Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Closed TopicStart new topic
> Clio 1,8 16v
lkrencik_KRC
post Tue, 22 Feb 2005 - 16:38
Post #1


Super User
Dołączył: Sat, 03 January 2004
Skąd: warszawa





witam

w sumie z zamiarem przebudowy siolnika nosze sie juz od ponad 1,5 roku
niektorzy smiali sie z mojego pomyslu, bo to podobno niemozliwe
a teraz opis pomyslu

Silnik 1,8 16v (jest i bedzie)
moc 142KM (bedzie ponad 190)
moment 158Nm (bedzie ponad 200)

teraz ak to zrobic:

zmiana walkow na CatCams 278 stopni z regulowanymi kolami
obrobiona glowica - kanaly plus splanowanie
SMT6
przepustnica powietrza "pojedyncza" od safrane biturbo
regulator cisnienia paliwa od Lancii
wieksza pompa paliwowa
wieksze wtryski - jeszcze brak
sprzeglo spiekowe 3 lapy, mocniejszy docisk,
A grupowy wydech by renault sport

to tak w skrocie

na dzien dzisiejszy wyglada to tak ze w clio znow siedzi seryjny silnik
poprzedni niestety sie skonczyl z powodu mechanika
ten mozg zapomnial zalozyc zabezpieczenia na 2 tloku i w bloku powstalo wyzlobienie na 3mm
z obrobiona glowica, walkami na seryjnych nastawach, bez elektroniki i z za mala pompa paliwa clio mialo 159KM i 179 Nm
tyle ze chwilowo
na dzien dzisiejszy do 19 marca musze miec sprawny samochod (zawieszenie i skrzynia)
ale zaraz potem autko jedzie na wlozenie walkow i elektronike wtedy dam znac co z tego wyszlo

pozdrawiam


--------------------
SSS - tekst roku na sr.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 22 Feb 2005 - 16:38
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
-=nOx=-
post Wed, 23 Feb 2005 - 11:09
Post #2


Super User
Dołączył: Sat, 08 January 2005
Skąd: Katowice





lepiej jak bys napisał otym tak mi się przynajmniej zdaje jak dokonasz wyżej wymienione przerobki

PS jesteś sporym optimistą z tymi 190 KM , tak czy siak życze powodzenia


--------------------
www.dodojuice.pl Ręcznie produkowane woski z WielkiejBrytani

www.mrcleaner.pl Auto Detailing Expert
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dr Red Devil
post Wed, 23 Feb 2005 - 11:26
Post #3


ProRacingTechnology
Dołączył: Tue, 15 October 2002
Skąd: Marki k/Warszawy





nOx a jak można napisać inaczej o tym, co dopiero chce się zrobić. Ikrencik, podał jakie części ulegną wymianie/modyfikacji, część będzie jak klocki lego a część to pełen prowizorka. A co do mocy, to jest osiągalna.
Zapewne więcej powiedzą zdjęcia z pola bitwy, na które przynajmniej ja liczę, jako miłośnik marki Renault.


--------------------
UNIT Racing
Go to the top of the page
 
+Quote Post
-=nOx=-
post Wed, 23 Feb 2005 - 11:49
Post #4


Super User
Dołączył: Sat, 08 January 2005
Skąd: Katowice





Nie mile widziane są:
6) opisywanie projektu który dopiero ma się zmaterializować (tu opisujemy faktycznie powstałe modyfikacjie a nie te które planujemy)


--------------------
www.dodojuice.pl Ręcznie produkowane woski z WielkiejBrytani

www.mrcleaner.pl Auto Detailing Expert
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rzooq
post Wed, 23 Feb 2005 - 11:56
Post #5


Rookie
Dołączył: Mon, 21 October 2002
Skąd: Wioska Olimpijska





CYTAT("Dr Red Devil":2ac97lyw)
...
Zapewne więcej powiedzą zdjęcia z pola bitwy, na które przynajmniej ja liczę, jako miłośnik marki Renault.


maly OT
gdyby jeszcze Renault bylo RWD to bys pewnie 200SX nie zanabyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lkrencik_KRC
post Wed, 23 Feb 2005 - 17:45
Post #6


Super User
Dołączył: Sat, 03 January 2004
Skąd: warszawa





po pierwsxze opisalem i wykonanie projektu - silnik strzelil!!

nie wiem o czym piszesz doktorze ze to pelna prowizorka??

przepustnica?? juz siedzi i ma czytnik rowniez z safrana i dziala no problem
regulator, sprzeglo, wydech - wszystko juz siedzi w silniku i dziala

a co do wtryskow to poluje na takie od 944 turbo bo wiem ze pasuja

co do mocy to jest realna gdyz na podwojnej przepustnicy (mniejszao 27% powierzchnia)
maciek w 2,0 wycisnal ponad 200 koni czyli 100 z litra
ja chce troche wiecej ale wiem ze na tym setupie jest to do osiagniecia

pozdrawiam


--------------------
SSS - tekst roku na sr.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dr Red Devil
post Wed, 23 Feb 2005 - 18:43
Post #7


ProRacingTechnology
Dołączył: Tue, 15 October 2002
Skąd: Marki k/Warszawy





CYTAT("lkrencik_KRC":33j9pgsh)
nie wiem o czym piszesz doktorze ze to pelna prowizorka??


wyrwałeś słowo z kontekstu, nic negatywnego w każdym razie...

No cóż, drugiego kompletu wtryskiwaczy od 944Turbo nie mam...więc choćbym chciał, to nie pomogę

A tak OT, już wiadomo ile udało się z Willego Maćka mocy wycisnąć...?


--------------------
UNIT Racing
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lkrencik_KRC
post Wed, 23 Feb 2005 - 19:20
Post #8


Super User
Dołączył: Sat, 03 January 2004
Skąd: warszawa





znam moc przed wtrysjkami
205KM i 215 Nm
moment slabiutko bo lenartczyk na takich nastawach mial 260Nm - ale to skrzynie zabija

ja szukam od safrana wstryskow - podobno pasuja zobaczymy


--------------------
SSS - tekst roku na sr.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_gucior_*
post Wed, 23 Feb 2005 - 20:10
Post #9









zawsze bylem wielkim fanem tego autas - niepozorny maly zapinacz , 190 koni jest jak najbardziej realne wiec tyrzymam kciuki

p.s. - chcewesz jezdzic na codzien na A-grupowym wydechu ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lkrencik_KRC
post Wed, 23 Feb 2005 - 20:12
Post #10


Super User
Dołączył: Sat, 03 January 2004
Skąd: warszawa





samochod jest budowany na dlugodystansowke wiec na ulice kicha
plecy bola, na uszach sluchawki budowlane, i co chwila kontrola niebieskich - wiec rzadko wyjezdza na ulice
ale mozna go w wwa czasem spotkac biggrin.gif:D


--------------------
SSS - tekst roku na sr.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dr Red Devil
post Wed, 23 Feb 2005 - 22:32
Post #11


ProRacingTechnology
Dołączył: Tue, 15 October 2002
Skąd: Marki k/Warszawy





Przy 190km, dadzą radę również wtryskiwacze od R21 Turbo, a bolt-on są również wtryskiwacze od Peugeota 505 Turbo, niewiele słabsze od tych z 944 Turbo.
Safran (chyba od Bi-Turbo jak się domyślam) był V6, i niewykluczone, że ich wydajność była na poziomie wtryskiwaczy z R21 Turbo, ale to trzeba by sprawdzić. Do najbardziej wydajnych należą właśnie te z P944T i P505T.


--------------------
UNIT Racing
Go to the top of the page
 
+Quote Post
michals
post Sun, 27 Feb 2005 - 15:14
Post #12


Rookie
Dołączył: Wed, 25 February 2004
Skąd: Warszawa





CYTAT("lkrencik_KRC":1jqn2tfx)
maciek w 2,0 wycisnal ponad 200 koni czyli 100 z litra
ja chce troche wiecej ale wiem ze na tym setupie jest to do osiagniecia
pozdrawiam


Umiejetnosc wyrazania swoich mysli na pismie jest rownie cenna i zadka jak umiejetnosc czytania ze zrozumieniem. Z tego niewiele sie da zrozumiec.

Poza tym skad to wydumane 260 Nm... ?
Lenartowicz w/g kolegi Bada-i - kierowca fabryczny renaultsport . Mlody jezdzi CC i dopiero co skonczyl etap robienia licencji. Starszy podobno skladal niejednego A-grupowego williamsa. Coz, milo wiedziec ze skladano je tez w Polsce i tyle ich jezdzilo. Nie ma chyba po co przytaczac roznych bzdur i przeczacych sobie historii o tych Panach.

Wieksza przepustnica? Co Ci da wieksza przepustnica? Co Ci daje inny regulator cisnienia paliwa pompa i wtryski?

Przydaloby sie do modyfikacji jeszcze troche wiedzy...

W tym samochodzie mozna wymienic albo wtryski albo pompe i regulator cisnienia - wymiana wszystkiego jest bezcelowa, chyba ze celujesz w ponad 300 km, a to przy seryjnych tlokach korbach i wale jest NIEMOZLIWE.

190km czy nawet ponad to BARDZO optymistyczne zalozenie przy tych modach, ale i tak zycze powodzenia i trzymam kciuki...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lkrencik_KRC
post Mon, 28 Feb 2005 - 08:30
Post #13


Super User
Dołączył: Sat, 03 January 2004
Skąd: warszawa





CYTAT("michals":24udjyg2)
CYTAT("lkrencik_KRC":24udjyg2)
maciek w 2,0 wycisnal ponad 200 koni czyli 100 z litra
ja chce troche wiecej ale wiem ze na tym setupie jest to do osiagniecia
pozdrawiam


Umiejetnosc wyrazania swoich mysli na pismie jest rownie cenna i zadka jak umiejetnosc czytania ze zrozumieniem. Z tego niewiele sie da zrozumiec.

Poza tym skad to wydumane 260 Nm... ?
Lenartowicz w/g kolegi Bada-i - kierowca fabryczny renaultsport . Mlody jezdzi CC i dopiero co skonczyl etap robienia licencji. Starszy podobno skladal niejednego A-grupowego williamsa. Coz, milo wiedziec ze skladano je tez w Polsce i tyle ich jezdzilo. Nie ma chyba po co przytaczac roznych bzdur i przeczacych sobie historii o tych Panach.

Wieksza przepustnica? Co Ci da wieksza przepustnica? Co Ci daje inny regulator cisnienia paliwa pompa i wtryski?

Przydaloby sie do modyfikacji jeszcze troche wiedzy...

W tym samochodzie mozna wymienic albo wtryski albo pompe i regulator cisnienia - wymiana wszystkiego jest bezcelowa, chyba ze celujesz w ponad 300 km, a to przy seryjnych tlokach korbach i wale jest NIEMOZLIWE.

190km czy nawet ponad to BARDZO optymistyczne zalozenie przy tych modach, ale i tak zycze powodzenia i trzymam kciuki...


sluchaj misiu nie wiem skad ty masz te informacje ale gratuluje ci ze postarales sie choc troche je zweryfikowac
Lenartowicz obslugiwal i budowal silniki do A-grup williamsa i obslugiwal swego czasu clio maxi to po pierwsze

Co mi da wieksza przepustnica?? kurde niech pomysle - moze wiecej powietrza?? poza tym clio nizej sie wkreca.
zanim poprzedni silnik szlag trafil - brakowalo powietrza a nie benzyny
wiec zalozylem wieksza przepustnice
a wtedy zaczelo brakowac paliwa. Na seryjnej pompie zwiekszylem cisnienie do maxa a to chyba wszyscy wiedza dobrze jej nie
wrozy - dlatego nowa juz czeka. a wieksze wtryski?? pewnie dlatego ze nie powinno sie przesadzac z cisnieniem na wtrysku i powinien pracowac
na okolo 80% maxymalnej wydajnosci - tak wiec nie mija to sie z celem

michals - jestes kolejnym sceptykiem i tyle - jesli ten motor nie ma przejezdzac 50000km rocznie to czemu takie wysilenie
nie ma dac 190PS?? moze dac duzo wiecej nawetna tym setupie - wszystko kwestia wiekszego sprezania itp...
po raz kolejny zaznaczam ze nie jest to samochoddo uzytku codziennego i wystarczy mi jak silnik wytrzyma 5000 a potem moze sie rozpasc i zloze nowy

pozdrawiam


--------------------
SSS - tekst roku na sr.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
michals
post Mon, 28 Feb 2005 - 11:33
Post #14


Rookie
Dołączył: Wed, 25 February 2004
Skąd: Warszawa





Tak, tak... no coz, byc moze, ale ja po nasluchaniu sie setek bzdur od tego samego zrodla ktore masz i ty w to wszystko nie wierze. Tym bardziej po opisach roznych popisowych dzialan P. Lenartowicza z A-grupowymi williamsami, wrzucanymi przez to wlasnie zrodlo.

Ile tych kucy w poprzednim silniku miales ze brakowalo Ci powietrza z seryjna przepustnica ?

Co do czesci dotyczacej paliwa i wyciskania super mocy nie mam zamiaru sie wypowiadac, bo widze ze nie przemawia do Ciebie to co napisalem i doskonale wiesz o czym mowisz. Jak zaczniesz skladac ten silnik i wyciagniesz wnioski to wtedy pogadamy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dr Red Devil
post Mon, 28 Feb 2005 - 15:19
Post #15


ProRacingTechnology
Dołączył: Tue, 15 October 2002
Skąd: Marki k/Warszawy





CYTAT("michals":1eduj5my)
Tak, tak... no coz, byc moze, ale ja po nasluchaniu sie setek bzdur od tego samego zrodla ktore masz i ty w to wszystko nie wierze. Tym bardziej po opisach roznych popisowych dzialan P. Lenartowicza z A-grupowymi williamsami, wrzucanymi przez to wlasnie zrodlo.

Ile tych kucy w poprzednim silniku miales ze brakowalo Ci powietrza z seryjna przepustnica ?

Co do czesci dotyczacej paliwa i wyciskania super mocy nie mam zamiaru sie wypowiadac, bo widze ze nie przemawia do Ciebie to co napisalem i doskonale wiesz o czym mowisz. Jak zaczniesz skladac ten silnik i wyciagniesz wnioski to wtedy pogadamy.


A dlaczego piszesz o A-gr 2.0 z Willego, co to ma do projektu autora wątku...?

Napisz konstruktywnie, dlaczego przy takich modach, taka moc nie jest osiągalna (tylko proszę, niech to nie będzie na zasadzie, mój mechanik tak powiedział...).

P.S. a wiesz dlaczego w Megane/Clio Maxi była większa przepustnica...?


--------------------
UNIT Racing
Go to the top of the page
 
+Quote Post
michals
post Mon, 28 Feb 2005 - 16:41
Post #16


Rookie
Dołączył: Wed, 25 February 2004
Skąd: Warszawa





CYTAT
A dlaczego piszesz o A-gr 2.0 z Willego, co to ma do projektu autora wątku...?


Michal tu chodzi po prostu o czlowieka (Lenartowicza), o ktorym wspomina tu Lkrencik - porownujac jego "A grupowego williamsa/williamsy", ktore podobno mial i z ktorymi robil wiele niestworzonych rzeczy, do projektu Macka (tez williamsa), ktorego z kolei porownuje do swojego 1.8

CYTAT
Napisz konstruktywnie, dlaczego przy takich modach, taka moc nie jest osiągalna (tylko proszę, niech to nie będzie na zasadzie, mój mechanik tak powiedział...).


Rzeczy z tej listy ktore uwazam za wydumane wymienilem i napisalem dlaczego, nawet napisalem co MA sens.

CYTAT
P.S. a wiesz dlaczego w Megane/Clio Maxi była większa przepustnica...?


A co to ma do tematu ?
Clio Maxi nie mialo po prostu wiekszej przepustnicy tylko tb's.

Ta (seryjna) przepustnica spokojnie wystarcza w roznych clio 1.8 i 2.0, ktore maja duzo wyzsza moc niz planowana w tym projekcie.

Z mojej strony EOT czekam na wykonanie projektu, a nie wyimaginowane wizje. Z takimi pomyslami i przekonaniem o wlasnej nieomylnosci moze to jeszcze troche zajac .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lkrencik_KRC
post Mon, 28 Feb 2005 - 19:29
Post #17


Super User
Dołączył: Sat, 03 January 2004
Skąd: warszawa





CYTAT("michals":3m5loajc)
CYTAT
A dlaczego piszesz o A-gr 2.0 z Willego, co to ma do projektu autora wątku...?


Michal tu chodzi po prostu o czlowieka (Lenartowicza), o ktorym wspomina tu Lkrencik - porownujac jego "A grupowego williamsa/williamsy", ktore podobno mial i z ktorymi robil wiele niestworzonych rzeczy, do projektu Macka (tez williamsa), ktorego z kolei porownuje do swojego 1.8

CYTAT
Napisz konstruktywnie, dlaczego przy takich modach, taka moc nie jest osiągalna (tylko proszę, niech to nie będzie na zasadzie, mój mechanik tak powiedział...).


Rzeczy z tej listy ktore uwazam za wydumane wymienilem i napisalem dlaczego, nawet napisalem co MA sens.

CYTAT
P.S. a wiesz dlaczego w Megane/Clio Maxi była większa przepustnica...?


A co to ma do tematu ?
Clio Maxi nie mialo po prostu wiekszej przepustnicy tylko tb's.

Ta (seryjna) przepustnica spokojnie wystarcza w roznych clio 1.8 i 2.0, ktore maja duzo wyzsza moc niz planowana w tym projekcie.

Z mojej strony EOT czekam na wykonanie projektu, a nie wyimaginowane wizje. Z takimi pomyslami i przekonaniem o wlasnej nieomylnosci moze to jeszcze troche zajac .


[pierwsze pytanie - czy to nie ty sie rozwaliles clio na marszalkowskiej?? tak z czystej ciekawosi??

po drugie uwierz mi ze przepustnica ma sens bo w clio 1,8 8v dala 8PS - mierzone na hamowni - dlatego ja kupilem

gdzie widzisz moja nieomylnosc bo ja nie wiem

poza tym pogadaj sobie z bobikiem ktory przerabial clio, czy wieksza przepustnica, pompa wtryski i cala reszta jaka wymieniles, nie ma sensu i
wtedy pogadamy

a narazie milego dnia


--------------------
SSS - tekst roku na sr.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
michals
post Mon, 28 Feb 2005 - 20:26
Post #18


Rookie
Dołączył: Wed, 25 February 2004
Skąd: Warszawa





Nie.

Lukasz napisalem co moim zdaniem ma sens jezeli chodzi o zmiany w ukladzie paliwowym. Nie wywrozylem tego z fusow. Kilka osob juz przeszlo przez to samo.

Gdzie widac twoje przekonanie o nieomylnosci ? W kazdym kolejnym poscie.
Moglem sie spodziewac z kim mam do czynienia po samym twoim wstepie - wybuchl mi silnik co mial 150 koni (aha...), robie ponad 190 konny od 2 lat, wymarzylem sobie ze to sie robi tak ... . No i zapomnialem jeszcze o tym ze jak bedzie ci brakowalo mocy to bedziesz sobie zwiekszal kompresje jakostam bo ci nie zalezy na zywotnosci silnika. FAJNIE. Z twoim nastawieniem i wiedza zycze owocnych kolejnych lat w budowaniu ponad 190 konnego silnika.

Co za dno.

Jak masz jeszcze jakies prywatne wycieczki to na priv.

Btw. Bobik przerabial swoje clio? Bo AFAIR kupil je juz przerobione.
I po co mam z nim gadac, skoro pod nosem mam taki samochod ktory wlasnie jest modyfikowany w dosyc szerokim zakresie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lkrencik_KRC
post Mon, 28 Feb 2005 - 22:02
Post #19


Super User
Dołączył: Sat, 03 January 2004
Skąd: warszawa





CYTAT("michals":2a0xgxmo)
Nie.

Lukasz napisalem co moim zdaniem ma sens jezeli chodzi o zmiany w ukladzie paliwowym. Nie wywrozylem tego z fusow. Kilka osob juz przeszlo przez to samo.

Gdzie widac twoje przekonanie o nieomylnosci ? W kazdym kolejnym poscie.
Moglem sie spodziewac z kim mam do czynienia po samym twoim wstepie - wybuchl mi silnik co mial 150 koni (aha...), robie ponad 190 konny od 2 lat, wymarzylem sobie ze to sie robi tak ... . No i zapomnialem jeszcze o tym ze jak bedzie ci brakowalo mocy to bedziesz sobie zwiekszal kompresje jakostam bo ci nie zalezy na zywotnosci silnika. FAJNIE. Z twoim nastawieniem i wiedza zycze owocnych kolejnych lat w budowaniu ponad 190 konnego silnika.

Co za dno.

Jak masz jeszcze jakies prywatne wycieczki to na priv.

Btw. Bobik przerabial swoje clio? Bo AFAIR kupil je juz przerobione.
I po co mam z nim gadac, skoro pod nosem mam taki samochod ktory wlasnie jest modyfikowany w dosyc szerokim zakresie?


po pierwsze o jakim clio mowisz??

po drugie czemu nie odpowiedziales na moje pytanie dot wypadku na marszalkowskiej??

gdybys dokladniej przeczytal dlaczego silnik sie skonczyl a nie wybychl jak ty twierdzisz to mialbys jasnosc
nie wiedzialem ze jesli mechanik nie zaklada zabezpieczenia na sworzen mocujacy tlok, i ten sworzen rozwala blok silnika to faktycznie
jest to moja wina!!

wymarzylem sobie?? ciekawe - zwlaszcza ze to co sie da, robie wg ksiazki z dzialu Renault Sport dotego samochodu!!

co do ukladu paliwowego to uwazasz ze dla wtryskow epsze jest pracowanie na 100% wydajnosci niz zastosowanie wiekszych wtryskow
i praca na 80%??
jesli byloby inaczej to dlaczego maciek wymienial wtryski i wstawiil od P944T??

dobra koniec polemiki bo mam nadzieje ze marzec zweryfikuje twoje lub moje podejscie do tematu

pozdrawiam


--------------------
SSS - tekst roku na sr.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dzik
post Mon, 28 Feb 2005 - 22:14
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Wed, 08 December 2004
Skąd: Warszawa





michals: naprawde malo napisales sensownego procz krytyki. Piszesz ze duzo ze wiesz ale jak dla mnie malo konkretow. Jak piszesz ze cos jest bezsensowne albo ze nie ma to szans to napisz dlaczego
Pozatym lepiej chyba dac rady zamiast wysmiac czyjes pomysly.


--------------------
Dzik zawsze pozdrawia.
- Clio stage 0.5 = 172->161->166(ET14.9)->184(ET?)->??(ET14.3)-> seria
- R5 blue, 2.0 16 - 160KM
- R5 black 1.4t mpi
- R5 red 1.4t
- R5 silver 1.4t
Zycie jest za krotkie zeby jezdzic dieslem
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 11:19