Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Streetracing a prawo
Max
post Sun, 27 Apr 2003 - 23:45
Post #1


User
Dołączył: Sat, 19 October 2002
Skąd: Łódź





Tak sie ostatnio zastanawialem jak z punktu prawnego wyglada streetracing? Czy policja moze jakos ukarac nocnych scigantow za samo sciganie? Pomijam sytuacje, gdy wpada policja na spotkanko i lapie jednego z racer'ow ktory akurat leci nitka pod prad, czy zalozmy ustawia sie z suszarka, czy za sciganie zaczna obecnym sprawdzac dowodziki, szybki etc. Ale chodzi mi glownie o taka sytuacje, gdzie zakladamy, ze wszystkie autka sa full legal, dwoch sie sciga po jezdni w legalnym kierunku, a policja wpada? Czy moga jakos ukarac? Czy podchodzi to pod stawarzanie zagrozenia na ulicy? Zdarzylo sie komu byc ukaranym za sr?


--------------------
Tuning Klub Łódź
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 27 Apr 2003 - 23:45
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Pingu
post Sun, 27 Apr 2003 - 23:51
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Fri, 01 November 2002
Skąd: Stalowa Wola





Mogo np za piszczenie na ulicy!
A pozatym nie martw sie zawsze sie znajdzie cos aby ukarac - wystarczy ze beda chcieli!


--------------------
www.CENTRUM-FELGI.pl
Felusie: ATS, EXCLUSIVE LINE, MAK, ALUTEC, TSW, TSR, AUTEC, BORBET, CW, PRO LINE, RIAL, RONAL, BROCK, RcDESIGN, ANZIO, KAHN DESIGN, BREYTON, ANTERA, MOMO, OXIGIN, CARMANI, STILAUTO, RONDELL, CMS, SPEEDLINE, TENZO R, DOTZ, DRAG, AEZ, ROTA, ENZO, DEZENT...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mario q.
post Mon, 28 Apr 2003 - 00:03
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Sat, 29 March 2003
Skąd: Warszawa





Max z nimi ciezko jest wygrac! Wiesz, zawsze mozna sie tlumaczyc, ze probowales wyprzedzic ten samochod z prawej ale on przyspieszal... Mnie kiedys dupneli na ordona! Jeszcze civ`em. Bylo pozno i praktycznie zero aut. Tylko ja i jakis wsciekly 125p !(jak pusto to mozna bylo pojezdzic ) No i powiem Ci, ze nie wiedzialem kiedy "dziewczyny" sie zjawily a nawet nie lamalem sie w winklu tylko jezdzilem w sumie prosto i zarzucalem kierownica tylkiem!
No i jak panowie mnie juz sobie sciagneli to wykroczenie moje nazwali tak: "Jazda zagrazajaca innym uczestnikom ruchu drogowego!" Jak beda chcieli to i przyczepia sie do terminu przydatnosci gasnicy! Bo i o takim przypadku slyszalem...

Z nimi jak z nauczycielami- Wygrac raczej sie nie da!!!!!!


--------------------
RS4 powered by MT&Sportmile 3070/6046szt. :D


Do zobaczenia Jasięty, do zobaczenia....................... [']
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Max
post Mon, 28 Apr 2003 - 00:13
Post #4


User
Dołączył: Sat, 19 October 2002
Skąd: Łódź





Jazde na recznym to owszem mozna podciagnac pod zagrazanie bezpieczenstwu, bo niejeden taki na recznym rozbil innych (notabene w Piotrkowie ponoc policjanci podczas akcji chcieli przyamerykanic i na recznym zawinac po grupke docelowa i rozbili auto ), ale jestem ciekaw czy hipotetycznie full sprawne auto (ciezko, ale zalozmy, ze wszystki gasnice, migacze, szyby etc. sa OK) i jego kierowca moze za samo sciagnie zostac ukarany mandatem??


--------------------
Tuning Klub Łódź
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Greg
post Mon, 28 Apr 2003 - 00:23
Post #5


Super User
Dołączył: Sun, 13 October 2002
Skąd: Warszawa





Poki co z moda na streetracing nie przywedrowal do nas z USA kod policyjny 'drag racing' (10-94?), ale rodzima produkcja nie spi. A wiec mysle, ze mozna dostac:

- jazda z prędkością niezapewniającą panowania nad pojazdem (do 300 zl)
- jazda z prędkością utrudniającą ruch innym kierującym (do 400 zl)
- zwiększanie prędkości przez kierującego pojazdem wyprzedzanym (do 400 zl; gdy jada obaj w tym samym kierunku to tez jest wyprzedzanie, tylko pytanie - kto kogo)

+ zestaw podstawowy kontroli technicznej powiekszony o XL czepliwosci i XXL upierdliwosci

Inna sprawa - chyba zlapia tylko jednego, a nie obu scigantow
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mario q.
post Mon, 28 Apr 2003 - 00:30
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Sat, 29 March 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("Max":2xznbtvi)
Jazde na recznym to owszem mozna podciagnac pod zagrazanie bezpieczenstwu, bo niejeden taki na recznym rozbil innych (notabene w Piotrkowie ponoc policjanci podczas akcji chcieli przyamerykanic i na recznym zawinac po grupke docelowa i rozbili auto ), ale jestem ciekaw czy hipotetycznie full sprawne auto (ciezko, ale zalozmy, ze wszystki gasnice, migacze, szyby etc. sa OK) i jego kierowca moze za samo sciagnie zostac ukarany mandatem??


Ja nie powiedzialem o jezdzie na recznym! Jezdzilem prosto i skrecalem w prawo w lewo w prawo i pupcia samo autko zamiata bez uzycia recznego...
A co do tego czy za sciganie moze zostac ukarany to chyba trzeba sprawdzic w kodeksie ruchu drogowego... Ale wydaje mi sie, ze chyba nie ma takiego przepisu zabraniajacego scigania sie! Bo jak Ci udowodni, ze zauzmy przekroczyles 50 km/h! Chyba, ze by stali z radarem przed scigajacymi sie autami... He, he... Mowie ooczywiscie o drodze dwupasowej! Bo do jedno pasowej moga sie przyczepic.


--------------------
RS4 powered by MT&Sportmile 3070/6046szt. :D


Do zobaczenia Jasięty, do zobaczenia....................... [']
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mori
post Mon, 28 Apr 2003 - 00:40
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 11 October 2002
Skąd: Wrocław





Jest coś takiego jak "Niebezpieczna jazda" i tutaj można zakwalifikować wszystko praktycznie.


--------------------
Mori
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Mon, 28 Apr 2003 - 01:50
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





iii.. stretracingowca to akurat można klepnąc każdej strony, przykładowo:
- przekroczenie prędkości
- stwarzanie zagrożenia (i tutaj dużo paragrafów)
- nielegalne zgromadzenia (jak jest "naście" osócool.gif
- wykorzystanie drogi niezgodnie z przeznaczeniem

Nie wiem jak jest z legalnością montażu instalacji nitro bo sie tym nigdy nieinteresowaem od tej strony. Czy zbiorniki ciśnieniowe NOS i NX itd są homologowane i dopuszczone atestem do użytku (inaczej sie beknie jak za jazde z instalacją gazowa bez atestu na butle/instalacje i odp badań technicznych) czy za przewożenie gazów pod ciśnieniem. itd. Jeżeli cos jest nie tak to i tu można oberwać.

Poza tym większosc podpada pod to samo co reszta tuningowców czyli przemodelowane nadwozia (np wloty z ostrymi krawędziami), niehomologowane wydechy, brak norm.. itd


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MASS
post Mon, 28 Apr 2003 - 02:06
Post #9


Super User
Dołączył: Thu, 24 April 2003





Wszystko zalezy od policjanta,ostatnio u nas były wyscigi,i stoja 2 samochody na obu pasach ruchu,start - pisk i poszły ,tylko ruszyły a z boku policja Fabia ,sygnał i but za nimi.... jeden ze scigajacych sie aut uciekł ale drugi został zatrzymany,po takim czyms mogli zabrac prawko bez 2 zdan,a skonczyło sie na pouczeniu....
Poprostu zalezy na kogo sie trafi,zazwyczaj jest tak ze im młodysz policjant tym gorzej...

Policjant też człowiek.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mori
post Mon, 28 Apr 2003 - 02:47
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 11 October 2002
Skąd: Wrocław





Chyba nie za bardzo mieli podstaw do zabrania prawka temu drugiemu skoro nie uciekał...


--------------------
Mori
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Max
post Mon, 28 Apr 2003 - 07:37
Post #11


User
Dołączył: Sat, 19 October 2002
Skąd: Łódź





ciekawe z tym nielegalnym zgromadzeniem bo reszta to takie na sile podciagniecie przyczepki do auta i byleby "cos" by towarzycho pogonic
A np w US czy innych krajach gdzie sr traktuja jako powazne zagrozenie? Jakies wieksze kary? utraty prawka itp?


--------------------
Tuning Klub Łódź
Go to the top of the page
 
+Quote Post
acoto
post Mon, 28 Apr 2003 - 08:57
Post #12


Frequent User
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Pruszków City





Max w US jesteś traktowany dokładnie tak jak każdy przestępca,
kary mogą być różne w zależności od stanu i widzimisię sędziego,
bez większych problemów można się załapać na przymusowe
wakacje. Podobne kary mogą nas spotkać w przypadku jeżeli
nas dorwą z panienką. Ciekawy kraj.


--------------------
KOSIARKA POWER!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pingu
post Mon, 28 Apr 2003 - 09:12
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Fri, 01 November 2002
Skąd: Stalowa Wola





Tyle ze w USA jak masz kase i wplywy to mozesz sie scigac i nic ci nie zrobia!


--------------------
www.CENTRUM-FELGI.pl
Felusie: ATS, EXCLUSIVE LINE, MAK, ALUTEC, TSW, TSR, AUTEC, BORBET, CW, PRO LINE, RIAL, RONAL, BROCK, RcDESIGN, ANZIO, KAHN DESIGN, BREYTON, ANTERA, MOMO, OXIGIN, CARMANI, STILAUTO, RONDELL, CMS, SPEEDLINE, TENZO R, DOTZ, DRAG, AEZ, ROTA, ENZO, DEZENT...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rennen
post Mon, 28 Apr 2003 - 09:15
Post #14


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





CYTAT("Pingu":219ybps0)
Tyle ze w USA jak masz kase i wplywy to mozesz sie scigac i nic ci nie zrobia!


Kasa i wpływy jeżeli wystarczająco "mocne" to w każdym kraju możesz robić co chcesz. Także nie wiem po co to piszesz.


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hwojtek
post Mon, 28 Apr 2003 - 09:24
Post #15


test driver
Dołączył: Mon, 25 November 2002
Skąd: zewsząd





CYTAT("acoto":2e4udvml)
Podobne kary mogą nas spotkać w przypadku jeżeli
nas dorwą z panienką. Ciekawy kraj.


To zależy gdzie, i co z tą panienką robisz - w Utah lepiej nawet nie wozić panny na siedzeniu obok, w NY już jest lepiej, ale warto zasłonić okna. No, ale jak cię dorwą z panienką w bagażniku, to przesrane raczej we wszystkich stanach.


--------------------
Wojtek

"Rule the bends, bend the rules."

TP: 1:52.85 (180KM RWD), Hockenheim: 2:16.74 (140KM FWD), Adria: 1:51.20 (160KM RWD). 3. miejsce w Wyścigowym Pucharze Polski 2010 klasa Open.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WASyL
post Mon, 28 Apr 2003 - 09:35
Post #16


Super User
Dołączył: Mon, 28 October 2002





Proste jak pompka dadzą ci mandat za przekraczenie prędkości
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotrus
post Mon, 28 Apr 2003 - 09:40
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Otwock





A pomiar będzie wzięty "z dupy"?
Jeśli nie będą mieli suszarki to nie mogą wystawić mandatu za przekroczenie.

Jak mnie kiedyś zatrzymali podczas streetu (jechalem na lewym pasie) to postawili mi zarzut stwarzania zagrożenia na drodze.


--------------------
Piotruś
Octavia TDI (90PS + bonusy)
Suzuki GSX600F
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MACIOR
post Mon, 28 Apr 2003 - 10:40
Post #18


Forum Homee
Dołączył: Wed, 19 March 2003
Skąd: Lublin





CYTAT("MASS":2yuorz7p)
Wszystko zalezy od policjanta,ostatnio u nas były wyscigi,i stoja 2 samochody na obu pasach ruchu,start - pisk i poszły ,tylko ruszyły a z boku policja Fabia ,sygnał i but za nimi.... jeden ze scigajacych sie aut uciekł ale drugi został zatrzymany,po takim czyms mogli zabrac prawko bez 2 zdan,a skonczyło sie na pouczeniu....
Poprostu zalezy na kogo sie trafi,zazwyczaj jest tak ze im młodysz policjant tym gorzej...

Policjant też człowiek.


Mass niemądrzyj się bo to mnie akurat wtedy dopadli Fajne miały dziewczynki miny, co się okazało koleżka I luz ale mogłem beknąć zdrowo, bo już chciał 500zł wypisywać
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MASS
post Mon, 28 Apr 2003 - 11:32
Post #19


Super User
Dołączył: Thu, 24 April 2003





O tym nic nie mowiłeś
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mario q.
post Mon, 28 Apr 2003 - 13:39
Post #20


Forum Clubber
Dołączył: Sat, 29 March 2003
Skąd: Warszawa





Pamietajcie jeszcze o tym, ze teraz sumuje sie mandaty
i jak sie trafi na takiego na maxa upartego psa to zeby
mu dziwnym wyliczeniem nie wyszlo 1000pln!!!!!!!
A bo za to.... a i za to... Naprawde rozne przypadki sie
zdazaja! Wiem jedno. Smiechem i uprzejmoscia predzej mozna
cos zdzialac niz rzucaniem sie do nich....


--------------------
RS4 powered by MT&Sportmile 3070/6046szt. :D


Do zobaczenia Jasięty, do zobaczenia....................... [']
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 08:10