Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Diesle i tor- czy takie rozwiązanie się sprawdzi??
marcin_kielce
post Tue, 01 Sep 2009 - 11:06
Post #1


Frequent User
Dołączył: Sun, 31 December 2006
Skąd: Kielce/Wawa





Witam,

chciałbym zasięgnąć opinii bardziej doświadczonych kolegów. Ci co mnie znają więdzą, że na co dzień jeżdzę Seatem Leonem 1.9 TDI 4x4. Jest on dosyć gruntownie zmodyfikowany, chodzi mi o slinik. Serujnie 1.9 TDI ARL, po modyfikacjach około 220 PS a ma być jeszcze troszkę więcej. Zastanawiam się poważnie na uczestnictwem w imprezach takich jak Time Attack albo podobnych, gdyż nie chcę non stop bawić się autem na ćwuartkę, chciałbym wreszcie troszkę ambitniej podejść do sprawy i się czegoś nauczyć wink.gif

Nie chodzi mi o to tutaj czy diesel wygra, czy wykręci dobry czas, chodzi o moją dobrą zabawę i przede wszystkim o to, czy silnik nie zakończy swojego żywota po takim upalaniu na torze. Czy w ogóle ma sens jazda takim autem w takiej imprezie??

Wiem, że potrzeba dobrych hamulców, zawiasu itp. , te kwestie pomińmy, skupmy się stricte na silniku, czy nie będzie to dla niego za duże obciążenie??

Z góry dzięki za podpowiedzi smile.gif

Pozdrawiam
Marcin


--------------------
Seat Leon by TTC Kraków
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 01 Sep 2009 - 11:06
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Kras
post Tue, 01 Sep 2009 - 11:13
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





Pomijajac fakt iz taki Leon jest zbyt ciezki zeby cos powalczyc na imprezach typu Time Attack i jego haldexowy 4-naped raczej bedzie przeszkadzal niz pomagal, to nie widze problemu. Monitorowac silnik (glownie temp. oleju), nie palowac bez przerwy, chlodzic po kazdej sesji i bedzie OK.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin_kielce
post Tue, 01 Sep 2009 - 11:35
Post #3


Frequent User
Dołączył: Sun, 31 December 2006
Skąd: Kielce/Wawa





Ja nie liczę na jakieś super wyniki tylko na dobrą zabawę i chęć nauki i doskonalenia jazdy wink.gif Jeździłem trochę po torze Kielce i tam napęd nawet dawał radę, tzn. nie przeszkadzał ale pomagał tylko u nas na torze jest bardzo ślisko więc pewnie dlatego.

Pozdrawiam


--------------------
Seat Leon by TTC Kraków
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Tue, 01 Sep 2009 - 11:55
Post #4


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





wszystko się da, przeciez w WTCC jeżdżą diesle smile.gif

ja swoim starym golfem TDI (prawie 160KM) jeździłem po rozecie z Wróblem smile.gif 2 szybkie kółka olej 115 st C (nie mam chłodnicy oleju) i potem 3 wolne na wystudzenie... co prawda chyba juz nie osiągnąłby więcej (MOTUL) ale nie chciałem zarżnąc auta wink.gif

dlatego chłodnica oleju , a przede wszystkim mody robione nie na maxa ale z dużym zapasem, bo przy upalaniu jednak wszystko 3 razy bardziej dostaje po dupie (choć imo pałowanie z Vmaxem bedzie podobnie niszczące)

fakt Leon 4x4 jest cięzki (moment diesla da radę) ale ma za to niezależne zawieszenie z tyłu...

zaraz pewnie padnie sakramentne stwierdzenie że golfy (leony) niby nie skręcają smile.gif

ale nie wierz w to ! najważniejsza jest zabawa, na krętych wolnych torach mozesz wklepac subaru / evo - popatrz na golfa mkIV 1.8T (~200KM) usera stf - daje rade na takich eventach

moja rada: pojedź do Wróbla na rozete - pojeździsz z nim 2 godziny po Bemowie, zobaczysz czy zrobisz okolice 1:25 lub nizej (Stf robi 1:20), sprawdzisz co sie dzieje z olejem po 3-4 kołkach na pełnej pi...ie smile.gif i na pewno sam sie przekonasz do tego smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Tue, 01 Sep 2009 - 11:57
Post #5


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(marcin_kielce @ Tue, 01 Sep 2009 - 11:35) *
Ja nie liczę na jakieś super wyniki tylko na dobrą zabawę i chęć nauki i doskonalenia jazdy wink.gif



heh, no właśnie, to tym bardziej wstrzeliłem się z odpowiedzią z tą zabawa i Wróblem smile.gif - naprawde polecam jeśli chcesz sie troszke podszkolić

ps. wczesniej napisałem odpowiedź zanim Ty napisałes


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Tue, 01 Sep 2009 - 12:04
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





Jasne - jeśli nie nastawiasz się na wygraną i nie wiadomo jaki czas to ropniaki dają radę. Ja moim mam plan pojechać na lap race, mamy klasę diesel więc zabawa będzie jeszcze lepsza, bo jest możliwość jakiś garnek zdobyć.

Dobry zawias ( nawet dobre amory + springi, nie koniecznie gwint ), w miarę sensowne gumy i latasz aż miło wink.gif


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin_kielce
post Tue, 01 Sep 2009 - 14:05
Post #7


Frequent User
Dołączył: Sun, 31 December 2006
Skąd: Kielce/Wawa





Cowboy z Wróblem jeździłem po Kielcach i po Ułeżu, pewnie się do niego wybiorę...

Pozdroo


--------------------
Seat Leon by TTC Kraków
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cieplak
post Tue, 01 Sep 2009 - 18:44
Post #8


Super User
Dołączył: Fri, 04 May 2007
Skąd: triocity





po calym sezonie startow w borsku w sprawnosciowkach octavia tdi - 200ps, moge smialo powiedziec ze sie nadaje - ale jest kilka ale

1. zjebane ustawianie geometrii - max pochylenie kola z przodu to 0,5stopnia, jest to na maksa za malo, zeby ustawic wiecej trzeba duzo kombinowac, jest problem z dostaniem topmountow regulowanych, rzezba w wahaczu pozostaje

2. temperatury - olej i ciecz - w upalne dni 3-4 minuty palowania i auto bylo zagotowane

3. switch pod pedalem hamulca odcina gaz wiec aby latac lewa noga trzeba odpinac czujnik hamulca, a to powoduje brak stopow smile.gif

i kilka innych pierdolek - ale wszystko jest do ogarniecia


--------------------
mk2 vrt 4motion
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tdik
post Tue, 01 Sep 2009 - 23:47
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 23 March 2003
Skąd: B-B, KRAK





diesel sie bardziej grzeje. ja odpuscilbym sobie tdi na tor. 1,9 jest chlerne ciezki i przod nurkuje jak w bombowcu


--------------------
Z3 coupe :) jest
Z4 coupe :) jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aresTDI
post Wed, 02 Sep 2009 - 00:38
Post #10


User
Dołączył: Thu, 13 March 2008





mysle, ze na imprezach typu KJS w swojej klasie masz spore szanse (chyba, ze ze wzg na naped jest to klasa evo i sti to moze byc ciezko smile.gif ) ale na jakies wieksze imprezy typu time attack na poznaniu moze silnik umrzec po pierwszym kolku, jezdzilem po poznaniu swoim autem jeszcze przed wsadzeniem gt22 z samym programem na 192km co prawda leon oska ale nurkowal przodem az nie milo a cieplo z maski mogloby ogrzac spore osiedle zima smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Wed, 02 Sep 2009 - 07:35
Post #11


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





Kazdy diesel z racji swojej budowy bedzie ciezszy od silnika benzynowego podobnej pojemnosci.
Nie jest to oczywiscie cos, czego nie mozna troche obejsc (np. w pelni regulowanym zawiasem), ale trzeba miec swiadomosc. Najwiekszy problem to, tak jak wspomnieli przedmowcy, odpowiednie chlodzenie, przede wszystkim oleju.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cieplak
post Wed, 02 Sep 2009 - 07:55
Post #12


Super User
Dołączył: Fri, 04 May 2007
Skąd: triocity





podsterownosc to zaden problem w stosunku do grzania.

mialem tak dobrane opony i ustawiony zawias ze auto bylo prawie neutralne przechodzace w nadsterowne przy ujeciu gazu.

a z grzaniem problem ogromny - patenty typu wentylator na krotko, uniesiona maska z tylu itp daly to ze znosil 2-3 min chlosty - podejrzewam ze duza odslonieta chlodnica oleju z wymuszonym obiegiem, na niej dodatkowy wentylator, kocyk na turbo + dobra wentylacja pod maska powinny dac jakies 8-10 min chlosty - a to juz spokojnie wystarczy na kilka kolek na torze.

polecam lekture specyfikacji z vwmotorsport.com, tam jest rozpiska czesci ktore umozliwiaja regulacje katow w zawieszeniu,


--------------------
mk2 vrt 4motion
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kulig
post Wed, 02 Sep 2009 - 09:26
Post #13


User
Dołączył: Sat, 12 April 2008
Skąd: Kraków





Ja sie przekonałam w Ułężu na zawodach z kolegą,że auto na tor to auto na tor. Nawet jezdząc rsem który ma b dobre zawieszenie to nie to! Mysle nad autem ale zadnego diesla na tor nie biore pod uwage jesli to Evo ale juz z klatka i na lawecie na tor smile.gif


--------------------
White Abarth 500
Alfa Romeo Giulietta
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Wed, 02 Sep 2009 - 11:58
Post #14


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(aresTDI @ Wed, 02 Sep 2009 - 00:38) *
ale na jakies wieksze imprezy typu time attack na poznaniu moze silnik umrzec po pierwszym kolku, jezdzilem po poznaniu swoim autem jeszcze przed wsadzeniem gt22 z samym programem na 192km co prawda leon oska ale nurkowal przodem az nie milo a cieplo z maski mogloby ogrzac spore osiedle zima smile.gif


marcin_kielce w sumie są chyba jeszcze wolne miejsca najbliższe TA w Poznaniu, więc najlepiej pojechać i sie przekonać, jakieś zegary do monitorowania temp. oleju pewnie masz, więc zobaczysz jak to wygląda i jakie czasy robisz?

skoro juz pojeżdzawki z Wróblem masz za sobą, to warto podnieść poprzeczkę wyżej...

EDIT: tez uważam że zabawka na tor to lepiej bez kompromisów, najlepiej jako 2 auto i wyłącznie benzyna !


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin_kielce
post Wed, 02 Sep 2009 - 13:26
Post #15


Frequent User
Dołączył: Sun, 31 December 2006
Skąd: Kielce/Wawa





Oczywiście, że na tor lepiej mieć drugą zabawkę ale kwestia funduszy jest w tym momencie dla mnie nie do przeskoczenia wink.gif W niedalekiej przyszłości na pewno coś takiego zawita u mnie w garażu.

W tym roku na TA się chyba nie wyrobię, myślałem o nowym sezonie next year, teraz brakuje u mnie jeszcze chłodnicy oleju i zawiasu no i turbo wjeżdża nowe na dniach. Mam nadzieję wyrobić się na przyszły sezon i wtedy chętnie wystartuję, żeby zobaczyć jak to wygląda i nabrać doświadczenia.

Czyli mówicie, że chłodnica oleju jak największa, a jak rozwiązać problem temp. wody??

Jeśli chodzi o zawias to jest już -30mm i niedługo wjedzie Bilstein B8. Co do ustawień zawiasu na tor nigdy czegoś takiego nie robiłem i jestem zielony...nie wiem jakie są możliwości w takim aucie, rzeźbić wahaczy bym nie chciał.

Pozdrawiam
Marcin


--------------------
Seat Leon by TTC Kraków
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aresTDI
post Wed, 02 Sep 2009 - 13:29
Post #16


User
Dołączył: Thu, 13 March 2008





dobrze klejaca guma + b8 + hamulce jakis kit np XYZ albo seat sport + dobre katy i napewno dasz rade smile.gif zawsze mozesz wywalic kanape z tylu i zapas, wsadzic 2 kubly zamiast foteli z przodu ktore oba waza chyba z 80kg

do tego zrob sobie definitywne rozlaczanie ESP i czujnika pod hamulcem zebys mogl hamowac lewa noga tak jak np APROPO ma u siebie (na postoju wciskasz hamulec z gazem i sie wylacza)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cieplak
post Wed, 02 Sep 2009 - 13:31
Post #17


Super User
Dołączył: Fri, 04 May 2007
Skąd: triocity





regulacja z przodu jest tylko na sworzniu, i daje to minimalny negatyw, dobrze ustawic zbierznosc. z tylem nic niezrobisz ogolnie rzecz biorac bez modyfikacji


--------------------
mk2 vrt 4motion
Go to the top of the page
 
+Quote Post
warp9
post Sun, 06 Sep 2009 - 10:01
Post #18


Super User
Dołączył: Thu, 15 December 2005
Skąd: Grodzisk Maz.





Marcin, martw się przede wszystkim o olej. W moim byłym Leonie po dwóch przejazdach na rozecie w raczej chłodny wiosenny dzień było 120 st (Motul). Chłodnica oleju to konieczność. Jak to ogarniesz, ustawisz zawias to pozostaje śmigać i uczyć się.


--------------------

Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin_kielce
post Sun, 06 Sep 2009 - 10:55
Post #19


Frequent User
Dołączył: Sun, 31 December 2006
Skąd: Kielce/Wawa





Dzięki. W takim razie już się rozglądam za większą zewnętrzną chłodnicą.

Pozdrawiam


--------------------
Seat Leon by TTC Kraków
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BANY
post Sun, 06 Sep 2009 - 16:34
Post #20


Rookie
Dołączył: Wed, 05 November 2008
Skąd: Warszawa/Otwock





Jak na razie w DSMP w klasie do 2000 Na 3 pierwszych miejscach sa 3 diesle.
115-120 stopni to pełne bhp.
Jak jechałem na litwie wyścig 1000km to temp oleju była 150stopni non stop a
woda dochodziła do 110 i nic sie nie działo,rozebrałem silnik i nie widac śladów
zuzucia ale to alfa nie vw...


--------------------
www.banymotorsport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 04:43