Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Closed TopicStart new topic
> Golf 2 tuning silnika 1.8 125 KM pełny wtrysk
2Fast#
post Mon, 11 Jul 2005 - 10:59
Post #1


User
Dołączył: Tue, 05 July 2005





Witam
Ledwo co kupiłem golfa i mam zamiar zrobić z niego rakiete a w przyszłości myslałem o 1/4 mili. Bardzo bym prosił o propozycje co by zastosować aby podnieść moc silnika. Co sprawi aby silnik szybko wchodził na wysokie obroty?? Napoczątek myslę o turbinie i zmienieniu całego dolotu tylko nie wiem jakie podzespoły do tego wybrać również czy ktoś mógł by mi doradzić jaką strumienice zastosować????
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 11 Jul 2005 - 10:59
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Leo
post Mon, 11 Jul 2005 - 11:53
Post #2


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





no i co tutaj koledze odpisać.... żeby nie być niegrzecznym :/


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Owko
post Mon, 11 Jul 2005 - 13:22
Post #3


don padre
Dołączył: Thu, 18 September 2003
Skąd: officially Boat.





Leo, coś niekreatywny jesteś

1. Pomysł z założeniem turbiny i oczywiście zmianie dolotu jest całkiem sensowny - dobrze kombinujesz.
2. Najlepszymi chyba w kraju specjalistami od benzynowych VAGów jest firma VTG z Sulejówka, to oni zbudowali najszbsze auto w Polszcie - a najlepiej zlecić robotę fachowcom.
3. Strumienicę - jak najlżejszą, byle była na trwale zamontowana do karoserii w kabinie (żeby Cię nie uderzyła w głowę podczas startu rakietą i żeby nie osłabiała aerodynamiki, jakbyś ją zamontował na zewnątrz). Aha, jak najlżejszą, żeby nie dodawała za dużo masy, chociaż - pewien nie jestem, ale liderzy klas raczej tego elementu tuningu nie stosują przy startach na ćwiartkę.

PS. Wprawdzie cel zrobienia rakiety na ćwiartkę jest na tyle szczytny, że pewnie z kosztami się nie liczysz, ale - co by nie było zaskoczenia - miej jakieś 40 tysięcy złotych zadatku jak będziesz zostawiał auto u tunera.


--------------------
Giulia/i3/S40/e36

'Who controls the past controls the future. Who controls the present controls the past'.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
2Fast#
post Mon, 11 Jul 2005 - 14:17
Post #4


User
Dołączył: Tue, 05 July 2005





Właśnie z kosztami się zbytnio nie liczę.
Myślałem nawet nad zmiana motoru na Vr6 z innej fury np z golfa 2.8 ok 200 kucyków. tylko słyszałem że te silniki są niezbyt doskonałe jak na wyscigi.

Added after 7 minutes:

Jeszcze chciałbym się dowiedzieć czy aby nie lepiej było założyc kompressor zamiast turbiny???
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Mon, 11 Jul 2005 - 14:21
Post #5


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





nie liczysz się z kosztami ? Kup Porsche w takim razie.


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kabal
post Mon, 11 Jul 2005 - 14:23
Post #6


User
Dołączył: Wed, 22 December 2004
Skąd: Wrocław





ja bym jeszcze poszukał starszych postów bo na temat wolnossącego 1.8 VAG już chyba tutaj kiedyś było.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
2Fast#
post Mon, 11 Jul 2005 - 14:58
Post #7


User
Dołączył: Tue, 05 July 2005





w tym rzecz że dlatego wybrałem Golfa by nie rzucać się specjalnie w oczy!!!!!!!!!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
garsut
post Mon, 11 Jul 2005 - 15:18
Post #8


Super User
Dołączył: Wed, 15 January 2003
Skąd: Wrocław





2fast, bez obrazy ale ile ty masz lat
koszty swapa na vr6 bo smiesznie male w porownaniu do jego uturbienia a z tego co sie orientuje to na razie oficjalnie w polsce jedno takie auto sie robi.
pamietaj ze ta kasa nigdy ci sie nie zwroci wiec nie bierz tego jako inwestycje
ja osobiscie bym sie 2 razy zastanowil nad robieniem czegokolwiek bo czasami lepiej za ta kase pojechac na wakacje niz dac sie oszukac lewym firma ktorych u nas nie brakuje...no offence
jak koszty nie graja roli to kup sobie wrx albo sti i sie ciesz z jazdy, bo jak w takim starym golfie zmienisz cokolwiek to wiecej bedziesz stal po garazach niz jezdzil gdziekolwiek.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
2Fast#
post Mon, 11 Jul 2005 - 15:37
Post #9


User
Dołączył: Tue, 05 July 2005





Tylko że ten golf jest jusz po całkowitym remoncie przemalowany oskurniony itp. i zapewniam cie przyjacielu ze daje naprawde przyjemność z jazdy.
Nawet stary OLDTIMER potrafi sprawić usmiech na twarzy kierowcy. Nie ważne jakim modelem jeździsz tylko ważne jak się w nim czujesz podczas jazdy nim.
Wracając do tematu po to go wystawiam bo pytam sie o tuning mojego motora a nie o osądy czy się go opłaca tuningować. Poprostu chce to zrobic i tyle.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Elbrus
post Mon, 11 Jul 2005 - 16:11
Post #10


User
Dołączył: Tue, 18 January 2005





Jesli nie chcesz robic totalnej, absolutnej wydmuszki to zaczolbym od kupna chociaz wersji syncro... czy jak to tam pisza..


--------------------
This is my gun...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Owko
post Mon, 11 Jul 2005 - 16:57
Post #11


don padre
Dołączył: Thu, 18 September 2003
Skąd: officially Boat.





łomatko... bo mnie ktoś będzie od czci i wiary później...

2Fast# - sorry, nie zauważyłeś ironii w moim poście najwyraźniej.

1. Jak Ci Golf 2 125hp daje radość z jazdy to guzik nam wszystkim do tego, więc raduj się jak najwięcej.
2. Jeśli chcesz z tego auta zrobić potwora na 1/4 mili to silnik trzeba wyrzucić na pewno. Żeby cosik zdziałać w klasie turbo będziesz musiał robić w najgorszym wypadku niskie 12-tki, więc nie mniej niż 350koni.
3. Jeżeli piszesz o strumienicy to znaczy, że jesteś w wieku "błądzącym", więc rakiety na 1/4 to możesz sobie pooglądać najwyżej.
4. Silnik będzie się "szybko wkręcał na obroty" jak będzie miał dużo mocy.
5. Przed Tobą trzy potencjalne drogi:
a) obrazić się i wieśniaczyć typu magnetyzery, strumienice itp (ja tak zrobiłem jakieś 10 lat temu, ale wtedy nie było forum streetracing.pl i nie znałem ludzi, którzy znali się na tuningu lepiej ode mnie). Efekt: wydane pieniądze, jak będziesz miał szczęście nieznaczny spadek mocy, Golfa zajeździsz tak, czy inaczej;
cool.gif oddać auto do tjunera: zrobi Ci cokolwiek będziesz chciał, SŁUSZNIE będzie się nabijał z internetowych fachowców. Efekty: identycznie jak wyżej plus poczucie, że ktoś Cię wydymał;
c) pojechać do tunera, czyli kogoś, kto może Ci poprawić auto, o ile jest co poprawiać i jesteś gotów za to zapłacić. To znaczy, że jeśli podjedziesz do np. p. Świątka Carrerą GT to może Ci ją najwyżej umyć (podobnie jak każdy inny tuner w Polsce), podjedziesz Golfem 2 do np. p. Chojnackiego i Ci powie, że przed naprawą hamulcy DO STANU SERYJNEGO nie dotknie się auta, bo nie chce mieć trupa na sumieniu.

Jarzysz?


--------------------
Giulia/i3/S40/e36

'Who controls the past controls the future. Who controls the present controls the past'.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
2Fast#
post Mon, 11 Jul 2005 - 17:51
Post #12


User
Dołączył: Tue, 05 July 2005





JArze ale nie rozumiem twojego podejscia przypatrz sie tylko jakie fury startuja na 1/4 mili i pomysl uczciwie co tam zobaczysz połowa to TRUPy np: Citroen stary jak swiat Opel kwadraciik tesz trup Ale wszystkie te trupy maja odpowiedni tuning i tyle nikt nie patrzy że trup lecz wszyscy są zachwyceni jak jedzie a nie jak wygląda chociaż co do wyglądu mojego golfa nic byś mu nie zarzucił bo i tak rózni na swój sposób. (to swoją drogą)Pozatym jestem gotów wymienic wszystko dosłownie każdą sr€bkę na nową więc daj SE LUZ i wejdz w konkrety. Dziękuję ci za małe podpowiedzi lecz w twoim ostatnim poscie więcej wniosłeś zniechęcenia niż mysli technicznej. Po prostu sobie wyobraż że ja jestem tobą w przeszłości i powiedz mi co mam uczynic aby nie popełnić tych błędów co ty. ROZUMIEJU
PS. Co do hamulcy tesz będą wymienione więc piszesz że jak podjadę do np .P .Swiatka to mi fury nie ruszy bo hamulce są firmy UNYKOWN. Poprostu zejdz ze mnie i jesli niechcesz mi doradzić to dobrze ale nie musisz MNIE ZNIECHĘCAĆ.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BurnOuT
post Mon, 11 Jul 2005 - 19:13
Post #13


Super User
Dołączył: Fri, 02 January 2004
Skąd: Warszawa





Silnik 2.2T S2 + skrzynia + napędy (jeżeli to wogule tam sie pomieści)


--------------------
[Honda Civic 320KM] [Audi S4 B5 500KM] [Skoda Octavia vRS 260KM]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
garsut
post Mon, 11 Jul 2005 - 20:50
Post #14


Super User
Dołączył: Wed, 15 January 2003
Skąd: Wrocław





oczywiscie twoje zoo i twoje malpki, ale na prawde zajmie ci min 2 lata zeby to auto zaczelo bezawaryjnie jezdzic i bedzie to totalna wydumka jesli chcesz cos dzialac na powaznie...kupa kasy, nerwow, wyrzeczen dla paru fajnych wieczorkow, pochwalisz sie chlopaka przy piwie ze masz wypas golfa ktory caly czas bedzie ci pochlanial kupe kasy, piekny pomysl powaznie, ale przemysl to jak sam nie zarabiasz albo nie wygrales w totka....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Colin
post Mon, 11 Jul 2005 - 21:27
Post #15


Otaku
Dołączył: Mon, 21 October 2002
Skąd: Kraków





CYTAT("2Fast#":1wgr7o1s)
JArze ale nie rozumiem twojego podejscia przypatrz sie tylko jakie fury startuja na 1/4 mili i pomysl uczciwie co tam zobaczysz połowa to TRUPy np: Citroen stary jak swiat Opel kwadraciik tesz trup Ale wszystkie te trupy maja odpowiedni tuning i tyle nikt nie patrzy że trup lecz wszyscy są zachwyceni jak jedzie a nie jak wygląda chociaż co do wyglądu mojego golfa nic byś mu nie zarzucił bo i tak rózni na swój sposób. (to swoją drogą)Pozatym jestem gotów wymienic wszystko dosłownie każdą sr€bkę na nową więc daj SE LUZ i wejdz w konkrety. Dziękuję ci za małe podpowiedzi lecz w twoim ostatnim poscie więcej wniosłeś zniechęcenia niż mysli technicznej. Po prostu sobie wyobraż że ja jestem tobą w przeszłości i powiedz mi co mam uczynic aby nie popełnić tych błędów co ty. ROZUMIEJU
PS. Co do hamulcy tesz będą wymienione więc piszesz że jak podjadę do np .P .Swiatka to mi fury nie ruszy bo hamulce są firmy UNYKOWN. Poprostu zejdz ze mnie i jesli niechcesz mi doradzić to dobrze ale nie musisz MNIE ZNIECHĘCAĆ.


Nie martw sie... O poranku telefon w dlon i dzwon po firmach i dokladnie notuj wszystko Potem sie tu pochwal co kto proponowal a ferajna jakos doradzi


--------------------
Aerospace Electronics :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
subek
post Mon, 11 Jul 2005 - 21:42
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Tue, 29 October 2002
Skąd: Wlkp.





Zapakuj samochod na prom, daj im [url:3bjifwzw]http://www.dahlbackracing.se/[/url:3bjifwzw] i niech ci stworza cos na wzor ich Polo I nie zapomnij o worku pieniedzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Owko
post Mon, 11 Jul 2005 - 21:43
Post #17


don padre
Dołączył: Thu, 18 September 2003
Skąd: officially Boat.





CYTAT("2Fast#":ykvhtlob)
JArze ale nie rozumiem twojego podejscia przypatrz sie tylko jakie fury startuja na 1/4 mili i pomysl uczciwie co tam zobaczysz połowa to TRUPy np: Citroen stary jak swiat Opel kwadraciik tesz trup Ale wszystkie te trupy maja odpowiedni tuning i tyle nikt nie patrzy że trup lecz wszyscy są zachwyceni jak jedzie a nie jak wygląda chociaż co do wyglądu mojego golfa nic byś mu nie zarzucił bo i tak rózni na swój sposób. (to swoją drogą)Pozatym jestem gotów wymienic wszystko dosłownie każdą sr€bkę na nową więc daj SE LUZ i wejdz w konkrety. Dziękuję ci za małe podpowiedzi lecz w twoim ostatnim poscie więcej wniosłeś zniechęcenia niż mysli technicznej. Po prostu sobie wyobraż że ja jestem tobą w przeszłości i powiedz mi co mam uczynic aby nie popełnić tych błędów co ty. ROZUMIEJU
PS. Co do hamulcy tesz będą wymienione więc piszesz że jak podjadę do np .P .Swiatka to mi fury nie ruszy bo hamulce są firmy UNYKOWN. Poprostu zejdz ze mnie i jesli niechcesz mi doradzić to dobrze ale nie musisz MNIE ZNIECHĘCAĆ.


stary
jesteś u progu punktu piątego, aż jakbyś od linijki szedł. Sam wybierzesz scenariusz. Na razie wszyscy Ci napisali, żebyś dał spokój temu silnikowi, ale Ty swoje

Opcja 1: (jak Tomek) chcesz robić niskie 15-tki wydajesz 5-7tysi na rozbudowę NA (tzn nie dokładasz doładowania turbo, kompresor, nitro), masz średnio wolne/szybkie (rzecz gustu) auto i nikt Cię nie zauważa w profi;
Opcja 2: (jak GEKO) jak napisałem wcześniej: 350kucy, 20kzłotych do wydania (liczę ze swapem wymianą silnika na odpowiedniejszy, pewnie vr6, jest na głównym wątek o tym) i jeżeli nauczysz się ogarniać sprzęta to może niskie 12-tki (ale na pewno auto nie będzie się nadawało do jazdy ulicznej).
Jeśli - bo właśnie tego przekazu nie chcesz przyswoić - chcesz mieć wyniki opcji 2 za cenę opcji 1 to prędzej, czy później zawędrujesz do GMS, czy pewnej firmy w Kielcach i... stary, to są Twoje pieniądze.

Tak jak napisałem between the lines wyżej: jak chcę zrobić więcej mocy to dzwonię do gs-a, przypominam mu, co mam, on mówi 3koła za X, albo 8 za Y, przyjeżdżam, zostawiam, znowu przyjeżdżam, odbieram, płacę, mam. I nie głupieję, że mam rakietę, bo rakietę to ma OZ, u którego hamulce są warte kilka razy więcej niż Twój Golf. Jak Ci to jeszcze jaśniej wytłumaczyć?


--------------------
Giulia/i3/S40/e36

'Who controls the past controls the future. Who controls the present controls the past'.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kabal
post Tue, 12 Jul 2005 - 08:13
Post #18


User
Dołączył: Wed, 22 December 2004
Skąd: Wrocław





a może swap silnika na 1.8T ? Chyba wyjdzie taniej niż uturbianie tego silnika, który masz obecnie. Chyba ktoś z forum już się chwalił takim projektem. Na plus przemawia jeszcze duża ilość jeżdżących samochodów z tym silnikiem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
2Fast#
post Tue, 12 Jul 2005 - 10:29
Post #19


User
Dołączył: Tue, 05 July 2005





Dobra chłopcy silnik napewno wyp.. i skoncentruję sie na Vr6 2.9 l lub na 2.2 T S2 ewentualnie 1.8T.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
2Fast#
post Wed, 13 Jul 2005 - 10:36
Post #20


User
Dołączył: Tue, 05 July 2005





A więc Vr6 zamówiony 2.9l
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 12:18