Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Audi R8 V8 czy BMW M4, Dylemat
WiesławPaleta
post Sun, 06 May 2018 - 18:40
Post #1


Rookie
Dołączył: Sun, 06 May 2018





Witam. Dyspunuję budżetem 230 tys zł na zakup auta marzeń. Do tej pory zawsze marzyłem o R8, jednak ze względu na budżet ograniczam się jedynie do V8. Znajomy jednak przewiózł mnie M4 i zakochałem się w tym samochodzie jeśli chodzi o osiągi (ten moment obrotowy!). Poniżej wypiszę wady i zalety obu samochodów jednak nie jestem w stanie podjąć decyzji ostatecznej... Być może ktoś z Was miał podobny dylemat lub rzuci inne spojrzenie na sprawe co pomoże mi pdojąć decyzje. Bardzo proszę o rzeczowe wypowiedzi.

Audi R8 V8

- starszy (2008,2009 rocznik)
- droższe utrzymanie (części, ubezpieczenie, spalanie)
- bardzo trudno sprzedawalny samochód
- gorsze osiągi

+ wygląd
+ dzwięk
+ samochód bezwypadkowy, z polskiego salonu
+ prawdopodobnie auto nie traci już na wartośći

BMW M4 F82

+ młodszy (rocznik 2014,2015)
+ tańsze utrzymanie
+ lepsze osiągi

- wygląd nie "urywa dupy"
- samochód z USA po szkodzie całkowitej (dobrze naprawiony, ale jednak...)
- auto będzie traciło na wartości (myślę, że za 3-4 lata cena auta z 220k spadnie do ~150k)

Jeśli chodzi o siedzenia z tyłu czy bagażnik nie mają dla mnie znaczenia bo jeżdzę głównie sam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 06 May 2018 - 18:40
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Tommo
post Sun, 06 May 2018 - 18:57
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Jeździłeś w ogóle R8?


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WiesławPaleta
post Sun, 06 May 2018 - 19:02
Post #3


Rookie
Dołączył: Sun, 06 May 2018





Tak, jeździłem. Ciesze się, że mogłem zaspokoić Twoją ciekawość, a teraz zgodnie z tym co napisałem wcześniej - BARDZO PROSZĘ O RZECZOWE WYPOWIEDZI
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rufios
post Sun, 06 May 2018 - 19:33
Post #4


Super User
Dołączył: Wed, 12 November 2008
Skąd: znad morza





A może Mercedes C63 AMG, ostatni wolnossący v8. Dźwięk mega. Prawdopodobnie mała utrata wartości.
Na C63 w nowej budzie W205, nieco zabraknie.

http://www.zeperfs.com/en/match4096-5334-1599-5839.htm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WiesławPaleta
post Sun, 06 May 2018 - 20:08
Post #5


Rookie
Dołączył: Sun, 06 May 2018





Dzięki ale jedynym "mega" w C63 amg w204 jest dźwięk. Samochód zewnątrz jak i wewnątrz mi się nie podoba. Gdybym szukał to i tak wolałbym jego odpowiednik w BMW czyli M3 e92. Jeśli chodzi o W205 to nie te pieniążki ale też niezbyt mi się podoba - jest zbyt grzeczne. Bardzo proszę Panowie o nie proponowanie innych aut typu nowy mustang itp, bo na prawdę ze wszystkich aut świata rozważam tylko te dwa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Sun, 06 May 2018 - 20:41
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Chcesz supercara z centralnym silnikiem to r8 jak kompromis na "co dzień" to m4 i tyle w temacie. Z małym ale, że r8 jest już stare i z r8 poza dźwiękiem i przyjemnym prowadzeniem w 2018r. nie idą osiągi... Większość hot hatch 300+ będzie szybsza, jeżeli to nie przeszkadza to r8 nie jest złe. Jeździłem tylko wersją z v10 z r-tronic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Sun, 06 May 2018 - 20:41
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(WiesławPaleta @ Sun, 06 May 2018 - 19:02) *
Tak, jeździłem. Ciesze się, że mogłem zaspokoić Twoją ciekawość, a teraz zgodnie z tym co napisałem wcześniej - BARDZO PROSZĘ O RZECZOWE WYPOWIEDZI

Spytałem dlatego bo z postu, który napisałeś, bezpośrednio to nie wynikało a przejażdżka na żywo jest w zasadzie kluczowa przy takich wyborach. Dlaczego? Bo takie auta kupuje się emocjami. Cała reszta, czyli suche fakty, są w zasadzie bez znaczenia. Liczą się Twoje subiektywne wrażenia a my i nasze opinie w tym przypadku są zbędne.
Po drugie nie wierzę, że gdyby WSZYSCY pisali, że wybór x jest najlepszy a Tobie bardziej leży samochód y to wybierzesz tego co podpowiada forum. Byłoby to nawet zabawne, sam przyznasz.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Sun, 06 May 2018 - 20:43
Post #8


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





Jak rozważasz auto z USA to czemu nie sprowadzić samemu? Wyjdzie napewno sporo taniej. Może by starczyło budżetu na 997 Turbo wtedy które jest dużo lepsze od powyższych


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rufios
post Sun, 06 May 2018 - 20:47
Post #9


Super User
Dołączył: Wed, 12 November 2008
Skąd: znad morza





Widzę, że decyzja podjęta, teraz tylko orzeł czy reszka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WiesławPaleta
post Sun, 06 May 2018 - 21:32
Post #10


Rookie
Dołączył: Sun, 06 May 2018





@Tommo Jeździłem R8 ale w wersji V10, do tego w R-tronicu, a teraz celuję w manuala, ze względu na dużą awaryjność r-tronica. Nie chodzi o to, aby forumowicze zadecydowali za mnie co wybrać. Natomiast tak jak napisałem na prawde jestem w kropce i od kilku dni nie mogę podjąć męskiej,ostateczniej decyzji dlatego poprosiłem o pomoc, bo może pojawi się jakiś argument, który do mnie przemówi i pomoże mi podjąć decyzje. Dla mnie jest to ogromna kwota i mimo, że mam świadomość, że nie wiążę się z nim na całe życie bo zawsze mogę auto sprzedać, to chciałbym podjąć dobrą decyzje, aby cieszyć się super samochodem, a nie żałować już na starcie.

@rwtnt Właśnie tego się boje - starości. Mimo, że auto nie wygląda staro i ma niewielki przebieg (50-60 tys km) to ryzyko, że niektóre podzespoły powoli zaczną się sypać ze względu na rocznik. A wtedy (wiem z doświadczenia) ciężko doprowadzić auto do 100% sprawności bo co się naprawi, to się popsuje. Odbiera to zdecydowanie radość z posiadania auta.

@BeeMiX Nie ściągnę, bo nigdy tego nie robiłem. Nie mam pojęcia jak to zrobić, nie wiem jak ściągnąć auto do polski itd. Poza tym tutaj już wiem jak auto jest naprawione, a z tego co wiem kupując auto na aukcji w USA kupuje się jakby nie było trochę w ciemno. Dochodzi również czasochłonność procesu, a chciałbym jeszcze w tym roku pojeździć autem smile.gif Jeśli chodzi o 997 turbo to oczywiście super samochód ale również stary (starszy niż R8) i z informacji jakie otrzymałem od swojego mechanika to bardzo drogi w utrzymaniu - obawiam się, że nie podołałbym w utrzymaniu takiej perełki w należytym stanie. Nie chodzi mi o to, żeby pracować tylko na auto i żeby osiwieć, a o to, żeby auto mnie cieszyło smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sun, 06 May 2018 - 21:42
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





heh... nie wierzyłem że to napiszę
z tej dwójki ..... bierz BMW

dlaczego ?
w tych autach chodzi też o kulturę serwisową
audi zjada kosztami a ma gorsze osiągi..... chcesz "mieć pomnik" czy "frajdę z jazdy" ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Sun, 06 May 2018 - 21:50
Post #12


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





CYTAT(WiesławPaleta @ Sun, 06 May 2018 - 21:32) *
@BeeMiX Nie ściągnę, bo nigdy tego nie robiłem. Nie mam pojęcia jak to zrobić, nie wiem jak ściągnąć auto do polski itd. Poza tym tutaj już wiem jak auto jest naprawione, a z tego co wiem kupując auto na aukcji w USA kupuje się jakby nie było trochę w ciemno. Dochodzi również czasochłonność procesu, a chciałbym jeszcze w tym roku pojeździć autem smile.gif Jeśli chodzi o 997 turbo to oczywiście super samochód ale również stary (starszy niż R8) i z informacji jakie otrzymałem od swojego mechanika to bardzo drogi w utrzymaniu - obawiam się, że nie podołałbym w utrzymaniu takiej perełki w należytym stanie. Nie chodzi mi o to, żeby pracować tylko na auto i żeby osiwieć, a o to, żeby auto mnie cieszyło smile.gif


Temat ściągniecia auta jest prostszy niż się może wydawać. Czasochłonny fakt, a ryzyko zawsze jest, ale kupując auto za często połowę wartości jest czym ryzykować smile.gif

Nie uważam 997 za technologicznie starszę od R8. Ma naleciałości z 996 ale tak samo R8 ma z pierwszego Gallardo.

Jesli 997TT nie ma ceramiki to ciężko mi wyobrazić sobie co miało by być droższe od M4 czy R8. Wydaje mi się wręcz mniej problematyczne, jedno z ostatnich fajnych aut które nie wymagają specjalistycznego zaplecza i wiedzy by je serwisować. Miałem kontakt tylko z kilkoma R8 ale 997TT przewijały się dziesiątki i moim zdaniem to auto nie ma słabych stron. Oprócz archaicznego lecz prostego automatu.


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Sun, 06 May 2018 - 22:13
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Nie wierzę, że to napiszę, ale M2 wink.gif Tylko, że w manualu. Będziesz mieć zalety M4 (duży moment z dołu i tylną kanapę), Audi R8 (fajny manual), a przy tym spokojnie ogarniesz coś świeżego, niewalonego. No i spora frajda z jazdy jest. Choć ten fotel...

Oczywiście poleciłbym zupełnie inny model, ale ... się powstrzymam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Sun, 06 May 2018 - 23:06
Post #14


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





Myślę, że zależy do czego to auto - na codzień czy na weekend itd.
M4 jedzie grubo jak na dane na papierze, R8 nie jeździłem, ale wiedząć jaki tam siedzi silnik to to jedzie górą.
Z tych dwóch M4 wziąłbym na codzień - jedzie z dołu, węższe, mniej się rzuca w oczy, a R8 manuala na niedzielę - można zakręcić i posłuchać fajnego brzmienia, bo jednak M4 brzmi tragicznie i m.in. z tego względu nie osobiście nie kupiłbym tego auta i nie wiem czy wydech coś tu zmieni.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mha
post Mon, 07 May 2018 - 11:34
Post #15


Super User
Dołączył: Thu, 14 December 2006
Skąd: z kosmosu





Cayman GTS
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bugalon
post Mon, 07 May 2018 - 13:07
Post #16


Super User
Dołączył: Mon, 29 March 2010





Przynajmniej kilka razy zauwazylem ze w tym temacie martwiłeś się kosztami utrzymania. Jeśli kładziesz na to znaczny nacisk, to nie zastanawiaj się tylko kupuj M4. Jedyna przewaga jaką będziesz miał w R8 to wygląd i dzwięk. Faktycznie to auto robi szał i przykuwa spojrzenie (nawet jak ma już 10 lat na karku). Mimo wszystko jest to jednak samochód niepraktyczny w codziennym uzytkowaniu i ciężko myśleć o jego ewentualnym tuningu.

Reasumując - jeśli zależy Ci na osiągach i kosztach utrzymania bardziej niż na lansie to bierz M4, jeśli zależy Ci na tym żeby przykuwać spojrzenia "grać" 8 garnkami to bierz R8.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Mon, 07 May 2018 - 14:36
Post #17


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Bierz R8. Nieracjonalne, ale to auto marzeń - a takie auto nie musi być racjonalne.


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Mon, 07 May 2018 - 19:19
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(kompot @ Sun, 06 May 2018 - 23:06) *
nie wiem czy wydech coś tu zmieni.

Nie zmieni sad.gif Przebadane sad.gif

Masakra dla mnie....o ile zajebiście mi się bryła M4 podoba, o tyle dźwięk wywołuje łzy, że nie ma następcy po E46 czy E92.

Co oni zjebali to nie mam pojęcia....nawet M2 ładnie pracuje, ale ono ma identyczny dźwięk jak moje F10 czyli motor N55 na wydechach. M4 niby na tej samej bazie a jednak nie to samo sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Mon, 07 May 2018 - 20:08
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





No M3 e92 to poezja w kwestii brzmienia. Nie dość, że seria już fajnie pomrukuje, to jeszcze ile opcji zmiany i poprawy tego dźwięku. Na jakim wydechu miałeś e92 ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Mon, 07 May 2018 - 20:42
Post #20


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





To znaczy, mi też się wydaje, że się nie da, ale nie sprawdzałem, więc zastosowałem zasadę domniemanej niewinności wink.gif


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 01:09