Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Closed TopicStart new topic
> S13 jako DD, moze cos innego?
GIB
post Fri, 16 Jul 2010 - 21:49
Post #21


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





Albo czekać aż się będzie sprzedawało jakieś ładne klubowe auto, bo wierzyć mi się nie chce że wszystkie sztuki które widzę na ulicach to bomby zegarowe które czekają tylko aby się złamać w pół.


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 16 Jul 2010 - 21:49
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
ju-by
post Fri, 16 Jul 2010 - 21:56
Post #22


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Owszem są ładne sztuki, ale popatrz na ich ceny wink.gif No i niekoniecznie są to DD. Są też sztuki, co wyglądają ładnie (w sensie na zdjęciach) i są kojarzone, ale ostatnio coś dziwnie często zmieniają właścicieli, a to akurat moje podejrzenia budzi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mate96
post Sat, 17 Jul 2010 - 12:37
Post #23


Forum Homee
Dołączył: Sat, 10 June 2006
Skąd: Wawa





Prawda jest taka jak pisze juby. s13 to w mniejszym lub wiekszym stopniu sito (skala sita od minta do gruza) ale nie ma sztuki ktora mialaby comajmniej te 16 lat i nie byla pochrupana przez ruda


--------------------
Octavia II 2.0 TDI CR wół roboczy
Skyline R33 rdzewiuch stoi po to żeby mieć
Fabia II RS daily
Suzuki SV650S żeby mieć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piechur
post Sat, 17 Jul 2010 - 13:01
Post #24


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 13 October 2002
Skąd: gda





CYTAT(ZbyszekAE86 @ Thu, 15 Jul 2010 - 23:37) *
Ale przy zakupie takiego auta...nie kieruj się rozumem, a tym drugim.


fiutem? biggrin.gif


--------------------
318is
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krzys06
post Sun, 18 Jul 2010 - 22:57
Post #25


Rookie
Dołączył: Thu, 11 June 2009
Skąd: Warszawa





A jesli kupic s13 za 10-12k i za reszte kasy probowac zakuc? Jezdziloby to bezawaryjnie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zell
post Mon, 19 Jul 2010 - 00:53
Post #26


Frequent User
Dołączył: Fri, 19 May 2006
Skąd: LBN





CYTAT(Krzys06 @ Sun, 18 Jul 2010 - 22:57) *
A jesli kupic s13 za 10-12k i za reszte kasy probowac zakuc? Jezdziloby to bezawaryjnie?

nie


--------------------
https://www.facebook.com/ztunepl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Mon, 19 Jul 2010 - 14:27
Post #27


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Jeśli to ma być DD to jedyną opcją na w miarę bezawaryjną ekspolatację jest :
- kupno prostego, możliwie jak najmniej zgniłego egzemplarza
- gruntowny remont karoserii, ale nie poprawki, a gruntowny remont + zabezpieczenie przy składaniu
- SWAP SR20DET + delikatne mody (bez otwierania silnika)

Tyle, że za 17k zł jest to awykonalne, co już Ci tłumaczyło kilka osób
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krzys06
post Fri, 23 Jul 2010 - 17:50
Post #28


Rookie
Dołączył: Thu, 11 June 2009
Skąd: Warszawa





Nie chce zakladac nowego tematu wiec zapytam tutaj. Ostatnio cos mnie pchnelo w strone Astry GSI. Ciezko jest w niej zrobic 200hp? Jakbym kupil auto za 10k to zamknalbym sie w 17?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Czacza
post Fri, 23 Jul 2010 - 18:44
Post #29


Forum Killer
Dołączył: Mon, 22 March 2004
Skąd: Żory





Licz 100zł/1PS. Wychodzi, że powinno styknąć. Ale to baaaardzo ogólnikowe.


--------------------
Tire smoke and coffee. Breakfast of champions
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sbk
post Fri, 23 Jul 2010 - 20:19
Post #30


User
Dołączył: Tue, 26 September 2006





Najlepiej chyba szukać s13 już z zainstalowanym sr20det.
Ca18 w rękach niedoświadczonej osoby straszliwie daje o sobie znać. W końcu to już 20 letni japoniec.
A tak to auto jak najbardziej ucywilizowane i za taką cenę daje sporo frajdy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sokol22
post Fri, 23 Jul 2010 - 20:25
Post #31


Super User
Dołączył: Fri, 22 June 2007
Skąd: O-ka





KLIK


skrzynie zmienic i latac biggrin.gif


--------------------
Było lekkie A4 2.7biT
Była Integra Type R JDM
Jest Civic b16 gt35
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zell
post Fri, 23 Jul 2010 - 20:59
Post #32


Frequent User
Dołączył: Fri, 19 May 2006
Skąd: LBN





CYTAT(sbk @ Fri, 23 Jul 2010 - 20:19) *
Najlepiej chyba szukać s13 już z zainstalowanym sr20det.
Ca18 w rękach niedoświadczonej osoby straszliwie daje o sobie znać. W końcu to już 20 letni japoniec.
A tak to auto jak najbardziej ucywilizowane i za taką cenę daje sporo frajdy.

to już s14 lepiej kupić


--------------------
https://www.facebook.com/ztunepl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Fri, 23 Jul 2010 - 21:45
Post #33


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Poczytaj tematy na GM Power Corner, opisano tak kilka dróg dojścia do 200KM w Astrze Gsi i podobnych. Możesz zaturbić C20XE, możesz poszukać LET'a (choć taniej wyjdzie pierwsza opcja, bo dobrych LET'ów jak na lekarstwo). Astra jest znacznie tańsza we wszelakich remontach, częsci są dobrze dostępne i tanie, plan posiadania 200 konnej Astry za 17k zł jest znacznie bardziej realny niż S13 w tym budżecie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SPARK
post Sat, 24 Jul 2010 - 01:15
Post #34


User
Dołączył: Sat, 10 June 2006
Skąd: Wieślandia Podwarszawska





Jeżeli zastanawiasz się nad astrą , to znaczy że bierzesz pod uwagę FWD , a z twoim budżetem jest parę innych ciekawych opcji, na przednionapędowe 200 koni w lekkiej budzie.
Civic 4,5,6 gen - hatch, sedan, coupe, nadwozia do wyboru do koloru zeswapowane na tryliard różnych kombinacji silników. Na te 200 koni będzie dobre zarówno H22 + lekkie mody jak i b18c4 z modami. w obydwu przypadkach można zamknąć się w 17 kpln. Co prawda przy wyborze 6gen może być lekko za mało na zawieszenie , hebelki itp , ale za to najświeższa buda ( 6 lat młodsza od najmłodszego s13).
Lub Mazda mx-3 zeswapowana na kl-ze. przy dobrym ogarnięciu możesz zamknąć się w 10 tys. a resztę przeznaczyć na zawieszenie itp. Bardzo fajne , wytrzymałe i dobrze prowadzące się auto. Swap jest chyba najprostszy jaki może być, pod warunkiem ,że kupisz wersję z 1.8 v6. Minusem jest o wiele mniejszy wybór aftermarketowych części niż w przypadku civica. Plusem to że suma sumarum mx-3 klze jest 10 razy mniej niż civiców b18c4.

Nissana szczerze mówiąc bym odpuścił. Miałem s13 , jeżdżąc nim na codzień jako daily miałem w głowie nieustające pytanie co się teraz może wypierdzieć. Każdy stuk i szmer powodował mimowolne zaciskanie ręki na portfelu. Fakt faktem mój nissan był okrutnym gruzem , ale takich jest 99% na rynku.
A z drugiej strony będąc wesołym posiadaczem wszystkich civiców które wcześniej wymieniłem moim największym zmartwieniem był płyn do spryskiwaczy i kontrolka rezerwy. Swapy do cifków rozwałkowane tak , że termin "bezawaryjny" staje sie faktem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Taffarel
post Sat, 24 Jul 2010 - 02:59
Post #35


Forum Homee
Dołączył: Wed, 18 May 2005
Skąd: znienacka





jakim człowiekiem trzeba być, żeby z rwd turbo, wsiąść w fwd wink.gif

jeśli fwd to dozbierac do CTR'a lub civic vti, jeśli rwd to 328i e36 smile.gif

ten temat nawet pojawił się w "najczęściej używanych zwrotach na rf.pl" biggrin.gif

bezawaryjne s13 to w erze, snach, marzeniach itp. przejechałem parę lat temu "pół" Polski za takim zdrowym i doszedłem do wniosku, że taniej będzie sobie zbudować, a najtaniej kupić już zbudowany, naprawdę było ciężko o dobrą sztukę w tej cenie sad.gif stare rwd turbo - coś za coś :/


--------------------
BMW
m6, 135i, 550ix, 550i, x5, x6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krzys06
post Sat, 24 Jul 2010 - 03:31
Post #36


Rookie
Dołączył: Thu, 11 June 2009
Skąd: Warszawa





Oczywiscie wolalbym rwd ale widac za ta kase nie da rady kupic tego co sobie ubzduralem sad.gif 328 jakos mi nie podchodzi... Za bardzo rasowy wyglad ma biggrin.gif Chodzi mi po glowie teraz wlasnie GSI + Turbo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Czacza
post Sat, 24 Jul 2010 - 10:17
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Mon, 22 March 2004
Skąd: Żory





Nie istnieją inne fajne RWD poza BMW i 200SX? Hmmmm, no w sumie niewiele, FWD jest lepszy, bo jest bezpieczny i fajny i nie wpada w poślizg. Wystarczy ESP biggrin.gif

Budżetu mało, bo bankowo istnieją zdrowe S13. Zdrowe (takie naprawdę zdrowe) Sierry też są, ale trzeba się okrutnie najeździć.


--------------------
Tire smoke and coffee. Breakfast of champions
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m!xeR
post Sat, 24 Jul 2010 - 10:49
Post #38


Forum Killer
Dołączył: Thu, 02 August 2007
Skąd: Kraków





Chcesz kupić pełnoletnie autko...żeby znaleźć takie w dobrym stanie nie wystarczy wejść na otomoto/motoalllegro i kliknąć kilka pierwszych wyników wyszukiwania...Niestety ale żeby cieszyć się takim autkiem w nienagannym stanie już w czasie kupowania trzeba uzbroić się w wiele cierpliwości i mieć łut szczęścia,że akurat ktoś będzie sprzedawał. S13 + sr to wg. mnie bezsens, chyba,że koniecznie zależy Ci na tej konkretnj budzie. Jeżeli chcesz rwd + benzynaT to o wiele lepszym rozwiązaniem w tej kwocie będzie s14. Na wejściu masz świeższą budę, sr'a i trochę "gratisów"...Na pewno 17k to za mało na poliftingową s14.

Wprawdzie nie miałem nigdy doczynienia z Astrą GSi ale wydaje mi się,że za 17k możesz zapomnieć o aucie + jakiś zestaw do dmuchania, tak żeby miało to rączki i nóżki. Nawet jeżeli napisałem teraz kompletną bzdurę bo podkreślam wydaje mi się,że 17k to mało na auto + takie mody, to chyba nie wątpisz,że w pojedynku FUN z jazdy s14 bije na głowę Astre ?

Najlepiej zrobisz jeżeli przejedziesz się i jednym i drugim. Pamiętaj,że 200KM za 17k będziesz miał i w jednym i drugim a apetyt na następne konie przyjdzie bardzo szybko, wtedy albo wyłożysz "kilka stówek" na mody w s14 albo "wagon $" na mody w astrze...



--------------------
e55 amg w210 - gone
m3 e46 - gone
scirocco r dsg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krzys06
post Sat, 24 Jul 2010 - 12:53
Post #39


Rookie
Dołączył: Thu, 11 June 2009
Skąd: Warszawa





Wlasnie wrocilem, ogladalem astre i sie zastanawiam. Jakbym mial kupic to udalo sie stargowac z 10900 na rowne 10 biggrin.gif xD Ale problem jest taki ze trzeba w nia troche wlozyc bo caly dol pordzewialy wydech do wymiany tarcze podobnie. Chyba obejrze jeszcze 328.

Co do fanu z jazdy to napewno s14 lepsze niz astra ale nie ta kasa. Tak jezdzilem i tym i tym tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Taffarel
post Sat, 24 Jul 2010 - 13:59
Post #40


Forum Homee
Dołączył: Wed, 18 May 2005
Skąd: znienacka





CYTAT(Krzys06 @ Sat, 24 Jul 2010 - 12:53) *
Chyba obejrze jeszcze 328.

brawo !! nie pożałujesz smile.gif


--------------------
BMW
m6, 135i, 550ix, 550i, x5, x6
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 00:06