że autem da sie szybko latać i normalnie pokonywać zakręty, nie mówimy tu o warunkach torowych tylko cały czas ulicznych, dzięki niemu właśnie mogę normalnie zapieprzać. Jestem zwolennikiem nisko siedzącego samochodu a powietrze daje mi możliwość szybko sie przemieszczac a zarazem na takiej wysokosci jaka jest mi potrzebna. Poduszka napompowana do odpowiedniej wartosci nie odbiega za wiele charakterystyka pracy od twardej progresywnej sprezyny (bynajmniej takie mam odczucie jeżdżąc samochodem). Spuszczam powietrze jest mega komfortowo, pompuje jest twardo i sztywno... co kto lubi smile.gif ps. ja tym autem jeżdżę tylko po mieście i drogach publicznych wink.gif

Co do reszty to tak auto jest zarejestrowane na 2 osoby, ma zmieniona masę własną, rollbar nie jest częścią integralną pojazdu wiec nie musze mieć na niego papieru (to tak jak byś trzepak chciał przewieźć nikt nie każe ci na ot papieru wyrabaić) co do samych pasów i foteli to homologacje mają ale uchwyty montażowe już nie.... zresztą z polskim prawem jest tak że interpretuje się je odpowiednio dla danej sytuacji wiec nawet jak bys wszystko mial to jak się trafi spoleczniak to i tak mandat dostaniesz wink.gif

W austrii dostalem tylko mandat za wystajace kola, na reszte chcieli TUV na co my z chlopakami za kazdym razem pokazywaliśmy im pieczątkę z orzełkiem i datą mówiąc to jest Polish TUV wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo`n
post Sun, 26 Feb 2017 - 20:56
Post #80


Frequent User
Dołączył: Mon, 19 January 2015





Powoli małymi kroczkami do przodu wink.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post

21 Stron V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 26 April 2024 - 23:59