Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> 1,8T AGU ile tak na prawdę można z niego wyciągnąć
RasPL
post Thu, 12 Jan 2017 - 19:46
Post #41


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Skoro fizyki nie potrafisz zrozumiec i dalej rzucasz jakies liczby to co innego pozostaje wink.gif Nikt tu Ci symulacji nie przeprowadzi jak Twoje auto bedzie po programie X jezdzic a jak po Y i jakie beda Twoje odczucia.

Dobra po tych pierdylionach postów widze ze to AGU to sorry i cofam tu trzeba trochę trudu włożyć a nie tylko podpiąć kabelek.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 12 Jan 2017 - 19:46
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Joker
post Thu, 12 Jan 2017 - 19:49
Post #42


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(Pazdanek @ Thu, 12 Jan 2017 - 19:24) *
Rolnicy w szopach je stroją? to ciekawe czemu u siebie w dużym mieście (500 tys mieszkańców)

Co to za miasto?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pazdanek
post Thu, 12 Jan 2017 - 21:45
Post #43


Rookie
Dołączył: Wed, 04 January 2017





Mieszkam w Poznaniu i nawet w okolicach np Pachura - Sroda Wlkp nie robią takich jednotek, mimo że programują Audi RS6 4,0 TFSI to 1,8T dla nich jest problemem ale..to już mniejsza o to.
Z resztą miesiąc po zakupie miałem problem bo coś wyskoczyło i zaczęło się falowanie na obrotach, problemy z odpaleniem, 90% mechaników w Poznaniu twierdziło że to przepływomierz, po czym jak kupiłem to ojj to może świece? a może przepustnica coś szwankuje?

Dopiero 40 km od jakiś gość który jeździł 1,8T stwierdził że to cos tam przy podciśnieniu jakiś wężyk strzelił, wymienione i auto jeździ do dziś. Specjalistów/tunerów od 1,8T AGU można zliczyć na palcach jednej ręki w PL tak mi się wydaje.
Ale znam już serwis co tuningują AGU, można podjechać tylko że to inne województwo.

Generalnie ok, czyli robie soft i tyle, zobaczymy co wyjdzie, jak to będzie jeździć, mam nadzieję że będzie różnica smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Linarr
post Thu, 12 Jan 2017 - 22:09
Post #44


Forum Killer
Dołączył: Sun, 25 January 2015
Skąd: Żyrardów





CYTAT(Pazdanek @ Thu, 12 Jan 2017 - 21:45) *
czyli robie soft i tyle, zobaczymy co wyjdzie

weź poczekaj jeszcze, dopiero 3 strony są



laugh.gif laugh.gif


a tak poważnie to jedź chociaż serie zmierz, nad czym tu się zastanawiać, zmianę napewno poczujesz sporą smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Fri, 13 Jan 2017 - 08:05
Post #45


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





CYTAT(Pazdanek @ Thu, 12 Jan 2017 - 19:59) *
To jak to wygląda? Tuner absolutnie nie ma wpływu na moc? trochę chyba ma odpowiednio momentem sterując czy niezupełnie?

no, cos zrozumiałeś smile.gif Wpływ na moc to tylko moment x obroty. A na przebieg momentu ma wpływ boost + paliwo + zapłon w funkcji obrotów(tak mocno generalizując). Można dojechać z dołu 1,2 bara i bedziesz miał 300Nm na 3k a na górze zostawić serię. Można na dole zostawić serię i dorównać do tego boost do samego końca i moment będzie o wiele bardziej płaski: podobnie momentu na dole, a więcej mocy na górze (bo więcej momentu x 6500obr). A można zrobić taki program, gdzie podniesiesz cały przebieg i wszędzie będzie więcej Nm i odpowiednio KM. Już lepiej? smile.gif
Serwisowanie AGU to po prostu serwisowanie silnika, AGU jak każdy inny 1.8T. Trzeba znać charakterystyczne przypadłości, dlatego pewnie znalazł nieszczelność, które w 1.8t są zmorą.


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
spychu
post Mon, 16 Jan 2017 - 05:40
Post #46


Frequent User
Dołączył: Sat, 17 March 2007
Skąd: Łódź





CYTAT(Pazdanek @ Thu, 12 Jan 2017 - 21:45) *
Dopiero 40 km od jakiś gość który jeździł 1,8T stwierdził że to cos tam przy podciśnieniu jakiś wężyk strzelił, wymienione i auto jeździ do dziś. Specjalistów/tunerów od 1,8T AGU można zliczyć na palcach jednej ręki w PL tak mi się wydaje.

Zle Ci sie wydaje, wszystkie wieksze firmy w tylku maja juz stare strupy pokroju AGU, ktore w 99.9% przypadkow sa zyebane mechanicznie i raz, ze trzeba je diagnozowac i naprawiac zeby dzialaly i nadawaly sie do modyfikacji, dwa, ze zeby zrobic dobry soft, trzeba kilka razy wyciagnac kompa i lutowac kosci, co nie jest rownoznaczne z tym, ze nie potrafia ich zrobic.

Zwyczajnie to pierdziela bo szkoda im czasu na takie kapcie, gdy moga w tym samym czasie zrobic dwa, trzy softy w nowszych autach za X razy tyle kasy.


--------------------
Ibiza Cupra 1.8T by CompSport
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Mon, 16 Jan 2017 - 11:13
Post #47


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





On chyba to samo miał na mysli Spyniu.. wink.gif "Specjalistów można zliczyć na palcach jednej ręki" - więc jest ich mało. Chyba, ze nie chodzi Ci stricte o specjalistów tylko o brak chcących podjąc się roboty pomimo tego, że zrobiliby to bez problemu.


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pazdanek
post Tue, 17 Jan 2017 - 22:14
Post #48


Rookie
Dołączył: Wed, 04 January 2017





CYTAT(spychu @ Mon, 16 Jan 2017 - 05:40) *
Zle Ci sie wydaje, wszystkie wieksze firmy w tylku maja juz stare strupy pokroju AGU, ktore w 99.9% przypadkow sa zyebane mechanicznie i raz, ze trzeba je diagnozowac i naprawiac zeby dzialaly i nadawaly sie do modyfikacji, dwa, ze zeby zrobic dobry soft, trzeba kilka razy wyciagnac kompa i lutowac kosci, co nie jest rownoznaczne z tym, ze nie potrafia ich zrobic.

Zwyczajnie to pierdziela bo szkoda im czasu na takie kapcie, gdy moga w tym samym czasie zrobic dwa, trzy softy w nowszych autach za X razy tyle kasy.


No tutaj bym polemizował bo co to znaczy że AGU jest zrypane mechanicznie? a 1,8T AUQ nie może być zrypane mechanicznie? 2 lata różnica to taki czas? Nie, tu chodzi o to że jeden trzeba rozbierać sterownik a drugi nie.
Z resztą samo Golf V GTI ma już 13 lat to już są wiekowe jednostki + awaryjnośc 100x większa niż AGU i może być większym trupem niż AGU.
Także tu nie chodzi o stan mechaniczny tylko o brak umiejętności w strojeniu takich silników
A sami mechanicy to oddzielna kategoria, 90% z nich nie potrafi odczytać błędów z parametrów bieżących, tylko surowe błędy z laptopa i potem jest tak że się wymienia pół silnika.
Ja tylko jestem ciekaw jak 17 lat temu serwisowano takie auta, skoro w XXI wieku w dobie iphonów, komputerów, internetów, youtube, tutoriali nie można zdiagnozować problemu w takim silniczku sprzed 20 lat...ja tego nie rozumiem.

Ja wiem że tunerzy liczą hajs i zrobia mapy w TFSI kilkuletnich to mają na wczasy latem...tylko ze tuner a tuner to różnica, jak ktoś w ofercie firmy ma 1,8T to nie można robić tylko takich a inne nie, bo to jest śmieszne.

A wracając do tematu, byłem na hamowni i auto pokazało 148,4 KM i 217 Nm to chyba okej? niestety nie mam wykresu, tak żeby wstawić, gość który hamował tylko twierdził zę warto się przyjrzeć katalizatorowi, a reszta wg niego jest ok.

Także chyba mapę można robić. Wydaje mi się że AGU rzadko przekraczają 150 KM.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Tue, 17 Jan 2017 - 22:24
Post #49


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Jak zlogujesz i zdiagnozujesz kilkanaście MK5 GTI i kilkanaście AGU to wtedy dopiero będziesz mógł się wypowiedzieć obiektywnie.
Tak się składa, że AGU to trochę starszy temat i rzadko, które przyjeżdża takie, w którym nie ma się do czego mechanicznie i z logów przyczepić, więc hamuj trochę, pokory nigdy mało. wink.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
spychu
post Tue, 17 Jan 2017 - 22:38
Post #50


Frequent User
Dołączył: Sat, 17 March 2007
Skąd: Łódź





CYTAT(Pazdanek @ Tue, 17 Jan 2017 - 22:14) *
Także tu nie chodzi o stan mechaniczny tylko o brak umiejętności w strojeniu takich silników

Uznane firmy AGU robily nascie lat temu i sie wcale nie dziwie, ze teraz nie chca tego robic bo to dla nich masa dodatkowej pracy i majac klientele jaka maja, tez bym 20 letnie auta z prehistorycznymi sterownikami i osprzetem omijal szerokim lukiem.

Oczywiscie wszystko moze byc zrypane i auta 10/nasto letnie w wielu przypadkach takie sa, roznica jest taka, ze poprawne zdiagnozowanie wymienionego przez Ciebie AUQ czy Golfa V GTI to chwila w porownaniu do AGU, w ktorym nawet boostu w kompie nie widac bo nie ma map sensora biggrin.gif
Porownywanie AGU do AUQ gdzie masz sterownik z szerokopasmowa lambda i dziesiatki blokow pomiarowych wiecej, z ktorych logow widac wszystko jak na dloni a dodatkowo idzie po kablu to jakas farsa, chyba nie masz za bardzo pojecia o czym w tym momencie piszesz smile.gif
o tym jaka jest roznica w wyeksploatowaniu i stanie mechanicznym 20 letniego AGU a 10letniego Mk5 GTI tez nie mam zamiaru polemizowac bo to tez komedia, by wystarczylo wziac pierwsze z brzegu trafione na ulicy 10sztuk AGU i Mk5 GTI do porownania.

Takie sa niestety realia, dobrze znani na rynku tunerzy z wypracowana renoma, ktorzy nascie lat temu robili nowe lub prawie nowe AGU, teraz robia nowe lub prawie nowe zupelnie inne auta, wiec Twoje teorie o tym jak to nie potrafia tych silnikow robic sa mocno wyssane z palca wink.gif


--------------------
Ibiza Cupra 1.8T by CompSport
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pazdanek
post Tue, 17 Jan 2017 - 23:29
Post #51


Rookie
Dołączył: Wed, 04 January 2017





To o czym piszesz to jakiś żart chyba?
dziesiątki bloków pomiarowych? a co mnie to że tak powiem za przeproszeniem jako klienta obchodzi? Czy cieszyłbyś się jakbyś uszkodził sobie staw kolanowy a ortopeda by Ci powiedział że on raczej łokciowy bada i operuje bo kolanowy jest bardziej skomplikowany?

Poza tym dzisiejsze TSI jest na 2 lata a potem remoncik za 25 tys, AGU wymieniasz przepływomierz, DV, nawet jak słupek to tam 1500 zł i masz silnik na lata. Pokaż mi jakie AGU brało olej w wieku 4 lat? gdzie osadzał się nagar albo miało problemy z rozrządem?

To że się gorzej diagnozuje to jest opcja, kryterium, rozrząd tez się trudniej ustawia niż robi serwis olejowy, ale tzn że mechanik ma robić 10 serwisów olejowych i chrzanić rozrząd?

Pan Gregor, Czechowice-Dziedzice, Gdańsk itd..uważasz ze to nie są renomowani tunerzy? Ja powiem inaczej, to nie są panowie którzy wzięli z unii kasę i robią softy po kablu w TSI na bazie jakiś tam opowiastek w sieci.

Niestety u mnie większość to są ci którzy się bawią nie mając pojęcia o sztuce tuningowania.
Po prostu im ciężej się coś diagnozuje i naprawia, tuninguje tym to pokazuje klasę tunera.


I zapytam po raz drugi, jak w takim razie naprawiano i diagnozowano takie jednostki 17 lat temu?? Skąd np pan Gregor nauczył się tej sztuki? i dlaczego np jemu nie jest ciężko? No właśnie..to są pytanie bez odpowiedzi i tyle.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Q40
post Wed, 18 Jan 2017 - 04:12
Post #52


Super User
Dołączył: Mon, 30 March 2015





CYTAT(Pazdanek @ Tue, 17 Jan 2017 - 23:29) *
I zapytam po raz drugi, jak w takim razie naprawiano i diagnozowano takie jednostki 17 lat temu?? Skąd np pan Gregor nauczył się tej sztuki? i dlaczego np jemu nie jest ciężko? No właśnie..to są pytanie bez odpowiedzi i tyle.

Za te odpowiedzi się płaci... powinieneś zakończyć a nie że bez odpowiedzi xD

Swoją drogą jak dla mnie polemizujecie o to samo bez stosownej formy wypowiedzi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
spychu
post Wed, 18 Jan 2017 - 05:27
Post #53


Frequent User
Dołączył: Sat, 17 March 2007
Skąd: Łódź





Pazdanek fajnie sie czyta Twoje posty smile.gif Na poprzedniej stronie nie rozumiales zasady budowania momentu obrotowego i dlaczego jedno auto na wykresie ma go 280 a inne 230 mimo tych samych mocy maksymalnych a na tej o chociazby awaryjnosci TSI i jak to jest na 2 lata czy o tunerach z prawdziwego zdarzenia.

CYTAT(Pazdanek @ Tue, 17 Jan 2017 - 23:29) *
To o czym piszesz to jakiś żart chyba?

Nie i nie mam zamiaru po raz kolejny pisac tego samego.

CYTAT(Pazdanek @ Tue, 17 Jan 2017 - 23:29) *
Pan Gregor, Czechowice-Dziedzice, Gdańsk itd..uważasz ze to nie są renomowani tunerzy? Ja powiem inaczej, to nie są panowie którzy wzięli z unii kasę i robią softy po kablu w TSI na bazie jakiś tam opowiastek w sieci.
Niestety u mnie większość to są ci którzy się bawią nie mając pojęcia o sztuce tuningowania.
Po prostu im ciężej się coś diagnozuje i naprawia, tuninguje tym to pokazuje klasę tunera.

Nie wiem co to za tuner Czechowice-Dziedzice czy Gdansk.

I znowu mylisz swiat "tunerow" potrafiacych wgrac tylko gotowca teoretycznie pod dany silnik, kupionego u cholera wie kogo do tunerow z prawdziwego zdarzenia. Wlasnie ta jak to ladnie okresliles klasa tunera pozwala tym najlepszym na to, zeby w tej chwili stare, pracochlonne auta odsylac do lamusa bo grzebanie sie w nich jest dla nich strata czasu.

CYTAT(Pazdanek @ Tue, 17 Jan 2017 - 23:29) *
I zapytam po raz drugi, jak w takim razie naprawiano i diagnozowano takie jednostki 17 lat temu?? Skąd np pan Gregor nauczył się tej sztuki? i dlaczego np jemu nie jest ciężko? No właśnie..to są pytanie bez odpowiedzi i tyle.

I chcesz Gregora porownywac do tych pseudo tunerow co nic nie potrafia czy jak ?
Gregor nauczyl sie 1.8T w ciagu ostatnich +/- 5 lat dokladnie w taki sam sposob jak umieli i umieja to nadal tez i inni tunerzy z prawdziwego zdarzenia, co teraz robia wszelkiego rodzaju przykladowo RS6/RS7, uturbiaja Golfy R32 na 800+KM ale nie chca juz sie babrac w 20 letnim AGU bo w swojej karierze zrobili ich kilkaset, to tez jest klasa tunera.


--------------------
Ibiza Cupra 1.8T by CompSport
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Wed, 18 Jan 2017 - 08:36
Post #54


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





Ta dyskusja jak dla mnie zmierza donikąd. Na pierwszej stronie napisałem jak oblicza się moc, ale autor chyba nie zrozumiał, chociaż było to powtarzane kilka razy przez innych. Po czym okazuje się, że jednak autor zawstydza tunerow wiedzą o modyfikacjach, budowie silników i diagnostyce.
I również nie dziwię się, że duże firmy z renomą nie chcą się brać za stare auto przy którym jest dużo roboty. Tak jakby kopać rów łopatą cały dzień lub koparką przez 1 godzinę. Za tą samą kasę. Każdy rozsądny chyba wybierze to drugie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Wed, 18 Jan 2017 - 09:51
Post #55


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Wstaw emu i rób sam skoro chetnych do strojenia w poblizu nie ma a blizej nich przeprowadzac sie nie chcesz smile.gif Zrobisz sobie tyle map ile silnik zniesie biggrin.gif


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Wed, 18 Jan 2017 - 12:57
Post #56


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





A może temat rozmowy z tunerami też od razu zaczął się od punktu momentu obrotowego i różnej mocy w tym samym miejscu to podziękowali wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GREGOR10
post Wed, 18 Jan 2017 - 13:45
Post #57


Forum Homee
Dołączył: Mon, 20 April 2009
Skąd: Jasło





Chciałem zaznaczyć że od 2017R już nie tuningujemy AGU/AEB/AJL z m.in w.w powodów o których nadmienili poprzednicy.
Za to jest u mnie możliwość przełożenia całej elektroniki na ME7.5 do AGU/AEB/AJL i zestrojenia samochodu.


--------------------
GREGOR10.PL ChipTuning Hamownia Modyfikacje VW AUDI BMW MERCEDES PORSCHE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IzBaq
post Wed, 18 Jan 2017 - 14:32
Post #58


Rookie
Dołączył: Tue, 29 May 2012





Na swoim przykładzie mogę potwierdzić, że faktycznie jest problem ze znalezieniem osoby chętnej wystroić AGU na seryjnym sterowniku, u mnie skończyło się to na emu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mlody1921
post Wed, 18 Jan 2017 - 14:34
Post #59


Forum Homee
Dołączył: Sun, 03 January 2010





Jeśli to nie tajemnica jaka cena przełożenia elektroniki ? trzeba przekładać całą elektronike nie można włożyć kompa me7,5 ogarnąć kabli i w kompie powyłaczać co trzeba ??

Też nie powinno tak być, skoro przychodzi do mnie klient po panewki które kosztują 80zł to mam go wygonić bo takich tanich mi sie nie opłaca, sprzedać mu inne za 400 czy te tanie policzyć 300 zeby mi sie opłacało? czy sprzedać jak człowiek tanie ?

Nie może być tak że jak stary to sie ma klienta w dupie bo trzeba sie więcej narobić, starych AGU AJL i AEB jest mało ale każdego klienta trzeba szanować
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Wed, 18 Jan 2017 - 15:24
Post #60


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Kolego ale panewki tak czy siak kupic musisz. A program nie jest naprawą samochodu i bez zmian w nim auto tez w koncu jezdzi.

Jest rynek na tunning, są duzo ciekawsze projekty i silniki. Kto dzis kupuje AGU szukajac osiagów ? No i po co sie bruzdzic starymi patentami. A moze Gregor stare digifanty powinien stroic ? Przeciez tez jezda


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 02:29