Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> 850/v70 turbo jako klasyczne daily
g10
post Mon, 21 May 2018 - 07:27
Post #1


User
Dołączył: Sat, 20 October 2012





Witam
Obejrzałem już kilka 850/v70 i mam kilka pytań.
Czy jest istotna wyższość 2.3t nad 2.4t i 2.0t? Pomijając walory kolekcjonerskie.
Miałem zamysł żeby cieszyć się jazą ale po przejechaniu się kilkoma autami widzę że seria to będzie trochę mało.
I sklanialbym się nad podniesieniem momentu chociaż do 350nm/400? w miarę płaskich niutonów.
Mam tez problem z znalezieniem odpowiedniego źródła informacji. Nawet dane techniczne są różnie podane na różnych stronach.
Przede wszystkim pisze się o pękających tulejach. Czy w takim wypadku 2.0 ma mniejszą średnicę cylindra ?
Jak 2.4t znosi podniesiona moc bez ostrego chłostania.
Wg. Wikipedia w v70 I gen w R były 2.3 i 2.4 a 2.0 też było jako t5. Czy ktoś dysponuje wiedzą na temat istotnych różnic?
Nie ma dużego wyboru. Jeździłem zaniedbanym 2.0 który miał zdrowy piec i 850 t5 który ewidentnie miał problem żeby zrobić czas katalogowy do setki. Na horyzoncie pojawiło się 2.4t w dobrym stanie. Czy one nie były zawsze z awd?

Pozdrawiam smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 21 May 2018 - 07:27
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
g10
post Mon, 21 May 2018 - 11:43
Post #2


User
Dołączył: Sat, 20 October 2012





Jeszcze dopytam, na nadkolach są dodatkowe wzmocnienia, jest jakaś szanse że te są orginalne? wyglada to na malowane?
https://ibb.co/mvrgko
https://ibb.co/cTu1ko
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Mon, 21 May 2018 - 14:54
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





w mojej opinii najlepszy wybór to 2.3 T5 potem 2.0 T5 a na końcu dopiero 2.4 LPT (i nie myślałbym raczej o jakimś szczególnym koksowaniu go), doładowane whiteblocki miewają problem z uszczelką pod głowicą 2.4 litra to rozwiercone 2.3 ma ciut mniej mięsa w bloku, wyższy stopień sprężania, małe turbo, raczej żeby uzyskać szeroko 350-400 Nm może wymagać wymiany na coś większego. 2.0 to włoskie T5 w 850tce ma 210 KM, turbo w nim wstaje gorzej niż w 2.3, potencjał też mniejszy z racji pojemności. Tyle teoria, praktyka jest taka że auta mają około 20 i więcej lat, sporo km natłuczone, niejednokrotnie na ekologiczniejszym paliwie, może się stać wszystko, w moim 17 letnim T5 wiązka przy silniku już była miejscami zielona.

Nie wiem o jakich wzmocnieniach piszesz, dla mnie to wygląda na seryjne auto.


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
g10
post Mon, 21 May 2018 - 21:33
Post #4


User
Dołączył: Sat, 20 October 2012





Chodziło mi o ten pasek na nadkolu który chyba jest w innym kolorze.

Kurczę jestem ciekaw czy były większe różnice między 2.4 260km a 200km
Albo pomiedzy 2.0 180km a 225km.
Jeździłem 2.3 t5 i turbo wstawało
dopiero przy 3000.. zależy gdzie podają że tak ma być. A to w sumie trochę słabo jak na Daily. Natomiast 2.0 180 która jechalem i to w automacie była bardzo energiczna od dołu.
Największy wybór jest w c70 niestety. Są 2.0t I 2.3T.
Buda w c70 nadal ma taki dobry ocynk?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Mon, 21 May 2018 - 22:21
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





Dość dobry jeśli nie widziała palnika. Trzymają się nieźle ale cudów nie ma co oczekiwać.
Silnik 2.0T 180 KM to chyba w nowszych volvo tylko. Jak chcesz mocniej podłubać to wersje LPT raczej sobie odpuszczaj.
Generalnie w 850/V70 I najczęściej spotykane motory to:
2.0 lpt 163 KM, 2.4 lpt 193 KM, 2.0 T5 210/226 KM zależy od tego czy 850 czy 70, tak samo 2.3 T5 226/239 KM
Inne wersje to raczej białe kruki, tak jak 240 KM T5R czy 250 KM 850R za konkretny hajs i trzeba się tym autom bardzo dobrze przyjrzeć żeby nie przepłacić za szrot. To samo V70I 265 KM było w uturbionym odprężonym 2.4 ale czy tylko rozdmuchali LPT czy tam była jakaś kucizna i big turbo to się nie doktoryzowałem nigdy, bo tych aut jest bardzo mało. Znajomy takie miał i jechało gorzej z tym AWD niż moje FWD T5 226 KM.

pasek to może być naklejka żeby nie rysowało końcówki progu.


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
g10
post Tue, 22 May 2018 - 06:57
Post #6


User
Dołączył: Sat, 20 October 2012





Na forum volvo znalazłem taka wypowiedź
"Ostatnio rozbierałem B5234T3 i B5244T3 (pęknięta tuleja). Ciekawostka jest taka, że doły są takie same za wyjątkiem tłoków (inna pojemność B5244T3) i panewek korbowodowych ( T5 ma sputtery). Wał, korby, miska, pompa oleju itp. są takie same."

Wyjaśniając 2.3t3 miało 240ps jako wersja r w v70 I gen a 2.4t3 miało 200ps w v70 II gen
Go to the top of the page
 
+Quote Post
V755
post Tue, 22 May 2018 - 20:24
Post #7


Rookie
Dołączył: Mon, 16 October 2017
Skąd: Wwa





Problemem jest kupno jako-takiego egzemplarza. Większość 850/V70 I turbo to zajeżdżone, podrutowane gruzy, często jeszcze ofiary różnych tjuningów, w które należy wpompować x-krotność kwoty zakupu, a i tak jako bezproblemowe daily to średnio rokuje.


--------------------
Volvo 745
Volvo C30
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simon.pg
post Tue, 22 May 2018 - 21:29
Post #8


Frequent User
Dołączył: Sun, 14 April 2013
Skąd: Gdańsk





Cokolwiek byś nie kupował to i tak pompować kasę będzie trzeba. Tjuningi w dziadkach są fajne ale trzeba trzymać się mocno za portfel bo potrafi zniknąć w oczach. Albo w wyniku starości na którą nałoży się odrobina doładowania nadprogramowego i już;]

Z własnego doświadczenia wiem, że takie auta to nie na daily. Raczej garażowe stojaki na miejskie poganianie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
g10
post Tue, 22 May 2018 - 22:34
Post #9


User
Dołączył: Sat, 20 October 2012





to 2.0t 180km okazało się najlepsze z wszystkich które oglądałem.
-- Ma zderzaki do malowania, podsufitke do zrobienia, klima nie działa, pompowanie fotela kierowcy coś było nie tak
+ silnik suchy, automat nie szarpie, ciągnie porządnie, bez rdzy,

Co mnie nie pokoi 2.0 180km po odkręceniu korka na wolnych obrotach, zapryskało +-30 kroplami oleju silnik wink.gif
https://www.youtube.com/watch?v=FIRoc0VxLd4
w Tym filmie zdejmują korek oleju i nic nie pryska na zewnątrz.
Dziwne ? ? Odma?
Na ciepłym silniku był szary dymek z bagnetu.Dokładnie taki jak na filmie
https://www.youtube.com/watch?v=35PQHwbHoAw

Auto miało moc zdecydowanie. Jechało lepiej niż 850 t5,które oglądałem 2 dni temu. Turbo pompowało węże na postoju od turbo porządnie i nawet je zasyłało po puszczeniu gazu.
Dodam że cena za auto będzie atrakcyjna ;p

Moje daily w tym momencie to trochę jazdy po Warszawie sporadycznie i wyjazd nad morze raz w roku ;p
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Tue, 22 May 2018 - 23:29
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





może być odma. mogą być już takie przedmuchy że wali kompresję do miski. Zmierz kompresję będziesz wiedział więcej o stanie auta. Jak 2.0t 180 KM było szybsze od 2.3T5 to albo 2.0 pomodzone (choćby mbc, wtedy samochód bardzo agresywnie nabiera doładowania) albo T5 kuleje, np. nie dmucha tyle ile trzeba bo solenoid sterujący doładowaniem jest zesrany i auto dmucha 0.4 bara. Generalnie ciężko nabić ciśnienie na biegu jałowym, patrząc po wskaźniku doładowania mi się to nie udawało nigdy.


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
g10
post Wed, 23 May 2018 - 06:55
Post #11


User
Dołączył: Sat, 20 October 2012





No ale jak kompresji nie trzyma to chyba pompuje ostro w bagnet ? Czy nie ma reguły?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Vendorowicz
post Sun, 27 May 2018 - 18:24
Post #12


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 November 2007
Skąd: Gdańsk





Ja to napisałem. Kupiłem B5244T3 dla wału i korb, bo ratowałem kupione S60 T5 z B5234T3 na pokłądzie z obróconą panewką. Wał, korby, miska, pompa oleju, - wszystko ładnie pasuje do 2.3. Tłoki oczywiście są inne - inna średnica tłoka ze względu na pojemność, no i T5 ma sputtery. Jednak mówiłem tylko o dole, bo zapewne turbo i wtryski są mniejsze.
Tu ciekawy zbiór informacji nt. silników Volvo https://en.wikipedia.org/wiki/Volvo_Modular_engine

CYTAT(g10 @ Tue, 22 May 2018 - 06:57) *
Na forum volvo znalazłem taka wypowiedź
"Ostatnio rozbierałem B5234T3 i B5244T3 (pęknięta tuleja). Ciekawostka jest taka, że doły są takie same za wyjątkiem tłoków (inna pojemność B5244T3) i panewek korbowodowych ( T5 ma sputtery). Wał, korby, miska, pompa oleju itp. są takie same."

Go to the top of the page
 
+Quote Post
ddziaduch
post Tue, 29 May 2018 - 11:32
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Wed, 05 January 2011
Skąd: Gdańsk





Kupiłem V70 T5 rok temu. Sporo kasy musiałem wpakować w końcu to 20 letnie auto. Ale silnik mi się trafił w bardzo dobrym staniem. Fajnie się tym jeździ, jedynie skrzynia mi trochę daje dupy, muszę ją kiedyś zrobić - mam automata. Co do tych "wzmocnień" - są to seryjne nalepki na nadkolach. Są one z przodu i z tyłu. Jak było coś robione to raczej ich nie będzie. Mi się udało kupić auto z fabrycznym lakierem smile.gif Auto daje dużo frajdy z jazdy. LPG bardzo dobrze to łyka.


--------------------
Było:
Astra F Kombi GL '92 1.4 8v -> 2.0 8v.
Vectra B Kombi Sport Zender '01 2.6 24v.
Jest:
Volvo V70 '98 T5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
g10
post Tue, 29 May 2018 - 20:28
Post #14


User
Dołączył: Sat, 20 October 2012





A ja jestem załamany wink.gif obejrzałem kilkanaście aut i już mi ręce opadły. 2.4T było kilka, to co ma pod maską 2.3T to były trupy, a wolnossącego 2.4 nie chcę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wujek_
post Wed, 30 May 2018 - 09:36
Post #15


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 May 2009
Skąd: Lublin





Co do niejechania egzemplarzy którymi jeździłeś to fakt jest taki, że jak 1 na 10 trzyma serię to już by było dobrze. A tak większość to motodoktory i cudów bym się nie spodziewał. Poszukaj na volvo850.pl może ktoś ma do opylenia swoją zabawkę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KIVI
post Wed, 30 May 2018 - 11:21
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Thu, 08 January 2004
Skąd: prosty chłopak ze wsi





A jaki budżet kolega zakłada?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matrix_991
post Wed, 30 May 2018 - 11:45
Post #17


Rookie
Dołączył: Thu, 02 November 2017





Co tu dużo o tych modelach opowiadać. Auto muzeum. Na plus:

- SIPS
- sporo miejsca
- trwałość
- jak nierzeźbione, nigdy nie zardzewieje
- dźwięk R5

I na tym kończą się zalety. Auto w prowadzeniu dramatyczne. Bo jak niby ma sie prowadzić taka krypa ze wszystkim na przodzie? Hebel tragiczny (tarcza 280 mm + problem z tarczo-bębnami na tyle). Układ kierowniczy tragedia, przy 140+ jesteś na dwóch pasach.

Auta z polskiego rynku to w 95% zajechane szroty, w które nikt nie inwestował, bo się nie psuło. Ale czego się spodziewać po prawie 30 letnim aucie?

Są pewne perełki typu T5-R czy 850R. Nie można im również odmówić uroku i ducha starej motoryzacji.

Włoskie T5, z racji mniejszej pojemności oczywiście później wstaje i mniejszy potencjał. Da się zrobić w miarę tanio 300 koni. W 2.4T pękają tuleje. N/A nawet nie brać pod uwagę, bo to wg nie jedzie, po prostu się toczysz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ddziaduch
post Wed, 30 May 2018 - 12:33
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Wed, 05 January 2011
Skąd: Gdańsk





Podam grupę Volvo Fun na Facebook. Czasem fajne egzemplarze są na sprzedaż


--------------------
Było:
Astra F Kombi GL '92 1.4 8v -> 2.0 8v.
Vectra B Kombi Sport Zender '01 2.6 24v.
Jest:
Volvo V70 '98 T5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Wed, 30 May 2018 - 21:31
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





co do tego prowadzenia się to zależy od punktu odniesienia, ferrari dino czy MR2 to to nie jest ale prowadzi się nie gorzej niż RWD z ciężkim żeliwnym klocem na przodzie (chociaż wiele zależy od zawieszenia) a na pewno dużo lepiej niż ryjące przodem V6 FWD, to tak porównując 850T5 na seryjnym wysranym zawiasie vs Opel Vectra V6 na zawiasie sport.


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
R_poweR
post Fri, 01 Jun 2018 - 10:59
Post #20


User
Dołączył: Thu, 04 February 2010





I na tym kończą się zalety. Auto w prowadzeniu dramatyczne. Bo jak niby ma sie prowadzić taka krypa ze wszystkim na przodzie? Hebel tragiczny (tarcza 280 mm + problem z tarczo-bębnami na tyle). Układ kierowniczy tragedia, przy 140+ jesteś na dwóch pasach.


Nie wiem jakim egzemplarzem kolego jeździłeś, ale z opisu wynika, że musiał to być zajechany cwel (albo Saab;). Miałem przez 9 lat V70R i nigdy przy prędkości 140+ nie potrzebowałem dwóch pasów do jazdy na wprost. Powiem więcej, nawet przy prędkościach 250+ trzymał się swojego pasa. W zakrętach to prawda trochę ryjem uciekał, ale bez tragedii. Zawias wciąż seryjny. Założyłem później gwint KW V2, rozpórki przód-tył, grubsze staby i powiem Ci, że w zakrętach seryjnym GT-kom odjeżdżałem. Także to tyle o prowadzeniu. Hebel to fakt tragiczny. Miałem w serii z tarczą 302 mm (takie też były) i na dobrą sprawę starczał na jedno hamowanie z prędkości 200+ drugie hamowanie słabe, a trzecie bez hamulca. Zmieniłem później na czterotłoka AP Racing i było już ok. Co do problemu z tarczo-bębnami to poważnie nie wiem o co chodzi, bo nigdy takowego nie miałem. Kolega, który go ode mnie kupił też nie narzeka na prowadzenie. Obecnie jeżdżę a4 1.8t quattro z porobionym zawiasem i nie powiem żeby to jakoś super lepiej się prowadziło od Volvo...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 21:28