Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> DSTC da sie to wyłączyć? Ecu Emu?
casej
post Mon, 16 Oct 2017 - 21:00
Post #1


Frequent User
Dołączył: Fri, 08 June 2012





witam

mam pytanie odnośnie kontroli trakcji i stabilizacji toru jazdy DSTC w volvo. czy da sie to w 100% wyłączyć żeby polatać bokiem po śniegu czy mokrym volvo v50/S40 t5 AWD

mam pomysł na projekt 400+hp z s40/v50 t5 i boje sie że nie "pobawię" sie tym autem i bedzie ono tylko dobre na prostą a nie na zakręty

i druga sprawa, jak sie ma taki system DSTC do tego że auto bede chciał wystroić na EMU
nie znam sie na tym ale EMU zastępuje oryginalny komp i zmiana na EMU automatycznie sprawa że DSTC sie dezaktywuje bo jest sterowane z oryginalnego kompa? czy EMU nie ma znaczenia jeśli chodzi o systemy stabilizacji toru jazdy a jedynie steruje pracą silnika?

nie miałem styczności z DSTC volvo i pytam przed kupnem auta
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 16 Oct 2017 - 21:00
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
przema72
post Tue, 17 Oct 2017 - 12:14
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





do poprawnego działania systemu DSCT zawsze potrzebny będzie fabryczny komputer , na samym emu nie będą one nigdy działały

Ja w takim wypadku podłączam emu w " dual ECU " , czyli pozostawiam fabryczny sterownik , i wpinam w wiązkę dodatkowo EMU , dzięki temu EMU w pełni steruje silnikiem i działają wszystkie dodatkowe systemy trakcji i stabilizacji toru jazdy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
casej
post Tue, 17 Oct 2017 - 22:14
Post #3


Frequent User
Dołączył: Fri, 08 June 2012





no właśnie chodzi mi o to żeby tego systemu stabilizacji toru jazdy nie było JEŚLI nie da sie go wyłączyć w 100% z przycisku (bo podobno nawet po wyłączeniu DSTC przyciskiem, system ingeruje w tor jazdy? )

nigdzie nie moge znaleść 100% informacji czy wyłączenie DSTC przyciskiem wyłącza go całkowicie . miał ktoś styczność z volvo ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Tue, 28 Nov 2017 - 18:34
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



Moje XC90 bez wyłączania DSTC w śniegu zamiata aż miło. A u Ciebie czy przypadkiem odpowiedni bezpiecznik nie załatwi sprawy ? W końcu pompa ABS/ESP bez prądu za dużo nie zdziała ;-)


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamil7s
post Tue, 28 Nov 2017 - 19:44
Post #5


Frequent User
Dołączył: Tue, 23 June 2009





W volvo to ogólnie te dtc działa jak by chciało a nie mogło, reakcja jak stary dziadek. W xc90 to już chyba drugie auto trwale uszkodzone poprzez za późno działająca kontrole. A tutaj daj przycisk na bezpiecznik abs lub na któryś czujnik.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Fri, 01 Dec 2017 - 11:58
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(kamil7s @ Tue, 28 Nov 2017 - 19:44) *
W volvo to ogólnie te dtc działa jak by chciało a nie mogło, reakcja jak stary dziadek. W xc90 to już chyba drugie auto trwale uszkodzone poprzez za późno działająca kontrole.


Co masz na myśli ? Że auto jest fabrycznie zjebane przez źle działający system czy że rozbiłeś xc90 bo dtc nie wyratowało Cie z opresji ?


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamil7s
post Fri, 01 Dec 2017 - 16:37
Post #7


Frequent User
Dołączył: Tue, 23 June 2009





Auto znajomego wpadło w poślizg na zakręcie na drodze dwukierunkowej, dość duży kąt i uderzyło w drugie auto. Drugi natomiast znajomy wleciał w barierki energochłonne wjeżdżając na autostradę bo go zarzuciło. Nie ma tu mowy o braku umiejętności bo na tej samej drodze bmw przy włączonej kontroli nawet delikatnie bokiem nie postawisz. Jest w volvo taki moment że umiejętnie zarzucając potrafi pół ronda bokiem zebrać albo zakręt przy włączonej kontroli, sam sprawdzałem w v50. Po prostu włącza się za późno, możliwe że jest to poprawione w modelach 2012+ bo takimi jeszcze nie śmigałem, ogolnie nie lubie volvo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MichalST
post Fri, 01 Dec 2017 - 17:13
Post #8


User
Dołączył: Sun, 30 November 2014
Skąd: Bielsko-Biała





Pytanie czy przy wyłączonej kontroli trakcji AWD zechce działać - Haldex.
Pozostaje pójście w EMU. Jedynie stabilizacja toru jazdy nie będzie działać, ABS i ASR (Traction control w EMU) tak. Ponoć z EMU Black można ogarnąć bezpośrednio Haldexa.
No i przy grubych modach na silniku chyba będzie niezbędny bo Bosch ME9 obsłuży max wtryski 650cc. Ale na początek trzeba rozebrać blok i go zamknąć bo w pięciocylindrówkach Volvo zdarzają się przypadki nawet na serii że pękają tuleje cylindrów.


--------------------

FF2 ST + EMU
& Lotus 7 Zetec 1.8T + DET3, ubity seryjny tłok przy 330Nm -> swap V6
Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Fri, 01 Dec 2017 - 21:11
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(kamil7s @ Fri, 01 Dec 2017 - 16:37) *
Auto znajomego wpadło w poślizg na zakręcie na drodze dwukierunkowej, dość duży kąt i uderzyło w drugie auto. Drugi natomiast znajomy wleciał w barierki energochłonne wjeżdżając na autostradę bo go zarzuciło. Nie ma tu mowy o braku umiejętności bo na tej samej drodze bmw przy włączonej kontroli nawet delikatnie bokiem nie postawisz. Jest w volvo taki moment że umiejętnie zarzucając potrafi pół ronda bokiem zebrać albo zakręt przy włączonej kontroli, sam sprawdzałem w v50. Po prostu włącza się za późno, możliwe że jest to poprawione w modelach 2012+ bo takimi jeszcze nie śmigałem, ogolnie nie lubie volvo.

jest coś w tym co mówisz tyle że ja to lubię że nie przeszkadza mi w zimę robić ronda bokiem.
co do umiejętności znajomych to jeżeli oni polegają na dtc i nie dają rady opanować auta bez niego to sam sobie odpowiedz. Żaden wstyd iść na kursy doskonalenia techniki jazdy - mi żona w prezencie postawiła takie zajęcia kiedyś i naprawdę się przydało.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wednesday, 17 April 2024 - 00:32