Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> x20xev i mocniejsze walki - strata zamiast przyrostu
MrSpike
post Sat, 18 Aug 2007 - 15:20
Post #1


Super User
Dołączył: Thu, 17 August 2006
Skąd: Warszawa





wrzucilem dzis nowe walki do swojego x20xev. lexmaul 285st, 10,3 mm wznios - seria ma 255st, 9,5 mm wznios. narazie z przyczyn niezaleznych na oryginalnych kolach rozrzadu (regulowane sa w trakcie roboty). po montazu hamownia i wielkie galy . producent okresla przyrost na okolo 9kW (12hp) przy seryjnych klamotach (bo do takich sa walki przystosowane). u mnie natomiast wyglada to tak:



generalnie zalamka.

po zdjeciu brudnego juz stozka wykres lekko sie poprawil, ale nadal brakuje duuuzo...



dolot el-tec + kn, kolektor rurowy 4-2-1 michael, wydech 2" eltec.
wiec o co qrwa kaman? i ten dol w okolicach 4krpm...
HELP bo jestem bliski zalamania.

w nastepna sobote afr na szerokopasmowej sondzie i regulowane kola, ale moze macie jakies gotowe pomysly?

pozdr
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 18 Aug 2007 - 15:20
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Colin
post Sat, 18 Aug 2007 - 15:31
Post #2


Otaku
Dołączył: Mon, 21 October 2002
Skąd: Kraków





No ale czemu sie dziwic? Nie wlozyles po pierwsze walkow do seryjnego silnika, po drugie walki zwykle trzeba ustawic. Po trzecie jak ktos cos obiecuje zagramanica, albo gdziekolwiek, to sa ciagle obietnice....


--------------------
Aerospace Electronics :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek-CRX
post Sat, 18 Aug 2007 - 15:34
Post #3


Super User
Dołączył: Wed, 11 April 2007





A producent nie podaje optymalnych ustawień kół rozrządu ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dtox
post Sat, 18 Aug 2007 - 15:39
Post #4


User
Dołączył: Sun, 18 April 2004
Skąd: z nienacka :)





cos jest ewidentnie nie tak jak powinno.
co do dolka to xev tak ma...
[url=http://img134.imageshack.us/my.php?image=xervsseriaiips4.jpg:17wue7c4][/url:17wue7c4]

CYTAT("Colin":17wue7c4)
No ale czemu sie dziwic? Nie wlozyles po pierwsze walkow do seryjnego silnika, po drugie walki zwykle trzeba ustawic. Po trzecie jak ktos cos obiecuje zagramanica, albo gdziekolwiek, to sa ciagle obietnice....

stek bzdur... i tyle...
u mnie walki byly na seryjnych kolach z XEV i daly wiecej niz producent przewidzial...co wiecej...na gownianym zeliwnym kolektorze wydechowym z xev


--------------------
X20XEV 168KM 206Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek ZTR
post Sat, 18 Aug 2007 - 15:52
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Wed, 11 January 2006
Skąd: www.ztr-tuning.pl





Zwiększ stopień sprężania i ustaw wałki wtedy konie się znajdą - to częsty przypadek po założeniu sportowych wałków w seryjnym silniku...


--------------------
Celica ZTR Drag FWD Turbo 2GR-FE 1057HP 1075Nm 1/4 Best ET 9.5sec./260Km/h
Mistrz Polski Rover ZTR 1548cc 450HP BEST ET 10.83/400m
TUNING TECHNICZNY I ELEKTRONICZNY WSZYSTKICH MAREK-INSTALACJE TURBO,CZĘŚCI ZAMIENNE,UKŁ. HAMULCOWE I ZAWIESZENIA,POMIAR MOCY, ECUMASTER EMU DET3 itp...

Odwiedź moją stronę Celica ZTR Drag FWD

Odwiedź moją stronę ZTR-Tuning
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MrSpike
post Sat, 18 Aug 2007 - 15:58
Post #6


Super User
Dołączył: Thu, 17 August 2006
Skąd: Warszawa





CYTAT("Bartek-CRX":18yxqqze)
A producent nie podaje optymalnych ustawień kół rozrządu ?

instrukcja producenta to cos w rodzaju: odkrec, wsadz, przykrec, jezdzij. nie ma nic o regulacji - pewnie dlatego, ze walki sa pod seryjne kola rozrzadu, glowice i cala reszte.


CYTAT("Bartek 1ZZ":18yxqqze)
Zwiększ stopień sprężania wtedy konie się znajdą - to częsty przypadek po założeniu sportowych wałków w seryjnym silniku...


pompowac kolejne 1,5k pln w tej chwili jakos mi sie nie usmiecha... jak po strojeniu nie bedzie minimum 140km wyprzedaje klamoty a auto do zyda. trza bedzie kupic cos, nad czym da sie popracowac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Colin
post Sat, 18 Aug 2007 - 16:16
Post #7


Otaku
Dołączył: Mon, 21 October 2002
Skąd: Kraków





CYTAT("dtox":1utzo9om)
cos jest ewidentnie nie tak jak powinno.
co do dolka to xev tak ma...
[url=http://img134.imageshack.us/my.php?image=xervsseriaiips4.jpg:1utzo9om][/url:1utzo9om]

CYTAT("Colin":1utzo9om)
No ale czemu sie dziwic? Nie wlozyles po pierwsze walkow do seryjnego silnika, po drugie walki zwykle trzeba ustawic. Po trzecie jak ktos cos obiecuje zagramanica, albo gdziekolwiek, to sa ciagle obietnice....

stek bzdur... i tyle...
u mnie walki byly na seryjnych kolach z XEV i daly wiecej niz producent przewidzial...co wiecej...na gownianym zeliwnym kolektorze wydechowym z xev


A miales tesame walki? Cos mi sie zdaje ze lagodniejsze i z bardzo podobnego silnika, ktory mozliwe ze nawet ma takiesame kola rozrzadu (tu strzelam, ale znajac oszczednosc opla, to bardzo prawdopodobne).
A jakbys kiedys mial walki z jakiejs firmy, to bys wiedzial ze juz tak rozowo niema z wkladaniem ich w seryjne kolka.


--------------------
Aerospace Electronics :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!markos
post Sat, 18 Aug 2007 - 16:18
Post #8


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





skad wzial sie ten spadek 20Nm na srodku..? moze nalezaloby zaczac od zlokalizowania przyczyny tego czegos, bo to chyba nie jest normalne..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dtox
post Sat, 18 Aug 2007 - 16:23
Post #9


User
Dołączył: Sun, 18 April 2004
Skąd: z nienacka :)





CYTAT("Colin":2eeda4a0)
CYTAT("dtox":2eeda4a0)
cos jest ewidentnie nie tak jak powinno.
co do dolka to xev tak ma...
[url=http://img134.imageshack.us/my.php?image=xervsseriaiips4.jpg:2eeda4a0][/url:2eeda4a0]

CYTAT("Colin":2eeda4a0)
No ale czemu sie dziwic? Nie wlozyles po pierwsze walkow do seryjnego silnika, po drugie walki zwykle trzeba ustawic. Po trzecie jak ktos cos obiecuje zagramanica, albo gdziekolwiek, to sa ciagle obietnice....

stek bzdur... i tyle...
u mnie walki byly na seryjnych kolach z XEV i daly wiecej niz producent przewidzial...co wiecej...na gownianym zeliwnym kolektorze wydechowym z xev


A miales tesame walki? Cos mi sie zdaje ze lagodniejsze i z bardzo podobnego silnika, ktory mozliwe ze nawet ma takiesame kola rozrzadu (tu strzelam, ale znajac oszczednosc opla, to bardzo prawdopodobne).
A jakbys kiedys mial walki z jakiejs firmy, to bys wiedzial ze juz tak rozowo niema z wkladaniem ich w seryjne kolka.


mialem 291st i 10,6mm wzniosu...
silnik sie tylko podobnie nazywa...
wiem jak jest z innymi walkami, ale wiem tez jak jest z tym konkretnie silnikiem i co mozna z niego zrobic i jak.


--------------------
X20XEV 168KM 206Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Adamxxl
post Sat, 18 Aug 2007 - 17:06
Post #10


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 March 2004
Skąd: dolny śląsk





seryjne wałki mają pewnie około 245* więc wycieczka w okolice 285* gdzie zahacza się już o mechaniczne popychacze lub choć mocniejsze sprężyny wg mnie, to strzał kulą w płot. do takich wałków wypadało by dać krótki dolot najlepiej ITB + zrobić głowicę z doprężeniem silnika + strojenie z odcinką na 8tyś. obr i będzie to latać.
w innym wypadku "wycieczka" w wałki ponad ~265* (zdaje się te okolice ma xer) nie ma kompletnie sensu! jak coś robić z x20xev, to iść w kierunku x20xer

xev ma kolektor o zmiennej długości i stąd ta dziura.


--------------------
CTM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Colin
post Sat, 18 Aug 2007 - 17:12
Post #11


Otaku
Dołączył: Mon, 21 October 2002
Skąd: Kraków





Poza tym przy jakim wzniosie mierzone to 285 stopni? Bo wykres raczej wyglada jakby tam nie bylo tak ostrych walkow.


--------------------
Aerospace Electronics :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dtox
post Sat, 18 Aug 2007 - 17:25
Post #12


User
Dołączył: Sun, 18 April 2004
Skąd: z nienacka :)





CYTAT("Adamxxl":1jgp1rth)
seryjne wałki mają pewnie około 245* więc wycieczka w okolice 285* gdzie zahacza się już o mechaniczne popychacze lub choć mocniejsze sprężyny wg mnie, to strzał kulą w płot. do takich wałków wypadało by dać krótki dolot najlepiej ITB + zrobić głowicę z doprężeniem silnika + strojenie z odcinką na 8tyś. obr i będzie to latać.
w innym wypadku "wycieczka" w wałki ponad ~265* (zdaje się te okolice ma xer) nie ma kompletnie sensu! jak coś robić z x20xev, to iść w kierunku x20xer

xev ma kolektor o zmiennej długości i stąd ta dziura.


jakbys czytal dokladniej ten watek, to bys wiedzial jaki kat maja seryjne xev a jaki xer...


--------------------
X20XEV 168KM 206Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Adamxxl
post Sat, 18 Aug 2007 - 17:41
Post #13


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 March 2004
Skąd: dolny śląsk





CYTAT("dtox":3ow49esi)
jakbys czytal dokladniej ten watek, to bys wiedzial jaki kat maja seryjne xev a jaki xer...


poszukałem x20xev około 255* a x20xer około 276* co nadal jest mniejszą wartością. nie zawsze więcej znaczy lepiej. można przegiąć


--------------------
CTM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MrSpike
post Sat, 18 Aug 2007 - 18:03
Post #14


Super User
Dołączył: Thu, 17 August 2006
Skąd: Warszawa





CYTAT("Colin":sou9a8oh)
Poza tym przy jakim wzniosie mierzone to 285 stopni? Bo wykres raczej wyglada jakby tam nie bylo tak ostrych walkow.


tylko tyle podaje producent. wznios dzis mierzylismy u p. G.Grabowskiego przy wymianie. i tak na serii po wyjeciu bylo okolo 9.3mm a na lexmaulach 10.3 mm

stopnie podalem za producentami (252-255 seria wg roznych zrodel, 285 lexmaul, a xer jak dobrze pamietam kolo 292st mial)


najbardziej mnie ten spadek miedzy 3500 a 4000 rpm dziwi i w mocy i momencie. jakby wykres "szedl" bez tej dziury osiagnal by okolice 140km

CYTAT("Adamxxl":sou9a8oh)
xev ma kolektor o zmiennej długości i stąd ta dziura.


czyli jak wrzuce kolektor z omegi x20xev (tem sam silnik a kolektor dolotowy bez klapek) wykres bedzie ciagly?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
klonek78
post Sat, 18 Aug 2007 - 20:16
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Mon, 01 August 2005
Skąd: Elbląg





CYTAT("MrSpike":1ytxgjd6)
czyli jak wrzuce kolektor z omegi x20xev (tem sam silnik a kolektor dolotowy bez klapek) wykres bedzie ciagly?


nubirowy też pasuje i pewnie poprawi ci trochę dolny zakres obrotów


--------------------
Szymany - ET 15,65 Vmax 168km/h - zero odchudzania + duże CarAudio + klima + seria sprzęgło
259HP + 347Nm@0,85bara - będzie więcej....
350HP + 450Nm coming soon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MrSpike
post Sat, 18 Aug 2007 - 20:49
Post #16


Super User
Dołączył: Thu, 17 August 2006
Skąd: Warszawa





CYTAT("klonek78":1u9a2jia)
CYTAT("MrSpike":1u9a2jia)
czyli jak wrzuce kolektor z omegi x20xev (tem sam silnik a kolektor dolotowy bez klapek) wykres bedzie ciagly?


nubirowy też pasuje i pewnie poprawi ci trochę dolny zakres obrotów


to to samo co z omegi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dtox
post Sun, 19 Aug 2007 - 01:02
Post #17


User
Dołączył: Sun, 18 April 2004
Skąd: z nienacka :)





CYTAT("Adamxxl":2hv3ub4v)
CYTAT("dtox":2hv3ub4v)

jakbys czytal dokladniej ten watek, to bys wiedzial jaki kat maja seryjne xev a jaki xer...


poszukałem x20xev około 255* a x20xer około 276* co nadal jest mniejszą wartością. nie zawsze więcej znaczy lepiej. można przegiąć


to zle szukales...
uwierz mi, ze seryjne xev maja 252st i 9.2mm a xer 291st i 10.6mm...
na walkach sa wyryte laserem wszystkie dane...przynajmniej u mnie byly...

@MrSpike, kolektor z calibry/omegi (bez klapek) na pewno cos poprawi, lecz nie liczylbym na cuda...
ja mialem ten bez klapek...


--------------------
X20XEV 168KM 206Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Adamxxl
post Sun, 19 Aug 2007 - 23:16
Post #18


Frequent User
Dołączył: Fri, 12 March 2004
Skąd: dolny śląsk





CYTAT("dtox":sse5bc09)
uwierz mi, ze seryjne xev maja 252st i 9.2mm a xer 291st i 10.6mm...
na walkach sa wyryte laserem wszystkie dane...przynajmniej u mnie byly...

choćbyś pokazał fotki to i tak mnie nie przekonasz. sam bawiłem się w podmienianie wałków z innych silników w oplach i dużo czasu spędziłem analizując różne rozwiązania i charakterystyki.
sorki ale w 291* w xer nie uwierzę! w oznaczeniu wałka, 291 mają np wszystkie wałki produkcji schricka do silników 1,8-2,2 ecotec i tak:
291 D1 561-00 (256*)
291 D1 641-00 (264*)
291 D1 721-00 (272*)
oglądałem masę wałków oplowskich i żaden nie miał wybitych stopni-> widać miałem pecha nie trafiając na odpowiedni

niezbyt dobrym dowodem i kolejną rzeczą jest to, że większość producentów (nie wszyscy!) parametry wałka podają w stopniach i w wartości parzystej. może błąd pomiaru jest większy od tego stopnia i dlatego tak robią?... nie wiem

dodatkowo, , według mnie, nie potwierdza tego Twój wykres, gdyż na wałku ~290* moc i moment celowane są w przedział 4-8tyś obrotów a na wykresie przy 6tyś już zaczyna opadać.
nie uwierzę i tyle. z mojej strony koniec.


--------------------
CTM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MrSpike
post Tue, 21 Aug 2007 - 10:01
Post #19


Super User
Dołączył: Thu, 17 August 2006
Skąd: Warszawa





kolektor z omy (bez cholernych klapek) juz do mnie jedzie pomalu. montaz 1.09. jeszcze jakies "sugerancje"? czy zostaje mi tylko wywalic kolejna kase na strojenie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kola
post Tue, 21 Aug 2007 - 12:01
Post #20


Frequent User
Dołączył: Wed, 25 August 2004
Skąd: Kraków





U mnie było tak, że eco nie miało ochoty do jazdy bez strojenia. Wałki z xer'a. Po wystrojeniu i zrobieniu jakiś 50 km auto zaczęło jeździć.

Pozdrawiam!!!!


--------------------
Calibra 2.0 TDI by TTC 249 KM/467 Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 18:21