Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Przekładka manuala do a8 d2 abz
igor.ostrowski
post Sat, 17 Dec 2016 - 12:06
Post #1


User
Dołączył: Sat, 17 December 2016





Witam, szukam osoby/ zakładu która podjeła by się przekładki na manual, auto to a8 abz, przeprowadzał ktoś z forum taką operację ? Jakie mniej więcej będą koszta ? Dzięki za odp i pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 17 Dec 2016 - 12:06
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
gtfan
post Sat, 17 Dec 2016 - 13:45
Post #2


User
Dołączył: Sun, 17 August 2008





Ja robiłem sam. 3700zł same części, przy czym sprzęgło i skrzynię dosyć tanio dorwałem. 600zł program do ECU, ale na sterowniku z automatu też da się jeździć - u mnie był głównie problem z wolno spadającymi obrotami przy zmianie biegów. Jeśli ma to robić warsztat, to jeszcze z 1500-2000 za robotę trzeba liczyć.
Jeden człowiek z a8team.pl robił taką przekładkę zdaje się w Genowefa Garage i był zadowolony z jakości wykonanej pracy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
michalwruszak
post Sat, 17 Dec 2016 - 14:01
Post #3


Rookie
Dołączył: Sat, 12 November 2016





Jeśli nie masz jeszcze sprzęgła z kołem zamachowym to kupuj od Adriana z a8team - leży mu taki zestaw - rarytas . Reszta części do ogarnięcia
Go to the top of the page
 
+Quote Post
igor.ostrowski
post Sat, 17 Dec 2016 - 14:32
Post #4


User
Dołączył: Sat, 17 December 2016





Reszta części ? Co będzie potrzebne ? Mechanicznie myślę że ogarnę we własnym zakresie, wymianę skrzyni czy sprzęgła czy półosi, elektronika też mam ogarniętego. Dzięki za informacje
Go to the top of the page
 
+Quote Post
michalwruszak
post Sat, 17 Dec 2016 - 14:35
Post #5


Rookie
Dołączył: Sat, 12 November 2016





Tylny most , wał do przedłużenia lub skrócenia , skrzynia biegów z S8 lub 2.5 tdi pod quattro , pedały lub sam pedał sprzęgła , pompa sprzęgła , półośki - jest tego troche
Go to the top of the page
 
+Quote Post
igor.ostrowski
post Sat, 17 Dec 2016 - 14:44
Post #6


User
Dołączył: Sat, 17 December 2016





Skrzynia biegów w 2.5 tdi jest taka sama jak w s8? Tylny most od 2.5 lub s8 tak ? wał w takim razie też może być od 2.5 tdi czy s8 a mój mogę odsprzedać, pedały od jakiego kolwiek manuala tak samo pompa sprzęgła? Pół osie od s8/ 2,5 tdi ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gtfan
post Sat, 17 Dec 2016 - 15:07
Post #7


User
Dołączył: Sun, 17 August 2008





Półosie od A8 w manualu, bez znaczenia jaki silnik. Te z automatu i innych modeli są za krótkie.
Wał - kilka opcji:
- oryginał od S8 w manualu (długość 192cm),
- przedłużenie wału od automatu,
- wał od automatu (najdłuższy miał chyba 187cm) + dorobiony dystans między flanszę skrzyni a przegub wału.
Pedały A8 manual bez znaczenia jaki silnik, albo przerobienie tych z automatu (mają przygotowane miejsce na pedał sprzęgła, ale trzeba porzeźbić z dopasowaniem pompi sprzęgła),
Wybierak - zależy jaką skrzynię będziesz montował (5-biegów czy 6), jak 6-biegów 01E, to wybierak S8 manual lub A8 2.5tdi manual. Podobny jest też w A6 C4 2.5tdi, ale trzeba wodziki przedłużyć i uszy do mocowania tunelu środkowego przerobić.
Most dobiera się pod skrzynię, albo skrzynię pod obecny już w aucie most. Kwestia przełożenia głównego - to w skrzyni musi się zgadzać z przełożeniem mostu.
Skrzynia 01E z A4 B5/B6, S4 B5, A6/S6 C5, S8, do wyboru do koloru.
Łapy skrzyni S8 manual lub A8 2.5tdi manual.
Sprzęgło - tu zależy czy chcesz przedlifta czy polifta przerabiać, bo zamachy się różniły ilością śrub do przykręcenia do wału.

Ogólnie ja robiłem na ori częściach (tylko wał od automatu przedłużałem) i kompletowanie tego zajęło mi ok 1,5roku.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
igor.ostrowski
post Sat, 17 Dec 2016 - 15:16
Post #8


User
Dołączył: Sat, 17 December 2016





Abz występował chyba tylko w pre fl, ja mam 95r, o to myslałem ze na sezon 2017 ogarne wszystko a tu niestety chyba będzie więcej zabawy. Docelowo chciałbym skrzynię 6 biegów, chyba że 5 jest bardziej pancerna, dodam, że w planach samochodu, prócz ogarnięcia wszystkiego technicznie co jest w trakcie, jest manual, a w dalszej kolejności jeżeli finanse pozwolą turbo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Linarr
post Sat, 17 Dec 2016 - 15:32
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Sun, 25 January 2015
Skąd: Żyrardów





6b jest wytrzymalsza, spokojnie da się to ogarnąć szybko a nie w 1,5 roku wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gtfan
post Sat, 17 Dec 2016 - 15:32
Post #10


User
Dołączył: Sun, 17 August 2008





Jak masz rocznik 95, to jeszcze przeróbka tunelu środkowego jest potrzebna - inny kształt, inne mocowanie wybieraka, dziura na wodziki przesunięta w bok.
Skrzynia 6b jak najbardziej na plus, ja mam o oznaczeniu DQT z A6 C5 2.5tdi i przełożenia ma optymalne do tego silnika - przy 2000obr jest 110km/h licznikowe (105 wg gps).

Ja nie miałem parcia na swapa, automat chodził do samego końca, więc sobie zbierałem pomału części z lekkim naciskiem na optymalizację kosztów wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
igor.ostrowski
post Sat, 17 Dec 2016 - 15:35
Post #11


User
Dołączył: Sat, 17 December 2016





Auto będzie miało ganiać ze świateł, nie po autostradach, zależało by mi na krótszych przełożeniach, żeby się lepiej napędzało, ale też nie na tyle krótkich żeby zamknęła się na 220 km /h, u mnie też automat chodzi dalej bez większych zastrzeżeń, dlatego parcia jakiegoś nie mam ale do maja chciałbym żeby auto ruszylo juz w manualu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gtfan
post Sat, 17 Dec 2016 - 15:50
Post #12


User
Dołączył: Sun, 17 August 2008





Kilka linków, z których korzystałem przy przeróbce - można podpatrzeć pewne rozwiązania:
https://get.google.com/albumarchive/1041380...A0ifitlm_Qbc11p
http://www.motorgeek.com/viewtopic.php?f=6...83cfd1cf076e5cb
http://www.s2forum.com/forum/showthread.php?t=61442
Go to the top of the page
 
+Quote Post
igor.ostrowski
post Sat, 17 Dec 2016 - 17:12
Post #13


User
Dołączył: Sat, 17 December 2016





Ok, a ma ktoś wiedzę o oznaczeniach skrzyni i mostów , które krótkie przełożenia, które długie, dzięki za linki napewno będą pomocne
Go to the top of the page
 
+Quote Post
igor.ostrowski
post Sun, 18 Dec 2016 - 17:10
Post #14


User
Dołączył: Sat, 17 December 2016





I jeszcze koło zamachowe, czy jest jakiś patent na to czy pasuje od czegoś innego czy musi być od s8 manual pre fl ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 17:36