Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Audi A7 3.0 TDI 313 - ocena wykresu z hamowni
Maxim555
post Thu, 27 Apr 2017 - 20:34
Post #21


Forum Homee
Dołączył: Thu, 06 April 2006
Skąd: świdnik





CYTAT(topjes @ Thu, 27 Apr 2017 - 11:12) *
Niemniej, muszę pomyśleć w wolnej chwili co się dzieje z tą nadwyżką mocy skoro moment jest większy, obroty te same, a opory toczenia i powietrza takie same. Nie daje mi to teraz spokoju.

Moc jaką generuje silnik dozujesz położeniem pedału gazu. Zauważ, że wykres z hamowni odzwierciedla maksymalną moc silnika, jaką potrafi wygenerować przy danych obrotach, podczas zwykłej jazdy, kiedy nie wciskasz do dechy, silnik generuje mniejsza moc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 27 Apr 2017 - 20:34
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
topjes
post Thu, 27 Apr 2017 - 20:50
Post #22


Rookie
Dołączył: Wed, 26 April 2017





CYTAT(Maxim555 @ Thu, 27 Apr 2017 - 20:34) *
Moc jaką generuje silnik dozujesz położeniem pedału gazu. Zauważ, że wykres z hamowni odzwierciedla maksymalną moc silnika, jaką potrafi wygenerować przy danych obrotach, podczas zwykłej jazdy, kiedy nie wciskasz do dechy, silnik generuje mniejsza moc.

Tego właśnie nie wziąłem pod uwagę. Dzięki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Thu, 27 Apr 2017 - 21:22
Post #23


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





CYTAT(Mis @ Thu, 27 Apr 2017 - 11:29) *
Słuszna uwaga, często po poprawnym sofcie (brak okłamywania nm w sofcie) w nowszych dieslach w automacie skrzynia szybciej bije biegi do góry przy przyspieszaniu, bo docierają do niej informacje o większym momencie obrotowym generowanym przez silnik.


Zależy od tego gdzie w kalibracji ingerował tuner i od strategii sterownika. To co opsailes to efekt niepożądany. Mapy seryjne są dobrane względem wielu kryteriów, zuzycie paliwa, wlasciwosci jezdne NVH i inne, ktorych w ogole nie bierze sie pod uwage przy programie.

CYTAT(bielawa @ Thu, 27 Apr 2017 - 09:49) *
Źle. Obciażęnie będzie zmienne, ale obroty te same. Spalanie Ci spadnie, bo będziesz miał więcej mocy (w skrócie olbrzymim)


Jakim cudem większa moc maksymalna (rezerwa mocy) wpływa na spalanie przy obciążeniu częściowym?


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Fri, 28 Apr 2017 - 00:29
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





CYTAT(topjes @ Thu, 27 Apr 2017 - 11:12) *
Spoko spoko. Już posypuję głowę popiołem biggrin.gif
Obśmiałem sam siebie 5 minut temu jak zrozumiałem, że pominąłem, że prędkość obrotowa kół bezpośrednio przekłada się na prędkość jazdy. Taki drobiazg rolleyes.gif
Niemniej, muszę pomyśleć w wolnej chwili co się dzieje z tą nadwyżką mocy skoro moment jest większy, obroty te same, a opory toczenia i powietrza takie same. Nie daje mi to teraz spokoju.
Jeszcze raz dzięki wszystkim.



Jesli masz na mysli utrzymywanie stalej predkosci,to po wzmocnieniu silnika bedzie taki efekt ze przepustnica bedzie musiala byc mniej otwarta.Ktos juz to opisal na przykladzie jazdy rowerem,z gorki i pod gorke ze stala predkoscia.Przepustnica to w tym momencie twoje nogi.Jaki nacisk na pedaly musisz wykonac jadac pod gorke ze stala predkoscia a jaki z gorki.Jesli przykladowo do utrzymania stalej predkosci 100km/h potrzeba 30 KM to po wzmocnieniu silnika bedziesz musial otwierac mniej przepustnice.A to ze silnik ma zrobiony remap spowoduje ze po wcisnieciu gazu do dechy,bedzie lepiej przyspieszal.Obroty przy danych predkosciach pozostaja te same.Jesli chodzi o ten wykres to mozna bylo troche dolozyc koksu z dolu.Ale jak na jednym z przedstawionych twoich wykresow widze duzy przyrost mocy juz od 1200rpm.To osobiscie wolalbym zeby bylo wiecej juz od tych 2200rpm.Z tego wzgledu ze obroty 1200rpm to nie jest najlepsze miejsce na robienie duzego powera.Sprawa polega na tym ze silnik w niskim zakresie obrotow ma slaba wydajnosc ukladu smarowania.A to ma wplyw na panewki i zywotnosc motoru.Kiedys w starych tdi byla moda na robienie duzych przyrostow od dolnego zakresu obrotow.Pozniej mada sie zmienila.Osobiscie w swoim klekocie mam przyrost od 1800rpm.I Tobie bym polecal ta sama wartosc.U Ciebie kolejnym problemem jest skrzynia.Wiec nie ocenialbym tego wykresu zle.A odbiegajac od tematu i nawiazujac do uchylen przepustnicy.To tez moze byc z tym roznie.Bo tak naprawde tuner moze Ci zrobic nawet tak,ze przy pelnym otwarci mozesz miec pelne zamkniecie a przy pelnym zamknieciu pelne otwarcie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 01:10