Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> [IS250 II] swap/turbo?
BeeMiX
post Tue, 23 Jan 2018 - 11:09
Post #21


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





Wyliczenia są bardzo dobre i jasno z nich wynika która konfiguracja będzie najkorzystniejsza.

Przeglądałem te dyfry na Allegro i faktycznie wyglądają podobnie. Jeśli obudowa jest ta sama to powinno udać się podmienić talerz i atak pod wkład LSD z GT86. Ludzie upgradeuja Torsena na płytkę ponieważ przynosi to rezultaty na torze ale niekoniecznie na ulicy. Torsen jest bezobsługowy i przyjazny w użytkowaniu na codzien. I to toyota, nic nie wyje ani nie jęczy a dyfer z Supry/SC przenosi bez problemu po 1000nm wink.gif

Co do reszty Twojej wypowiedzi. Myśle ze jesteś mocnym optymistą i nie budowałeś wcześniej projektu do jazdy na codzien smile.gif wątpię ze jakkolwiek uzasadnione ekonomicznie jest przebudowywanie IS220. Odrestaurowany SC napewno będzie bardziej porządany w odsprzedaży i unikalny, obejdziesz się bez swapu silnika a z paroma modami będzie to już fajnie jeździło. Napewno dużo fajniej od ISa

Są pewne problemy w jeździe projektami na codzien. 1. Koszty części, bo najczęściej wszystko co jest zmieniane lub się psuje to rzeczy niestandardowe bądź tuningowe sporo droższe od eksploatacji w seryjnym aucie. 2. Psują się customowe rozwiązania, tak jak w punkcie pierwszym nie tanie i nie tak łatwo dostępne. 3. Żeby dojść do stabilnego stanu użytkowania, gdzie wyeliminujesz wszystkie niedoróbki i błędy trzeba poświecić bardzo dużo czasu i zrobionych kilometrów.
Najczęściej z powodu tych trzech punktów musisz jeździć czymś innym gdy czekasz na części/podwykonawcę. Możesz mieć budżet ktory Cie nie ogranicza i pełno czasu, ale tego nie przeskoczysz.

Zostaw sobie Acure i w wolnym czasie zrób SC, napewno nie pożałujesz.


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 23 Jan 2018 - 11:09
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
yaaro
post Tue, 23 Jan 2018 - 13:34
Post #22


User
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Wrocław





Dziękuję za cenne uwagi, argumenty są czytelne. Zdaję sobie sprawę z konieczności posiadania drugiego rezerwowego auta gdy projekt w toku. Jest mazda, w której wszystko działa i nie chce się psuć. Wprawdzie to już wiekowe auto i poobijane ale może być nadal jako rezerwowe. Później oddam komuś.
CYTAT(BeeMiX @ Tue, 23 Jan 2018 - 11:09) *
Myśle ze jesteś mocnym optymistą i nie budowałeś wcześniej projektu do jazdy na codzien smile.gif wątpię ze jakkolwiek uzasadnione ekonomicznie jest przebudowywanie IS220. Odrestaurowany SC napewno będzie bardziej porządany w odsprzedaży i unikalny, obejdziesz się bez swapu silnika a z paroma modami będzie to już fajnie jeździło. Napewno dużo fajniej od ISa


Tak, jestem optymistą wink.gif. Gdybym teraz zakładał, że projekt mnie wyniesie dwa razy tyle, na pewno bym sobie odpuścił wink.gif a nie lubię sobie odpuszczać tongue.gif Rzeczywiście, nie budowałem jeszcze takiego projektu. Nie mam jednak większych obaw. Jak widzisz temat dogłębnie analizuję, bez nieprzemyślanych decyzji i hurraoptymizmu. Pewne doświadczenie w grzebaniu i mniejszych przeróbkach już mam. Mam też na miejscu wsparcie techniczne ze strony znajomych z dużą wiedzą i dostęp do ich parku maszynowego.

Argument ekonomiczny przemawiający za przebudowaniem ISa to nie jego cena odsprzedaży, czy "porządalność" a wykluczenie drugiej, kosztownej opcji, czyli SC400 wymagający worka pieniędzy, których jednak nie będę miał zbyt szybko, a spora ich część jeździ w postaci Acury. Gdy ją sprzedam to kasa musiałaby pójść na drugi użytkowy samochód do jazdy na codzień i projekt SC400 utknąłby nierobiony w czeluściach czasoprzestrzeni biggrin.gif . Istotnym przeciw argumentem ekonomicznym jest też utrzymanie dwóch samochodów. Gdyby jeszcze z tego użytkowego korzystali inni domownicy, ale takich teraz nie ma. Od razu uprzedzam - utrzymanie mazdy niedługo się skończy.

Pomijając wszystko, też uważam, że zrobiony SC będzie się lepiej prowadził i ma swój klimat, którego IS nigdy nie będzie miał. Z drugiej strony byłbym pionierem cool.gif ISa z wiekowym 1UZ na kompresorze nigdzie nie widziałem. Fajny sleeper ze znaczkiem "d" jak diesel cool.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Tue, 23 Jan 2018 - 19:49
Post #23


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





Panowie czytam ten temat i fajne rzeczy widze. mam gs460, któremu mocno przeszkadza otwarty dyfer na mokrym.
Patrze na foty dyfrów 460 i 450h, wygladaja bardzo podobnie lub tak samo. Carinus pisze, że do 220d wrzucił dyfer z 450h. ten z 220d na fotkach wyglada jak 450 i 460-ma dlugie ramiona.
GT i brz ramion ma krótkie, ktoś ma wiedzę jak bedzie z podmiana wkładu?
Rozumiem, że kazde brz i gt86 ma torsena?
Taka kase można przymrozić, nawet gdy by mi sie przeszczep miał nie udać.


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carinus
post Tue, 23 Jan 2018 - 19:57
Post #24


User
Dołączył: Tue, 08 February 2005
Skąd: lubuskie/Belgia





BeeMIX-jeszcze nie przerzucałem silnika

yaaro-musimy sie kiedyś spiknąć i pogadać o szczegółach.Pisząc o wózku miałem na myśli wózek od 250-ki benzyna,tam mocowanie dyfra i same łapy są niestety inne,ale zamienne ze starymi dyframi z I gen.Do diesla można założyć dyfer od IS350,GS450.Ja moge pozwolić sobie na przestoje samochodu,mam kilka aut zastępczych,co prawda terenowych ale da się wygodnie jeździć.Stary IS ma już dosyć,jest po rolce,sporo przeszedł i nie widzę sensu dalszej reanimacji.Klekot do mnie nie przemawia,jedynie w terenowych sie spraedza ale to poczciwe diesle na pompie rotacyjnej.
W piątek wracam do domu i zrobię dokładniejsze przymiarki długości całego zestawu 1G+skrzynia.Podpora skrzyni jest identyczna w dieslu i IS 200,same skrzynie też porównywalne,problemem będzie tylko przesunięcie łap silnika i sprawdzenie czy chłodnica nie bedzie zbyt blisko silnika.Nie zależy mi na bajerach w samochodzie,wystarczy tylko ABS,ma jechać i hamować.Mała pojemność,małe opłaty,możliwa praca na LPG i w moim przypadku jedyne paliwo na którym mogę pompować 0,7Bara bez cofania zapłonu i odprężania silnika,prosta konstrukcja dająca się serwisować w swoim garażu i części za mała kase.Turbina juz 6-ty rok pracuje bezproblemowo,spalanie śmieszne 10-12l LPG,w moich warunkach nie widzę lepszego rozwiązania posiadania wygodnego i cichego(w miarę) nadwozia ze żwawym silnikiem.
Na pierwszy ogień pójdzie diesel,wywalenie silnika i przymiarka nowego zestawu.Kupię jeszcze sam słupek 1G do dalszych modyfikacji a na razie skręcę słupek z zapasową skrzynią i przystosuję łapy,wał,wydech do montażu nowego zestawu.Gdy bedzie wszystko gotowe zacznę demontować starego IS-a i wtedy zacznie sie prwdziwa droga przez mękę.Musze zrobić to sam bo tylko wtedy będę wiedział jak wszystko jest ze sobą powiązane i gdzie ewentualnie szukać rozwiązania problemu.Zaplecze techniczne mam wystarczające do wykonania całości przeszczepu.Jedynie muszę zlecić wyważenie wału.

Porszak popatrz sobie na katalog,masz identyczny wielkością dyfer,trzeba sprawdzić zgodność z półosiami i wyprowadzeniem na kardan.
katalog


--------------------
Lexus IS 200 SportCross Turbo (sold) , RX400h , IS220d , Yaris TS II(sold)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yaaro
post Tue, 23 Jan 2018 - 20:24
Post #25


User
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Wrocław





carinus, chętnie Cię poznam i pogadamy o sprawie. Fajnie, że możesz coś wnieść do tematu, w którym nikt w PL jeszcze nie przetarł drogi (swap IS 2gen.). Pionierzy mają z reguły pod górkę i muszą się zmierzyć z krytyką.....oby zawsze była konstruktywna wink.gif . Zatem życzmy sobie powodzenia biggrin.gif . Ciekaw jestem jaką moc wypluł Ci silnik z tą turbiną i czym to miałeś wysterowane w 1 gen. Doładowanie wydaje się całkiem odważne, jak na nieodprężony silnik. Skoro już szósty rok bezawaryjnie Ci służy mimo, że to custom setup, to wypada pogratulować, znak, że zrobione dobrze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carinus
post Tue, 23 Jan 2018 - 20:35
Post #26


User
Dołączył: Tue, 08 February 2005
Skąd: lubuskie/Belgia





Po montażu na doładowaniu 0,4Bara miałem 210KM i 320Nm,teraz ładuję 0,7 i strach tym przyspieszać na mokrym bez włączonej trakcji.Wszystkim zarządza DET3.Jak dla mnie wystarczajaco mocny zestaw żeby powalczyć na autostradzie nawet z mocnymi dieslami.Wymieńmy się nr telefonu,trzeba obgadać spotkanie.


--------------------
Lexus IS 200 SportCross Turbo (sold) , RX400h , IS220d , Yaris TS II(sold)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Tue, 23 Jan 2018 - 20:40
Post #27


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





CYTAT(Porszak @ Tue, 23 Jan 2018 - 19:49) *
Panowie czytam ten temat i fajne rzeczy widze. mam gs460, któremu mocno przeszkadza otwarty dyfer na mokrym.
Patrze na foty dyfrów 460 i 450h, wygladaja bardzo podobnie lub tak samo. Carinus pisze, że do 220d wrzucił dyfer z 450h. ten z 220d na fotkach wyglada jak 450 i 460-ma dlugie ramiona.
GT i brz ramion ma krótkie, ktoś ma wiedzę jak bedzie z podmiana wkładu?
Rozumiem, że kazde brz i gt86 ma torsena?
Taka kase można przymrozić, nawet gdy by mi sie przeszczep miał nie udać.


Patrząc po katalogu jestem przekonany że wkład LSD z Supry Mk.4 pasował by u Ciebie bez problemu. Nie dam sobie uciąć ręki, ale mechanizm różnicowy ma ten sam nr czesci co w dyfrach w których takie LSD pasuje.


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Tue, 23 Jan 2018 - 20:43
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





Dzieki, w sumie kiedys tak grzebałem w oplu(choć bardziej na podstawie serwisówki), a teraz zaponiałem o tym epc toyoty.
btw, czy do toyoty istnieje jakas instrukcja serwisowa gdzie sa dane tech, instr montazu itd?

CYTAT(BeeMiX @ Tue, 23 Jan 2018 - 20:40) *
Patrząc po katalogu jestem przekonany że wkład LSD z Supry Mk.4 pasował by u Ciebie bez problemu. Nie dam sobie uciąć ręki, ale mechanizm różnicowy ma ten sam nr czesci co w dyfrach w których takie LSD pasuje.

Tylko, nie bedzie tak łatwo dostepny(lub bardziej w tak przystepnej cenie) i swiezy jak z gt/brz, ale dzieki za namiar. Jednocześnie to co piszesz sugeruje, ze raczej nie dopasuje gt/brz do mnie. poklikam pozniej numerki czesci.


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yaaro
post Tue, 23 Jan 2018 - 23:22
Post #29


User
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Wrocław





CYTAT(carinus @ Tue, 23 Jan 2018 - 20:35) *
Wymieńmy się nr telefonu,trzeba obgadać spotkanie.


poszło na PW wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Tue, 23 Jan 2018 - 23:39
Post #30


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





CYTAT(Porszak @ Tue, 23 Jan 2018 - 20:43) *
Dzieki, w sumie kiedys tak grzebałem w oplu(choć bardziej na podstawie serwisówki), a teraz zaponiałem o tym epc toyoty.
btw, czy do toyoty istnieje jakas instrukcja serwisowa gdzie sa dane tech, instr montazu itd?


Tylko, nie bedzie tak łatwo dostepny(lub bardziej w tak przystepnej cenie) i swiezy jak z gt/brz, ale dzieki za namiar. Jednocześnie to co piszesz sugeruje, ze raczej nie dopasuje gt/brz do mnie. poklikam pozniej numerki czesci.


Rozgryzłem już o co chodzi. IS250 ma ten mały słaby dyfer co IS300 oraz GT86. IS220 ma już większy dyfer z talerzem 200mm co u Ciebie, w Suprze mk.4, IS-Fie etc. Także wrzucając dyfer z GT86 zrobił byś tak naprawdę downgrade oraz napewno nie pasował by bolt-on. Twoje auto ma VDIM które symuluje e-LSD




--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carinus
post Thu, 25 Jan 2018 - 20:35
Post #31


User
Dołączył: Tue, 08 February 2005
Skąd: lubuskie/Belgia





Mam jeszcze niepewność że nawet dyfer 3,26 zabije odczucie działania momentu.Obecnie diesel generuje 405Nm i powiem szczerze ze jest nędza.Stary IS dysponuje momentem ok.360Nm i przy dyfrze 3,9 to istny przecinak,nieporównywalnie lepiej sie zbiera na każdym biegu.Może warto pomyśleć nad wstawieniem tego dyfra z nyski,ratio 3,6 ze szperą płytkową?To będzie chyba dobry kompromis.


--------------------
Lexus IS 200 SportCross Turbo (sold) , RX400h , IS220d , Yaris TS II(sold)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Thu, 25 Jan 2018 - 21:44
Post #32


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





CYTAT(BeeMiX @ Tue, 23 Jan 2018 - 23:39) *
Rozgryzłem już o co chodzi. IS250 ma ten mały słaby dyfer co IS300 oraz GT86. IS220 ma już większy dyfer z talerzem 200mm co u Ciebie, w Suprze mk.4, IS-Fie etc. Także wrzucając dyfer z GT86 zrobił byś tak naprawdę downgrade oraz napewno nie pasował by bolt-on. Twoje auto ma VDIM które symuluje e-LSD

nie jestem pewien czy ma VDIM, nie chce mi się teraz patrzeć w papiery. na suchym takie e-LSD moze nawet działa, na mokrym juz przymyka przepustnice, a jak wyłacze elektornike na mokrym to mieli jedno koło i frajdy brak
Dzieki


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yaaro
post Tue, 30 Jan 2018 - 09:12
Post #33


User
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Wrocław





CYTAT(carinus @ Tue, 23 Jan 2018 - 19:57) *
Pisząc o wózku miałem na myśli wózek od 250-ki benzyna,tam mocowanie dyfra i same łapy są niestety inne,ale zamienne ze starymi dyframi z I gen.


Rzeczywiście jest tak jak piszesz wink.gif. Poniżej garść cennych informacji
https://www.clublexus.com/forums/is-2nd-gen...n-my-is250.html

https://www.clublexus.com/gallery/data/500/Differential.PNG
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carinus
post Thu, 01 Feb 2018 - 20:30
Post #34


User
Dołączył: Tue, 08 February 2005
Skąd: lubuskie/Belgia





Robiłem zgrubne pomiary długości zestawu silnik-skrzynia od benzyniaka i wychodzi że jest prawie 10cm dłuższy od diesla.Na szczęście jest trochę miejsca miedzy starym silnikiem diesla a wentylatorami,a może uda się cofnąć nieco mocowanie skrzyni.Skrzynia jest mocowana identycznym elementem jak w starym IS-ie.


--------------------
Lexus IS 200 SportCross Turbo (sold) , RX400h , IS220d , Yaris TS II(sold)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carinus
post Thu, 03 May 2018 - 21:32
Post #35


User
Dołączył: Tue, 08 February 2005
Skąd: lubuskie/Belgia





Zaczynam akcję wymiany silnika.Na pierwszy ogień idzie rozbiórka diesla.Mam największe obawy że nastąpi kolizja miski olejowej z pzekładnią kierowniczą.
Doradzicie jaki tłumik zamontować żeby nie dławić turbiny,ale też nadal jechać w miarę komfortowej ciszy.


--------------------
Lexus IS 200 SportCross Turbo (sold) , RX400h , IS220d , Yaris TS II(sold)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yaaro
post Sun, 13 May 2018 - 12:24
Post #36


User
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Wrocław





carinus, niestety, albo na szczęście u mnie się pozmieniało i już nie idę w stronę IS 2gen V8, tak więc nie powymieniamy się kolejnymi doświadczeniami w temacie IS. Zostaję przy Lexusie SC400. Kupiłem drugiego zdrowego za niewielkie pieniądze, a ze swojego zdekompletowanego SC wytargam silnik, nad którym spokojnie będę sobie pracował na stojaku. Skrzynia, sprzęgło, kompresor, kolektory, wtryski, wstępnie wiązka - te prace nie będą generowały przestojów, bo sprawny SC jeździ, a później szybka podmianka silników. Na budę z SC mam kupca. Koszt jego zakupu zwróci się, a 1UZ zostanie za free. To było chyba najlepsze wyjście dla mnie cool.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carinus
post Mon, 14 May 2018 - 13:03
Post #37


User
Dołączył: Tue, 08 February 2005
Skąd: lubuskie/Belgia





Fajnie że masz sporo roboty mniej,powodzenia w pracach.To chyba pociagnę temat w pojedynkę.Jestem już umówiony z magikiem poleconym przez BeeMix-a,zrobi połączenia elektryczne obu systemów silnik-buda i chyba od razu wyspawa nowy wydech.Wczoraj zrobiłem chyba ostatnią trasę na tym silniku,bo po tym jak zrobił zadymę przez całe Gniezno,dopalając sadze w katach,mam tego dość.


--------------------
Lexus IS 200 SportCross Turbo (sold) , RX400h , IS220d , Yaris TS II(sold)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yaaro
post Thu, 24 May 2018 - 10:14
Post #38


User
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Wrocław





CYTAT(BeeMiX @ Tue, 23 Jan 2018 - 23:39) *
Rozgryzłem już o co chodzi. IS250 ma ten mały słaby dyfer co IS300 oraz GT86. IS220 ma już większy dyfer z talerzem 200mm co u Ciebie, w Suprze mk.4, IS-Fie etc. Także wrzucając dyfer z GT86 zrobił byś tak naprawdę downgrade oraz napewno nie pasował by bolt-on. Twoje auto ma VDIM które symuluje e-LSD


BeeMiX, czy masz możliwość sprawdzenia w oparciu o nr OEM czy talerz z atakiem od IS220d będą pasowały do dyfra od SC400 ? Chciałbym mieć 100% pewność. Gdyby potwierdziło się to, co piszesz i Supra MK4 oraz IS220 były zgodne w kwestii średnic i rozstawu śrub to mógłbym zmienić przełożenie w swoim SC do skrzyni BMW. Katalogi online, do których dotarłem nie obejmują rynku europejskiego, więc nr OEM dla dyfra IS220d nie ustalę. Będę wdzięczny za pomoc wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Fri, 25 May 2018 - 15:30
Post #39


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





Nie dam Ci takiej pewności biggrin.gif Trzeba kupić i sprawdzić smile.gif Chyba za 200 pln widzialem na allegro


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Fri, 25 May 2018 - 16:34
Post #40


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





Z tego katalogu korzystasz http://www.japan-parts.eu/lexus/eu/2007/gs...0_009_413W/body ?
w tym eu sa, chyba, ze z innych to podinkuj jesli mozesz, ciekaw jestem.
Czy sa w sieci jakies instrukcje serwisowe, a moze ktoś chcialby sie podzielic czyms co ma? potrzebuje do GS 460


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 15:42