Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Jaki akumulator kupic?, Najlepiej tani i długowieczny (haha)
Maxim555
post Sat, 17 Jun 2017 - 23:38
Post #41


Forum Homee
Dołączył: Thu, 06 April 2006
Skąd: świdnik





Varta Blue mam taka już 7 lat, kupiłem samochód z nią, ostatniej zimy ją załatwiłem wiadomo przez co. Jak całkiem padnie to biore jakaś taniochę z 2 letnią gwarancja.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 17 Jun 2017 - 23:38
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
BlackDaro
post Sun, 18 Jun 2017 - 11:30
Post #42


Frequent User
Dołączył: Thu, 19 January 2017
Skąd: CBR





W poprzednim samochodzie (mały benzyniak) miałem:

-centra futura
Już po roku słabo kręcił, 2 lata i smietnik.

-zap piastów
To samo, po roku słabo, 2 lata smietnik.

-varta
Jak wyżej.

Łącznie 6 lat wkurwiania sie na akumulatory wink.gif
Wszystkie parametry sprawdzone, alternator regenerowany, nic nie zjadało prądu, żadnego audio itp.

W akcie desperacji kupiłem to co akurat było przy wejsciu w sklepie, padło na Bannera.
Kupowałem akumulator nie patrząc na parametry, tylko z miarką w ręku, wziąłem największy jaki wejdzie, w sklepie patrzyli na mnie jak na wariata biggrin.gif

Od tamtej pory moje problemy z akumulatorami skończyły sie, mogłem nawet zostawić samochód kilka godzin na światłach i nadal kręcił jak głupi. 2 rok, 3 rok i to samo, zapomniałem o problemie. Teraz będzie 4 rok, w sumie to już 5-ty leci, nowy właściciel założył jakieś mocne audio i łupie całe wieczory aż sie buda trzęsie i nadal lata na tym akumulatorze.


--------------------
seryjny Peugeot 206 s16 (136KM) LPG
60ft 2,5 ET 16,0 Olsztyn 2017 -->
--> _https://youtu.be/sxLbR_329kw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Sun, 18 Jun 2017 - 12:29
Post #43


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





Jakiś czas temu przerzuciłem się na PUMA/DELKOR i nie mam zamiaru wracać do "uznanych" marek smile.gif


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Karol37
post Wed, 19 Aug 2020 - 15:35
Post #44


eMpowered
Dołączył: Wed, 19 August 2020





Varta z tego co słyszałem podupadła na jakości. Ktoś może próbował tego i ma jakieś opinie?
https://specpart.pl/akumulator-grom-premium...prawy-plus.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Wed, 19 Aug 2020 - 15:39
Post #45


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





CYTAT(Karol37 @ Wed, 19 Aug 2020 - 15:35) *
Varta z tego co słyszałem podupadła na jakości. Ktoś może próbował tego i ma jakieś opinie?
https://specpart.pl/akumulator-grom-premium...prawy-plus.html

Kto tak mówił? Kolega szwagra?
Grom - bardzo znana firma rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcino075
post Wed, 19 Aug 2020 - 16:11
Post #46


Rookie
Dołączył: Tue, 30 October 2018
Skąd: DE/Jelenia Gora





A cos w tym jest. Pol roku temu kupilem Varte do Q7 i jest dramat. Dwa razy mi wydupilo akumulator (raz po 30 minutowym sluchaniu radia na wylaczonym silniku....), wymienili mi na gwarancji, zobaczymy co dalej.
Brat ma tez w 1.9tdi varte silver i po drugiej zimie mu sie wysral (a co to za zimy byly?..)...
Jestem zawiedziony poki co...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Wed, 19 Aug 2020 - 19:50
Post #47


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





Ja za kilka lat nie miałem jeszcze ani jednej reklamacji na vartę a trochę ich sprzedaje.
To, że pada akumulator to niekoniecznie jest jego wina.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dany_47
post Wed, 19 Aug 2020 - 21:43
Post #48


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 November 2016
Skąd: Stolica





Ja od zawsze banner i zero kłopotów.


--------------------
Sleeper R30T 744KM 789Nm
0-100 2.99 100-200 5.8
ET 10.539
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A d a m
post Wed, 19 Aug 2020 - 22:23
Post #49


Super User
Dołączył: Sat, 26 November 2016
Skąd: Poznan





W moim przypadku
-Bosch w różnych autach bez jakichkolwiek problemów, najdłużej miałem 4 lata potem sprzedałem auto. Kupowane w Bricomarche gdzie wymieniają je na nowe bez jakichkolwiek problemów.
-Banner sprawdza się u mnie wzorowo w samochodach ciężarowych, dużych maszynach z czystym sumieniem polecam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pszczelaszkov
post Thu, 20 Aug 2020 - 00:44
Post #50


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





Ja mam Varte Silver 52Ah 2 lata, przełożoną od roku z 2.0 benzyny do 2.3 TD, nawet mimo zbyt niskiego prądu daje rade lato i zima bez garażowania, ale pierwsze co pytałem to kiedy mieli dostawę, mieli sprzed tygodnia to brałem. W planach miałem bannera ale w tamtym okresie wszędzie był wycofany bo mieli pełno zwrotów, jakaś zmiana miejsca produkcji była i kicha powychodziła. Nie wiem jak jest teraz, ale nie widać spadku jakości Varty, jeszcze jej się nie umiera, chociaż raz się zapomniałem i radio ją wyzerowało(chyba zostawia zasilanie na pendrivie), tak więc pewnie ogniwa spęczniały i trochę jej to skróci żywot.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JokaD
post Thu, 20 Aug 2020 - 07:35
Post #51


Rookie
Dołączył: Tue, 16 September 2014
Skąd: Jelenia Gora





CYTAT(Misior @ Wed, 19 Aug 2020 - 19:50) *
Ja za kilka lat nie miałem jeszcze ani jednej reklamacji na vartę a trochę ich sprzedaje.
To, że pada akumulator to niekoniecznie jest jego wina.

Nie no, w ogóle. Tyle że wymieniałem na wartę oryginalnego szrota audi ktory siedział 9 lat, wymieniłem z powodu tego że już kontrolki przy odpalaniu przygasały. Na czas "wymiany gwarancyjnej" (a trochę to trwało) wsadziłem go spowrotem i przez miesiąc postoju w garażu i nie ruszania się nie wysrał tak jak ta nowiutka varta za drugim razem po tygodniu stania....

ps. odnalazłem hasło do starego konta laugh.gif


--------------------
Cayenne '12
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Thu, 20 Aug 2020 - 07:42
Post #52


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Jenox Classic. Mam już we wszystkch autach. Podziękowałem za Varte Silver jak w dwóch autach wytrzymała nieco powyżej 2 lat (żadna nie dobiła do 3). Jest jeszczce coś takiego jak Batman (albo coś podobnego) co podobno jest na licencji Jenoxa. Mam go w okazjonalnie używanym Pugu. Odpala od roku na dotyk a jeździ głównie na krótkich trasach. Za 62Ah płaciłem chyba 130 zł? biggrin.gif Mogę polecić.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
burski
post Thu, 20 Aug 2020 - 08:26
Post #53


Super User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: Warszawa





Jenox w kategorii cena/jakość jest moim zdaniem bezkonkurencyjny. Ja się co prawda szarpię na GOLDy, ale classic to też porządny produkt, a co dla mnie ważne polski produkt.

Banner to też high end jeżeli chodzi o akumulatory, ale tu Ameryki zapewne nie odkrywam. Kupiłem auto z Bannerem rok produkcji 2010 4 lata temu. Akumulator śmiga do dziś, a nie ma łatwo, bo to okazjonalnie używany roadster...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Susel201
post Sat, 22 Aug 2020 - 16:33
Post #54


Rookie
Dołączył: Wed, 07 May 2014





Siemanko Panowie.


Jest ktoś jeszcze poza mną kto lata na akumulatorach Kozak? Ktoś ma z nim większe doświadczenie? U nas jak na razie od 2 lat bez zarzutu w 3 autach a ceny chińskie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WLD_Wlodi
post Sat, 22 Aug 2020 - 22:57
Post #55


Frequent User
Dołączył: Sat, 26 May 2012





Tak odnośnie padania akumulatorów.

Mam wypożyczalnie samochodów i zmagałem się z tym, że żaden akumulator nie wytrzymał 3 lat. Ktoś mi podpowiedział że to prawdopodobnie przez spadek napięcia na aku, i że trzeba co jakiś czas aku podpiąć do ładowania.

Co miesiąc podpinam każdy samochód do prostownika na kilka godzin, od tego czasu nie wymieniłem jeszcze żadnego akumulatora.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
chyzio_vr6
post Sun, 23 Aug 2020 - 21:01
Post #56


User
Dołączył: Thu, 24 February 2011
Skąd: Warszawa





Ja juz do czwartego samochodu kupilem najtanszego MaxGeara z autopartnera (w tym dwa AGMy do start/stopu). Najstarsze maja po 3 lata i ani jeden nie potrzebowal do tej pory ladowania. Cena smieszna, gwarancja na 2 lata jak wiekszosc wiec szkoda przeplacac moim zdaniem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Sun, 23 Aug 2020 - 21:57
Post #57


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





Zawsze w autach które stały przez dłuższy czas zdejmowałem klemę, jeśli auto nie było użytkowane zimą to zabierałem akumulator do ogrzewanego pomieszczenia, podładowałem go i spokojnie wytrzymywał do wiosny.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pszczelaszkov
post Sun, 23 Aug 2020 - 22:15
Post #58


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





CYTAT(WLD_Wlodi @ Sat, 22 Aug 2020 - 22:57) *
Mam wypożyczalnie samochodów i zmagałem się z tym, że żaden akumulator nie wytrzymał 3 lat. Ktoś mi podpowiedział że to prawdopodobnie przez spadek napięcia na aku, i że trzeba co jakiś czas aku podpiąć do ładowania.

Jak dobrze pamiętam, poniżej ~9v płytki bezpowrotnie zaczynają się zniekształcać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
esmi
post Tue, 15 Sep 2020 - 09:51
Post #59


Rookie
Dołączył: Thu, 03 September 2020





Mi się wydaję, że z tym rozładowywaniem to jest też trochę kwestia producenta. I to nie koniecznie w stosunku do ceny.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
redwater
post Thu, 06 May 2021 - 13:34
Post #60


Frequent User
Dołączył: Mon, 14 September 2015





Ja tam nie wiem czy polecam, bo aku w terenówce ma 13 lat i nie wiem czy jeszcze go produkuja w tej jakosci, ale mam tam optima red top i dziala nadal, do zakrecenia ma silnik 2,7tdi, nieraz uzywana wyciagarka. W tej samej terenowce wczesniej ZAP padl prawdopodobnie od drgan, bo podczas jazdy chyba cela sie zerwala, zaraz po gwarancji.


--------------------
AGU 1,8t + det3 PB , gsxf 1200 + speeduino
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 01:15