Shoutbox 0 nowych PW 


351 Stron V  « < 340 341 342 343 344 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Robert Kubica, kariera i dyskusje na ten temat.
Maciek1234
post Tue, 20 Oct 2020 - 13:49
Post #6821


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(error. @ Tue, 20 Oct 2020 - 13:59) *
Gdzie w otwartych kanałach masz transmisje z Rallycrossu? Nigdzie. Skoro ma tak szeroką publikę, to czemu tego nikt nie transmituje w takim Polsacie?
w weekend na Polsat Sporcie był Rallycross Katalonii. Przez 2 dni.


CYTAT(error. @ Tue, 20 Oct 2020 - 13:59) *
Dlaczego (w większości) mecze piłki nożnej reprezentacji Polski są dostępne w bezpłatnych kanałach, a taka już polska ekstraklapa w większości w tych płatnych, mimo że piłka nożna to najbardziej popularny sport na świecie?
Ustawa i rozporządzenia nie pozwalają kodować meczów reprezentacji Polski, jak również Igrzysk Olimpijskich, skoków narciarskich, siatkówki, ręcznej i paru innych dyscyplin sportowych.


CYTAT(error. @ Tue, 20 Oct 2020 - 13:59) *
Otwarte stacje nie chcą tego puszczać ale przede wszystkim u nas, bo grupa docelowa jest mała, a nie dlatego że według Maćka z racingforum sport jest nudny i "nie da się go oglądać".
to teraz warto zastanowić się, dlaczego ta grupa docelowa jest mała. Bo wg Maćka z racingforum sport jest nudny? Oczywiście nie. Po prostu dany sport jest na tyle nieciekawy dla przeciętnego człowieka, że nie potrafi go zainteresować. Czy ja płaczę dlatego, że nie ma transmisji szachowych w telewizji mimo, że obecny poziom szachów jest po prostu kosmiczny? Nie, bo rozumiem, że ta dyscyplina sportu jest ciekawa tylko dla garstki ludzi.

CYTAT(error. @ Tue, 20 Oct 2020 - 13:59) *
Opłaca się je transmitować dla określonej grupy, która już za to zapłaciła, w kanale tematycznym, a nie dla januszy do rosołu, którzy według ciebie budują "popularność" danego sportu i albo siądą przed telewizorem, albo nie.
szkoda, że nie czytasz moich postów, albo nie chcesz ich zrozumieć. Zainteresowanie 'januszy' najważniejsze jest dla samych zawodników, bo dzięki temu są w stanie pozyskiwać sponsorów, bo mogą się powołać na konkretną oglądalność. Jak schowasz dyscyplinę w czeluści internetu, gdzie garstka pasjonatów ogląda streamy, to dla większości sponsorów taka forma promocji jest po prostu nieatrakcyjna.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 20 Oct 2020 - 13:49
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
error.
post Tue, 20 Oct 2020 - 14:16
Post #6822


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





CYTAT(Maciek1234 @ Tue, 20 Oct 2020 - 13:49) *
w weekend na Polsat Sporcie był Rallycross Katalonii. Przez 2 dni.


Ustawa i rozporządzenia nie pozwalają kodować meczów reprezentacji Polski, jak również Igrzysk Olimpijskich, skoków narciarskich, siatkówki, ręcznej i paru innych dyscyplin sportowych.


to teraz warto zastanowić się, dlaczego ta grupa docelowa jest mała. Bo wg Maćka z racingforum sport jest nudny? Oczywiście nie. Po prostu dany sport jest na tyle nieciekawy dla przeciętnego człowieka, że nie potrafi go zainteresować. Czy ja płaczę dlatego, że nie ma transmisji szachowych w telewizji mimo, że obecny poziom szachów jest po prostu kosmiczny? Nie, bo rozumiem, że ta dyscyplina sportu jest ciekawa tylko dla garstki ludzi.

szkoda, że nie czytasz moich postów, albo nie chcesz ich zrozumieć. Zainteresowanie 'januszy' najważniejsze jest dla samych zawodników, bo dzięki temu są w stanie pozyskiwać sponsorów, bo mogą się powołać na konkretną oglądalność. Jak schowasz dyscyplinę w czeluści internetu, gdzie garstka pasjonatów ogląda streamy, to dla większości sponsorów taka forma promocji jest po prostu nieatrakcyjna.


Dobra, niech stracę te 2 minuty na ciebie.
Ad.1 W Polsacie SPORT. Kanale, który jest jednym z wielu w abonamencie telewizyjnym tego i innych nadawaców. Nie ogólnodostępnym, w atrakcyjnej porze, tylko płatnym.

Ad.2 Ty w ogóle zrozumiałeś o czym ja mówie? laugh.gif Chyba nie bardzo.

Ad. 3 "Po prostu dany sport jest na tyle nieciekawy dla przeciętnego człowieka, że nie potrafi go zainteresować". To się nadaje na jedną ze złotych myśli do tego tomu, o którym ci wspominałem. Równie dobrze, zamiast synonimu mógłbyś napisać dwa razy to samo. laugh.gif
Dlaczego finału futbolu amerykańskiego nie transmituje się na ogólnodostępnym kanale w naszej telewizji? Dlatego, że ogląda go "garstka" 100 milionów amerykanów czy dlatego, że sport jest nudny i nie da się go oglądać? Czy dlatego, że w kraju jest niepopularny. Niepopularny, a nie "nieciekawy".

Ad. 4 Zawodnik popularnej (uważaj bo to ważne, słowo klucz) dyscypliny w danym kraju nie zawraca sobie głowy szukaniem sponsorów. Jeśli jest dobry, to sponsorzy "sami" przychodzą, a w zasadzie są już w sporcie. To twoje "schowanie" w czeluściach internetu dziś wygląda tak, że dzięki niemu w analitykach googla możesz swojemu potencjalnemu sponsorowi przedstawić m.in strukturę wiekową, płciową, zawodową oraz podać miejsce zamieszkania, wykształcenie i zainteresowania tych, którzy oglądają jego reklamę/reklamę konkurencji z branży. A nie powoływać się na tylko i wyłącznie suchą, a przede wszystkim szacowaną, a nie faktyczną liczbę oglądających telewizje.

Kończę to, bo zrobił się już za duży OT, a i tak pewnych rzeczy nie kumasz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stef
post Sat, 07 Nov 2020 - 20:02
Post #6823


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 April 2004





Piękny wyścig w wykonaniu Roberta na Hockenheim. Po początkowo słabym starcie i kolizji spadek na ostatnią pozycję, ale dobra taktyka i trochę szczęścia w postaci SC i drugiej zmiany opon i w efekcie 8 miejsce! Brawo! Piękny restart po którym zyskał chyba z 5 pozycji na 3 zakrętach!


--------------------
Model X/Evo5/JCW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Sun, 08 Nov 2020 - 08:42
Post #6824


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Powiedziałbym że trochę szczęśliwy - to nadal zaledwie 2/3 stawki z tych którzy dojechali. Mogło być p.6 gdyby nie przestrzelony zakręt po restarcie - wtedy byłoby naprawdę dobrze.


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Sun, 08 Nov 2020 - 08:55
Post #6825


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





musimy pamiętać, że jedzie autem klienckim które przy okazji też najlepszego sezonu nie ma, to tak jak by jeździł Williamsem tongue.gif Tylko tych williamsów jest połowa stawki biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Sun, 08 Nov 2020 - 08:59
Post #6826


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(_adams_ @ Sun, 08 Nov 2020 - 08:42) *
Powiedziałbym że trochę szczęśliwy - to nadal zaledwie 2/3 stawki z tych którzy dojechali. Mogło być p.6 gdyby nie przestrzelony zakręt po restarcie - wtedy byłoby naprawdę dobrze.



to nie był przestrzelony zakręt
Habsburg zaczał hamować za wczesnie i musiał go awaryjnie ominąc, stracił wtedy z 8 na 12 pozycję
gdyby wtedy wyprzedził Habsburga mogłoby byc jeszcze lepiej w okolicach 6 miejsca


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yotomeczek
post Sun, 08 Nov 2020 - 10:03
Post #6827


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





CYTAT(cowboy @ Sun, 08 Nov 2020 - 08:59) *
to nie był przestrzelony zakręt
Habsburg zaczał hamować za wczesnie i musiał go awaryjnie ominąc, stracił wtedy z 8 na 12 pozycję
gdyby wtedy wyprzedził Habsburga mogłoby byc jeszcze lepiej w okolicach 6 miejsca


Przestrzelił - sam Cezaremu powiedział - miał olej na szybie (jakieś auto przed nim puszczało) i wtedy prawie nic nie widział.


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Sun, 08 Nov 2020 - 12:54
Post #6828


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





nie wiem co mówił Cezaremu ale zobacz sobie onboard z tego zajścia wink.gif
Habsburg ze 20m za wczesnie zaczał hamować i ledwo go ominał


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Sun, 08 Nov 2020 - 14:31
Post #6829


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





nie ma co się rozckliwiać. Sezon spędzony głównie w ogonie stawki, kilka razy szczęśliwe punkty. Widać, że Kubica potrafi się ścigać, ale dzisiejszy motorsport to nie tylko kierowca, ale i zespół plus samochód. Mechanicy pod koniec sezonu zaczęli się docierać, bo te pitstopy już były na poziomie rywali, natomiast samochód - cóż, z fabryką prywaciarz nie powalczy...

Jeśli Orlen zostanie w DTM, to może być tylko lepiej, bo zostaną tylko prywatne teamy. Ciekawe, co nam Robert wysmaży na sezon 2021 biggrin.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Sun, 08 Nov 2020 - 14:31
Post #6830


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Jakkolwiek, epizod w DTM splendoru Kubicy nie przyniósł, podobnie jak mariaż z Williamsem wink.gif

Tak, wiem że łatwo oceniać po fakcie, ale to Kubica ma jakąś wiedzę i ludzi wokół siebie którzy wiedzą coś więcej niż my.

Niech chłop wróci do rajdów i da jeszcze popalić... szczerze mu kibicuję ale ten powrót do ścigania nie był dobrym wyborem.


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Sun, 08 Nov 2020 - 15:27
Post #6831


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





Patrząc na poziom akcji Orlen, to wydaje się wątpliwe, żeby państwo było stać na kolejny rok sponsoringu Kubicy. Czas pokaże. Fajnie, że Robert wrócił, fajnie, że mógł zaprezentować swoje umiejętności, na pewno dał sporo radości swoim fanom (jedyny punkcik dla Williamsa, czy 3-cie miejsce w DTMie). Szkoda, że nie mamy następców, ktoś tam w F4 pałęta się na końcu stawki, poza tym w wyścigach na najwyższym poziomie nie zobaczymy zbyt szybko Polaka. Tu potrzeba jest zmiana systemowa, a nie pompowanie pieniędzy na oślep.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Sun, 08 Nov 2020 - 15:41
Post #6832


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





a co ma kurs akcji do kondycji finansowej ?- czasem to ma niewiele wspólnego
po drugie sponsoring Kubicy zwrócił im się z nawiązką, pokazywali wartość marketingową - wiec to raczej byla dobra inwestycja
nie powielaj stereotypów i trzymajmy poziom

a tu co powiedział Robert o rzekomo przestrzelonym hamowaniu

CYTAT
Przez cały weekend miałem problem tu ze startami i nie zrobiłem dobrego startu. Dzieją się rzeczy, które musimy poprawić czy wyeliminować. Potem zostałem wzięty w kanapkę przez Wittmanna. Byłem daleko z tyłu z uszkodzeniami w aucie. Nadrabiałem, ale potem opony się skończyły. Drugi stint był bardzo mocny. Drugi safety car wszystko wykasował, ja zrobiłem pierwszą dobrą połowę okrążenia, z dobrymi decyzjami. Niestety wcześniej Scherer stracił dużo oleju, który ja potem miałem na przedniej szybie. Potem Habsburg mocno zahamował, musiałem uciekać na pobocze i straciłem wszystko co zyskałem. Potem podejmując dobre decyzje i manewry udało mi się awansować, choć potem dotknęliśmy się z Engiem i uszkodzenia były jeszcze większe” – opowiadał Robert.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Sun, 08 Nov 2020 - 17:03
Post #6833


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(Maciek1234 @ Sun, 08 Nov 2020 - 15:27) *
Patrząc na poziom akcji Orlen, to wydaje się wątpliwe, żeby państwo było stać na kolejny rok sponsoringu Kubicy. Czas pokaże. Fajnie, że Robert wrócił, fajnie, że mógł zaprezentować swoje umiejętności, na pewno dał sporo radości swoim fanom (jedyny punkcik dla Williamsa, czy 3-cie miejsce w DTMie). Szkoda, że nie mamy następców, ktoś tam w F4 pałęta się na końcu stawki, poza tym w wyścigach na najwyższym poziomie nie zobaczymy zbyt szybko Polaka. Tu potrzeba jest zmiana systemowa, a nie pompowanie pieniędzy na oślep.


Ja nie wiedziałem, że jakieś Państwo (Polska?) sponsoruję Kubicę. Myślałem, że sponsorem Kubicy jest ORLEN - firma, w której przeważa kapitał prywatny, choć z racji rozproszenia akcji jest ona kontrolowana przez Skarb Państwa. Natomiast nie są to ani pieniądze budżetowe ani pieniądze publiczne (a jak ktoś ma inne zdanie to nich się douczy co to jest budżet i jakie wydatki są wydatkami publicznymi). Każda firma czy to Państwowa czy prywatna z kapitałem Państwowym działa w warunkach rynkowych i podejmuje decyzje co do tego na co przeznacza środki finansowe jakimi dysponuje a ma to powiązanie z obraną strategią firmy. Jeśli firma chce poprawić swoją rozpoznawalność, prestiż, pozycję na rynkach zagranicznych np. Rynku Niemieckim to podejmuje określone działania marketingowe, za którymi idą konkretne pieniądze. I należy to traktować w kategoriach inwestycji, która powinna przynieść określone wymierne korzyści w przyszłości. Mogą to być reklamy w TV a może być sponsoring zespołu DTM. Ciekawe czy jak Orlen zostanie w F1 bez Kubicy nawet jako rezerwowym (co jest mało prawdopodobne ale nie niemożliwe) to dalej będzie się mówiło, że Orlen płaci Alfie za to aby RK był tam rezerwowym.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Sun, 08 Nov 2020 - 17:10
Post #6834


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(cowboy @ Sun, 08 Nov 2020 - 16:41) *
a co ma kurs akcji do kondycji finansowej ?- czasem to ma niewiele wspólnego
po drugie sponsoring Kubicy zwrócił im się z nawiązką, pokazywali wartość marketingową - wiec to raczej byla dobra inwestycja
nic im się nie zwróciło. PKN jest na takim minusie, że można się za głowę złapać. Zyski im wypracowało przejęcie Energi.

Projekt Kubica od początku miał zatuszować bardzo niewygodną wypowiedź premiera. Poszło na to dziesiątki milionów Euro. W Polsce Orlen jest tak samo rozpoznawalny jak przed Kubicą, za granicą Orlen jest tak samo nierozpoznawalny jak przed Kubicą. Rok 2021 zapowiada się naprawdę ciężko, dlatego moje powątpiewanie, czy PKN będzie chciał dalej sponsorować Kubicę, zwłaszcza, że w F1, mimo dosyć dużego wsparcia finansowego, żaden team wyraźnie nie wyartykułował, że jest zainteresowane Robertem. Dlatego ten DTM będzie fajniejszą opcją, bo fotel wyścigowy ma, do tego będzie taniej.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dzikidaniel
post Sun, 08 Nov 2020 - 18:18
Post #6835


Frequent User
Dołączył: Mon, 20 August 2007





CYTAT(Maciek1234 @ Sun, 08 Nov 2020 - 17:10) *
nic im się nie zwróciło. PKN jest na takim minusie, że można się za głowę złapać. Zyski im wypracowało przejęcie Energi.

Projekt Kubica od początku miał zatuszować bardzo niewygodną wypowiedź premiera. Poszło na to dziesiątki milionów Euro. W Polsce Orlen jest tak samo rozpoznawalny jak przed Kubicą, za granicą Orlen jest tak samo nierozpoznawalny jak przed Kubicą. Rok 2021 zapowiada się naprawdę ciężko, dlatego moje powątpiewanie, czy PKN będzie chciał dalej sponsorować Kubicę, zwłaszcza, że w F1, mimo dosyć dużego wsparcia finansowego, żaden team wyraźnie nie wyartykułował, że jest zainteresowane Robertem. Dlatego ten DTM będzie fajniejszą opcją, bo fotel wyścigowy ma, do tego będzie taniej.

Ty to naprawdę jakimś innym świecie żyjesz. 2 dni przed podpisaniem umowy Kubica Orlen Williams wycieka stara rozmowa Morawieckiego, i bach, w 2 dni ogarniają to co inni w 2 miesiące. Nie wiem, może masz jakieś źródła na potwierdzenie swoich słów i je nam przedstawisz?
A co do dochodu Orlenu, to 200 baniek to naprawdę mało, normalnie grubo pod kreską są...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Sun, 08 Nov 2020 - 18:20
Post #6836


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





dziesiątki milionów ciekawe, a ile tak konkretnie ?
a ile milionów EUR była warta ekspozycja reklamowa ?
zakładam że masz dostęp do kontraktów i danych finasowych?

bzdury piszesz, premier miał juz tyle niewygodnych wypowiedzi jako premier i ma to w powazaniu
gwałcisz logikę pisząc ze nakazał wydac spółce z udziałem skarbu państwa dziesiątki milionów eur zeby sobie ocieplic wizerunek za podsłuchaną wypowiedź z czasów gdy był jeszcze banksterem



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Sun, 15 Nov 2020 - 09:36
Post #6837


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(Maciek1234 @ Sun, 08 Nov 2020 - 17:10) *
nic im się nie zwróciło. PKN jest na takim minusie, że można się za głowę złapać. Zyski im wypracowało przejęcie Energi.

Projekt Kubica od początku miał zatuszować bardzo niewygodną wypowiedź premiera. Poszło na to dziesiątki milionów Euro. W Polsce Orlen jest tak samo rozpoznawalny jak przed Kubicą, za granicą Orlen jest tak samo nierozpoznawalny jak przed Kubicą. Rok 2021 zapowiada się naprawdę ciężko, dlatego moje powątpiewanie, czy PKN będzie chciał dalej sponsorować Kubicę, zwłaszcza, że w F1, mimo dosyć dużego wsparcia finansowego, żaden team wyraźnie nie wyartykułował, że jest zainteresowane Robertem. Dlatego ten DTM będzie fajniejszą opcją, bo fotel wyścigowy ma, do tego będzie taniej.


Maciek proszę Cie skończ pier... głupoty. O tym, że Willims jest z Orlenem po słowie donosili zagraniczni dziennikarze jeszcze przed ujawnieniem taśm. Powtarzasz takie farmazony nie oparte na faktach.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepel
post Mon, 16 Nov 2020 - 14:25
Post #6838


User
Dołączył: Wed, 02 February 2005
Skąd: Pruszków





Abstrahując już od finansów PKN Orlen, to czy nie rzucił Wam się w oczy brak obecności Obajtka w temacie RK? Całkowity brak jakichś wypowiedzi (no chyba że ja tego nie zauważyłem) odnośnie planów na przyszłość. 12 miesięcy wstecz był bardzo aktywny, rzucając nawet jakieś plotki (jak np. "Pracujemy i kibice będą zadowoleni"), a teraz po prostu cisza. Jego aktywność ogranicza się w zasadzie do gratulacji, jak przy okazji podium w Zolder. A mamy już listopad i jeśli jakieś rozmowy miałyby się toczyć, to już raczej byłoby coś wiadomo, jakieś przecieki itp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Mon, 16 Nov 2020 - 14:31
Post #6839


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





Nic nie będzie. Rob wróci do rajdów i tyle.


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Sat, 21 Nov 2020 - 09:15
Post #6840


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(pepel @ Mon, 16 Nov 2020 - 14:25) *
Abstrahując już od finansów PKN Orlen, to czy nie rzucił Wam się w oczy brak obecności Obajtka w temacie RK? Całkowity brak jakichś wypowiedzi (no chyba że ja tego nie zauważyłem) odnośnie planów na przyszłość. 12 miesięcy wstecz był bardzo aktywny, rzucając nawet jakieś plotki (jak np. "Pracujemy i kibice będą zadowoleni"), a teraz po prostu cisza. Jego aktywność ogranicza się w zasadzie do gratulacji, jak przy okazji podium w Zolder. A mamy już listopad i jeśli jakieś rozmowy miałyby się toczyć, to już raczej byłoby coś wiadomo, jakieś przecieki itp.

To fakt ale myślę, że on po prostu nie ma na razie nic do przekazania co nie znaczy, że nad czymś nie pracują. RK jest w o tyle trudnej sytuacji, ze niekoniecznie jego interesy i interesy Orlenu muszą być w 100% zbieżne. Projekt rajdowy jest jak najbardziej prawdopodobny ale wątpię aby w przyszłym roku RK pojechał pełny cykle - jeśli już to kilka wybranych rajdów a prawdopodobnie "na rozruch" jakiś mniejszy "lokalny" rajd i dowiemy się o tym na dzień przed startem.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post

351 Stron V  « < 340 341 342 343 344 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 21:44