Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Dostałem ofertę zamiany swojego auta, Mercedes C180 kompresor LPG '03 na BMW 525d '03
TWISTER
post Tue, 28 Feb 2017 - 10:59
Post #1


Frequent User
Dołączył: Sun, 21 September 2003
Skąd: Tarnowskie Góry





Witam.
Proszę doradźcie mi bo mam ofertę zamiany swojego Mercedesa C180 kompresor z instalacją LPG 143km, automat, sedan, srebrny kolor, stan ocenił bym w skali od 1 do 6 na 4+. W moim aucie jest prawie nowa instalacja LPG na którą posiadam fakturę na 2900zł i auto jest po serwisie, wszystko działa i przede wszystkim tanio jeździ.
Dostałem od znajomego ofertę zamiany 1 do 1 na:
BMW 525 z tego samego roku, silnikiem 2500cm3 w dieslu, silnik już na commonrailu 163km, czarny kolor, automat, sedan, stan no 5+, chyba nie spotykany jak na Polskie warunki.
Autem jeżdżę głównie po mieście i to mnie martwi, ale w takim stanie znaleźć BMW to jak trafić 6 w totka, i co tu teraz zrobić ? zamieniać się, olać ? jeździć sobie swoim Mercedesem tanio? czy jednak poświeć te trochę paliwa a mieć no chyba ładniejsze auto?

Fotki samochodów:






--------------------
_Szkoła Nauki Jazdy Tarnowskie Góry, Bytom
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 28 Feb 2017 - 10:59
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kamil7s
post Tue, 28 Feb 2017 - 12:25
Post #2


Frequent User
Dołączył: Tue, 23 June 2009





Bmw ma jakies wyposażenie czy bida na welurach, bo szczerze jak miałbym sie na biedne auto zamienić to szkoda ny mi było zachodu. Nie mówisz czemu taki dobry stan powiedz cos więcej o tych samochodach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
no_fear
post Tue, 28 Feb 2017 - 13:23
Post #3


Frequent User
Dołączył: Mon, 30 January 2006





CYTAT(TWISTER @ Tue, 28 Feb 2017 - 10:59) *
...Dostałem od znajomego ofertę zamiany 1 do 1...

a po zamianie znajomość może się gwałtownie zakończyć... wink.gif


--------------------
Sklep przeniesiony poza forum.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Malisz
post Tue, 28 Feb 2017 - 13:48
Post #4


Frequent User
Dołączył: Sun, 03 November 2013
Skąd: Warszawa





to 2001 rok? Mimo wszystko biedna 5 będzie klasę wyżej od biednej C klasy ( a po zdjęciach widze że golas)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Tue, 28 Feb 2017 - 14:40
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





5er po lifcie jest już całkiem przyjemnym autem, komfort w stosunku co c klasy na pewno na plus, spalanie kosztowo lpg kontra diesel (kosztowo) nie będzie dużej różnicy, jedynie jak się zepsuje turbo bądź wtryski to są jakieś koszty (o ile kojarzę nie są takie drogie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
K@rol
post Tue, 28 Feb 2017 - 14:48
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 December 2005





Zamieniaj dopoki sie nie rozmyslil.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TWISTER
post Tue, 28 Feb 2017 - 14:55
Post #7


Frequent User
Dołączył: Sun, 21 September 2003
Skąd: Tarnowskie Góry





Oby dwa auta są z 2003 roku. Ja jak i mój kolega dla siebie wyszukujemy naprawdę zdrowe, ładne egzemplarze, które trafiają się naprawdę rzadko w Polsce, te auta nie są umęczone, zajechane, wytłuczone. Wiadomo auta mają swoje lata, ale od średniej krajowej mocno odbiegają stanem, oczywiście na plus.

Teraz pojeździłem tą 5'tką i ciężka krowa z tego auta. Mój Mercedes moim zdaniem jest bardziej zwarty co mi bardziej pasuje, żwawszy jest, i konsola, przełączniki z klimy ma ładniejsze.
W Bmw fajnie zawieszenie pracuje, automat bardzo podobnie chodzi do Mercedesowskiego, ale te przełączniki na radiu i klimie już zalatują starością (takie archaiczne).
Drewniane dekory w moim Mercedesie lepiej są z pasowane, w BMW laminat ozdobny przy gangowniku mi się nie podobał, ten winyl tak staro wygląda. Bmw lakierniczo w ładniejszym stanie niż mój Merc, ale minimalnie, dla tego też dałem Mercowi ocenę 4+. Wiem że BMW to klasa wyżej, ale mi jednak zależy na dynamice, i kosztach jazdy.
Za BMW przemawia jeszcze fakt że jest to bezpieczniejszy samochód.

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi, ale CHYBA zostaje przy Mercedesie, opłaty mniejsze, spalanie mniejsze, dynamika jazdy większa. Nie widzę sensu zamieniać się jeżeli ja większość tras pokonuję w mieście, gdzie Merc lepiej się sprawdza. Teraz przyszedłem i czytam Wasze wypowiedzi i każdy jest za Bmw, no ale za bardzo nie wiem czym się kierujecie? Mercedes cenowo lepiej stoi niż taka Bmk'a z tego co widzę na OLX i otomoto (oglądałem nie najtańsze egzemplarze a te zdrowo wyglądające).

Nawet na cała sprawę patrzę na to z punktu sprzedaży auta, wydaje mi się że mój Merc prędzej by się sprzedał bo ma silnik poniżej 2.0 i nową porządną instalację LPG. Koszty jazdy myślę ze są nie porównywalnie mniejsze na korzyść Merca. No sam nie wiem, czy zrobię dobrze zamieniając się.


--------------------
_Szkoła Nauki Jazdy Tarnowskie Góry, Bytom
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Malisz
post Tue, 28 Feb 2017 - 15:52
Post #8


Frequent User
Dołączył: Sun, 03 November 2013
Skąd: Warszawa





Mówię Ci z punktu widzenia użytkownika C klasy W203 2006 rok. C klasa przedlift (moim zdaniem) jest okropnie brzydka. W środku duuużo mniejsza niż 5er. No ale jak wolisz smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 13:25