Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Pare wyjasnien nt regulaminu
kivik
post Sun, 27 Apr 2003 - 15:56
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Fri, 11 October 2002
Skąd: Warszawa





Chcialbym tutaj kontynuowac rozmowe o zgrzytach w regulaminie bo poprzedni temat zostal zamkniety.

Apeluje o konkrety a nie obrzucanie sie blotem!!!!!!

Sali,
Sa sprawy ktorych nie da sie sprecyzowac w 100% i niestety trzeba zrozumiec sens sformulowan i cel jakim one sluza. Zgadzam sie ze zostawia sie sedziemu pole do interpretacji ale jest to nieuniknione. Najlepszym przykladem moze byc okreslenie faulu w pilce noznej. Masz to pojecie zdefiniowane idealnie? o niczym nie decyduje sedzia?

Cel stwierdzenia, ze zderzak ma przypominac seryjny jest taki zeby nie przedluzyl maski o 1m zeby wsadzic tam wiekszy silnik. Jezeli tak chce to zapraszam do outlaw. Staralismy sie zachowac umiar w mozliwosci (w wielkosci) swapow.

Turbinator, moze i istnieje stwierdzenie lepsze niz grupa producencka i co z tego? Mozemy nazwac ja grupa dozwolonych swapow SSS. Czy to cos zmieni? Absolutnie NIC.
Ciagle nie napisales dlaczego chcesz regulamin szwedzki u nas a nie jakis z USA. Rozumuje, ze chcesz miec regulamin najlepszy wiec jak zaproponowales szwedzki to myslisz, ze jest lepszy od amerykanskiego. Napisz dlaczego lepszy. Ilosc stron - nie jest zadnym kryterium.


pozdrawiam,
kivik (Max) - komisja sedziowska

Max - a miales nie odpisywac osobie ktora zamiast odpowiedziec na proste pytanie, potrafi z braku argumentow tylko obrzucic blotem!


--------------------
Tor Poznan w 1:53.04 Integrą R
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 27 Apr 2003 - 15:56
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kivik
post Sun, 27 Apr 2003 - 16:13
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Fri, 11 October 2002
Skąd: Warszawa





Chcialbym zapewnic, ze nie bedzie znaczacych zmian w regulaminie w tym roku. Klasy zostana te same wiec nie ma obawy, ze zainwestuje sie kase w przygotowanie furki pod regulamin i zostanie on drastycznie zmieniony.

Zmiany (jezeli w ogole wystapia) moga miec charakter kosmetyczny, zmiana sformulowan na lepsze itp. Ewentualnie zostana sprecyzowane jakies zagadnienia jezeli okaze sie, ze powoduja one wielkie zamieszanie.

Pierwsze zawody sa jaz za pare dni. Bardzo prosze nie oskarzac sedziow o przyszla stronniczosc czy dzialanie majace na celu wyeliminowanie konkurencji. Zastanawiam sie skad bierze sie przekonanie, ze sedziowie na pewno oszukaja i zrobia wszystko aby wszystkich udupic. Jakby tak bylo to regulamin bylby tak restrykcyjny, ze nieodpowiednie oddychanie za kierownica powodowaloby mozliwosc dyskwalifikacji.

Jezeli ktos bedzie mial cos do pracy sedziow to zapraszam do dyskusji po zawodach. Bedziemy mogli wtedy pogadac o konkretach.

Max (komisja sedziowska)

Max- dlaczego wszyscy zakladaja ze bedziesz oszukiwal na korzysc kolegow?


--------------------
Tor Poznan w 1:53.04 Integrą R
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mori
post Sun, 27 Apr 2003 - 17:13
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 11 October 2002
Skąd: Wrocław





CYTAT("kivik":1z8cncrn)
Zastanawiam sie skad bierze sie przekonanie, ze sedziowie na pewno oszukaja i zrobia wszystko aby wszystkich udupic.


Wystarczy spojrzeć na rząd i 90% społeczeństwa.


--------------------
Mori
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lrafal
post Sun, 27 Apr 2003 - 17:22
Post #4


User
Dołączył: Sun, 27 April 2003
Skąd: Poznań





Czy regulamin moze uwzgledniac swapy opel-daewoo ?
Z tego co tam widzialem to zostaly wymienione wszytskie trudniejsze do wykonania przekladki a o tej nie ma ani slowa ?


--------------------
Rafal
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sali
post Sun, 27 Apr 2003 - 17:44
Post #5


Super User
Dołączył: Sun, 30 March 2003
Skąd: Nowy Sącz





CYTAT("kivik":2ebt3tue)
Zastanawiam sie skad bierze sie przekonanie, ze sedziowie na pewno oszukaja i zrobia wszystko aby wszystkich udupic.


A stąd, że w naszym dziwnym kraju ludzie często dają się oszukać, każdy szuka możliwości obejścia prawa albo zrobienia kasy na wszystkim czym się da, a potem ucieka od odpowiedzialności jak to jest z większością firm tuningowych w Polsce.
Sorry trochę mnie poniosło, bo ostatnio przez jedną z takich firm dałem się zrobić w balona, co wyniknęło bezpośrednio z mojej nieznajomości tematu, a teraz mogę co najwyżej sam na siebie się wkurzać.
Z drugiej strony taka impreza ma charakter masowy i pewnie organizator nie pozwoli sobie na takie wpadki - mam nadzieję.


--------------------
Pozdrawiam
Sali
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sali
post Sun, 27 Apr 2003 - 18:00
Post #6


Super User
Dołączył: Sun, 30 March 2003
Skąd: Nowy Sącz





Mam jeszcze jedno pytanie, bo nie rozumiem do końca regulaminu. Chodzi mi o te grupy producenckie, nie zauważyłem nigdzie Renault, czy mam rozumieć, że jest w tej samej grupie co NISSAN, jeżeli nie to gdzie.
Czy muszę przy ewentulanej zmianie silnika zamontować taki który był montowany dokładnie w modelu mojego samochodu, czy mogę byle jaki Renault np. jakiś turbo, zakładam, że ilość cylindrów będzie taka sama.


--------------------
Pozdrawiam
Sali
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Turbinator
post Sun, 27 Apr 2003 - 18:10
Post #7


User
Dołączył: Fri, 18 April 2003
Skąd: Stockholm





CYTAT("kivik":cytz7ocm)
Turbinator, moze i istnieje stwierdzenie lepsze niz grupa producencka i co z tego? Mozemy nazwac ja grupa dozwolonych swapow SSS. Czy to cos zmieni? Absolutnie NIC.
Ciagle nie napisales dlaczego chcesz regulamin szwedzki u nas a nie jakis z USA. Rozumuje, ze chcesz miec regulamin najlepszy wiec jak zaproponowales szwedzki to myslisz, ze jest lepszy od amerykanskiego. Napisz dlaczego lepszy. Ilosc stron - nie jest zadnym kryterium.


Ze swojej strony wszystko już wyjaśniłem w Zamkniętym Temacie:
http://forum.streetracing.pl/viewtopic. ... c&start=43

I nie przypisuj mi wypowiedzi których nie wypowiedziałem :!::!:


--------------------
They call me 2RBN8R!
'86 Merkur XR4Ti: RR cam, FMS adjustable cam gear, RG Boost Controller, Kirban AFPR, FMIC, Cossie rearend & brakes, 17lb FW!
'89 Sierra XR4x4: still bone stock!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roos
post Sun, 27 Apr 2003 - 18:18
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: WWA





CYTAT("Sali":eyhbydin)
Czy muszę przy ewentulanej zmianie silnika zamontować taki który był montowany dokładnie w modelu mojego samochodu, czy mogę byle jaki Renault np. jakiś turbo, zakładam, że ilość cylindrów będzie taka sama.


DOwolny z ta sama iloscia cylindrow co max w tym modelu byla. Nie wiem jak mozna tego nie rozumiec.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sali
post Sun, 27 Apr 2003 - 18:31
Post #9


Super User
Dołączył: Sun, 30 March 2003
Skąd: Nowy Sącz





Dzięki za wyjaśnienie, ale nie potrzeba sarkazmu.


--------------------
Pozdrawiam
Sali
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lukaszb
post Sun, 27 Apr 2003 - 18:53
Post #10


Frequent User
Dołączył: Mon, 02 December 2002
Skąd: Tarnów





no to ja mam jeszcze pytanie z czystej ciekawosci
wiec tak: poco jest zapis o tych grupach producenckich? wystarczyl by przeciesz zapis zeby silnik niemial wiecej cylindrow niz max co byla w tym modelu a jakie ma znaczenie czy w np. oplu kadecie mam silnik z cali turbo czy z np. z eclipse? (obydwa maja pojemnosc 2 litry turbo i 4 cylindry)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
REN
post Sun, 27 Apr 2003 - 20:01
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa





coz jezeli chodzi o swapy silnikow to w moim przekonaniu powinny byc dozwolone wszystkie przekladki i kombinacje a jedynym wyznacznikiem powinien byc wazny przeglad techniczny


--------------------
2:05.534 Tor Poznań - zwykłe Combo na SP9000
2:26.273 - seria Combo 1.3CDTI
następnym razem testuję Vivaro 1.9
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lukaszb
post Sun, 27 Apr 2003 - 20:33
Post #12


Frequent User
Dołączył: Mon, 02 December 2002
Skąd: Tarnów





nie REN to by tez niebylo dobre bo wzucali by do maluchow czy jakis innych malych pudeleczek poterzne silniki i praktycznie ma wygrana klase niedajac szans innym samochoda z "seryjnymi" silnikami wedlug mnie dobrym ograniczeniem by bylo tylko ograniczenie co do ilosci cylindrow
Go to the top of the page
 
+Quote Post
leszczo
post Sun, 27 Apr 2003 - 20:38
Post #13


Frequent User
Dołączył: Sun, 10 November 2002
Skąd: swidnik k/lublina





CYTAT("REN":2qspurpe)
coz jezeli chodzi o swapy silnikow to w moim przekonaniu powinny byc dozwolone wszystkie przekladki i kombinacje a jedynym wyznacznikiem powinien byc wazny przeglad techniczny


DOKLADNIE!! jest ZABAWA jest RYZYKO powinnismy byc na to PRZYSZYKOWANI!!jestes dopuszczony do ruchu? masz przeglad jest ok! wtedy i tak zadecyduje pojemnosc,doladowanie /badz brak,rodzaj przeniesienia napedu i takie tam a czy mam w WARSZAWIE silnik BIG BLOCK made in usa czy big block made in poland to sprawa POJEMNOSCI!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
REN
post Sun, 27 Apr 2003 - 20:50
Post #14


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa





CYTAT("lukaszb":2kkqj7gr)
nie REN to by tez niebylo dobre bo wzucali by do maluchow czy jakis innych malych pudeleczek poterzne silniki i praktycznie ma wygrana klase niedajac szans innym samochoda z "seryjnymi" silnikami wedlug mnie dobrym ograniczeniem by bylo tylko ograniczenie co do ilosci cylindrow


chodzi wlasnie o to zeby ktos z "seryjnym" silnikiem nie mial po co przyjezdzac, lekki samochod najlepiej z napedem tyl + potezny silnik to jest klucz do sukcesu w tej dyscyplinie, jak bedzie zbudowany tak ze przejdzie przy rejestracji po swapie rozszerzony przeglad techniczny to nie widze przeciwskazan zeby sie scigal we wlasciwej, wynikajacej z pojemnosci, doladowac i rodzaju napedu grupie


--------------------
2:05.534 Tor Poznań - zwykłe Combo na SP9000
2:26.273 - seria Combo 1.3CDTI
następnym razem testuję Vivaro 1.9
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lukaszb
post Sun, 27 Apr 2003 - 20:58
Post #15


Frequent User
Dołączył: Mon, 02 December 2002
Skąd: Tarnów





no wsumie to mnie przekonales samochod dopuszczony do ruchu a przynaleznosc do klasy na podstawie napedu i silnika ale chyba w tym regulaminine chodzilo o to zeby scigaly sie samochody przeznaczone do "normalnego" uzytku a nie dla potworow budownych tylko pod katem 400m dlatego uwarzam ze jedynym ograniczeniem w przeszcepach powinno byc ograniczenie liczby cylindrow o ile wogule powinny byc ograniczenia
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lrafal
post Sun, 27 Apr 2003 - 21:10
Post #16


User
Dołączył: Sun, 27 April 2003
Skąd: Poznań





i takim sposobem wkladajac do nexii silnik 2.0 opla (oryginalne punkty mocowania silnika sa zachowne) moge startowac tylko w outlaw


--------------------
Rafal
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lukaszb
post Sun, 27 Apr 2003 - 21:14
Post #17


Frequent User
Dołączył: Mon, 02 December 2002
Skąd: Tarnów





o moze jedna poprawka do tego punktu wlasnie pozwalajaca na wlozenie bylejakiego silnika jezeli orginalne punkty mocowania zostana zachowane
Go to the top of the page
 
+Quote Post
REN
post Sun, 27 Apr 2003 - 21:27
Post #18


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa





moim zdaniem takie ograniczenia sa z jednej strony sluszne jezeli bierzemy pod uwage przekroj przez stawke samochodow startujacych w naszym kraju (duzo seryjnych samochodow, o malych pojemnosciach silnika i dysponujacych niewielka moca), napewno wplywa to na wyrownanie szans dla tych slabszych, z drugiej jednak strony nie promuje wlasciwego dla tej dyscypliny celu, czyli uzyskiwanie najlepszych czasow na 400m w skali swiatowej, czyms czym mogli bysmy sie pochwalic za granica, zamiast duzej ilosci osob ktore chca osiagnac 10sek lub mniej mamy kilka osoby ktore do tego celu daza oraz cala mase ludzi ktory sa zajeci rywalizacja w slabszych klasach np. mini, przez to nasz potencjal jako kraju jest minimalny zgodzicie sie ze mna ze samochodem z silnikiem 1.4 nic nie osiagniemy


--------------------
2:05.534 Tor Poznań - zwykłe Combo na SP9000
2:26.273 - seria Combo 1.3CDTI
następnym razem testuję Vivaro 1.9
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lukaszb
post Sun, 27 Apr 2003 - 21:58
Post #19


Frequent User
Dołączył: Mon, 02 December 2002
Skąd: Tarnów





moze w przyszlosci w outlaw pojawi sie podzial na klasy pojemnosciowe/napedowe i wtedy juz pewnie wiecej ludzi bedzie sie decydowac na budowe samochodow wlasnie w tym kierunku.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
REN
post Sun, 27 Apr 2003 - 22:21
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa





mnozenie klas to jest slepa uliczka


--------------------
2:05.534 Tor Poznań - zwykłe Combo na SP9000
2:26.273 - seria Combo 1.3CDTI
następnym razem testuję Vivaro 1.9
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 08:04