Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Nowy Hot-Hatch z salonu 2016/2017, Focus ST, Golf GTI etc.
tomiw
post Tue, 15 Nov 2016 - 11:49
Post #21


Super User
Dołączył: Sat, 14 March 2009
Skąd: Kraków





Ja jeżdżę ST z 2015 roku i jestem bardzo zadowolony. VAG nie chciałem również ze względu na opinie o nowszych silnikach tsi
Z minusów:
- brak prawdziwej szpery, elektronika to jednak nie to samo
- żeby cokolwiek ruszyć z mocą trzeb wymieniać IC i DP
- jestem wysoki i tyłu mało miejsca za mną bo fotele recaro są grube.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 15 Nov 2016 - 11:49
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
madry
post Tue, 15 Nov 2016 - 11:49
Post #22


User
Dołączył: Fri, 19 March 2004
Skąd: Kraków





CYTAT(skandaloo @ Tue, 15 Nov 2016 - 08:57) *
remont silnika w aso każdego samochodu będzie kosztował kilkanaście tysięcy.

A jakie to ma znaczenie , przecież auto będzie nowe na gwarancji ?

Miałem GTI 5 i S3 i brały tylko niecały litr na 10.000km


Również nie rozumiem ciągłego straszenia TSI na tym forum. Użytkuje takowe jako drugie auto od 20 tys km (obecny przebieg 100 tys) w sposób typowo "zabawowy". Wymiany oleju robię co 8-10 tys km, a pomiędzy wymianami oleju nie dolewam! Bierze około litr z maks. na min. na bagnecie pomiędzy wymianami. Silnik na łańcuchu, a więc rzekomo największa "kupa"…

Wiem, że na forum, jest sporo użytkowników aut typu Golf R, Cupra czy Octavia RS i dziwę się że nic nie piszą… no chyba, że rzeczywiście każdy po remoncie jednostki;)

Dodam tylko, że auto mam w haldexie po stage 3, 350KM/450Nm, na RL czasy to 3,8 s. do 100, około 10 s. 100-200 - Megane będzie trudno się do nich zbliżyć nawet po większych modach- tor mnie nie interesuje, auta używam głównie do jazdy po mieście.

Mój post ma za zadanie pokazać, że ten silnik nie zawsze wiąże się z remontem i kosztami, a osiągi które dostajemy w zamian po kilku modach są myślę co najmniej zadowalające.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Toldi
post Tue, 15 Nov 2016 - 12:27
Post #23


Forum Homee
Dołączył: Fri, 20 August 2004
Skąd: Warszawa / Mokotów





Pytanie czy kolega chce jezdzić taczką na codzien - Renault Megane RS - auto fajne ale na codzien uważam srednio nadajace sie - z opinie jezdzcych ludzi i testów, oraz moich obserwacji. Poa tym seryjne 270KM w Reno nie chcą jechać jakos.
Pytanei czy uniwersalny wóz do wszystkiego czy cos z pazurem i przebolejsze pewne mankamenty - niewygode wink.gif
Wczesniej jezdziłem Clio III RS
Teraz golfem 7R podkreconym na 400/500 przebieg prawie 30 tys KM i zero problemów. Poboru oleju również brak smile.gif


--------------------
Sociedad Espanola Automoviles de Turismo
był: Toledo T.U.R.B.O 1.8 20VT GT28R
VW Golf VII R Tornado Red 400/500 - Mistrz Polski Street AWD 2016
Audi RS4 B8 450HP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lightman
post Tue, 15 Nov 2016 - 14:43
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006
Skąd: łódzkie





CYTAT(Toldi @ Tue, 15 Nov 2016 - 12:27) *
Teraz golfem 7R podkreconym na 400/500 przebieg prawie 30 tys KM i zero problemów. Poboru oleju również brak smile.gif

Toldi mógłbys wrzucic swoje auto w projekty? brakuje tam nowszych aut a niejeden stojący przed dylematem zakupu takiego auta wiedziałby jaką podjąc decyzje wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Tue, 15 Nov 2016 - 14:52
Post #25


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Potwierdzam, że nie każde 2.0tfsi to problem moje s3 też nie pali oleju........
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Augustin
post Tue, 15 Nov 2016 - 17:24
Post #26


User
Dołączył: Fri, 21 October 2016





Ale przecież nikt tu nie straszy tylko odradza awaryjne i kiepskie jednostki. Podajecie przykład że 30 tys przebiegu i nic się nie dzieje, zobaczymy jak auto będzie mieć 300tys czy wtedy nie będzie po dwóch wymianach silnika.
Dlaczego 1,8T nie jest traktowany jako awaryjny? Czy ktoś kiedykolwiek miał problemy z nim? oczywiście pomijam fakt zaorania przez 19 latków takich jednostek...
Tak w woli wyjaśnienia FSI Turbo na pasku w Golfie V to inna jednostka niż Golf VII 2,0 TSI GTI, także ten pierwszy będzie trwalszy i mniej problematyczny, natomiast ten drugi..brak słów.

Ale co kto woli chyba to nie są bajki że ludzie je na gwarancji wymieniają? z resztą ASO zna problem i ma kilka rozwiązań na branie oleju.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Toldi
post Tue, 15 Nov 2016 - 18:08
Post #27


Forum Homee
Dołączył: Fri, 20 August 2004
Skąd: Warszawa / Mokotów





Ale wogóle o czym Ty mowisz....?? 300 tys przebiegu.....?? W jednostce tak wysilonej jak powiedzmy golf 7R czy np mercedes a klasa amg....??


--------------------
Sociedad Espanola Automoviles de Turismo
był: Toledo T.U.R.B.O 1.8 20VT GT28R
VW Golf VII R Tornado Red 400/500 - Mistrz Polski Street AWD 2016
Audi RS4 B8 450HP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
janekn81
post Tue, 15 Nov 2016 - 18:31
Post #28


Rookie
Dołączył: Sun, 13 November 2016





Dzięki za odpowiedzi. Myśląc trochę intensywniej co będzie dla mnie najlepsze:

-Golf 7GTI - samochód świetny, jakość wykonania super, osiągi bdb, znika w tłumie nie rzuca się tak w oczy jak niektóre HH wiec jest to zarówno zaleta jak i czasem wada. Zasadniczo Golf GTI mimo, że jest dla niektórych VW to jednak historia samochodu i taka dbałość producenta o ten model przyciąga do niego.

-Focus ST MK3 - wykonanie trochę gorsze niż w VW choć materiały na kokpicie bdb. ale silnik mocniejszy, 2.0EB 250KM chyba nie ma wad (po rozmowach na pw z niektórymi userami forum SR i Ford), podobno bardzo fajne prowadzenie.

-Megane RS czy Leon Cupra to lepsi od w/w aut w tym segmencie (patrząc na osiągi) ale ten pierwszy będzie za bardzo bezkompromisowy (w dodatku ja potrzebuje 5d), ten drugi droższy i jakoś tak nie wygląda atrakcyjnie jak poprzedni Leon w swoich czasach( są jeszcze lepsi jak nowa Honda CTR 310KM ale to segment nazwijmy to HH+ jak Focus RS, Golf 7R, Golf 7 Clubsport itp. teoretycznie łapie się też tu Cupra290 oraz Megane RS Trophy - nie zwracając uwagi na napęd awd w dwóch pierwszych).

Gdybym miał więcej kasy wybrał bym Focusa RS lub z fwd Honde CTR natomiast nie stać mnie na to więc zostaje Golf GTI i Focus ST (Megane RS i Leon Cupra odpadają z w/w powodów).

Na 90% wybiorę ST.

Jak ktoś ma coś do dodania to bardzo fajnie, niech temat się ciągnie dalej.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
madry
post Tue, 15 Nov 2016 - 18:37
Post #29


User
Dołączył: Fri, 19 March 2004
Skąd: Kraków





CYTAT(Augustin @ Tue, 15 Nov 2016 - 17:24) *
Ale przecież nikt tu nie straszy tylko odradza awaryjne i kiepskie jednostki. Podajecie przykład że 30 tys przebiegu i nic się nie dzieje, zobaczymy jak auto będzie mieć 300tys czy wtedy nie będzie po dwóch wymianach silnika.
Dlaczego 1,8T nie jest traktowany jako awaryjny? Czy ktoś kiedykolwiek miał problemy z nim? oczywiście pomijam fakt zaorania przez 19 latków takich jednostek...
Tak w woli wyjaśnienia FSI Turbo na pasku w Golfie V to inna jednostka niż Golf VII 2,0 TSI GTI, także ten pierwszy będzie trwalszy i mniej problematyczny, natomiast ten drugi..brak słów.

Ale co kto woli chyba to nie są bajki że ludzie je na gwarancji wymieniają? z resztą ASO zna problem i ma kilka rozwiązań na branie oleju.


Napisałem wyraźnie, że ja osobiście zrobiłem 20 tys, a auto ma 100 tys przebiegu i do tego podniesioną o 75% moc (fabryczne 200 KM). Napisem też, że jest to silnik na łańcuchu (EA 888), czyli jak twierdzisz "brak słów", do tego mam DSG - przed nią też przestrzegasz;)

Wierzę, że możesz mieć złe doświadczenia z tym połączeniem TSI/DSG, ale raczej zakładam że znasz je jedynie z opowiadań. Wiem natomiast, że takie historie mają niektórzy użytkownicy, jednak mając kontakt z innymi osobami jeżdżącymi TSI uważam, że są oni w mniejszości.

Pytanie padło o nowy samochód, co oznacza, że i tak z każdym ewentualnym problemem pojazd trafi do ASO.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
skandaloo
post Tue, 15 Nov 2016 - 18:45
Post #30


Super User
Dołączył: Tue, 14 February 2006
Skąd: Poznań





CYTAT(janekn81 @ Tue, 15 Nov 2016 - 18:31) *
Dzięki za odpowiedzi. Myśląc trochę intensywniej co będzie dla mnie najlepsze:

-Golf 7GTI - samochód świetny, jakość wykonania super, osiągi bdb, znika w tłumie nie rzuca się tak w oczy jak niektóre HH wiec jest to zarówno zaleta jak i czasem wada. Zasadniczo Golf GTI mimo, że jest dla niektórych VW to jednak historia samochodu i taka dbałość producenta o ten model przyciąga do niego.

-Focus ST MK3 - wykonanie trochę gorsze niż w VW choć materiały na kokpicie bdb. ale silnik mocniejszy, 2.0EB 250KM chyba nie ma wad (po rozmowach na pw z niektórymi userami forum SR i Ford), podobno bardzo fajne prowadzenie.

-Megane RS czy Leon Cupra to lepsi od w/w aut w tym segmencie (patrząc na osiągi) ale ten pierwszy będzie za bardzo bezkompromisowy (w dodatku ja potrzebuje 5d), ten drugi droższy i jakoś tak nie wygląda atrakcyjnie jak poprzedni Leon w swoich czasach( są jeszcze lepsi jak nowa Honda CTR 310KM ale to segment nazwijmy to HH+ jak Focus RS, Golf 7R, Golf 7 Clubsport itp. teoretycznie łapie się też tu Cupra290 oraz Megane RS Trophy - nie zwracając uwagi na napęd awd w dwóch pierwszych).

Gdybym miał więcej kasy wybrał bym Focusa RS lub z fwd Honde CTR natomiast nie stać mnie na to więc zostaje Golf GTI i Focus ST (Megane RS i Leon Cupra odpadają z w/w powodów).

Na 90% wybiorę ST.

Jak ktoś ma coś do dodania to bardzo fajnie, niech temat się ciągnie dalej.

ja jestem ciekaw czy ST będzie miał te 250ps czy może 220ps , bo cos te nowe Fordy nie trzymają serii
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Tue, 15 Nov 2016 - 19:05
Post #31


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





CYTAT(Augustin @ Tue, 15 Nov 2016 - 17:24) *
Ale przecież nikt tu nie straszy tylko odradza awaryjne i kiepskie jednostki. Podajecie przykład że 30 tys przebiegu i nic się nie dzieje, zobaczymy jak auto będzie mieć 300tys czy wtedy nie będzie po dwóch wymianach silnika.
Dlaczego 1,8T nie jest traktowany jako awaryjny? Czy ktoś kiedykolwiek miał problemy z nim? oczywiście pomijam fakt zaorania przez 19 latków takich jednostek...
Tak w woli wyjaśnienia FSI Turbo na pasku w Golfie V to inna jednostka niż Golf VII 2,0 TSI GTI, także ten pierwszy będzie trwalszy i mniej problematyczny, natomiast ten drugi..brak słów.

Ale co kto woli chyba to nie są bajki że ludzie je na gwarancji wymieniają? z resztą ASO zna problem i ma kilka rozwiązań na branie oleju.


Ogarnij sie troche bo piszesz bzdury nie poparte zadnymi faktami. Chyba ze "brak slow" traktowac doslownie czyli ze po prostu nie masz pojecia.
Ile widziales golfów 7 gti, cupr czy octavii 3 rs ktore mialy powazna awarie silnika?
Ile widziales powyzszych z przebiegiem 300tys.?
Kiedy autor dobije do tych 300 tys? Za 15 lat? Od ilu lat nie bedzie juz jego wlascicielem?




--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
janekn81
post Tue, 15 Nov 2016 - 19:12
Post #32


Rookie
Dołączył: Sun, 13 November 2016





CYTAT(skandaloo @ Tue, 15 Nov 2016 - 18:45) *
ja jestem ciekaw czy ST będzie miał te 250ps czy może 220ps , bo cos te nowe Fordy nie trzymają serii


Jakie modele/silniki masz na myśli ?

Szukając na forach jakieś dwa wykresy tego 2.0EB 250 widziałem to jeden chyba miał nawet jakiś + od serii. Wychodzi na to, ze trzymają moc przynajmniej 2.0 bo te 1.5EB w zwykłych Focusach nie trzymają katalogowych 150KM za to w Mondeo, gdzie ten silnik ma 160KM na hamowni zazwyczaj pokazuje ~170KM ( są to informacje z forum, chyba fordtuning.pl).


CYTAT(As_ @ Tue, 15 Nov 2016 - 19:05) *
Ogarnij sie troche bo piszesz bzdury nie poparte zadnymi faktami. Chyba ze "brak slow" traktowac doslownie czyli ze po prostu nie masz pojecia.
Ile widziales golfów 7 gti, cupr czy octavii 3 rs ktore mialy powazna awarie silnika?
Ile widziales powyzszych z przebiegiem 300tys.?
Kiedy autor dobije do tych 300 tys? Za 15 lat? Od ilu lat nie bedzie juz jego wlascicielem?

Nie ma też co wyolbrzymiać problemów jakie mogą sprawiać 2.0TSI VAG'a. Zapewne dużo zalezy od użytowników a często te samochody kupowane są i nie rzadko katowane przez pierwsze 2 lata po czym odsprzedawane dalej dla kogos kto dopiero chce zadbać o samochód odpowiednio.

Ja potrzebuje HH do normalnej spokojnej jazdy na codzień jak pisałem... duża moc i możliwości potrzebne są dla funu od czasu do czasu lub raz na rok spróbować się na torze ale też z głową. Wymiana oleju co 10kkm, przeglądy co roku w aso, zabezpieczenie lakieru etc. będą od początku w tym samochodzie ale mimo wszystko chce wybrać najlepszy motor a wychodzi na to, ze 2.0 ecoboost Forda takim jest bo te silniki nie sprawiają problemów. Zakładając ten temat kilka dni temu zacząłem również przeglądać internet i pytać użytkowników z tąd te wnioski.
Co do przebiegu to rocznie gdzieś 10-12tyś km.

Interesuje mnie też temat szpery np. Quaife do Forda ST. Wiem, ze jest taka opcja. Wie ktoś czy traci się gwarancję po montażu tego ustrojstwa ? To jest jedna największy wad Focusa ST - brak mechanicznej szpery takiej jak w Civicu Type-r lub Leonie Cupra.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wizard
post Tue, 15 Nov 2016 - 19:18
Post #33


Forum Killer
Dołączył: Tue, 27 March 2007
Skąd: Gliwice/Rybnik





Chyba miał na myśli fakt, że realny średni przebieg auta używanego to właśnie 300tyś tongue.gif

Nie wszystkie nowe Fordy mają niższą moc. 1.6EB mają często bonusy ponad serię.
Trochę jednak rozczarowują 2.3EB z niedoborem 20-30KM. Rozumiem, że latem IC puchnie, ale w zimie takie wyniki pozostawiają wiele do życzenia. Chyba, że plotki o blokadzie parametrów w ECU podczas pierwszych 10tyś to jednak prawda

Za to jak na razie ecoboost na tle TSI sprawiają zdecydowanie mniej problemów.


--------------------
200KM/290Nm/1088kg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skandaloo
post Tue, 15 Nov 2016 - 19:21
Post #34


Super User
Dołączył: Tue, 14 February 2006
Skąd: Poznań





CYTAT(janekn81 @ Tue, 15 Nov 2016 - 19:12) *
Jakie modele/silniki masz na myśli ?

Szukając na forach jakieś dwa wykresy tego 2.0EB 250 widziałem to jeden chyba miał nawet jakiś + od serii. Wychodzi na to, ze trzymają moc przynajmniej 2.0 bo te 1.5EB w zwykłych Focusach nie trzymają katalogowych 150KM za to w Mondeo, gdzie ten silnik ma 160KM na hamowni zazwyczaj pokazuje ~170KM ( są to informacje z forum, chyba fordtuning.pl).



Nie ma też co wyolbrzymiać problemów jakie mogą sprawiać 2.0TSI VAG'a. Zapewne dużo zalezy od użytowników a często te samochody kupowane są i nie rzadko katowane przez pierwsze 2 lata po czym odsprzedawane dalej dla kogos kto dopiero chce zadbać o samochód odpowiednio.

Ja potrzebuje HH do normalnej spokojnej jazdy na codzień jak pisałem... duża moc i możliwości potrzebne są dla funu od czasu do czasu lub raz na rok spróbować się na torze ale też z głową. Wymiana oleju co 10kkm, przeglądy co roku w aso, zabezpieczenie lakieru etc. będą od początku w tym samochodzie ale mimo wszystko chce wybrać najlepszy motor a wychodzi na to, ze 2.0 ecoboost Forda takim jest bo te silniki nie sprawiają problemów. Zakładając ten temat kilka dni temu zacząłem również przeglądać internet i pytać użytkowników z tąd te wnioski.
Co do przebiegu to rocznie gdzieś 10-12tyś km.

silnik 2.3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
janekn81
post Tue, 15 Nov 2016 - 19:26
Post #35


Rookie
Dołączył: Sun, 13 November 2016





Akurat o tym silniku nie czytałem choć fakt były też informacje, ze 2.0EB ma mały IC i w lato puchnie w mieście tracąc nawet 20KM i sporo momentu ( to samo znalazłem o 2.0Turbo Vtec Hondy, gdzie w upał po mieście z 310KM ucieka kilkadziesiąt).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Toldi
post Wed, 16 Nov 2016 - 08:21
Post #36


Forum Homee
Dołączył: Fri, 20 August 2004
Skąd: Warszawa / Mokotów





Pojezdzij jeszcze focusem troszke i zobacz jak Ci sie bedzie siedziało....bo niestety foele sa zamontowane dosc wysoko i jezdzi sie jak na stołku....
Golf GTI z DSG nie bedzie wolniejszy od focusa ST w manualu wink.gif - DSG jest naprawde b szybka smile.gif
Dla mnie osobiscie focus jest za obłu/owalny takie jajo jakies....
Pojezdzij zobacz co bardziej przypasuje i negocjuj rabat biggrin.gif
Jak by co mam osobe w fordzie i moge dac namiar to sobie pogadacie i zobaczysz czy da sie cos rabatować smile.gif


--------------------
Sociedad Espanola Automoviles de Turismo
był: Toledo T.U.R.B.O 1.8 20VT GT28R
VW Golf VII R Tornado Red 400/500 - Mistrz Polski Street AWD 2016
Audi RS4 B8 450HP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Wed, 16 Nov 2016 - 13:27
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





A ma ktos doswiadczenie jak spisuje sie ten aktywny dyfer w cuprze i wyzszych modelach golfa gti?
Jest to jakaś realna przewaga nad otwartym mechanizmem z przyhamowywaniem kol ?


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 16 Nov 2016 - 15:51
Post #38


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(As_ @ Wed, 16 Nov 2016 - 13:27) *
A ma ktos doswiadczenie jak spisuje sie ten aktywny dyfer w cuprze i wyzszych modelach golfa gti?
Jest to jakaś realna przewaga nad otwartym mechanizmem z przyhamowywaniem kol ?

Krótkie, bo parę okrążeń w cuprze (soft na 350hp), ale jakoś dupy to nie urywało. Granica między przyczepnością w zakręcie a wyjeżdzaniem jej utratą była dla mnie nie do ogarnięcia w trakcie 8 okrążeń kartodromu. W efekcie gaz klepałem dopiero, jak już miałem zapas na zewnętrznej.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szybciutki
post Wed, 16 Nov 2016 - 20:47
Post #39


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 September 2010





Sam mam zamiar się przesiąść na Octavie 230 z VAQ jak polift będzie w sprzedaży, tak jak As_ jestem bardzo łasy na opinie odnośnie tego napędu.
Czy takie fwd będzie się umiało napędzić na ciasnych winklach?
Czy ktoś z użytkowników VAGa ze "szperą" VAQ i mający porównanie do otwartego mechanizmu może coś zdradzić?
Warto się w to pchać czy lepiej "oszczędzić" i brać normalną wersję licząc się ze słabościami fwd?
Klei to? biggrin.gif


--------------------
Nie odpowiadam na wiadomości prywatne, proszę o kontakt przez www.gurumotive.com :)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
janekn81
post Wed, 16 Nov 2016 - 20:56
Post #40


Rookie
Dołączył: Sun, 13 November 2016





CYTAT(Toldi @ Wed, 16 Nov 2016 - 08:21) *
Pojezdzij jeszcze focusem troszke i zobacz jak Ci sie bedzie siedziało....bo niestety foele sa zamontowane dosc wysoko i jezdzi sie jak na stołku....
Golf GTI z DSG nie bedzie wolniejszy od focusa ST w manualu wink.gif - DSG jest naprawde b szybka smile.gif


Siedziałem długo w nowym ST - rzeczywiście siedzi się wyżej niż w Golfie GTI ale i tak stosunkowo nisko, dla mnie ok. natomiast fotele Recaro są wygodne, dość twarde, trzymają super ale są dość wąskie...nie wiem jak to bedzie na dłuższą mete ale na pewno trzeba być szczupłym żeby tym jeździć. Z drugiej strony nikt nie mówi, że takie auta są dla każdego smile.gif

GTI 7 z DSG wolniejszy nie bedzie, wiem. Skrzynia zamiata porządnie ale ja miałem na myśli porównaniem skrzyń manualnych (Focus ST nie jest dostępny z dwusprzęgłowym automatem, jest tylko manual chyba, ze wybierzemy ST z 2.0 Tdci 185KM i wtedy można dorzucić power shift za 10 tys zł - ale moim zdaniem ST Diesel nie powinien się nazywać ST choc wyglada tak samo).


Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 23:07