Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> C20XE + turbo .....czym wystroić??
marty
post Mon, 17 Dec 2007 - 09:41
Post #21


Super User
Dołączył: Mon, 01 March 2004
Skąd: Warszawa





CYTAT("lorak":29spj0nc)
w Polsce nie jestem pewien, ale chyba Marty jezdzil c20xe z osprzetem leta...

Marty miał odwrotnie - C20LET z osprzetem XE 2.8 + Ecumaster
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 17 Dec 2007 - 09:41
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kisielisodd
post Mon, 17 Dec 2007 - 09:50
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 January 2003
Skąd: krakow





Fakt jest taki e Bóg zesłał nam ecumastera, który pozwala sterować dowolnie DC (niestety nadal w fullgrupie ale zawsze to coś). Zwieranie sondy do masy jakoś mnie nie przekonuje i tutaj nie będę polemizował, ale założenie większych wtrysków i sterowanie wtryskami bezpośrednio z ecumastera dało rade by to auto wystroić, niemniej 300KM+ na takim rozwiązaniu moim zdaniem działać będzie co najmniej ryzykownie.
Kiedy inwestuje się kase w odprężające tłoki i mocniejsze korbowody (które wcale nie są niezniszczalne), to lepiej było by dołożyć parę złotych i kupić SA który 5.000 zł nie musi kosztować.
Tylko może ja patrzę z perspektywy osoby która oferuje usługi i się z nich rozlicza, a klienci nigdy nie ida na kompromisy.


--------------------
Pozdrawiam
A.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Colin
post Mon, 17 Dec 2007 - 10:24
Post #23


Otaku
Dołączył: Mon, 21 October 2002
Skąd: Kraków





CYTAT("kisielisodd":19dfvoe9)
Fakt jest taki e Bóg zesłał nam ecumastera, który pozwala sterować dowolnie DC (niestety nadal w fullgrupie ale zawsze to coś). Zwieranie sondy do masy jakoś mnie nie przekonuje i tutaj nie będę polemizował, ale założenie większych wtrysków i sterowanie wtryskami bezpośrednio z ecumastera dało rade by to auto wystroić, niemniej 300KM+ na takim rozwiązaniu moim zdaniem działać będzie co najmniej ryzykownie.
Kiedy inwestuje się kase w odprężające tłoki i mocniejsze korbowody (które wcale nie są niezniszczalne), to lepiej było by dołożyć parę złotych i kupić SA który 5.000 zł nie musi kosztować.
Tylko może ja patrzę z perspektywy osoby która oferuje usługi i się z nich rozlicza, a klienci nigdy nie ida na kompromisy.


Do zmiany DC nie potrzeba zadnej swini Aczkolwiek do dobrego wystrojenia z turbo jest to bardzo przydatne urzadzenie.
Co do 300KM w xe - ja bym nie stwierdzal ze sie nie da zrobic dobrze. Problem w tym, ze ktos sie musi poswiecic i to sprawdzic... Z tego co pamietam, to jezdzilo pare xe turbo, ale jeszcze w czasach gdzie nie dokonca panowano nad elektronika


--------------------
Aerospace Electronics :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Przemysławek
post Mon, 17 Dec 2007 - 11:03
Post #24


Rookie
Dołączył: Sun, 16 December 2007
Skąd: lower silesia





widzę że dyskusja rozgorzała na dobre..... co do wtrysków oczywiście że będą większe (myślę że 440cm będą odpowiednie) , reszta "teili" też nie jest od leta , custom kolektor , suszarka t3/t4 lub K24 z audi s2 (mam obydwie i jeszcze się wacham) , duży alumiowy intercooler , wydech 2,5" itd , itp.... myślę że na tym setupie moc 300+ ps jest do ogarnięcia . nie chciał bym jedynie wydawać "miliardów" na SA jeżeli można to zrobić taniej i "prawie" tak samo dobrze np.ECUMASTEREM. Z tego co wyczytałem , mogę raczej pozbyć się let-kompa i jak poskładam te puzzle , uderzyć do Kra gdzie znajdzie się kilka osób które ogarną temat .Dzięki za dalsze sugestie!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kisielisodd
post Mon, 17 Dec 2007 - 12:31
Post #25


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 January 2003
Skąd: krakow





ja mam pytanie:
Jak dokładnie zamierzasz poskładać silnik, czy znajdą się w nim odprężające tłoki ? czy masz to zamiar jakoś inaczej rozwiązać ?


--------------------
Pozdrawiam
A.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Przemysławek
post Mon, 17 Dec 2007 - 12:58
Post #26


Rookie
Dołączył: Sun, 16 December 2007
Skąd: lower silesia





CYTAT("kisielisodd":1i36yd1w)
ja mam pytanie:
Jak dokładnie zamierzasz poskładać silnik, czy znajdą się w nim odprężające tłoki ? czy masz to zamiar jakoś inaczej rozwiązać ?


Oczywiście kute tłoki dedykowane do let-a , naprawdopodobniej firmy "woessner" zza odry(czekam aż rozbiorę silnik ,czy będzie ewentualny szlif , bo można bez problemu dostac te tłoki nadwymiar). Wchodzi też w rachubę podkładka odpreżająca (ta opcja jest dużo tańsza) i tłoki zostają , ale raczej zostanę przy pierwszej opcji ( będę spokojny) , zresztą kute korby już mam+śruby ARP,uszczelka z20let. Reszta nie jest żadnym kosmosem,tak jak pisałem wyżej.....głowica costcast ( nie wiem czy do turbo opłaca się ją obrabiać czy zostawić seryjną??). Zamierzam pobawić się też z custom kolektorem ssącym , choć jest przy tym wiele kontrowersji i opini że zawsze będzie żle bo cylindry nie będą równomiernie napełniane .Ale np. corsa GEKO ma najprostszy na świecie kótki kolektor i lata aż miło Co o tym sądzicie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
klonek78
post Mon, 17 Dec 2007 - 13:22
Post #27


Forum Homee
Dołączył: Mon, 01 August 2005
Skąd: Elbląg





znacznie łatwiej będzie zapanować nad ecu od c20xe niż od let'a.......


--------------------
Szymany - ET 15,65 Vmax 168km/h - zero odchudzania + duże CarAudio + klima + seria sprzęgło
259HP + 347Nm@0,85bara - będzie więcej....
350HP + 450Nm coming soon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Colin
post Mon, 17 Dec 2007 - 13:31
Post #28


Otaku
Dołączył: Mon, 21 October 2002
Skąd: Kraków





CYTAT("klonek78":eb5tfo7m)
znacznie łatwiej będzie zapanować nad ecu od c20xe niż od let'a.......

Dlaczego?
Let ma podobny komp jak punto gt i s2, gdzie panuje sie latwo nad obydwoma (oprocz 5 cewek). Najlepsze jest to, ze nie korzysta z lambdy w nieodpowiednim momencie, a c20xe korzysta. Z drugiej strony patrzac na roznice cenowe, to jakos srednio sie oplaca upychac kompa z leta z cala wiazka do xe.


--------------------
Aerospace Electronics :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
klonek78
post Mon, 17 Dec 2007 - 13:41
Post #29


Forum Homee
Dołączył: Mon, 01 August 2005
Skąd: Elbląg





w c20let przeszkadza bardzo mapsensor szczególnie gdy sięgamy po wyższe ciśnienia lub ciśnienie te nie występują w tym momencie (przy danych rpm) co zapisane w pamięci


--------------------
Szymany - ET 15,65 Vmax 168km/h - zero odchudzania + duże CarAudio + klima + seria sprzęgło
259HP + 347Nm@0,85bara - będzie więcej....
350HP + 450Nm coming soon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Colin
post Mon, 17 Dec 2007 - 13:49
Post #30


Otaku
Dołączył: Mon, 21 October 2002
Skąd: Kraków





CYTAT("klonek78":3alrhg30)
w c20let przeszkadza bardzo mapsensor szczególnie gdy sięgamy po wyższe ciśnienia lub ciśnienie te nie występują w tym momencie (przy danych rpm) co zapisane w pamięci


To nie jest problemem. Map nie ma wiele do gadania. Poza tym latwo go zrobic w bambuko albo spowodowac, ze cisnienia przy ktorych pracuje beda jak najbardziej dobre


--------------------
Aerospace Electronics :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
klonek78
post Mon, 17 Dec 2007 - 14:02
Post #31


Forum Homee
Dołączył: Mon, 01 August 2005
Skąd: Elbląg





CYTAT("Colin":14du7p7i)
CYTAT("klonek78":14du7p7i)
w c20let przeszkadza bardzo mapsensor szczególnie gdy sięgamy po wyższe ciśnienia lub ciśnienie te nie występują w tym momencie (przy danych rpm) co zapisane w pamięci


To nie jest problemem. Map nie ma wiele do gadania. Poza tym latwo go zrobic w bambuko albo spowodowac, ze cisnienia przy ktorych pracuje beda jak najbardziej dobre


wszystko można, tym bardziej że jak piszesz mapsensor ma znikomy wpływ na paliwo, a bardziej pełni funkcję kontrolną - ale jednak kolejna rzecz do pamiętania i oszukiwania

jak pisał kisiel to wszytsko ma swoje wady i zalety, ale po bojach z adaptacją/sondą w mojej nubirze (ostatecznie wygranych ) postanowiłem jednak zaopatrzyć się w SA - pewnie będzie VEMS szczególnie przy aktualnych kursach euro zakup wiązki+ecu od c20xe i do tego jakiś piggyback i najlepiej sonda wideband wychodzi to wyszystko podobnie.


--------------------
Szymany - ET 15,65 Vmax 168km/h - zero odchudzania + duże CarAudio + klima + seria sprzęgło
259HP + 347Nm@0,85bara - będzie więcej....
350HP + 450Nm coming soon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Przemysławek
post Tue, 18 Dec 2007 - 22:11
Post #32


Rookie
Dołączył: Sun, 16 December 2007
Skąd: lower silesia





Dzięki wszustkim za pomoc......sprawa mi się "troszkę" wyklarowała co nie oznacza że do końca Ale wiem przynajmniej do kogo uderzyć z tematem....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sebek-c20xe
post Fri, 28 Dec 2007 - 10:43
Post #33


Super User
Dołączył: Tue, 26 June 2007
Skąd: Grudziądz





Po przeczytaniu tego tematu chyba ze 100 razy stwierdzilem ze i tak nic nie rozumiem! Mam identyczne uturbione xe kwestia wtrysków,i samego silnika jest oczywista ale sterowanie jest dla mnie magią!! Dlatego pytam jak czym gdzie i za ile moge to wystroic?? niebede ukrywal ze $$ mają znaczenie! Byl bym bardzo wdzieczny gdyby ktoś napisal NP. musisz kupic to,to i tamto....bedzie kosztowac to tyle i tyle..... a wystroi Ci to ten czlowiek ....... lub zaoferowanie samego siebie o ile sie ktoś podejmnie! Auto ma byc raczej do szalenstw i niechodzi tu o wystrojenie tego niewiadomo jak dobrze i za kupe kasy bo jej juz niema za wiele. Chcial bym w (miare dobrze) i w rozsądnej cenie!!! Wiem ze moze sie to wydawac nienormalne ze poszedlem tak na latwizne ale naprawde w elektronice jestem totalna noga. Czekam na jakies wypowiedzi ewentualnie PW Pozdrawiam


--------------------
corsa a c20... 11,1 ET
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 11:09