Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Mercedes CLK 500 5.0 V8 M113 Turbo - plany, Plany uturbiania silnika M113 5.0
MisioLBN
post Thu, 16 Jan 2020 - 07:16
Post #21


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Swinia do v8 ?smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Thu, 16 Jan 2020 - 08:42
Post #22


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Adaptery zrobił nawet ktoś w Polsce ja robiłem pod ITB z tym nie będziesz miał problemu.
Jeżeli masz w209 to ECU jest ME2.8.
Eeprom nie trzeba wylutowywac wystarczy pobrać zawartość przez boot mode lub też z samego eeprom odpowiednimi pinami.
STAR nie edytuje map paliwa. Co do zasady w STAR możesz zmienić pewne zawartości pamięci Eeprom takie jak na przykład wybór przełożenia dyfra czy też typ skrzyni biegów, ale mapy znajdują się w pamięci flash, która możesz zassac tylko w trybie boot mode.
Wg mnie najłatwiej dla Ciebie wziąć sterownik ME2.8.1 z m113k on ma mapy przygotowane pod doładowanie. Można też edytować wsad me2.8 skoro mi amatorowi się to udaje to pewnie każdy tuner ma to też rozpracowane.
Piggyback to raczej ostateczności.
Jak Ci nie pasuje polska mentalność to możesz poszukać pomocy na zagranicznych forach ja uzyskałem tam pomoc ws dlubania mero sterowników.
Kibicuje projektowi. Faktem jest że mamy m113k ale z drugiej strony ciężko dostać kompresor w normalnych pieniądzach który pozwoli zrobić 650KM+. Biturbo może uda się zrobić większe moce.
P. S. Ja zmodyfikowanem ten kolektor m. in. pozbywajac się zmiennej długości i uzyskałem wzrost na górze rpm nie tracąc niczego na dole. Nie martwiłbym się na Twoim miejscu zmienna długością na tym etapie. Poskładaj odpal pojeździj a takie detale to na deser sobie zostaw.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
POKLU
post Thu, 16 Jan 2020 - 20:14
Post #23


Rookie
Dołączył: Mon, 16 September 2019
Skąd: Koszalin





Super, no to kurs obrany, dzięki. biggrin.gif
Kolektor zablokowałeś w pozycji długiej czy krótkiej?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Karol210
post Fri, 17 Jan 2020 - 11:39
Post #24


User
Dołączył: Wed, 23 January 2019





Poprostu wyrzuca sie klapy.
Też bacznie czekam na postępy smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
telewizoor
post Fri, 17 Jan 2020 - 13:27
Post #25


User
Dołączył: Tue, 23 February 2016





Co do Starki i map paliwa to jest opcja ustawienia wzbogacenia mieszanki chyba w trzech trybach - basic, wzbogacenie 1 i wzbogacenie 2 ale nie wiem o ile konkretnie wzbogaca i w jakichs zakresach. Co ciekawe nawet w moim M104 jest ta opcja biggrin.gif Może jutro uda mi się zhamować przy różnych ustawieniach wzbogacenia to coś będę wiedział.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sat, 18 Jan 2020 - 16:46
Post #26


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Telewizoor udało Ci się shamowac? Wg moich obserwacji to wzbogacenie niczego nie zmienia nawet w modyfikowany wozie. W SD nie zmienia się czas wtrysku, sondy lambda wykazują podobne jak nie identyczne przebiegi, RL mierzy takie same czasy. Nie jeździłem z szerokopasmowa żeby mieć pewność na 100proc. W sterowniku bez trudu można znaleźć korekty zapłonu dla gorszego paliwa co też wybiera się w SD ale nie udało mi się znaleźć map dla tej SD korekcji dawki paliwa jak również wartości wzbogacenia. Przydałaby się wiedzą gdzie to znajduje się w sterowniku silnika o ile się znajduje i że ta opcja działa dla me2. 8.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
telewizoor
post Sat, 18 Jan 2020 - 21:57
Post #27


User
Dołączył: Tue, 23 February 2016





Hamowałem ale ogólnie mam problem z mocą w tym silniku więc nie mogłem się skupić na testowaniu tej funkcji. Z tego co widziałem to stage1 wychodzil tak samo mocowo jak base map - może różnica byłaby w określonych warunkach tzn. temp dolotu itp.?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sun, 19 Jan 2020 - 13:13
Post #28


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





OK. A co do kolektora to ja wyrzuciłem klapy z kolektora oraz cała drogę długa. Do tego zmodyfikowalem drogę krótka na ile się dało żeby zasysala jak najwydajniej. Fabryczna droga krótka ssie marnie.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dori.kin
post Tue, 28 Jan 2020 - 20:55
Post #29


Frequent User
Dołączył: Wed, 25 October 2006
Skąd: Bydgoszcz





Może lepiej pójść w gotowca
https://www.mobile.de/pl/Samochod/Mercedes-.../285905343.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
POKLU
post Mon, 02 Mar 2020 - 15:48
Post #30


Rookie
Dołączył: Mon, 16 September 2019
Skąd: Koszalin





Czuć już wiosnę, zaraz zamawiam rzeczy biggrin.gif
Wie ktoś może czy wałki rozrządu z M113K wejdą do 5.0?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 02 Mar 2020 - 16:30
Post #31


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Wejda


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
POKLU
post Thu, 04 Jun 2020 - 22:33
Post #32


Rookie
Dołączył: Mon, 16 September 2019
Skąd: Koszalin





Pół silnika po remoncie, gotowy na dmuchawę. Mała część gratów jest. Będzie śmigać biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Thu, 04 Jun 2020 - 23:07
Post #33


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Panie ile Ty chcesz tam dmuchać? Zrobiłeś odpowiednie natryski na denka? Tłoki seria NA? Korby seria NA?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
POKLU
post Thu, 04 Jun 2020 - 23:42
Post #34


Rookie
Dołączył: Mon, 16 September 2019
Skąd: Koszalin





CYTAT(MadeInPoland @ Thu, 04 Jun 2020 - 23:07) *
Panie ile Ty chcesz tam dmuchać?


Póki co maks 0.5 bara. Moturek jest seryjny, tylko odświeżony (rozrząd, łańcuchy, ślizgi, napinacze, uszczelki, śruby głowic). Blok i to co w środku nieruszane.
To turbo nie jest tak gigantyczne na jakie wygląda na zdjęciu. To BorgWarner K27.
Wirnik kompresora: inducer 56.8 mm, exducer 87 mm, billet aluminium
Wirnik turbiny: inducer 65.7 mm, exducer 76 mm

Podejrzewam że jest maksymalnie w sam raz, jeśli nie nawet przymałe. Ale nie znam się, bazuję na researchu z neta. W każdym razie, seryjny silnik powinien znieść 0.5 bara na spokojnie, potem pewnie przyjdzie pora na śruby głowic od ARP, odprężanie i tak dalej.

Ale spokojnie, brakuje mi jeszcze kupę rzeczy. Wtryski, wastegate, blowoff, pompa paliwa. Aktualnie ogarniam olejowanie turbinki. IC już jest, śmietnikowy (z BMW F10 3.0D laugh.gif ) ale dorwałem go za takie grosze że uznałem że warto zobaczyć czy się do czegoś nada. Plus idealnie pasuje do zderzaka, dosłownie jakby to była seria.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
POKLU
post Wed, 08 Jul 2020 - 18:36
Post #35


Rookie
Dołączył: Mon, 16 September 2019
Skąd: Koszalin





Mam pytanie z trochę innej beczki. Uturbianie przesunie się w czasie bo na wakacje mam zaplanowany trip po Europie. Ale że rozbierałem sporą część motoru a fabryczna obudowa dolotu była spękana to wrzuciłem swój DIY dolot for fun. Część widać na zdjęciu z turbiną. W skrócie, dwie 3" rury ze sportowymi filtrami, łączą się w jedną przy przepustnicy. Zrobiony jest w stylu NeedsWings i innych tych performance intake'ów do M113 NA. MAF został w tym samym miejscu, tyle że w nowej rurze, bez restrykcji.
Problem polega na tym że teraz przy konkretniejszym depnięciu wyskakuje error, że MAF sensor out of range. Co sugeruje że mój dolot robi robotę laugh.gif
Obstawiam że MAF delete bez mapowania nie wchodzi w grę? A skoro już mapować to czy mogę MAF zostawić? No i główna sprawa, czy da radę to zmapować na fabrycznym kompie...? huh.gif

Przez to wszystko jestem zdecydowany na standalone, najprawdopodobniej ECUMaster. Szkoda mi będzie tego wyświetlacza ze spalaniem itp, ale skoro są takie cyrki przy zwykłym dolocie to nawet nie chcę się zastanawiać co będzie z turbo laugh.gif

BTW Jeździłem z podpiętym laptopem. Temperatura dolotu podczas jazdy, nawet po mieście jest średnio 6 stopni wyższa niż na dworze. Niestety nie sprawdzałem tego na seryjnym dolocie a w internetach nie miałem szczęścia znaleźć cudzych pomiarów. Na postoju szybko się nagrzewa, ale z ogarnięciem gorąca pod maską będę się bawił już wkrótce. Za to przepływ na MAFie przy około 1500 obrotów to okolice 80/90 g na sekundę, przy umiarkowanym wciśnięciu pedału (na oko mniej więcej 40% gazu, niestety nie zwróciłem uwagi na laptopie).

EDIT:
Właśnie zrobiłem rundkę i nic się nie działo. Jeździł normalnie. Tym razem nie miałem laptopa ale gaz był prawie w podłodze (redukował o jeden bieg). To nie wiem, może fałszywy alarm. Może coś się kalibrowało... Zobaczymy biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elspasoo
post Fri, 10 Jul 2020 - 08:54
Post #36


User
Dołączył: Fri, 23 August 2019
Skąd: Okolice Świebodzina





Jeśli uznasz za przydatne w projekcie, mam na zbyciu głowice do M113K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
POKLU
post Wed, 19 Aug 2020 - 02:30
Post #37


Rookie
Dołączył: Mon, 16 September 2019
Skąd: Koszalin





Dobra majstry, liczyłem że wirus się uspokoi ale jak zawsze, piasek w oczy. Nici z roadtripa. W przyszłym tygodniu biorę się za kolektory do turbo. Będę się wzorował na Nissanie Stagea V8 Turbo od Mighty Car Mods, bo jest tam ładnie wyjaśnione co i jak. Z tym że dam kolanko 90 stopni z każdego portu głowicy, żeby było jak najlepsze flow, a także heatwrap. Mam stal 304 nierdzewną, 2.5 mm grubości. Myślę że na taki stonowany projekt styknie.

I teraz pytanie. Myślicie że na pierwszy etap, czyli 0.5 bara i około 450 koni mogę paliwo zostawiać w spokoju? Tak jak w zestawach kompresora od Weistech itp. Czy od razu robić pompę, przewody i wtryski? Kolektora ssącego na razie nie ruszam, ale jak tylko turbina zagwiżdże to ruszą nad nim prace.

I dzięki za wyjaśnienie tego z ECU. Będzie 2.8.1 od AMG.
A, i za głowice na razie dziękuję.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Karol210
post Wed, 19 Aug 2020 - 22:45
Post #38


User
Dołączył: Wed, 23 January 2019





W tym silniku masz natrysk na denka tłoków, śmiało od 0.8 -1 bar, jak Ci projekt wypali jestem zainteresowany odpłatnie instukcją montażu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Thu, 20 Aug 2020 - 07:53
Post #39


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Jest natrysk, ale są różne średnice dysz i pompy oleju. Z tym 1.0ba może być ciekawie ostatnio u kumpla przy 0.8 pękła tuleja.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
POKLU
post Sun, 28 Feb 2021 - 16:13
Post #40


Rookie
Dołączył: Mon, 16 September 2019
Skąd: Koszalin





No hejka,
wpadłem napisać, że projekt ani trochę nie umarł, gdyby ktoś się zastanawiał. Mam kilka fotek ale postępem tego nie nazwę.





I tutaj wielkie podziękowania dla TURBO-POINT Maciej Kozicki za pomoc w odczepieniu żeliwa, było kompletnie zapieczone i sam nie dałbym rady. Plus piaskowanie, oczyszczenie i dobre rady biggrin.gif Bardzo polecam.



Turbinka odmalowana oraz założony manual boost controller, nie wiem co to warte ale uznałem że się przyda. Wastegate jest external i nie ma go na fotach.



Generalnie, turbo już prawie jest przygotowane do zakładania. Aktualnie ogarniam olejowanie. Fajnie że udało się znaleźć pasujące flansze. Uniwersalna T3 twin scroll i jakaś do Audi/Seat/VW - K04.
W najbliższym czasie biorę się za kolektory, wrzucę tu posta jak tylko będzie czym się pochwalić.

Schodzi mi z tym strasznie długo, ale wiadomo jak to w życiu bywa.

A teraz seria pytania niezwiązanych:
- z ciekawości założyłem sobie dyfer z przełożeniem 3.27 z C klasy W203 1.8 Kompressor. Stockowo miałem 2.65, taki sam jak w 2.7 Diesel. Myślicie że wytrzyma on V8, czy przemieli się przy pierwszym butowaniu na światłach? (opony z tyłu 285 mm)
- ile czasu taki dyfer wytrzyma bez oleju? laugh.gif Problem jest taki że cieknie z niego jak z kranu. Podejrzewam że wszystkie pierścienie uszczelniające są kaput oraz odpowietrznik nie daje rady - a czysciłem go dokładnie.

Nie ma tragedii z tym dyfrem, jak strzeli to strzeli, seryjny ciągle trzymam i nie pójdzie na sprzedaż. Zresztą do turbo chyba lepiej się nada ten z dłuższym przełożeniem. Szkoda tylko że wymiana go wiąże się z kupą roboty, bo półosie są wsuwane, nie przykręcane.

I jeszcze podziękowania dla W211 Diesel Power za ogarnięcie TCU podczas wymiany dyfra i super soft skrzyni - zmienia jak błyskawica biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 02:35