Shoutbox 0 nowych PW 


8 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Braid - uwaga na tę firmę
primox
post Sun, 09 Dec 2018 - 10:53
Post #1


User
Dołączył: Fri, 03 December 2010





Chcieliśmy Was ostrzec przed produktami firmy Braid.
Dla własnego bezpieczeństwa zachęcam do zapoznania się z video i sharowania w celu eliminowania takiego kitu z rynku

https://youtu.be/4SgDw2Jv6tc



--------------------
_https://www.facebook.com/szybciejnizrynek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 09 Dec 2018 - 10:53
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
usuniety
post Sun, 09 Dec 2018 - 19:40
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Wed, 28 December 2011
Skąd: Katowice





Kupowałeś felgi jako nowe?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rexsio
post Sun, 09 Dec 2018 - 21:18
Post #3


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 March 2018





Jaka reakcja sprzedawcy na reklamację jeżeli kupowane jako nowe?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bobr4
post Sun, 09 Dec 2018 - 23:41
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 02 June 2006
Skąd: okolice Warszawy





Rexsio - w filmie wszystko opowiedzial.
Ogolnie to firma podobno zrzucila to na "motorsport i wszystko moze sie stac"


--------------------

<b>wtryskiwacze:
BOSCH 525cc wysokoomowe, Bosch 650cc, SIEMENS 630cc
1200cc Lucas niskoomowe</b>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 10 Dec 2018 - 09:51
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Na pięcioro babcie wróżą. Braid to marka o ugruntowanej pozycji na rynku. To, że twardy stop aluminium nie ma wysokiej wytrzymałości zmęczeniowej jest powszechnie znane. Prawdopodobnie odlewają to ze stopu z dodatkami stopowymi powodującymi wysoką twardość stopu, np cynk. Dla jednych wada dla innych zaleta. Oczywiście felgi nie pojadą tylu imprez i trzeba je częściej wymieniać.
Drugie możliwe wytłumaczenie to faktyczne zastosowanie 'twardego' stopu aluminium, które za wyjątkiem siluminów mają to do siebie, że z temperaturą tracą wytrzymałość w sposób napisałbym drastyczny. Pęknięcia relatywnie blisko tarczy, być może przegrzanie i nie pojawia się ten problem przy pływających tarczach?
Oczywiście najwygodniej po łyku piwa przed kompem poskakać po producencie i zrobić sobie dzień, ale to nie prowadzi nigdzie. Sam jeździłem na braidach i nie miałem problemów. Jeżdżą na nich ludzie w rajdach ciężkimi samochodami i nie narzekają. Coraz bardziej skłaniam się ku temu, że te felgi mogły złapać zbyt wysoką temperaturę.

P.S. Przy 170 stC stop alu 7075 ma tylko 50% swojej wyjściowej wytrzymałości, a przy 200stC niewiele ponad 25%.
A tutaj widzimy pewnie silnik z 200KM, tarcza hamulcowa jednolita 260mm albo coś koło tego, próba rodem z KJS z niskimi prędkościami, slick, etc. Proszę spojrzeć jak wygląda tarcza to też trochę mówi.
Myślenie, że producent nie przetestował tych felg przez kilkadziesiąt lat produkcji jest nawet rozweselające.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Mon, 10 Dec 2018 - 10:11
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(MadeInPoland @ Mon, 10 Dec 2018 - 09:51) *
Na pięcioro babcie wróżą. Braid to marka o ugruntowanej pozycji na rynku. To, że twardy stop aluminium nie ma wysokiej wytrzymałości zmęczeniowej jest powszechnie znane. Prawdopodobnie odlewają to ze stopu z dodatkami stopowymi powodującymi wysoką twardość stopu, np cynk. Dla jednych wada dla innych zaleta. Oczywiście felgi nie pojadą tylu imprez i trzeba je częściej wymieniać.
Drugie możliwe wytłumaczenie to faktyczne zastosowanie 'twardego' stopu aluminium, które za wyjątkiem siluminów mają to do siebie, że z temperaturą tracą wytrzymałość w sposób napisałbym drastyczny. Pęknięcia relatywnie blisko tarczy, być może przegrzanie i nie pojawia się ten problem przy pływających tarczach?
Oczywiście najwygodniej po łyku piwa przed kompem poskakać po producencie i zrobić sobie dzień, ale to nie prowadzi do nikąd. Sam jeździłem na braidach i nie miałem problemów. Jeżdżą na nich ludzie w rajdach ciężkimi samochodami i nie narzekają. Coraz bardziej skłaniam się ku temu, że te felgi mogły złapać zbyt wysoką temperaturę.

P.S. Przy 170 stC stop alu 7075 ma tylko 50% swojej wyjściowej wytrzymałości, a przy 200stC niewiele ponad 25%.
A tutaj widzimy pewnie silnik z 200KM, tarcza hamulcowa jednolita 260mm albo coś koło tego, próba rodem z KJS z niskimi prędkościami, slick, etc. Proszę spojrzeć jak wygląda tarcza to też trochę mówi.
Myślenie, że producent nie przetestował tych felg przez kilkadziesiąt lat produkcji jest nawet rozweselające.

Czyli producent jest bez winy i lepiej upalać na Oemowych felgach czy innych JR spec bo te nie pękają.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Mon, 10 Dec 2018 - 10:12
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





Gowniana felga i tyle, albo ten konkretny egzemplarz mial jakas wade ukryta.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 10 Dec 2018 - 10:24
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





CYTAT(MisioLBN @ Mon, 10 Dec 2018 - 09:11) *
Czyli producent jest bez winy i lepiej upalać na Oemowych felgach czy innych JR spec bo te nie pękają.


Myślenie naprawdę boli? Porównaj wagę felgi OEM do BRAIDA i czytaj tekst ze zrozumieniem.
I tak, tak uważam, że z takim zaciskiem i taką tarczą lepiej jeździć na seryjnych, o upalaniu zapomnieć.

P.S. Dla mnie koniec gadki. Kto wie co czyta ten zrozumie, a reszta niech myśli, że BRAID robi ch..owe felgi, haha. Tylko skąd te ceny i za co ludzie płacą? Idioci, normalnie idioci, forum nie czytają.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Mon, 10 Dec 2018 - 10:35
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(MadeInPoland @ Mon, 10 Dec 2018 - 10:24) *
Myślenie naprawdę boli? Porównaj wagę felgi OEM do BRAIDA i czytaj tekst ze zrozumieniem.
I tak, tak uważam, że z takim zaciskiem i taką tarczą lepiej jeździć na seryjnych, o upalaniu zapomnieć.

P.S. Dla mnie koniec gadki. Kto wie co czyta ten zrozumie, a reszta niech myśli, że BRAID robi ch..owe felgi, haha. Tylko skąd te ceny i za co ludzie płacą? Idioci, normalnie idioci, forum nie czytają.

MIP ale OZ też są mega lekkie a nie słyszałem żeby komuś pękły
Go to the top of the page
 
+Quote Post
primox
post Mon, 10 Dec 2018 - 10:39
Post #10


User
Dołączył: Fri, 03 December 2010





każdy może mieć swoje zdanie

10 uszkodzonych felg kupowanych jako nowe w 3 różnych samochodach

vs tysiące kilometrów natrzaskanych w renówkowych Intrach, kupowanych jako wieloletnie używki, i nigdy jakiegokolwiek problemu

ja nie zamierzam nikogo do niczego przekonywać, ale sytuacja wydaje się warta podzielenia z innymi


--------------------
_https://www.facebook.com/szybciejnizrynek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 10 Dec 2018 - 10:40
Post #11


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





CYTAT(MisioLBN @ Mon, 10 Dec 2018 - 09:35) *
MIP ale OZ też są mega lekkie a nie słyszałem żeby komuś pękły


Bełkoczesz. Masz internet to sobie pooglądaj zdjęcia popękanych felg różnych producentów. Po prostu robią lipne felgi i tyle.
Pytanie dlaczego seryjne felgi są takie ciężkie. Normalnie producenci robią klientom na złość.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 10 Dec 2018 - 10:46
Post #12


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





primox sytuacja wydaje się być warta podzielenia to prawda i ja osobiście Ci dziękuję.
Natomiast myślenie, że ja jestem zajeb...ty, a BRAID to firma co robi ch&j.. felgi to już jest pewna przesada z Twojej strony. Osobiście uważam, że powinieneś się zastanowić co zrobiłeś źle, że Ci te felgi pękły. Co zrobisz to już Twoja sprawa. Sam się zastanów co to za firma BRAID i jakie ma doświadczenie w porównaniu do Twojego.

Jak chcesz ostrzegać to napisz może do nich:
https://www.autoguide.com/auto-news/2018/08...ds-amazing.html

Póki wóz nie wyjechał, bo jak zaczną ludziom felgi pękać...

Tylko, że oni mają felgę dobraną prawdopodobnie inaczej niż na zasadzie wyboru wzoru i koloru.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Mon, 10 Dec 2018 - 10:47
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





Tego typu pekniecia albo zniszczenia byly publikowane w tematach gownianych chinoli z Alledrogo. Za 1000pln nowka, komplet.

Nie wiem co trzeba zrobic zeby ta felge w Kielcach zagotowac.

Swego czasu bylem tam czestym bywalcem i nikomu kola nie odpadaly.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 10 Dec 2018 - 10:50
Post #14


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Jak nie wiesz. Z pewnością dobrze pamiętasz jakie temperatury łapały Twoje felgi więc w czym problem?
Mi też BRAIDy nie odpadały i nie widziałem, żeby komuś w rajdach odpadały.
Głupie gadanie.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Mon, 10 Dec 2018 - 10:54
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





Tyle wiem i widzialem, ze obstawialbym wadliwy egzemplarz a nie Twoje mongolskie teorie.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 10 Dec 2018 - 10:57
Post #16


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Czyli spokojnie kolega może kupować nowy komplet i brykać ze spokojnym serduchem. Te były wadliwe i o temacie można zapomnieć. To jest przykład odpowiedniego wnioskowania smile.gif
Pękła mi felga jednego z najlepszych producentów na rynku, nie pomyślę co zrobiłem źle, czy nie dobrałem źle felgi do zastosowania, czy nie za lekka, czy nie przegrzana. Tylko po prostu miałem pecha trafiłem wadliwą serię, kupuję nowy komplet i wszystko gra bo przecież nikomu na Kielcach felgi nie odpadają smile.gif


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Mon, 10 Dec 2018 - 11:04
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





Zakladam, ze pewne oczywiste oczywistosci zostaly sprawdzone i wedlug tego dokonano wyboru MiP.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 10 Dec 2018 - 12:23
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(MisioLBN @ Mon, 10 Dec 2018 - 10:35) *
MIP ale OZ też są mega lekkie a nie słyszałem żeby komuś pękły


Mi pękła - OZ pucharowa z pucharu AR 156 czyli stareńka pewnie prod 1999. Nie jestem pewien który to model OZ, w każdym razie dość lekka waga ok 6kg śr. 15".
Nie pękła aż tak że się wszystkie ramiona urwały, coś postukiwało, oglądałem i były od na kilku ramionach pęknięcia poprzeczne wychodzące spod lakieru jak w końcówce filmu i w tych samych miejscach.
Slick, tez tory gównie jak Kielce czy Jastrząb, ale stawiałem to na jej przeszłość nie do końca znaną, a nie na przegrzewanie, ale teraz to nie wiem.
Auto słabsze 150 koni 1250 kg z kierowcą wtedy, też slick, tarcza wentylowana 284.
Felgi faktycznie gorące po kilkunastu min jazdy.
Mam tych felg sporo, tylko na jednej te pęknięcia były. Ale trzeba się przyglądać najwyraźniej.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Mon, 10 Dec 2018 - 12:48
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





Jezdzilem wozem podobnym do autora watku, podobna waga, podobna moc, podobny hamulec. EJ9 + B-seria, 200+, 260mm tarcza z przodu. OZ Ultraleggera 15cali + R1R. Felga do pancernych nie nalezy bo jest lekka, troche ponad 5kg.

I bardziej mi przychodzily do glowy uszkodzenia typu uderzone, wgiete, pogiete, skrzywione. A nie na calym obwodzie w pizdu.

Zeby nie bylo, ze sie przypieprzam MiP moze miec sporo racji, ale jesli to nie ten przypadek to rzadko sie widuje tak rozdupcona felge (vide temat chinoli za czapke gruszek).


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 10 Dec 2018 - 12:51
Post #20


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Co Ty opowiadasz, na forum nie było to nie pękają smile.gif

Co do temperatury to jest ona pomijana, jak tłoki pękają to też ludzie myślą, że detonacje i takie tam, a prawie nikt nie bierze pod uwagę chłodzenia tłoka i jego temperatury. W nowych dieslach silnikach Bmw tłoki pękają po przegrzaniu, mercedes odchodzi od aluminiowych tłoków bo pękają w mocnych dieslach, ale co tam forum nie czytają?
W silnikach wyczynowych jak choćby F1 jest kilka jak nie kilkanaście dysz olejowych schładzających każdy tłok.

Te felgi z filmu mają pęknięcia od strony tarczy, a dlaczego od strony tarczy to już kto ma rozum to sobie wyobrazi, ale co tam "moje" mongolskie teorie smile.gif Nie tylko konwekcja, ale przede wszystkim promieniowanie cieplne. W motorsporcie stosuje się pływające tarcze z aluminiowymi ANODOWANYMI dzwonami i to ciepło tak nie wali po felgach przynajmniej mniej przez przewodzenie. Tutaj wykonane przeze mnie dystanse do kół po anodowaniu:
http://benzmaxi.com/node/3

Kto tak to wykonuje?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 09:56