Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Audi S8 D2 97r manual jaki Stand alone? Kilka pytań.
nomaster
post Sun, 20 Nov 2016 - 21:28
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Witam wszystkich. Od kiedy kupiłem samochód coś się pierdzieli z osprzętem silnika, praktycznie wymieniłam wszystko oprócz ECU i przepływomierza, auto traci moc, czasem na chwilę odzyska ale sporadycznie i coraz rzadziej to samo mam na PB i na LPG na wolnych łatwo silnik zdusić, ogólnie czuć że coś jest nie tak, błędów nie ma, na logach też nic nie widać, mierzyłem czas do 100 i wyszło mi 7s (po liczniku czyli lekko oszukane) więc moim zdaniem jest to wynik tragiczny, e36 325i którą miałem robiłem bez problemu 7 sekund z kompresją poniżej 6bar na jednym garze. Tak więc biorąc pod uwagę kosmiczną cenę przepływomierza oraz ECU i dostępność tych części stwierdziłem, że lepiej zainwestuję w jakiegoś Stand alone, wyeliminuję przepływkę i ecu jednocześnie i otworzę sobie drogę do dalszych modyfikacji które wręcz mi się śnią po nocach smile.gif. Co wybrać? VEMSA? EMU? Czy może zupełnie coś innego? Budżet na całość mam około 6tys, chcę się w tej kwocie zamknąć z większymi wtryskami (na przyszłość) sondą czujnikami egt ogólnie całym osprzętem, montaż przeprowadzę sam a ze strojeniem zobaczymy. Jak wygląda sprawa spalania bezawaryjności i ogólnie użytkowania "po bułki do sklepu". Czy np takie EMU da się wystroić na tyle dobrze, żeby spalanie zostało na tym samym poziomie? Czy takim samochodem mogę wybrac się na wakację bez lęku że cos mi się wysra w tracie i wroce na lawecie? np padnie sonda i kaput? Czy takie komputery mają na tyle rozbudowany soft, że ogarną wszystko po stracie jakiegoś czujnika? Co z cewkami zapłonowymi przy turbo? Czy seryjne przebiją się przez większe ciśnienie? Czy gdybym zdecydował się naprzykład na EMU które nie obsługuje 100% sekwencji w V8 będe musiał się liczyć z padającymi cewkami zapłonowymi? I oczywiście czy ktoś taki jak ja ogarniający silniki mechanikę elektrykę i elektronikę da radę podłączyć EMU i je wystroić ze wsparciem forum jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłem?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 20 Nov 2016 - 21:28
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Linarr
post Sun, 20 Nov 2016 - 23:58
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Sun, 25 January 2015
Skąd: Żyrardów





normalnie działa na emu, spina się po 2 cewki razem pod jedno wyjście, wtryski tak samo. Co do strojenia to nikt ci szczegółów nie zdradzi bo ludzie za to biorą kasę...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Mon, 21 Nov 2016 - 06:21
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Czyli na EMU jestem zmuszony na półsekwencję także wtrysku? Nie chodzi mi o to, żeby ktoś mi wysłał mapy tylko bardziej w pomoc w odpaleniu tego. Jaki wieniec jest oryginalnie na kole zębatym w tym samochodzie? Trzeba coś dorabiać czy pójdzie na oryginalnym?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ŁYSY66
post Mon, 21 Nov 2016 - 06:57
Post #4


Frequent User
Dołączył: Fri, 22 July 2016





Chodzi tu o AUDI z tą różnicą , że to V6 - niestety podobne objawy miałem i okazało się że to przepływka.
Po wymianie na używkę!!! - jak ręką odjął.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Linarr
post Mon, 21 Nov 2016 - 07:16
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Sun, 25 January 2015
Skąd: Żyrardów





koło jest 60-2
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Mon, 21 Nov 2016 - 15:14
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Własnie dlatego nie chcę się bawić w kupno przepływki, koszt używanej to około 300~500zł do tego nie ma pewności, że będzie sprawna, nie mam nikogo w pobliżu kto ma takie auto i dałby mi na podmiankę a kupno nowej to koszt około 1200zł więc wolę kupić SA wywalić przepływkę i mieć możliwość dalszego kręcenia nastawami silnika smile.gif. Dodatkowo po logach za bardzo nic nie wychodzi chociaż nie mam dla porównania logów 100% sprawnej przepływki to wiem, że wskazanie mojej na wolnych obr 4,67g oraz przy max bucie i obrotach dochodzi do 270g daje obraz , że jest jak nowa a co jest pomiędzy tymi wskazaniami czy są poprawne niestety nie ma do czego porównać sad.gif. To jk jest ze spalaniem przy SA? Da się uzyskać zbliżone do serii?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Linarr
post Mon, 21 Nov 2016 - 15:18
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Sun, 25 January 2015
Skąd: Żyrardów





oczywiście, a dlaczego niby nie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Mon, 21 Nov 2016 - 15:34
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Jeszcze kwestia cewek przy EMU nie padają za szybko? Oryginalne cewki przy turbo dają radę? Linar, czy EMU nie obsłuży sekwencji wtrysku w V8 czy tylko zapłon będzie Wasted spark? No i w końcu co brać? Wiem, że VEMS obsłuży to w pełnej sekwencji ale czy jest sens dopłacać i dodatkowo mieć gorsze wsparcie? A przypominam, że chcę wszystko sam zrobić od zera do końca, przed odłączeniem oryginalnego ECU oczywiście porobię dziesiątki logów, żeby mieć mniejwięcej gotowe mapy zapłonu, wtrysku rozruchu itp itd.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Mon, 21 Nov 2016 - 15:34
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





A nie bedzie klopotu ze auto straci CAN i duźo rzeczy przestanie działać ?


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Linarr
post Mon, 21 Nov 2016 - 15:43
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Sun, 25 January 2015
Skąd: Żyrardów





97 to pewnie jeszcze przedlift, tam nie ma cana wink.gif normalnie v8 jeżdżą na westegu i nic im nie jest. Wtryski i cewki tak samo (w emu jest tylko 6 wyjść więc nie zrobisz inaczej) cewki nie padną jak nie przesadzisz z czasem ładowania
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Mon, 21 Nov 2016 - 15:53
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Nie da rady 2 wyjść aux zastosować do wtryskiwaczy? Przynajmniej tak wyczytałem w opisie EMU. Raczej nie chciałbym półsekwencji wtrysku ze względu na ograniczenia i problemy jakie to ze sobą niesie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Linarr
post Mon, 21 Nov 2016 - 20:07
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Sun, 25 January 2015
Skąd: Żyrardów





a niby jakie? przecież to 2 silniki r4 złączone wałem , tu nie ma tak że każdy gar kiedy indziej pali tylko zawsze 2 w tym samym momencie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Mon, 21 Nov 2016 - 22:00
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





No nie do końca, przecież wykorbienia są w zupełnie innych pozycjach niż w r4 poza tym pary w Vkach przecież są jakby przesunięte w fazie tzn gdy jeden jest już w gmp drugi w zależności od kąta Vki jest przesunięty o dana ilość stopni. https://www.youtube.com/watch?v=N2y77vEKorI
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Q40
post Tue, 22 Nov 2016 - 01:19
Post #14


Super User
Dołączył: Mon, 30 March 2015





CYTAT(Linarr @ Mon, 21 Nov 2016 - 20:07) *
tu nie ma tak że każdy gar kiedy indziej pali tylko zawsze 2 w tym samym momencie

ohmy.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Tue, 22 Nov 2016 - 05:12
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Koledze chyba chodzi o wasted spark w v8 1-6 ,5-8 ,4-7, 2-3


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Tue, 22 Nov 2016 - 11:35
Post #16


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





CYTAT(nomaster @ Mon, 21 Nov 2016 - 15:53) *
Nie da rady 2 wyjść aux zastosować do wtryskiwaczy? Przynajmniej tak wyczytałem w opisie EMU. Raczej nie chciałbym półsekwencji wtrysku ze względu na ograniczenia i problemy jakie to ze sobą niesie.


Możesz kupić EMU Black, ono obsługuje 8 w sekwencji


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Tue, 22 Nov 2016 - 17:21
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Czyli standardowe EMU ma sekwencję wtrysku tylko do 6 cyl? Byłem wręcz pewny, że można wykorzystać wyjścia AUX jako wyjście dodatkowych wtryskiwaczy i mieć sekwencję wtrysku w V8 a tylko zapłon WS sad.gif. Trochę szkoda bo Black jest sporo droższy a dojdą jeszcze czujniki itp...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marszall
post Sat, 26 Nov 2016 - 23:32
Post #18


Forum Homee
Dołączył: Sun, 08 July 2012





Cewki padna o polowe szybciej niz takie same pracujace na full sekwencji bo poprostu beda 2x czescie strzelac;P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sun, 27 Nov 2016 - 12:43
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





A coś o VEMSie? Cena/możliwości czy jest mocno skomplikowany?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bloku
post Sun, 27 Nov 2016 - 21:33
Post #20


User
Dołączył: Wed, 12 August 2009
Skąd: Reda





To ja uprzedzę Cię trochę zanim pójdziesz w SA. Podstawowym problemem zaniku mocy jest przepływka oraz sterowanie fazami rozrządu. Chwilowe zaniki mocy mogą być od źle przestawiających się wałków czyli niedomaganie nastawników. Jakie masz wartości w blokach 090 , 093?

Zrób logi dynamiczne dla tych bloków wraz z 002. Tam sprawdzisz działanie przepływki. Wrzuć logi na vaglog i podrzuć linki. Zobaczymy czy problem jest w sterowaniu (ECU też lubiły padać w S6 i S8) czy to raczej wina osprzętu.


--------------------
Przewaga dzięki technice.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 11:11