Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> bmw e36 320i ews, na co sie składa ews?
thcu20
post Mon, 31 May 2010 - 00:20
Post #1


User
Dołączył: Sun, 02 December 2007
Skąd: bmw





witam na forum. mam ews z bmw e36 1997r silnik m52b20 w automacie wyciągałem tak komputer+moduł ews (ta biała kostka)+chip z kluczyka. i problem jest taki ze w innym aucie nie odpala z takim samym silnikiem. a w tamtym aucie odpalał. elektrycy stwierdzili ze komputer chipy z kluczyka rozpoznaje ale auto nie odpala. czy jeszcze czegoś nie wyciągałem??z tamtego auta do ews??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 31 May 2010 - 00:20
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Wojtek
post Mon, 31 May 2010 - 10:26
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Wed, 25 January 2006
Skąd: Krosno





Nie ten dzial to po I a po II to zalezy co dokladnie wyciagnoles i jak to podpioles.


--------------------
EVO X 590/740
Cooper S R56
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_M-Technic_*
post Mon, 31 May 2010 - 11:27
Post #3









Tu problemem jest automat i zabezpiecenie przed odpaleniem na biegu w takim przypadku trzeba zrobic obejsce jak bys zmienial skrzynie dry.gif
I odpali smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
thcu20
post Mon, 31 May 2010 - 22:29
Post #4


User
Dołączył: Sun, 02 December 2007
Skąd: bmw





a wiec tak. na ews składa się komputer ,biała kostka ews II ,i do tego chip w kluczyk i to jest według mnie komplet ews włozyłem do auta z manualna skrzynia biegów i silnik sie uzbraja ale nie odpala
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_M-Technic_*
post Mon, 31 May 2010 - 22:53
Post #5









Ale komputer ECU do wersjiz automatem bo taki chyba masz ma zabezpieczenie zeby nie odpalil na biegu dlategowszystko sie zapala a przy odpaleniu cisza biggrin.gif
Taka jest moja diagnoza ale moge sie mylic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
orbes
post Tue, 01 Jun 2010 - 22:41
Post #6


Rookie
Dołączył: Tue, 01 June 2010





Kolego prosta sprawa, jeżeli to był automat, to wystarczy zrobić zwarcie na rozruszniku. W Module EWS Znajdujesz 2 grube kable, które idą do stacyjki, mostkujesz je. Dzięki temu powstaje zwarcie na rozruszniku i powinien zakręcić, jeżeli dobrze wszystko podłączyłeś, to również zapali. W razie co służę pomocą. gg 7521875 Jeżeli zakręci, a nie odpali, to znaczy że EWS blokuje, sprawdź czy działa pompa paliwa, i czy jest iskra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ryczko100
post Wed, 02 Jun 2010 - 09:00
Post #7


Super User
Dołączył: Fri, 23 October 2009
Skąd: Warszawa





Kolego prosta sprawa, jeżeli to był automat, to wystarczy przekodować zcs tak żeby auto logicznie było manualem i nie potrzeba żadnego hokus pokus. Wybór jak zawsze należy do Ciebie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mktech
post Wed, 02 Jun 2010 - 20:33
Post #8


User
Dołączył: Sat, 07 February 2009
Skąd: Kraków





A według mnie wystarczy że podasz 12V na pin 9 modułu "elektroniki" (tzn. nie części radiowej tongue.gif ).

Kabelek powinien być brązowo-czarny.

Pozdr !
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 20:47