Shoutbox 0 nowych PW 


40 Stron V  « < 18 19 20 21 22 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Diesel: szybkie pytanie, szybka odpowiedź
klinton
post Mon, 10 Oct 2016 - 00:47
Post #381


Frequent User
Dołączył: Tue, 11 November 2014





Panowie pomóżcie bo oszaleję. Zmieniam u siebie w AFNie w a4b5 (wzdłużny) turbo na nowe gt1749va (awx) i zostanie mi moje z AFN, a dziewczynie zdechło turbo w A3 ALH (gwiżdże i nie jedzie). Chciałbym wrzucić jej moje turbo AFN, ale nie wiem jaki zastosować kolektor wydechowy. Jak wiadomo w ALH jest jednoczęściowy z muszlą a w AFN dzielony. We wzdłużnym AFNie to turbo tak mocno "odstaje od silnika" że w A3 pewnie by się oparło o grodź. Ktoś może robił coś podobnego i może podpowiedzieć z czego wziąć kolektor? Przeróbka dolotu, wydechu itd to żaden problem, tylko żeby turbo zawisło i zmieściło się pod maską wink.gif

EDIT:
w końcu znalazłem jakieś zdjęcie, najprawdopodobniej po prostu się zmieści kolektor z AFN wzdłużnego smile.gif


--------------------
VW Corrado VRT 4Motion 400+
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 10 Oct 2016 - 00:47
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Paweł#G
post Tue, 18 Oct 2016 - 22:58
Post #382


Frequent User
Dołączył: Sat, 16 October 2010
Skąd: Grudziądz





Corsa D 1.3CDTI. Na "sankach" od strony pasażera jest przymocowany koniec węża, z zakończeniem żeby woda kałuż nie dostała się do do środka wskazująca że to, odpowietrzenie, czy spływ wody. Obecnie odczepił sie "u góry" i nie widzę od czego on był i skąd przychodzi, żeby go podłączyć. Jest go ok 50cm. Gdzie go podłączyć?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pavelToledo
post Tue, 18 Oct 2016 - 23:23
Post #383


User
Dołączył: Mon, 09 January 2012
Skąd: Marki





Do obudowy filtra powietrza.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cieniu
post Wed, 19 Oct 2016 - 17:37
Post #384


Forum Homee
Dołączył: Fri, 01 August 2008
Skąd: Szczytno





Prędzej spływ klimy lub wyzej to spływ z podszybia
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcinos23
post Wed, 26 Oct 2016 - 13:35
Post #385


Rookie
Dołączył: Mon, 03 October 2016





Czym może być spowodowane to że jadąc np. 2 biegiem z 1500 obrotów wciskam pedał w podłogę i samochód przyspiesza do końca ale bez pełnej moc. Sytuacja ta sama tyle że np przy 2500 obrotów ściągnę nogę z gazu i dodam ponownie po czym przyspiesza z pełną mocą. Samochód to seat ibiza 1.9 tdi ASZ, turbo hybryda arl (świeża), po programie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
voytekk1
post Wed, 26 Oct 2016 - 15:50
Post #386


User
Dołączył: Sun, 02 August 2009
Skąd: Sosnowiec





turbo ARL nie jest duże więc jak by miało przeładować to właśnie około 2100-2300 obrotów. Myślę że łapiesz właśnie przeładowanie i komp obcina doładowanie na dalszą fazę przyspieszania. Możliwe też że zmienna geometria się przycina, musiałbyś logi porobić żeby było coś widać
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Synek
post Wed, 26 Oct 2016 - 22:05
Post #387


Super User
Dołączył: Tue, 14 July 2015





Kanał 008 zrób logi dynamiczne
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RALF
post Mon, 21 Nov 2016 - 10:36
Post #388


Forum Killer
Dołączył: Mon, 11 August 2003
Skąd: WGM





Witam
W czasie ostatniej wizyty w warsztacie przy okazji wymiany sprzęgła dowiedziałem się że prawdopodobnie czeka mnie wymiana turbo lub jego regeneracja.
Sam nie byłem na miejscu ale z relacji mechaniaka wynika że podczas demontażu wylało się z turbo ok. litr oleju, przez co domniemywa że już po niej.
Do tej pory nie zauważyłem żadnych problemów z ładowaniem nadmiernym braniem oleju itd.
Turbo oczywiście idzie dziś do sprawdzenia ale wolę się zapytać na zaś czy i co warto włożyć większego.
Pacjent to Fiat Bravo 1.9 Multijet 150 km 2007r.
turbo oznaczone jako garett M54
Podpowiedzcie proszę czy takie duże ilości oleju w turbinie podczas demontażu to norma , ew czy i co warto pakować większego.
Wtryskiwacze są ori , tak samo IC .
Z góry dzięki za podpowiedzi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rif64
post Mon, 20 Feb 2017 - 20:59
Post #389


Rookie
Dołączył: Mon, 20 February 2017





Witam,
pacjent Z19DTH a więc 1.9CDTi wersja 150km po lifcie czyli bez akumlatora podciśnienia (w astrze H)
turbo hybryda, wydech przelot na 1 tłumiku, wystrojone na 170km/350Nm 197km/395Nm (przełączalne w trakcje jazdy), przed softem i turbem sprawdzone wtryski i pompa paliwa.
z jakies 2 miechy temu podczas przyśpieszania na pełnym gazie zacząłem słyszeć jak auto "sapie jak parowóz" (słyszalne na załączonym filmiku)
i teraz pytanie jakie pomysły co do tego ? w kompie parametry się zgadzają, elektrozawór sterujący jak i przepływa podmienione na sprawne i bez zmian
na filmiku widać podciśnienie wpięte przed turbiną i zaworem....tu upatrywałem szansy ale pompa podmieniona z dwoma innymi i wszystkie zachowują się tak samo ;/ wszystkie wężyki oczywiście też wymienione
czyżbym trafił na wszystkie wadliwe pompy czy podciśnienie tak się ma zachowywać ?ohmy.gif
https://youtu.be/7yO2N-6MKis

pozdro i dzięki za pomysły wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek 1980
post Mon, 20 Feb 2017 - 21:11
Post #390


Forum Killer
Dołączył: Wed, 16 September 2009





Witam, w tych silnikach 1,9cdti, często, gęsto urywa się któraś szpilka kolektora wydechowego i wtedy słychać, jakby pisk, sapanie, różnie to można nazwać i w różnych samochodach były te odgłosy lekko inne, ale za każdym razem któraś szpilka była urwana. Sprawdź dokładnie w okół kolektora ssącego, czy nie jest okopcone i czy są wszystkie nakrętki. wink.gif Przy mocnej przegazówce, zazwyczaj na nierozgrzanym silniku słyszalne mocniej, a po rozgrzaniu nieco ciszej.
Pod koniec zeszłego roku, miałem trzy takie przypadki, astra i vectra.
Chyba, że to jeszcze coś innego?
Pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hipo
post Tue, 21 Feb 2017 - 09:08
Post #391


Super User
Dołączył: Mon, 04 July 2011
Skąd: Jarosław





Gdzie kupić w PL icek 230wysoki ale 76mm gruby? typówki 550x230x65 są dostępne bez problemu ale grubszych nie ma, natomiast coś takiego idzie dostać np w reichu.


--------------------
Stilo MW MJ140 142KM/341Nm@xxxKM/xxxNm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Paweł#G
post Tue, 21 Feb 2017 - 12:00
Post #392


Frequent User
Dołączył: Sat, 16 October 2010
Skąd: Grudziądz





Jak to jest z pompowtryskami.? Dopiero będę sprawdzał,czy to czas je ogarnąć czy może to coś innego, ale ich czas chyba się zbliża. Silnik ASZ z Octavi. Czy kupując inne pompowtryski i oddając je do przerobienia na końcówki AL, to dostaje praktycznie pompowtrysk jak AL i nie trzeba nic grzebać w sterowniku, czy trzeba jednak skorygować soft? Podobno np. pompowtrysk AG z końcówką AL ma większą wydajność o ok. 10% od prawdziwego AL.
Jak to jest w praktyce?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rif64
post Fri, 24 Feb 2017 - 08:59
Post #393


Rookie
Dołączył: Mon, 20 February 2017





no na kolektor nie patrzyłem... na swoje usprawiedliwienie dodam że niecały roku temu była montowana hybryda więc wszystko świeże.
Główne pytanie to właśnie czy taki sposób zachowania vacum jest normalne czy też trzymać się tego tropu i coś kombinować (https://youtu.be/7yO2N-6MKis)
Dzisiejsze przemyślenia.....może potencjometr pedału gazu coś nie teges ? ktoś coś ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Mon, 06 Mar 2017 - 22:39
Post #394


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





Panowie, arl seria po sofcie. Spadla dynamika, daje sie zauwazyc kopcenie, ktorego nie bylo, przy przyspieszaniu od ok 2500 slychac swist sugerujacy dziure w dolocie. Nie da sie wywolac tego swistu na postoju obciazajac sprzeglem. Kolega zrobil log tylko z cisnienia w dolocie http://vaglog.pl/log-011_mxLH3I.html i nieszczelnosc moze isc w parze z takim przeladowaniem (0.2bara to duzo?)
Jakies sugestie czy szukac dziury?


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Synek
post Tue, 07 Mar 2017 - 01:21
Post #395


Super User
Dołączył: Tue, 14 July 2015





Te turbo nie dobija nawet do wymaganego...
Niech zrobi logi kanału 008
Go to the top of the page
 
+Quote Post
spanky
post Tue, 07 Mar 2017 - 11:19
Post #396


User
Dołączył: Tue, 06 January 2004
Skąd: Otwock





CYTAT(Porszak @ Mon, 06 Mar 2017 - 22:39) *
Panowie, arl seria po sofcie. Spadla dynamika, daje sie zauwazyc kopcenie, ktorego nie bylo, przy przyspieszaniu od ok 2500 slychac swist sugerujacy dziure w dolocie. Nie da sie wywolac tego swistu na postoju obciazajac sprzeglem. Kolega zrobil log tylko z cisnienia w dolocie http://vaglog.pl/log-011_mxLH3I.html i nieszczelnosc moze isc w parze z takim przeladowaniem (0.2bara to duzo?)
Jakies sugestie czy szukac dziury?

wygl;ada na nieszczelnosc

zrob 010 dynamicznie


--------------------
TDI chiped by me ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marek789
post Mon, 13 Mar 2017 - 17:39
Post #397


Rookie
Dołączył: Mon, 13 March 2017





Witam jestem jak wskazuje nick Marek, jestem nowym użytkownikiem tego forum, na co dzień poruszam się Meganką II z silnikiem 1.5 DCi (82KM). Najprawdopodobniej padła mi turbina w Megi. Auto w ogóle nie przyśpiesza, lecz nie dymi, słychać głośny świst wraz z rosnącymi obrotami oraz w ciągu 5km wciągnęła z 2l oleju. A więc poszukuje turbiny. Jest może jakaś turbina z innego auta która by się nadawała do montażu do tego silnika aby w późniejszym czasie wyciągnąć z niego troszkę więcej koni? Intercooler mam chęć zmienić na wydajnieszy w najbliższym czasie. Jesteście coś w stanie polecić aby na chipie możliwe były okolice 130KM i ok 260nm? Obecna turbina jest o stałej geometrii (jeśli można to tak nazwać) i czy można zamontować turbo z wersji 100KM która miała tą geometrię zmienną? Z góry dziękuje za pomoc i jednocześnie przepraszam jeśli pomyliłem działy. Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Mon, 13 Mar 2017 - 21:12
Post #398


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





Wstaw seryjne turbo, auto sprzedaj, ewentualnie jeździj na emeryta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek 1980
post Tue, 14 Mar 2017 - 23:20
Post #399


Forum Killer
Dołączył: Wed, 16 September 2009





Witam, nie chciałem zakładać nowego tematu, bo ten jest w miarę świeży. Czy mogę prosić o analizę logów. Turbina po czyszczeniu jakieś 800km temu wszystko niby ok. Sztanga przy próbie strzykawką chodzi niby w całym zakresie, a turbo przeładowuję Czyżby pod koniec się coś blokowało?
Po odkręceniu gruszki i ręcznym ruszaniu sztangą chodzi. Myślałem, że może N75 miesza, po zmianie na inny dalej to samo.
Może jakby ktoś znalazł chwilkę na zerknięcie w te logi:
http://vaglog.pl/log-001_011_7oYZY2.html
http://vaglog.pl/log-010_011_KsVjf7.html w tym logu pod koniec był odpuszczony gaz
http://vaglog.pl/log-011_T8ZP2v7.html

Pacjent, to audi a4b5 AFN seria.

Z góry dzięki.
Pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Tue, 14 Mar 2017 - 23:55
Post #400


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Odepnij wężyk z gruszki całkiem, zaślep go, zrób loga dynamicznego i wrzuć tutaj.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post

40 Stron V  « < 18 19 20 21 22 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 14:57