Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V  « < 2 3 4 5 6 >  
Closed TopicStart new topic
> Nissan 370z plan na 400KM, N/A
gość_BitterAce12_*
post Wed, 15 Jun 2016 - 12:19
Post #61









Byłem przy wszystkim, gościu po prostu wsiadł do auta, drugi powiedział, żebym przeszedł sobie do biura, bo kolega przeparkuje auto. Patrze, a gosciu zamiast na parking przed warsztatem to wyjechał na drogę.
Przyjezdza po ~10min, ledwo jedzie i mi wyjezdza z tekstem: coś ci checka wyjebało, właczyły się kontrolki abs i trakcji itp... wsiadam do auta, patrze olej zagrzany, odrazu podpiąłem sobie auto pod telefon i sprawdziłem błąd. Zadzwoniłem do Kuby i z góry przewidział co się stało i co było prawdopodobną przyczyną. Czułem się jakby mi ktoś córkę zgwałcił...
Ogólnie auto niby pracuje OK, ale kto wie czy przez to ze przesunieta odcinka, zjeb nie uszkodził czegoś, co wyjdzie dopiero wkrótce.
Od tego czasu nie jeździłem autem(sytuacja miała miejsce w poniedziałek).

edit.
Odrazu sprawdziłem opony i były przegrzane... Cisnałem mu, że albo kręcił bączki albo trzymał za długo na odcince na 1. Nie zaprzeczył i powiedział, że kręcił tylko do 6k sleep.gif
Ogólnie syn szefa, wielkiego molocha z plakietka Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów AUTO ARTMOT...
Typ mi wyjeżdża, ze to normalny blad w przypadku aut po tuningu i że uwaga "za darmo" mi go usunie... Nie zgodziłem się oczywiście.
Mam jakieś tam oświadczenie od nich, dali mi numer polisy w PZU. Chyba faktycznie to zgłosze na psiarskie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 15 Jun 2016 - 12:19
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Fawor
post Wed, 15 Jun 2016 - 12:27
Post #62


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





Jeśli miałes na to potwierdzenie to od razu dzwoniłbym go ukarać. Ja tak miałem kiedys z moją honda, ale to był leciwy paździerz. Trafił z 'jazdą testową' jak akurat z buta zbliżałem się na stacje diagnostyczną po odbiór. Wyciągnąłem go z auta i przepraszał prosząc, żeby nie isć do szefa...szczyl. Tutaj przy aucie na takim poziomie $$ i dowodem z loga nie miałbym skrupułów, bo uśpienie tego może za chwile dużo kosztować.


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Coobcio
post Wed, 15 Jun 2016 - 13:51
Post #63


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 26 February 2003
Skąd: Warszawa - Grochów





No Masakra tak sobie wziąć od kogoś auto bez jego zgody i bezczelnie je skatować...
Dobrze że mody chociaż pozytywnie zaskoczyły biggrin.gif
A tak to zgłośić sprawe na policje żeby podstawa była więsza do wypłaty odszkodowania...


--------------------
Nissan 200Sx S14 na tor i trochę drift [212KM/268Nm >> 379KM/428Nm]
Nissan Sunny GTi z 2.0 na zmiennej fazie na Tor [243KM/247Nm]
Saab 900NG 2.0 Turbo Coobcio Test POWER CAR [185KM/240Nm >> 468KM/485Nm]
Saab 9-3 Cabrio Aero 2.3 Turbo Coobcio Lansowóz [205KM/280Nm >> 281KM/424Nm]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m52owner
post Wed, 15 Jun 2016 - 16:28
Post #64


Forum Killer
Dołączył: Tue, 05 January 2010
Skąd: z garażu





Masakra,dlatego ja nigdy nie zostawiam kluczyków dla mechanika .Poprostu taki jestem i koniec.Ile razy słyszałem "co ci jest,nic mu nie zrobię, nie będę nawet odpalał" A ja na to, nie i huy! Nie chodzi o to że żałuję auta czy coś podobnego.Jakby poprosił o przejażdżkę -nie ma problemu.Rozgrzane auto,olej itd co mu się stanie ? Sam je często chłostam "mając pełną świadomość co robię oczywiście"Ale wsiada taki matoł jeden z drugim i chłosta na zimnym bezopamiętania.Często nawet ,jeśli wiem że "mechanior" będzie marudził o kluczyki ,to przywoże auto "nie sprawne" czyt. z odpiętym kompem ,lub jakimś czujnikiem bez którego nie odpali wink.gif , a co ,jak przepchnie 5 metrów z miejsce na miejsce to mu korona z głowy nie spadnie.
Nie zapomnę jak raz przychodzę do lakiernika ,patrzę fajne s4 stoi w trakcie naprawy lakierniczej.Mówię -"oooo S4, fajny wóz" na co Pan lakiernik-"to to nic ale patrz jak chodzi" po czym odpala zimny silnik ,oczywiście z sandałem w podłodze i chwali się jak to fajnie strzela przy odcince-MASAKRA.
Gdybym był na twoim miejscu i byłbym przy całej tej akcji to czuję że by mi nerwy puściły.Nienawidzę takich buraków.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m52owner
post Wed, 15 Jun 2016 - 16:28
Post #65


Forum Killer
Dołączył: Tue, 05 January 2010
Skąd: z garażu





edit
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinm
post Wed, 15 Jun 2016 - 17:14
Post #66


Super User
Dołączył: Tue, 17 July 2007





Dramat, współczuję zajścia.

Nie wiem, czy bym utrzymał nerwy na wodzy, żeby gościowi nic nie zrobić i mówię to nie tylko jako posiadacz zdłubanego auta, ale również jako mechanik. Ludzie są niepoważni, przecież gdyby takim autem miał dzwona, czy przypadkiem wybuchłby mu silnik, to co wtedy ? Chciał się przejechać, mógł podejść, zapytać właściciela czy może, ewentualnie dać się przewieźć - który właściciel takiego auta odmówi pochwalenia się efektem swojej pracy ? smile.gif

Mam nadzieję, że z czasem tacy kretyni wymrą albo zabije ich wolny rynek, bo aż słów brak.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Wed, 15 Jun 2016 - 18:47
Post #67


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





policja + odszkodowanie na naprawę w aso z polisy warsztatu. mniej więcej tak to działa, znajomy miał podobny przypadek(skatowali mu auto w serwisie), policja chyba sprawę umorzyła ale papiery bardzo się przydały przy naprawie auta z polisy warsztatu - choć dowiedz się lepiej, czy są ubezpieczeni. a jak nie, to ciężko coś pomóc w legalny sposób... chyba tylko policja, naprawa auta na własny koszt i do sądu o zwrot...


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stalu
post Wed, 15 Jun 2016 - 21:14
Post #68


User
Dołączył: Sun, 16 March 2014





Każdy biadoli , szkoda tylko że rzeczoznawca napisze że auto modzone i po wszystkim. Nie jest to seria więc jak udowodni ? I o jakim aso gadka ? w Chinach ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Łukasz GDY
post Wed, 15 Jun 2016 - 21:29
Post #69


Super User
Dołączył: Mon, 09 October 2006
Skąd: Gdynia





Ale jeżeli ktoś bierze kogoś własność, pałuje samochód na zimnym silniku i zużywa mu opony, to chyba bierze odpowiedzialność za wszystko co się stanie na siebie. Sam koszt wymiany przegrzanego oleju, zużycia opon, no i naprawy powstałej awarii z możliwością kolejnych, to raczej nie trzeba geniusza, żeby to stwierdził.


--------------------
Sierra RS Cosworth 2.0T YB
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Wed, 15 Jun 2016 - 22:19
Post #70


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





co mają mody do skatowania auta? każdy myślący rzeczoznawca będzie wiedział o tym, że naku(@#nie do odcinki na zimnym silniku go katuje, albo że rozgrzewanie go paląc kapora działa podobnie.


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 15 Jun 2016 - 23:16
Post #71


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(siewcu @ Wed, 15 Jun 2016 - 22:19) *
co mają mody do skatowania auta? każdy myślący rzeczoznawca będzie wiedział o tym, że naku(@#nie do odcinki na zimnym silniku go katuje, albo że rozgrzewanie go paląc kapora działa podobnie.

Nawet nie o to chodzi, to tak jakby ktoś wziął na siłowni i pochodził w twoich butach. Jest to Twoja własność i jeśli zostawiasz samochód do serwisu, to serwisant nie ma prawa robić sobie przejażdżki czy używać inaczej, niż wynika z prowadzonej czynności serwisowej.
Same opony , które w ten sposób niszczy są warte z 1000pln lub więcej.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_BitterAce12_*
post Wed, 15 Jun 2016 - 23:43
Post #72









Dzięki za sugestie i podniesienie na duchu. Jutro skoczę na komisariat i zgłoszę całą sytuacje. Nie miałem w życiu do czynienia z wieloma mechanikami, więc nie do konca wiedziałem, że ktoś jest w stanie zrobić coś tak głupiego.
Czego mam oczekiwać od ubezpieczalni?
Kasy na wymianę ECU, sprzęgła, opon? Teoretycznie wszystko w silniku mogło dostać po dupie. Nie chce być zbyt chciwy, ale nie ma opcji, że zadowolę się groszami. Traktuje to trochę osobiście i życzę im jak najgorzej...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tetis
post Wed, 15 Jun 2016 - 23:48
Post #73


Frequent User
Dołączył: Thu, 28 January 2010





CYTAT(jackkpl @ Wed, 15 Jun 2016 - 23:16) *
Nawet nie o to chodzi, to tak jakby ktoś wziął na siłowni i pochodził w twoich butach. Jest to Twoja własność i jeśli zostawiasz samochód do serwisu, to serwisant nie ma prawa robić sobie przejażdżki czy używać inaczej, niż wynika z prowadzonej czynności serwisowej.
Same opony , które w ten sposób niszczy są warte z 1000pln lub więcej.

Teraz to pierdolisz glupoty, po ustawieniu geometrii powinno sie zrobic jazde probna chocby po to czy kierownica jest prosto, ale nie na pelnym bucie itd, zwykla przejazdzka
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tetis
post Wed, 15 Jun 2016 - 23:58
Post #74


Frequent User
Dołączył: Thu, 28 January 2010





CYTAT(BitterAce12 @ Wed, 15 Jun 2016 - 23:43) *
Dzięki za sugestie i podniesienie na duchu. Jutro skoczę na komisariat i zgłoszę całą sytuacje. Nie miałem w życiu do czynienia z wieloma mechanikami, więc nie do konca wiedziałem, że ktoś jest w stanie zrobić coś tak głupiego.
Czego mam oczekiwać od ubezpieczalni?
Kasy na wymianę ECU, sprzęgła, opon? Teoretycznie wszystko w silniku mogło dostać po dupie. Nie chce być zbyt chciwy, ale nie ma opcji, że zadowolę się groszami. Traktuje to trochę osobiście i życzę im jak najgorzej...


Jak dla mnie szukasz frajera ktorego mozesz naciagnac na kase
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 16 Jun 2016 - 00:01
Post #75


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(tetis @ Wed, 15 Jun 2016 - 23:48) *
Teraz to pierdolisz glupoty, po ustawieniu geometrii powinno sie zrobic jazde probna chocby po to czy kierownica jest prosto, ale nie na pelnym bucie itd, zwykla przejazdzka


Jazdę próbną robi właściciel samochodu, ewentualnie za zgodą właściciela serwisant. Może u Ciebie na wsi są inne zwyczaje, ale mnie uczono, że cudzego się nie rusza.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinm
post Thu, 16 Jun 2016 - 00:08
Post #76


Super User
Dołączył: Tue, 17 July 2007





CYTAT(BitterAce12 @ Wed, 15 Jun 2016 - 23:43) *
Czego mam oczekiwać od ubezpieczalni?
Kasy na wymianę ECU, sprzęgła, opon? Teoretycznie wszystko w silniku mogło dostać po dupie. Nie chce być zbyt chciwy, ale nie ma opcji, że zadowolę się groszami. Traktuje to trochę osobiście i życzę im jak najgorzej...


Jeśli rzeczywiście chcesz iść z nimi na noże, to najlepiej byłoby samochód wstawić do rzeczoznawcy motoryzacyjnego na ekspertyzę i wycenę szkód. Wiązałoby się to zapewne z rozbiórką układu napędowego (w tym silnika) na czynniki pierwsze celem znalezienia ewentualnych uszkodzeń (przytarte panewki, tłoki, przypalone sprzęgło). Ekspertyza musiałaby jasno pokazywać, że do uszkodzeń doszło przy ponadnormatywnym obciążeniu nierozgrzanego silnika. Dopiero z dokumentem od rzeczoznawcy Policja (uszkodzenie/zniszczenie mienia), sąd (pozew konkretnej osoby na konkretną kwotę) i użeranie się może nawet ciągnące się w lata. W tym czasie oczywiście samochód stoi zabezpieczony i rozebrany na wypadek gdyby sędzia chciał powołać kolejnego biegłego. Prawie jak Smoleńsk, brakuje tylko komisji.

Moim zdaniem ciężko będzie coś ugrać bez konkretów, bazując na "mogło dojść do uszkodzenia". Na piękne oczy ugrasz może opony, o ile ubezpieczyciel się czymś nie wykpi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tetis
post Thu, 16 Jun 2016 - 00:10
Post #77


Frequent User
Dołączył: Thu, 28 January 2010





Przeciez to jest oczywiste ze za pozwoleniem wlascicela
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Thu, 16 Jun 2016 - 00:29
Post #78


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(tetis @ Wed, 15 Jun 2016 - 23:58) *
Jak dla mnie szukasz frajera ktorego mozesz naciagnac na kase


Ty dobrze się czujesz? Za taki występ w stacji kontroli to powinni zapłacić 10-krotność wartości wyrządzonych szkód by na drugi raz się grubo zastanowić co robią i czy wykonują odpowiedni zawód. Niech to nie będzie do kieszeni właściciela a domy dziecka - ale konsekwencje powinni ponieść i to srogie.

Swoją drogą ja bym nie wytrzymał i na 99% przypierdolił gościowi za co sam później bym miał problemy. Współczuję naprawdę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Thu, 16 Jun 2016 - 00:53
Post #79


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





Nie lepiej iść do prawnika niż na Policję?
Współczuję, też mam manię na tym punkcie.
Nie ma czego porównywać, ale pewnego razu w renomowanym i polecanym (na forach) warsztacie za kółko wsiadł kolega mechanika i na postoju pompował heble, chyba płyn wymieniałem. Sk*&%$@n obrączką zadrapał mi skórę na kierownicy. Zauważyłem dopiero po powrocie do domu, do dziś to przeżywam... tongue.gif


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Coobcio
post Thu, 16 Jun 2016 - 02:51
Post #80


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 26 February 2003
Skąd: Warszawa - Grochów





Towarzyszy a czy przypadkiem na takie sytuacje nie zrobiłem Ci mapy serwisowej tzn. odcinka na 2500obr.min ??


--------------------
Nissan 200Sx S14 na tor i trochę drift [212KM/268Nm >> 379KM/428Nm]
Nissan Sunny GTi z 2.0 na zmiennej fazie na Tor [243KM/247Nm]
Saab 900NG 2.0 Turbo Coobcio Test POWER CAR [185KM/240Nm >> 468KM/485Nm]
Saab 9-3 Cabrio Aero 2.3 Turbo Coobcio Lansowóz [205KM/280Nm >> 281KM/424Nm]
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V  « < 2 3 4 5 6 >
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 18:56