Shoutbox 0 nowych PW 


116 Stron V  « < 96 97 98 99 100 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Audi 80 quattro B2 2-door sedan VR6 R30T 650KM@780NM, czyli wydumany projekt bez sensu i bez końca ;)
cowboy
post Fri, 21 Jun 2019 - 12:57
Post #1941


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





Dogadałem się wstępnie na wrzesień/pażdziernik na nową wiązke w u Michała z Korba Automotive w Pruszkowie
https://www.facebook.com/pages/category/Aut...07007859578636/
wiec spokojnie z tymi lamentami, bedą nowe kabelki na nowy sezon - nikt od ręki nic nie zrobi
na szybko moze sie uda jeszcze raz to u Noorca w SLG poprawić - w zasadzie tylko te przekażniki nieszczesne na tą chwile są niebezpieczne
ogarne tez czujniki żeby defi pokazywało wszystko jak nalezy

chciałbym mimo wszystko jednak jeszcze do zimy kilka razy pojechać na ten Modlin bo czuje ze w koncu auto moze dawac frajde
na dogrzanej oponie, przełączyć sie na 1,4 Bara to bedzie gwizd na tych 2 prostych wink.gif
no chyba że okaże się panewka to w takim układzie pewnie juz nie pojezdze w tym sezonie.. trudno sie mówi


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 21 Jun 2019 - 12:57
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Dred
post Fri, 21 Jun 2019 - 13:35
Post #1942


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 March 2006





CYTAT(Leo @ Fri, 21 Jun 2019 - 11:57) *
Kibicuję temu autu i kierowcy. Prawda z tym co prnit napisał. Jak będziesz robić po trochu to wszystko się zatraci. Oddać raz a dobrze zrobić, z tym, że tutaj to jest kwestia nie pieniędzy tylko solidnego mechaniora.
Sam robiłem po trochu i nie tędy droga, abstrachując od czasów i pieniędzy. Zacznij od elektryki, niech chłopaki z linka powyżej zrobią dobrą wiązkę, a potem reszta. Skoro moc ma, wszystko jest, to teraz rozebrać, i zrobić na gotowo tak, żeby już nie wracać. W ostatecznym rozrachunku wyjdzie taniej. I szybciej. Wiem coś o tym, moje auto od 2003 jest wciąż robione.. Że tego jeszcze nie rzuciłem to cud.

Adam Tutaj nie jest kwestia dobrego mechaniora. Tylko nie poprawiania po kimś, bo to nigdy nic dobrego nie jest. Szczególnie jak jest "presja czasu na już/na zaraz"
Koledzy wcześniej dobrze pisali. By to dobrze działało to trzeba to zrobić raz a dobrze.
Ja mam o 50 koni mniej a jeżdżę bezawaryjnie. Jakieś pierdoły wychodzą, typu uklepane poduszki z olkusza ( swoją drogą straszny śmietnik, a miały być takie dobre i twarde jak zapewniał sprzedawca).
Cały dzień upalałem auto w Toruniu przy temp w cieniu ponad 35 stopni , nie wspominając o temperaturze na torze. Nic się nie wysrało, a latałem bez ściągania maski jak to inni autami powyżej 300-350 koni.

Swój projekt zabrałem z jednego miejsca do Noorca, ale tutaj było na tyle dobrze, że to Noorec z SLG zrobił mi auto od podstaw. Jak coś było zrobione to i tak jeszcze raz to rozkładali i składali.

Taka prawda. Od zera w jednym miejscu, wtedy można sobie działać. Wszelkie poprawki na szybko i to jeszcze po kimś - cóż nie są dobre.


Cowboy działaj, a jak będziesz lecieć na Modlin to daj znać. Może i mi się uda wyrwać swoją B2. biggrin.gif


--------------------
Audi 80 20V turbo quattro
Competition TDI
Fazer 600 ET 12.27
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Fri, 21 Jun 2019 - 14:01
Post #1943


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





Cowboy, pomyśl i policz jeszcze raz temat PMU. Te auto błaga na klęczkach o jakiś system zarządzania energią. Odezwij się może do Kuby z ECUMASTERA, może w ramach jakiejś współpracy, zrobi Ci fajną cenę. W końcu te auto przyciąga ogromną uwagę, a i myślę, że właśnie fajnie na jego przykładzie można by pokazać jak PMU rozwiązuje problemy takich zmot.


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dred
post Fri, 21 Jun 2019 - 14:11
Post #1944


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 March 2006





idąc tym tropem to warto od razu iść w EMU BLACK , tylko to znów robią sie spore koszta. PMU, EMU, wiązka i jeszcze raz strojenie. robi się okrągła sumka.


--------------------
Audi 80 20V turbo quattro
Competition TDI
Fazer 600 ET 12.27
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Fri, 21 Jun 2019 - 14:25
Post #1945


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





trzeba by ustalic czy mega squirt umie sie komunikowac po canie. jesli tak to moglby zostac. nie znam się na tym ta epoka tuningu mnie ominela tongue.gif


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Fri, 21 Jun 2019 - 15:46
Post #1946


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(radzio_gsi @ Fri, 21 Jun 2019 - 14:01) *
Cowboy, pomyśl i policz jeszcze raz temat PMU. Te auto błaga na klęczkach o jakiś system zarządzania energią. Odezwij się może do Kuby z ECUMASTERA, może w ramach jakiejś współpracy, zrobi Ci fajną cenę. W końcu te auto przyciąga ogromną uwagę, a i myślę, że właśnie fajnie na jego przykładzie można by pokazać jak PMU rozwiązuje problemy takich zmot.


nie mam szans, nie mam budżetu
ja wiem że EMU BLACK, PMU, jakiś display ADU itd byłoby super
https://www.facebook.com/TOMSONMotorsport/v...78717249122604/
gadżety teraz są niesamowite
ale to w koncu auto z epoki, 34 letnie wiec przekaźniki niestety muszą być
chyba że ktoś ma ochotę na sponsoring, miejsca na oklejenie jest całe auto wink.gif

nie łudźmy się, ja nie bede żadnym sportowcem, nie napinam sie jakoś na track daye chce tylko jezdzić sobie dla frajdy, tylko tyle i az tyle
nie musze miec wyscigówki, rajdówki profi, ma tylko działać

jak pojezdze rok czy dwa to moze kiedyś, gdybym sprzedał te wszytskie defi, megasquirta itd to moze by to się zgrało gdyby ecumaster chciał sie zareklamować
na tym etapie szanse są zerowe, żeby ktoś o zdrowych zmysłach chciał sie w jakikolwiek sposób reklamować wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 21 Jun 2019 - 17:03
Post #1947


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Ja w.swoim 20 letnim wozie tez poszedlem w przekazniki. Kupilem skrzynke z przekaznikami od mx5 nc i po kolei kazdy kabelek ze schematem. Wszystko zadzialalo z miejsca smile.gif. Wiazke kabinowa robilem jakies ,2 tygodnie wieczorami , ale mam kazdy jeden przwod rozkminiony.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kefirsky
post Sat, 22 Jun 2019 - 01:17
Post #1948


Forum Killer
Dołączył: Mon, 24 March 2003
Skąd: Niepolska





Cowboy, test czy to panewka jest dość prosty... Wykręć świece ustaw tłok kawałek za w GMP aby wał ciągnął tłok w dół. W tym położeniu naciśnij na denko tłoka dłuższym śrubokrętem. Jeżeli poczujesz kliknięcie - skasowanie luzu, to któraś z panewek korby poległa. I po kolei wszystkie garki. Trzymam kciuki.Ciągnij projekt.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Tue, 02 Jul 2019 - 22:46
Post #1949


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Cowboy, jak sprzedasz to auto za grosze to osobiście przejadę się do Ciebie na rozmowę wink.gif Tyle co z nim przeszedłeś to już powinno mieć u Ciebie absolutne dożywocie... Tylko na spokojnie trzeba, na hurra to nic dobrego nie wyniknie. No i ten olej bym zmienił, nawet dla świętego spokoju - przynajmniej wyeliminujesz jeden czynnik. Jak chcesz całkiem na bogato to możesz nawet jakiegoś Millera CFS NT+ kupić, czy jak to się zwie... Albo Mobila 5W50 ;p tylko nie zakładaj z góry, że coś jest uwalone, bo równie dobrze mogło całe hydro zagrać od oleju razem z napinaczem, co nie znaczy, że cokolwiek musiało się przytrzeć.


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Sat, 20 Jul 2019 - 14:37
Post #1950


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





CYTAT(piwo @ Thu, 20 Jun 2019 - 08:31) *
Po prostu w Polsce nikomu nie chce się już robić więc auta jak sam nie ogarniesz to nikt ci nie ogarnie choćbyś 100 tys kolejne wsadził. Taka prawda. Każdy liczy że wlozy 10minut swojej pracy i zarobi 1000zl. Większa ilość pracy zazwyczaj przeraża mechanikow i takie prace odkładają na parę lat w przyszłość.
Całkowicie zgadzam się. Musiałem zakończyć współpracę z warsztatem, w którym robiłem prawie wszystkie przeróbki i naprawy przez 9 lat. Kolo odleciał z cenami, do roboty przestał się przykładać (jedno, z bólem, zrobił, ale inne zepsuł i wciska kit, że to nie on). A ostatnio przez 2 tygodnie, zamiast robić moje auto, wyjeżdżał nim codziennie rano na rozruszniku przez warsztat (bo od pchania przecież bolą ręce), żeby robić inne samochody. Gdy zapytałem o postępy, oznajmił, że chyba padł mi rozrusznik. Ostatecznie, w 3 weekendy, sam zrobiłem to, czego on nie dał razy w 2 tygodnie nawet zacząć, a inni nie chcieli podjąć się wcale.

Na wiosnę potrzebowałem zamontować hak holowniczy. W całym mieście nie znalazłem nikogo, kto zrobi to w sobotę. I to sam hak, bez elektryki. Potwierdzam, że Polska staje się krajem nierobów. Coraz ciężej znaleźć mechanika, który podejmie się większej roboty. A za drobnostki zdzierają ile wejdzie. Więc, Cowboy, nie łam się, tylko wkrętak w rękę i do dzieła. Lepiej poświęcić wiele wolnego czasu, ale zrobić coś porządnie, niż płacić komuś gruby hajs za fuszerkę.

Wracając do Audi. Dobrze pamiętam, że ma przerobioną miskę na mniejszą, mieszczącą mniej oleju?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sat, 20 Jul 2019 - 18:49
Post #1951


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Co do przerobek aut, ja na nowy projekt,zeby doprowadzic auto do ladu, wsadzilem ze 400h. Kto zaplaci za te prace sensowna stawke godzinowa?
Ci co placa robia w renomowanych firmach, ale projekty kosztuja setki tysiecy. Takie sa realia. Albo standardowa usluga zmiany hamulcow , albo custom, gdzie np montaz fotela zajal mi z 8h (dorobienie stelazy, przymiarki, poprawki, lakierowanie).


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Al Ed Upek
post Sat, 20 Jul 2019 - 20:06
Post #1952


Super User
Dołączył: Tue, 11 January 2011





I tutaj trafiłeś w sedno. Za dobrą robotę trzeba po prostu uczciwie zapłacić

CYTAT(jackkpl @ Sat, 20 Jul 2019 - 18:49) *
Co do przerobek aut, ja na nowy projekt,zeby doprowadzic auto do ladu, wsadzilem ze 400h. Kto zaplaci za te prace sensowna stawke godzinowa?
Ci co placa robia w renomowanych firmach, ale projekty kosztuja setki tysiecy. Takie sa realia. Albo standardowa usluga zmiany hamulcow , albo custom, gdzie np montaz fotela zajal mi z 8h (dorobienie stelazy, przymiarki, poprawki, lakierowanie).



--------------------
Z pozdrowieniami,
Szymon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Sun, 21 Jul 2019 - 12:00
Post #1953


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Niestety często płaci się jak za dobrą, a i tak dostaje wykonane na odpi***ol tongue.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Sun, 21 Jul 2019 - 12:33
Post #1954


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





Dokładnie. Oddanie auta do innego warsztatu, aby wszystko zrobili od nowa, to najgorsza możliwa rada. To gwarancja dużego wydatku, ale niekoniecznie lepiej wykonanej pracy.

Te kable, przekaźniki, z powodzeniem można było naprawić na miejscu. Na tor masz 1,5 godziny jazdy, a nie zabierasz ze sobą miernika, kawałka przewodu i izolacji? Takie rzeczy mam nawet jeżdżąc po mieście, bo nie chce mi się pakować i wyciągać ich w kółko, gdy jadę w trasę.

Elektryka to pikuś. Trzeba znaleźć co stuka w silniku. Grunt to nie poddawać się.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anwi
post Sun, 21 Jul 2019 - 13:45
Post #1955


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 November 2009





OT

ile teraz obecnie sie płaci 1h pracy przy budowie auta? tego typu rozliczanie funkcjonuje?

jackpl jak bym miał ci oddać auto do zrobienia, ile bym musiał zapłacić za te 400h (nawet czysto teoretycznie)


--------------------
Elise s2 2zzge 880kg
Miata NC 2.5 1100kg
Galant 2.5V6 AWD SingleT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Sun, 21 Jul 2019 - 13:50
Post #1956


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(soltyk @ Sat, 20 Jul 2019 - 14:37) *
Wracając do Audi. Dobrze pamiętam, że ma przerobioną miskę na mniejszą, mieszczącą mniej oleju?


Źle
Miska ma dodatkowe boczbe komory i ma 8,5L oleju, prawie 2xwiecej niż seria R32
Wszystko jest dobrze wymyślone, tylko nie wszystko dobrze wykonane


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Sun, 21 Jul 2019 - 13:53
Post #1957


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





Co do kosztów, nie pamiętam ale policz że te 400h to 2 miesiące pracy
Przyjmij 75zl z 1rbh to wyjdzie 30k pln


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sun, 21 Jul 2019 - 14:01
Post #1958


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Mazda w serwisie za byle co czyli niebrudzace roboty liczy 250zl za h. Ktoś z wiedzą może liczyć więcej. Czyli te 400h to może być i ponad 100tyszl za samą robotę bez kosztu rządnych części.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Sun, 21 Jul 2019 - 14:13
Post #1959


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





Nikt nie bierze więcej niż ASO. W lokalnym Seacie to 220 /h. Ostatnio zapytałem o pomoc w pewnym renomowanym warsztacie tuningowym spod Poznania. Ostatecznie nie przyjęli mojej zmoty, ale zdążyłem zapytać o przybliżoną cenę dniówki - odp. 100 zł/h.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Sun, 21 Jul 2019 - 14:22
Post #1960


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





Może być, zależy o jakich pracach mówimy i o jakim zakresie.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

116 Stron V  « < 96 97 98 99 100 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 19:03