Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Oplata depozytowa za olej
MisioLBN
post Fri, 07 Aug 2020 - 08:51
Post #21


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Moim zdaniem depozyt otrzymasz tylko robiac w warsztacie i kupujac olej w warsztacie. Slowem wyckagamy hajs od kowalskiego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 07 Aug 2020 - 08:51
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Leo
post Fri, 07 Aug 2020 - 09:44
Post #22


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





dokładnie tak, to będzie kolejny ukryty podatek. Vateusz nie odpuści. A dziś info, że zamykają Rzecznika Finansowego, który bronił obywateli przed nieuczciwymi praktykami banków.


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Fri, 07 Aug 2020 - 10:26
Post #23


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





Jaki zwrot depozytu? O czym wy mówicie? Przecież jak wymieniasz 5 litrów przepracowanego oleju, to silnik zalewasz nowym olejem, w którym też jest ta kaucja. Problem się zaczyna wtedy, gdy zgubisz paragon/fakturę za stary olej, kaucja przepada, a ty płacisz kolejną kaucję za świeży olej.
Pomnóżcie 30 milionów pojazdów przez 5 litrów oleju razy 10 pln kaucji = 1 500 000 000 pln - miliard pięćset do budżetu, na wieczne nieoddanie. Plus kasa za olej, który zużywa silnik podczas pracy. Pomysł świetny - ale dla trzymającego kaucję...

Można jeszcze wprowadzić kaucję za cały samochód - 1% wartości. Jak sprzedasz auto, to kaucję otrzymasz z powrotem biggrin.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Fri, 07 Aug 2020 - 11:06
Post #24


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





Patrząc z drugiej strony problemu - jak myślicie co ze starym olejem robią ludzie, którzy sami go wymieniają w przydomowym garażu? Albo do pieca albo w trawę.
Może pozytywnym skutkiem ubocznym tej akcji byłoby, że ludzie jednak zaczną jeździć na wymiany do warsztatów?
Tak sobie gdybam tylko wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Fri, 07 Aug 2020 - 11:26
Post #25


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





Czytałem w jednym z pierwszych artykułów, że przepracowany olej będzie zdawany w wyznaczonych punktach - czy to będą nowe punkty czy istniejące już warsztaty obłożone nową biurokracją - teraz jeszcze tego nikt nie wie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vegetagt
post Fri, 07 Aug 2020 - 11:30
Post #26


Frequent User
Dołączył: Sun, 31 October 2010





CYTAT(Misior @ Fri, 07 Aug 2020 - 11:06) *
Patrząc z drugiej strony problemu - jak myślicie co ze starym olejem robią ludzie, którzy sami go wymieniają w przydomowym garażu? Albo do pieca albo w trawę.
Może pozytywnym skutkiem ubocznym tej akcji byłoby, że ludzie jednak zaczną jeździć na wymiany do warsztatów?
Tak sobie gdybam tylko wink.gif



Z praktyki - olej wymieniony w przydomowym garażu idzie do pszoku lub zaprzyjaźnionego warsztatu. Raz sąsiad wziął do malowania płotu oraz raz kumpel wziął do auta, bo i tak mu brało 1l/500km wink.gif
Imho jak ktoś ma syfić to i tak będzie syfił smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Fri, 07 Aug 2020 - 11:41
Post #27


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





Nie warto być świętszym od papieża. Ja swoje bańki trzymam i używam do hartowania zębatek.


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Fri, 07 Aug 2020 - 14:09
Post #28


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





ja zlewam do baniek 20l, nie wiem o z tym zrobię, na pewno do rowu czy w trawę nie wyleje, ale jak wejdzie przepis to trochę tego mam biggrin.gif Widzę, że trzeba będzie na razie trzymać biggrin.gif Bd sprzedawał za połowę kaucji, bony turystyczne też tak się rozchodzą. Czy rządzący zakładają, że mają pod sobą bandę debili?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Fri, 07 Aug 2020 - 14:36
Post #29


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





czy to pytanie retoryczne?


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
voytekk1
post Fri, 07 Aug 2020 - 15:45
Post #30


User
Dołączył: Sun, 02 August 2009
Skąd: Sosnowiec





Zawsze ja i moi znajomi wymieniają u mnie olej w kanale, raz w roku wiozę około 50l bańkę na składowisko odpadów i przyjmują. Z dowodu spisują, pytają się czy warsztat mam czy prywatnie i tyle.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Fri, 07 Aug 2020 - 21:38
Post #31


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





Od kiedy wchodzi ta opłata??

Syntetyk, fabrycznie zakręcony, może stać latami. Trzeba będzie kupić na zapas i tyle w temacie, przynajmniej na jakiś czas. Mam cały garaż i część piwnicy zawaloną bańkami z benzyną, to miejsce na olej też znajdę.

Jezu gdzie ja mieszkam, co za kraj. W zeszły weekend jechałem nad morze S3. Zawsze leciałem 200+ na luzie, a teraz wlokłem się 165, aby nie ryzykować utraty prawka. Teraz jeszcze rób zapasy oleju. Jak w PRL.

Przekładniowy też łapie się na tą opłatę?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Sat, 08 Aug 2020 - 08:08
Post #32


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(soltyk @ Fri, 07 Aug 2020 - 21:38) *
Jezu gdzie ja mieszkam, co za kraj. W zeszły weekend jechałem nad morze S3. Zawsze leciałem 200+ na luzie, a teraz wlokłem się 165, aby nie ryzykować utraty prawka.

Biedactwo.



Jak pojedziesz do Niemiec to też na Autobahnie z ograniczeniem lecisz 160-170? Czy tam już się cykasz?


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Sat, 08 Aug 2020 - 08:40
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





Mentalności ludzi nie da się zmienić ot tak.
PSZOKi działają a ludzie i tak jarają śmieci aż śmierdzi na pół wsi. Po co odwieźć śmieci za darmo? Albo olej? Lepiej wylać.

CYTAT(Bio @ Sat, 08 Aug 2020 - 08:08) *
Biedactwo.
...
Jak pojedziesz do Niemiec to też na Autobahnie z ograniczeniem lecisz 160-170? Czy tam już się cykasz?


Na takich "twardzieli" też się znajdzie sposób wink.gif Kumplowi jak w Austrii dowalili 600e mandatu i odwiesił lejce na 2 tygodnie za prędkość to też nagle się okazało, że da się wolniej jeździć.
Tylko w Polsce ten biedny kierowca jest taki uciśniony.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sat, 08 Aug 2020 - 09:07
Post #34


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





200 w polsce to jet już grubo lecieć ale 160 nie uważam za jakąś giga prędkość na expresówkach i drogach dobrej klasy. Era maluchów i polonezów się dawno skończyła a ograniczenia zostały. Poza tym to nie duża prędkość jest przyczyną wypadków jak podają a raczej jazda jak idiota z wyprzedzaniem bez widoczności i pchaniem się na siłę między auta. Ja jeżdżę często przy ograniczeniu do 90 np 120 jeśli mam dobrą widoczność pola wokół itp a jak pada to jadę czasem i 80/70km/h niech każdy kto ma mózg go używa. Jakby całkiem zdjeli ograniczenia przecież nie wszyscy by od razu się pozabijali...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Sat, 08 Aug 2020 - 09:40
Post #35


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





CYTAT(soltyk @ Fri, 07 Aug 2020 - 21:38) *
Jezu gdzie ja mieszkam, co za kraj. W zeszły weekend jechałem nad morze S3. Zawsze leciałem 200+ na luzie, a teraz wlokłem się 165, aby nie ryzykować utraty prawka. Teraz jeszcze rób zapasy oleju. Jak w PRL.

Przecież to zabieranie nie weszło od lipca. Czy ja jednak o czymś nie wiem i w tajemnicy wprowadzili?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Sat, 08 Aug 2020 - 10:21
Post #36


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





Weszło od 1 lipca, prawda? Na S3 spotkałem tylko jednego 170+. Kilku łapało się ze mną na chwilę, a tak to cała reszta jechała wyraźnie wolniej, niż zwykle.

CYTAT(Bio @ Sat, 08 Aug 2020 - 08:08) *
Jak pojedziesz do Niemiec to też na Autobahnie z ograniczeniem lecisz 160-170? Czy tam już się cykasz?

Od kilku lat z grubsza przestrzegam, niestety zaczęli łapać.
W całej Europie zostało już tylko 8 państw, gdzie można zdrowo przycisnąć. No i niektóre odcinki w Niemczech.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grzesiek84
post Sat, 08 Aug 2020 - 10:24
Post #37


Frequent User
Dołączył: Wed, 06 February 2013
Skąd: Namysłów





CYTAT(soltyk @ Fri, 07 Aug 2020 - 21:38) *
Od kiedy wchodzi ta opłata??

Syntetyk, fabrycznie zakręcony, może stać latami. Trzeba będzie kupić na zapas i tyle w temacie, przynajmniej na jakiś czas. Mam cały garaż i część piwnicy zawaloną bańkami z benzyną, to miejsce na olej też znajdę.

Jezu gdzie ja mieszkam, co za kraj. W zeszły weekend jechałem nad morze S3. Zawsze leciałem 200+ na luzie, a teraz wlokłem się 165, aby nie ryzykować utraty prawka. Teraz jeszcze rób zapasy oleju. Jak w PRL.

Przekładniowy też łapie się na tą opłatę?
I myślisz może że ta benzyna też może stać latami?...


--------------------
Crx Ballade Zc1&Bmw E36 328,Bmw E46 330i.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pszczelaszkov
post Sat, 08 Aug 2020 - 11:21
Post #38


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





@Soltyk Nie weszlo 1 lipca, nawet czytania nie było. Co dalej to nie wiem. Ale znając nie udolnosc naszych "wybrańców" to moze i do września będą się z tym bujać, trzeba by sprawdzić na jakim etapie to faktycznie jest.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Sat, 08 Aug 2020 - 11:58
Post #39


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





No fajnie, a ja korzystając z ostatnich dni wolności w czerwcu, aż zarżnąłem głowicę w jednym wozie ...
Będzie okazja, to zapytam niebieskich weszło czy nie.

CYTAT(grzesiek84 @ Sat, 08 Aug 2020 - 10:24) *
I myślisz może że ta benzyna też może stać latami?...

Pół roku może stać, max rok. Gospodarka odmrożona, pewnie jesienią będzie znów po 5 zł. Wtedy będę brał z zapasu. Spoko, przy moim spalaniu nic nie zmarnuję.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dany_47
post Sat, 08 Aug 2020 - 18:56
Post #40


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 November 2016
Skąd: Stolica





Z tym wylewaniem w trawę to już nie przesadzajcie. Pochodzę z lubelskiej wsi gdzie przepracowanym olejem zabezpiecza się drewno na różne potrzeby, smaruje zawiasy w bramie i w każdym innym miejscu, ogarnia łańcuch w rowerach, maszynach rolniczych, ewentualnie 50ml zużywa się na rozpalenie w piecu co chyba by było tym najcięższym przypadkiem działania wbrew ekologii.
Nawet ludzie na wsi go nie wylewają w trawę a przynajmniej tak mi się wydaję.


--------------------
Sleeper R30T 744KM 789Nm
0-100 2.99 100-200 5.8
ET 10.539
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 12:47