Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> AWD/RWD w automacie za ~15k
grayfox
post Fri, 07 Sep 2018 - 12:41
Post #1


User
Dołączył: Sat, 04 September 2010
Skąd: Wrocław





Cześć,

Przymierzam się w końcu do kupna czegoś stonowanego do codziennej jazdy. Budżet skromny, bo ~15k zł. Jak będzie warto, mogę nagiąć, ale wolałbym się utrzymać w tych okolicach.
Bardzo konkretnych wymagań nie mam - główny cel to dobre wyciszenie i komfort jazdy, jednak z paroma "ale":

- Napęd AWD/RWD
- Automatyczna skrzynia biegów
- 4 drzwi
- Nie za duże

Czy w tych pieniądzach jest szansa znaleźć taki samochód ? Jeżeli tak to jakie modele warto oglądać ?
Na razie w oko wpadło mi Volvo S60. Z reguły są dobrze wyposażone i wstępnie wydaje się dobrym wyborem, ale chętnie rozejrzałbym się również za innymi możliwościami.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 07 Sep 2018 - 12:41
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Maciek1234
post Fri, 07 Sep 2018 - 15:15
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





Jeśli to ma być leciwy samochód, który się ma nie psuć, to tylko Japończyk. A jeśli mam mieć 4x4, to tylko Subaru - Legacy, albo Outback. Osobiście szedłbym w 3,0H6, ale jak ma być do 'stonowanej', jak to ładnie ująłeś, jazdy, to i 2,0 wystarczy.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Fri, 07 Sep 2018 - 19:30
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





CYTAT(grayfox @ Fri, 07 Sep 2018 - 11:41) *
Czy w tych pieniądzach jest szansa znaleźć taki samochód ? Jeżeli tak to jakie modele warto oglądać ?

Da się znaleźć. Kupić za 15k fajne auto to mały problem, ale każdy model spełniający te wymagania będzie generować duże koszta podczas eksploatacji i ja bym się w to nie ładował.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Sat, 08 Sep 2018 - 10:45
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Lexus IS200 XE10 SportCross AT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grayfox
post Sun, 09 Sep 2018 - 22:09
Post #5


User
Dołączył: Sat, 04 September 2010
Skąd: Wrocław





CYTAT(Maciek1234 @ Fri, 07 Sep 2018 - 15:15) *
Jeśli to ma być leciwy samochód, który się ma nie psuć, to tylko Japończyk. A jeśli mam mieć 4x4, to tylko Subaru - Legacy, albo Outback. Osobiście szedłbym w 3,0H6, ale jak ma być do 'stonowanej', jak to ładnie ująłeś, jazdy, to i 2,0 wystarczy.

Volvo się psują ? Jedyne opinie jakie słyszałem o tych autach to, że są pancerne.
A jak jest z wyciszeniem i wyposażeniem takiego Subaru ? Przyznam, że zaciekawiła mnie ta propozycja. smile.gif

CYTAT(kinko @ Fri, 07 Sep 2018 - 19:30) *
Da się znaleźć. Kupić za 15k fajne auto to mały problem, ale każdy model spełniający te wymagania będzie generować duże koszta podczas eksploatacji i ja bym się w to nie ładował.

Możesz doprecyzować ? Chodzi o spalanie czy ceny części ? Jeżeli chodzi o spalanie - jak będzie palić 12l to luz, po RX8 nic mnie raczej nie zaskoczy w tej kwestii. Jeżeli o ceny części to zależy jak często trzeba po nie sięgać. smile.gif Robocizny nie liczę, bo swoje samochody ogarniam sam.

CYTAT(ju-by @ Sat, 08 Sep 2018 - 10:45) *
Lexus IS200 XE10 SportCross AT

Z tego co widzę to to jest raczej budżet 25k+, a nie 15k. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Sun, 09 Sep 2018 - 23:38
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





e46 323i/ 325i 328i w automacie i gazie. Jazda za grosze, automaty używane w stanie idealnym to groszowa sprawa, dynamiczne, w budżecie znajdzie bez problemu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Mon, 10 Sep 2018 - 07:36
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(nomad66 @ Sun, 09 Sep 2018 - 23:38) *
e46 323i/ 325i 328i w automacie i gazie. Jazda za grosze, automaty używane w stanie idealnym to groszowa sprawa, dynamiczne, w budżecie znajdzie bez problemu

Tia lubie te groszowe sprawy w przypadku nowożytnych bmw i szybkie znalezienie nie zajechanego e46 r6 ... powiedz to mojemu koledze który zrobił 5tyś.km.za tym łatwym do znalezienia bmw a oglądał takie wynalazki że nawet ostatnio sam stwierdził że posiadanie tego auta to jest jednak stan ducha a nie kieszeni. Jedno trzeba przyznać że optymizm tych ludzi jest przedni tam wszystko jest serwisem...tanim jak barszcz tylko tak jakoś nie wykonanym.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fighter001
post Mon, 10 Sep 2018 - 08:26
Post #8


Frequent User
Dołączył: Fri, 07 December 2012
Skąd: wrocław





Jaguar xtype 3.0 awd, w tych pieniądzach można znaleźć coś sprawnego ale nie koniecznie z progami. Te wersje na ogół są na maxa wypasione. Jak wiadomo jest to dziecko forda więc graty tanie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adamlass
post Mon, 10 Sep 2018 - 14:00
Post #9


Frequent User
Dołączył: Sat, 27 March 2010





CYTAT(grayfox @ Sun, 09 Sep 2018 - 22:09) *
A jak jest z wyciszeniem i wyposażeniem takiego Subaru ? Przyznam, że zaciekawiła mnie ta propozycja. smile.gif


Nie ma dramatu z wyciszeniem Legacy (IV). Ogólnie samochód jest bardzo przyjemny w prowadzeniu, ma świetne zawieszenie, dobry napęd i charakterystyczny dźwięk silnika. Jeździłem nim trasy (2.0 benzyna 150 KM, manual 5b) i było naprawdę w porządku jeżeli chodzi o komfort (tak do 160 km/h). Na wyposażeniu jest pełna elektryka, automatyczna, dwustrefowa klimatyzacja, xenon, podgrzewane stołki. Jedyne co to dołożyłem sobie zestaw BT. W mieście pali 10,5 l w trasie około 8 l. Miałem podobny dylemat (ale budżet większy, bo około 25k) i wygrało właśnie Legacy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 10 Sep 2018 - 14:30
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(grayfox @ Sun, 09 Sep 2018 - 23:09) *
Volvo się psują ? Jedyne opinie jakie słyszałem o tych autach to, że są pancerne.
każdy samochód się psuje, a taki, który kosztuje 5% wartości nowego to już zwłaszcza laugh.gif
Raczej zadałbym sobie pytanie, kto ci to naprawi, a jak daleko jest ten mechanik od twojego miejsca zamieszkania. Jeśli samochód nie zgnity, a nadwozie nieprzesadnie przekoszone, to wszystko da się zrobić/naprawić w sensownych pieniądzach, pod warunkiem, że nie trafisz na mechanika, który będzie się uczył fachu na twoim samochodzie biggrin.gif





--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 10 Sep 2018 - 18:58
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





A nie lepiej jakąś Octavie 1 albo Passata B5 ?
Szału nie ma, wiadomo.. ale w każdej stodole to ogarną, cześć też dostępne w niskich cenach ... a za 15k można nabyć auto i zrobić pakiet startowy.
Dupe można wozić.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arek-lin
post Mon, 10 Sep 2018 - 21:39
Post #12


Super User
Dołączył: Sat, 03 February 2007
Skąd: Grudziądz/Gdańsk





A cklasa W203? Jak ma być dynamicznie to C320 plus gaz, jak spokojnie to można popatrzeć za jakimś C240. Wersja Avantgarde lub z pakietem sport i bardzo przyjemnie się tym jeździ. Minus to korozja, z tym się MUSISZ liczyć


--------------------
Było M52TUB28
Jest OM 642, M62B44
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Thu, 13 Sep 2018 - 13:01
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(grayfox @ Sun, 09 Sep 2018 - 22:09) *
A jak jest z wyciszeniem i wyposażeniem takiego Subaru ? Przyznam, że zaciekawiła mnie ta propozycja. smile.gif


Legacy IV jest bardzo dobrze wyciszone, wyciszenie na poziomie e46/audi a4b6.

Wyposazenie? Są wersje bogate jak i biedne.
Niektóre Legacy mogą być bardzo bogate. Np. u siebie w Legacy mam więcej wypasu niż ma wiekszosc BMW e60, o e46 nie wpsominając…..


Dodatkowo automat stosowany w Subaru jest na prawde pancerny.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grayfox
post Sun, 16 Sep 2018 - 21:52
Post #14


User
Dołączył: Sat, 04 September 2010
Skąd: Wrocław





CYTAT(nomad66 @ Sun, 09 Sep 2018 - 23:38) *
e46 323i/ 325i 328i w automacie i gazie. Jazda za grosze, automaty używane w stanie idealnym to groszowa sprawa, dynamiczne, w budżecie znajdzie bez problemu

Z tych względów o których wspomniał kolega ledziu, wszystkie BMW odpadają na starcie. Ja wiem, że teoretycznie byłaby to najrozsądniejsza opcja, ale praktycznie jest niewykonalna.

CYTAT(Fighter001 @ Mon, 10 Sep 2018 - 08:26) *
Jaguar xtype 3.0 awd, w tych pieniądzach można znaleźć coś sprawnego ale nie koniecznie z progami. Te wersje na ogół są na maxa wypasione. Jak wiadomo jest to dziecko forda więc graty tanie.

Mimo wszystko za duży egzotyk, no i wolę kupić coś starszego/gorzej wyposażonego, ale jednak z progami i w przyzwoitym stanie blacharskim. wink.gif

CYTAT(Maciek1234 @ Mon, 10 Sep 2018 - 14:30) *
każdy samochód się psuje, a taki, który kosztuje 5% wartości nowego to już zwłaszcza laugh.gif
Raczej zadałbym sobie pytanie, kto ci to naprawi, a jak daleko jest ten mechanik od twojego miejsca zamieszkania. Jeśli samochód nie zgnity, a nadwozie nieprzesadnie przekoszone, to wszystko da się zrobić/naprawić w sensownych pieniądzach, pod warunkiem, że nie trafisz na mechanika, który będzie się uczył fachu na twoim samochodzie biggrin.gif

Jeżeli to nie jest złośliwość i rzeczywiście dosłownie mnie zrozumiałeś to już prostuję. Wiem, że każde auto się psuje, ale tutaj chodziło mi o częstotliwość tego psucia. Rzadziej będzie się psuło zadbane Audi niż np. Laguna II. Już pisałem, że przy swoich autach robię sam, więc nie obchodzi mnie co ogarnia mechanik za rogiem, bardziej surowe ceny części.

CYTAT(hexx #2 @ Mon, 10 Sep 2018 - 18:58) *
A nie lepiej jakąś Octavie 1 albo Passata B5 ?
Szału nie ma, wiadomo.. ale w każdej stodole to ogarną, cześć też dostępne w niskich cenach ... a za 15k można nabyć auto i zrobić pakiet startowy.
Dupe można wozić.

Aż tak drastycznych kroków nie chcę podejmować. biggrin.gif Wolę zwiększyć budżet. wink.gif

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, dzięki Wam zmieniłem cel na Legacy IV i chociaż widzę, że będę musiał powiększyć budżet do okolic 20k, to samochód mi się podoba i nadal zostanę przy japońskiej motoryzacji, a to mi pasuje. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomx
post Mon, 17 Sep 2018 - 09:32
Post #15


Frequent User
Dołączył: Thu, 17 July 2003
Skąd: Legnica





jak wygląda sprawa plastików w Legacy? w necie można wyczytać że ponoc strasznie trzeszczą?

szukam auta i mam bardzo podobne wymagania co autor tematu ale zależy mi na relatywnie cichym/nie trzeszczącym wnętrzu?

ponoć Lexusy wcale nie trzeszczą?


--------------------
C32 AMG
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adamlass
post Mon, 17 Sep 2018 - 18:49
Post #16


Frequent User
Dołączył: Sat, 27 March 2010





CYTAT(Tomx @ Mon, 17 Sep 2018 - 09:32) *
jak wygląda sprawa plastików w Legacy? w necie można wyczytać że ponoc strasznie trzeszczą?

szukam auta i mam bardzo podobne wymagania co autor tematu ale zależy mi na relatywnie cichym/nie trzeszczącym wnętrzu?

ponoć Lexusy wcale nie trzeszczą?


Mam Legacy z przebiegiem 177 tys. km i plastiki nie trzeszczą. Egzemplarz bezwypadkowy więc może dlatego. Jakość wykończenia Legacy nie jest wcale taka zła i to auto naprawdę zaskakuje wygodą, prowadzeniem jak i bezawaryjnością.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Tue, 18 Sep 2018 - 12:05
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Mam Legacy majace ponad 190 tys km i plastiki wogole nie trzeszczą. Wykonczenie wnętrza niezłe, cisza przy większych prędkościach odpowiednia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Mon, 24 Sep 2018 - 18:26
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





CYTAT(Fighter001 @ Mon, 10 Sep 2018 - 08:26) *
Jaguar xtype 3.0 awd, w tych pieniądzach można znaleźć coś sprawnego ale nie koniecznie z progami. Te wersje na ogół są na maxa wypasione. Jak wiadomo jest to dziecko forda więc graty tanie.

A to ciekawe, tylko weź to zdiagnozuj jak coś się zesra. Przerabiałem temat, masakra.


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grayfox
post Mon, 08 Oct 2018 - 17:15
Post #19


User
Dołączył: Sat, 04 September 2010
Skąd: Wrocław





Podbiję temat, ponieważ szczęśliwie udało się zwiększyć budżet do 30k. smile.gif Nadal obstawać przy Legacy/Outback (z tego co widzę to już ładne H6 idzie w tych pieniądzach dostać), czy pojawiają się jakieś nowe, znacząco lepsze możliwości ? Piszę znacząco, bo te Subarki mi się podobają i jeżeli konkurencja nie będzie zauważalnie lepiej wyposażona/bardziej bezawaryjna, to zostaję przy Subaru.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adamlass
post Mon, 08 Oct 2018 - 21:46
Post #20


Frequent User
Dołączył: Sat, 27 March 2010





Stoi świetny Outback H6 z Siedlec na forum.subaru.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 03:14