Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Closed TopicStart new topic
> Audi A4 1.8t 193km, prośba o porade
mateuszKM
post Mon, 26 Jul 2010 - 00:07
Post #1


User
Dołączył: Sat, 16 August 2008
Skąd: kielce





Witam, prosił bym o porade dotyczącą tego samochodu a chodzi mi głównie o opłacalność zakupu tego auta. Ponieważ wziąłem się za kupywanie samochodu i mając ogromny mętlik w głowie nie moge się zdecydować na żadne auto, bo raz że chciał bym coś sportowego i jednocześnie "taniego" w utrzymaniu i jak kolwiek by to dziwnie ze sobą nie brzmiało to jednak zasobnośc portfela w połączeniu z upodobaniami daje taki efekt. Przedmiotem zapytania jest Audi A4 1.8t 193km przebieg 173tys 2000r. wiem że samochód nie jest młody ale przebieg jest w pełni udokumentowany i właściciel posiada wszystkie faktury rachunki z każdego przeglądu, z drugiej strony jest to kupywanie w sumie od znajomego taty z niemiec, i samochód w ciągu 5 lat jak jest u tego właściciela zrobił 40tys km bo on głównie pracuje w ciągu tyg, więc samochodu używała żona i to sporadycznie więc wiarygodność jak dla mnie nie budzi zastrzeżeń, zresztą w razie konieczności daje pełną swobode jeśli chodzi o sprawdzenie go w dowolnym serwisie w niemczech. Moje obawy budzi natomiast koszt eksploatacji tego auta, a głównie jeśli chodzi o spalanie bo właściciel twierdzi, że auto potrafi jeździć nawet na ok 8l/100km do 13 (tyle że on jakoś bardzo sportowo nie jeździ), z drugiej strony znajomi i postronni komentatorzy twierdzą że spalanie od ok 12l to dopiero sie zaczyna, ale mówią że najwyżej gaz się założy, tylko że po co kupywać auto na które mnie nie będzie stać i później kąbinować? Nie lepiej kupić poczciwego diesla, który nie zaoferuje takiej mocy ale przynajmniej mniej spali? Orientuje się ktoś co do spalania tego auta? bo jeśli naprawde w granicach 8l by się mieścił w oszczędnej jeździe to nadwyżka 2l nad silnikiem diesla który ok 6 napewno spali w mocniejszej wersji i to też w oszczędniejszej jeździe nie jest tak duża zważając na to że diesel zwykle jest troche a czasami dużo droższy. Za to audi musiał bym zapłacić ok 4200 euro ponieważ mówi że tyle by dostał z odszkodowania gdyby walną nim w drzewo, a dał za niego 13 tys euro dokupił felgi założył teraz sportowe zawieszenie i tam troche dodatków, które wg niego poprawiły wygląd tego auta no ale to już kwestia gustu, i twierdzi że nie opłaca mu się inaczej. Prosił bym tez ogólne opinie na temat tego auta, wrażenia z jazdy itp i czy szukanie w takim samochodzie oszczędnej jazdy jest jakimś marzeniem nie do zrealizowania? Dodam że poszukuje auta do ok 6 tys euro i raczej w kraju nie kupie ponieważ tata stracił wiarygodność dla naszych handlujących. Dzięki wielkie za samo to, że komuś chciało się to przeczytać, ale nie potrafiłem jakoś streścić tego wszystkiego, i jeszcze większe dzięki za jakąś porade. Tu mam zdjęcia choć nie są one w super jakości dlatego że są to tylko skany zdjęć.




Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 26 Jul 2010 - 00:07
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
rennen
post Mon, 26 Jul 2010 - 00:14
Post #2


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





Patrząc po tych dodatkach (krzywy wydech, brewki, "sportowa" naklejka na wlew paliwa, idiotyczne naklejki na grillu, gałka zmiany biegów w kształcie czaszki) prawdopodobnie jeździła tym autem osoba o rozwoju psychicznym na poziomie 13-latka i bardzo dokładnie sprawdziłbym jak auto było serwisowane i użytkowane bo dobrze to nie wróży. Co do ekonomiki trudno ci coś doradzić, nie lubię zaglądać komuś do portfela - w każdym razie weź pod uwagę że paliwo to gdzieś pomiędzy 30% a 50% ceny użytkowania samochodu, więc czy to spalanie minimalne będzie 8 czy 9.5 litra nie jest tak znaczące. Inny fakt, że nawet jak się da spalić 8 to nie po to kupujesz fajne auto z silnikiem na turbinie żeby wlec się 80 km/h na 5 biegu i patrzeć czy spalanie nie przeskoczyło z 8.0 na 8.1 bo to bezsens. Musisz sam się zastanowić czy cię na nie stać.


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Taffarel
post Mon, 26 Jul 2010 - 05:24
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Wed, 18 May 2005
Skąd: znienacka





Czy nie jest tak, że tata Ci odradza 1,8T bo daje Ci na paliwo ?? Jeśli tak, to ma rację - kup sobie diesla w jakiejś bardziej cool budzie (nie wiem, ibizę cuprę/fr na przykład) i po programie będziesz miał tyle samo mocy, co w tym audi, a za 50zł zrobisz nie 80 a 160 kilometrów * smile.gif


*kilometry liczone orientacyjnie, dla vpower i biodiesla.


--------------------
BMW
m6, 135i, 550ix, 550i, x5, x6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mateuszKM
post Mon, 26 Jul 2010 - 08:10
Post #4


User
Dołączył: Sat, 16 August 2008
Skąd: kielce





no właśnie ten jego cały tuning też mnie boli bo to wygląda wg mnie okropnie i trzeba było by go doprowadzić do jakiegoś możliwego wyglądu, co do jego użytkowania to wujek akurat robi z tym gościem i tu mi ręczy on, że facet praktycznie tym nie jeździ tylko żona ale z drugiej strony znając utalentowanie kobhiet do jazdy może to być jeszcze gorsze niż on by go męczył jakąś ostrą jazdą.
Jesli chodzi o punkt widzenia taty to jemu akurat bardziej pasuje taki samochód bo tu już pare osób kupiło samochody, które miały jeździć a nie jeżdżą bo albo samochód był zrobiony tak tylko wyjechac z podwórka, albo wymęczony strasznie chociaż oczywiście na liczniku było 150 tys, po drugie spojżenie mojego ojca na samochody jest bardzo dziwne bo wogóle się na nich nie zna i za bardzo nie udziela się jeśli chodzi o ich kupno bo sam kieruje się wyłącznie intuicją, a co do paliwa to różnie ale w większości sam za nie płace.
No właśnie wiem że koszt utrzymania auta to nie tylko paliwo, ale z tego co się orientuje przynajmniej teoretycznie to utrzymanie diesla jest droższe niż benzyniaka, dlatego pytałem też ogólnie czy może ktoś podobne auto miał i mógł by coś napisac odnośnie awaryjności i ogólnych kosztów utrzymania.
Wiadomo też, że takiego auta nie kupuje się po to by wlec się po drodze ale powiedzmy można było by wlączać w sobie jakiś hamulec w takich codziwnnych wyjazdach, w któych oszczędność jest potrzebna.
A jak widzicie opłacalność kupna auta za granicą? Bo podobno u nas można kupić taniej, a handlarze w większości to bez względu na to gdzie sprzedają wiadomo że i tak chcą nas w h...a zrobić. Czytałem też, że auta w niemczech są zwykle bardziej zadbane, że oni jakoś bardziej tam przestrzegają wszystkich wymian olejów itp. Fakt, że napewno zalezy od szczęścia i jak się trafi, ale może coś w tym jest? Napewno robią tam więcej km rocznie ze względu na drogi i zamożnośc portfeli, ale może fakt dbania o auto czyni przebieg nie tak istotnym?
Pomyśle nad tą ibizą, bo mam zamiar pojechać w tym tyg po jakiś samochód i jeśli nie kupie tego audi to raczej będe rozglądał się za jakimś dieslem. Miałem też na oku leona tdi 150km 4x4 za 6.5 tys euro wszystko łądnie ale bałem się jechać po taką okazje 900km bo tak naprawde nie miałęm żadnej gwarancji, że zdjęcia które były dotyczyły tego samochodu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Mon, 26 Jul 2010 - 15:36
Post #5









odpuść sobie to audi... bo wygląda dramatycznie


Ładnej, zadbanej i taniej A4 nie kupisz.
Na ładną B6 quattro 1.9 TDI AVF musisz szykować jakieś 35-40k


CYTAT
No właśnie wiem że koszt utrzymania auta to nie tylko paliwo, ale z tego co się orientuje przynajmniej teoretycznie to utrzymanie diesla jest droższe niż benzyniaka, dlatego pytałem też ogólnie czy może ktoś podobne auto miał i mógł by coś napisac odnośnie awaryjności i ogólnych kosztów utrzymania.

Mojej żonie kupiłem takie A4q S-Line B6 AVF....
i na "dzień dobry" solidne zrobienie zawieszenia + wymiana oleju w skrzyni i tylnym moście kosztowało bez mała 7000 pln
Do tego doszła wymiana układu hamulcowego na tarcze 312mm i renowacja alusów s-line.

Jeżeli chodzi o silnik.. to przez 2 lata nie dołożyłem do naprawy złotówki.. po za olejami i filtrami.
Nawet w te mrozy nie było problemu z odpaleniem.





Go to the top of the page
 
+Quote Post
maron_d
post Mon, 26 Jul 2010 - 20:39
Post #6


Frequent User
Dołączył: Sun, 21 March 2010
Skąd: wlkp





Jak już koledzy wspomnieli, odpuść sobie. By wyplemić ten 'tjuning' musiałbyś z tego co widze wymienić deskę, chyba, że nie kłuje Cię w oczy ta pseudo aluminiowa(?) okleina. Na dodatek jest to propozycja Twojego ojca, który jak wspomniałeś nie ma pojęcia o samochodach, także możnaby mu cokolwiek powiedzieć, a on by na słowo wierzył - tyle wynika z tego co piszesz. Taffarel dał Ci dobrą radę, posłuchaj się go, wie co mówi smile.gif

ot
bezduszny, śliczna wink.gif


--------------------
29256
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mateuszKM
post Mon, 26 Jul 2010 - 21:46
Post #7


User
Dołączył: Sat, 16 August 2008
Skąd: kielce





dzięki za odp, bo ja sam miałęm mieszane uczucia przez ten cały wygląd, a co do spalania to liczyłem może na coś podobnego jak czytałem kiedyś porady odnośnie bmw że tam jakiś silnik w wersji m ze względu na elastycznośc, przy jeździe spokojnej pali tyle co ten sam model z mniejszą pojemnością, ale to tak jak mówie poprostu chciałem się zorientować bo może ktoś był posiadaczem czegoś podobnego, bo tak jak bezduszny napisał ciężko o jakieś audi w tych pieniądzach, a ja miałęm nadzieje że mi się jakoś uda. Tak wogóle to Twoje jest naprawde śliczne, ale to kupienie w takim stanie auta to tak jak mówisz to już pieniądze trzeba wyłożyć większe. Mojego taty kolega tam w niemczech właśnie mówi że auta u nich sa o wiele za drogie, że on za taką audi to powinien wziąć max 3 tys euro (biorąc pod uwage, że kiedyś auta 10 letnie złomowali i jeszcze za to płacili) ale mówi że choc by nawet wziął 5 czy 6 to nic innego w tych pieniądzach nie kupi. Dzięki jeszcze raz za porade bo w afekcie mógł bym to może kupić i potem żałować. Pojade tak czy inaczej pooglądać troche samochodów, może coś za rozsądną cene się kupi, a jak nie to trzeba będzie dozbierać troche kasy i pomyśleć o czymś co jednocześnie nie będzie studnią bez dna na pieniądze i z drugiej strony da przyjemność z jazdy:)
A co do tej okleiny to tata mówił że była normalna czarna tylko tak na zdjeciach wyszło że ta tapicerka szara itp a normalnie czerń.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
K@rol
post Mon, 26 Jul 2010 - 22:00
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 December 2005





mateuszKM - tak jak piszą koledzy odpuść sobie to A4, poszukaj sobie jakiegoś bardziej ''młodziezowego'' auta jak już zostało napisane.

Jakiś w miare mocny diesel i bedziesz miał radośc z jazdy i nie zruinuje ci portfela.

OT: Bezduszny to jest S-line? Myślałem,że Sline w tych B6 miała inne zderzaki i znaczki wewnatrz na kierownicy jeszcze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Mon, 26 Jul 2010 - 22:06
Post #9









Tak, to S-line... 1.9TDI
Sam nie wiem czemu kiera nie ma znaczka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kiwi
post Mon, 26 Jul 2010 - 22:29
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Sun, 25 October 2009
Skąd: Łódź





z tym tuningiem to przesadzacie....takie auta bardzo łatwo można doprowadzic do serii, kumpel kupił b5 tdi zglebionego,jakieś znaczki typu rs2....auto mega zadbane wsiadac i jeździć( kupił osobiście od 1 właściciela z belgii-gość po 50,a po wyglądzie auta byście ocenili ,że miał 19lat)
....

Co do spalania...to ile byś chciał ,żeby spaliło Ci to audi???????

Nie piszcie też takich głupot ,że audi a4 b5quattro tdi ,czy passat na pompie po programie na 140-150KM będzie palił duzo mniej od benzynowej wersji

bo spalanie to ok 9-10l/100km w mieście ( łódź) i 6-7 na trasie czyli tylko 2-3l mniej niż np 2,8 30v,czy 1,8 turbo w tych samych warunkach ... osiągi tylko na + dla benzyny wink.gif

na pompowtryskiwaczach będzie spalanie już wyglądało korzystniej....pisze nie bo się naczytałem na internecie...tylko mam(miałem) pare takich wśród znajomych tongue.gif

P.S Bezduszny Audi super...ale na co ty wydałeś te 7 klocków...tylko nie pisz ,że kupiłes ori zawias ,który klęknie Ci tylko 10 tyś później niż dobry zamiennik huh.gif


--------------------
quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Mon, 26 Jul 2010 - 22:36
Post #11









tak, kupiłem ori aluminiowy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
K@rol
post Mon, 26 Jul 2010 - 22:52
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 December 2005





CYTAT
Nie piszcie też takich głupot ,że audi a4 b5quattro tdi ,czy passat na pompie po programie na 140-150KM będzie palił duzo mniej od benzynowej wersji

bo spalanie to ok 9-10l/100km w mieście ( łódź) i 6-7 na trasie czyli tylko 2-3l mniej niż np 2,8 30v,czy 1,8 turbo w tych samych warunkach ... osiągi tylko na + dla benzyny wink.gif

na pompowtryskiwaczach będzie spalanie już wyglądało korzystniej....pisze nie bo się naczytałem na internecie...tylko mam(miałem) pare takich wśród znajomych

Pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Miałem Passata B5 afn zrobionego na 150KM i na 225/18' o ile to ma znaczenie auto spalało mi w cyklu mieszanym ok 6.1l przy normalnej jezdzie, nie zadne zamulanie czy coś. Przy 210kmh wg. nawigacji spalał 9.1l ON. Jadąc kiedyś po autostradzie 80-110kmh tak dla testu spalił mi 4.9l...

Więc sądze,że takie TDI jednak sporo mniej pali jak PB
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kiwi
post Mon, 26 Jul 2010 - 22:54
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Sun, 25 October 2009
Skąd: Łódź





To ,że alu to wiadomo.....ładnie skroili Cię w tym ASo.....sorry za szczerość ale nawet Ori można kupić taniej


--------------------
quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mateuszKM
post Mon, 26 Jul 2010 - 22:56
Post #14


User
Dołączył: Sat, 16 August 2008
Skąd: kielce





no ja chciał bym się mieścić w spalaniu do 9 litrów powiedzmy że na trasie bo a to przejazd kolejowy itp więc nie będzie to czyste sunięcie się po drodze, ale no ok 9 l na trasie i bym nie płakał, bo no co do diesla to jeździłem paroma i jeśli tak człowiek się sunie po drodze to rzeczywiście ok 6 a może i mniej spali ale jeśli a to wyprzedzić a to zatrzymać się ruszać itp to już inna sprawa. W mieście to wiadomo ciężko ocenic bo to zalezy też jakie miasto i w jakich godzinach bo czasem to wypadło by liczyć spalanie na godzine.
Tak szczerze fakt wygląd mnie tez odstrasza bo te znaczki typu v6 itp wyglądają żałosnie, ale no co sie poradzi że gość ma taki charakter, nie żebym czepiał się wyglądu ale to taki typ że tu na łyso ogolony jakieś tatuaże i kreowanie się na takiego troche cwaniaczka, i raczej lubi się "wozić" niż szybko jeździć i męczyć auto, teraz chce kupić bmw 7, więc to co mnie przyciąga do tego auta to wiarygodność sprzedawcy, bo pare aut widziałem i naprawde czasem oglądałem samochód i miał 350 tys przejechane a wyglądał lepiej od tego gdzie gość się przysięgał że 150 tys jest jak nic. Nie znam się może na samochodach ale z handlem samochodami miałem doczynienia gdzieś po znajomych i to mnie przeraża np tak też u znajomego handlują samochodami uderzonymi i Polacy naprawde biorą wszystko jak leci bo raz ze jak bierze np 10 to sam upust już sprawia że wyjdzie na swoje a to co niemiec bał by się robić na sprzedaż u nas robią bez skrupułów i kupić auto składane i później na jakimś zakręcie sie rozwalić to też nie sztuka, nie mówie że tam to sami święci itp ale te przepisy ich bardziej trzymają jeśli chodzi o kąbinowanie w autach, np teraz przy okazji powodzi słyszłałem w tv że właśnie w niemczech gdyby ktoś Ci sprzedał zatopione auto to mozna dobiegaś się o odszkodowanie jeśli był np jedynym właścicielem albo gdyby mu udowodnić że on o tym wiedział, coś w tym stylu w każdym razie mówili.
A jeszcze zapytam jak jest u nas ze sportowymi zawieszeniami bo niektórzy mówią że łożyska mogą się wykończyć na naszych drogach i lepiej jeździć na zwykłym zawieszeniu?

K@rol nie mówie że nie wierze w takie spalanie bo to też może zależy od auta ale cudów na poziomie 5l zawsze wiadomo że spodziewać się nie można, a spalanie większe o 2 czy 3 l nie wydaje się straszne gdy np inne koszty są mniejsze
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Mon, 26 Jul 2010 - 22:56
Post #15









kiwi, poszło z ubezpieczenia AC wink.gif
ale taka FV była

9,1 spaliła A4q mojej żony w trasie z Chełma do Wrocławia. Jazda nocą.. i średnia prędkość z trasy tylko 104km
opony 235/45/17
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kiwi
post Mon, 26 Jul 2010 - 23:10
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Sun, 25 October 2009
Skąd: Łódź





9l zesrednia 104 km/h ohmy.gif ...to jaki sens ma ten diesel? Mi Stilo przy średniej 80km/h na mazury spaiło 5,6...passat V6 4 motion na "trasie" Łódź -Wrocław przy średniej 87km/h-7,7l/100km


--------------------
quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Mon, 26 Jul 2010 - 23:25
Post #17









mi się wydaje, że niezłe spalanie patrząc na to, że to quattro na szerokich gumach i jak by nie patrzeć sporą średnią prędkością.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Mon, 26 Jul 2010 - 23:39
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





104 to duzo, spalanie jak najbardziej okej


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tommi84
post Mon, 26 Jul 2010 - 23:40
Post #19


Rookie
Dołączył: Wed, 26 November 2008





Odpuść sobie ten egzemplarz.
Rzeczywiście dziwne to spalanie, Fiat coupe 20vt po programie i przelocie 2,5" przy prędkości autostradowej pali trochę ponad 8 litrów.
Jeśli chodzi o zawieszenie to jasne, że na twardym zawiasie i niskim profilu niektóre elementy szybciej się zużywają.
Musisz się przejechać autem na takim zawiasie, bo dla jednego będzie super a drugi powie, że za twardo itd.
Sam jeżdżę na co dzień na 215/35/18 i twardym zawieszeniu, wystarczy trochę bardziej uważać, ale jazda super.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kiwi
post Tue, 27 Jul 2010 - 07:30
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Sun, 25 October 2009
Skąd: Łódź





CYTAT(SajneK @ Mon, 26 Jul 2010 - 23:39) *
104 to duzo, spalanie jak najbardziej okej



Okej??Sajnek ...wiesz ,ze mowa jest o 1,9 TDI PD
Nie chce się wymądrzać ale ,wg mnie to o dobre 1-1,5l za dużo...ale jak mówisz okej to okej huh.gif


--------------------
quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 05:34