Shoutbox 0 nowych PW 


19 Stron V  « < 15 16 17 18 19 >  
Reply to this topicStart new topic
> Kilka TDI na GTB2260vk oraz GTB1756VK, Jako ciekawostka
Synek
post Thu, 24 Mar 2016 - 22:21
Post #321


Super User
Dołączył: Tue, 14 July 2015





Moje turbiny leża i dwa lata i nic nie ma prawa się stać z nimi.
Także nie koniecznie twoja jest do regeneracji.
Daj ją do sprawdzenia na wszelki wypadek i tyle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 24 Mar 2016 - 22:21
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
powerdance
post Fri, 25 Mar 2016 - 21:24
Post #322


Rookie
Dołączył: Fri, 25 March 2016





Witam. Mam takie pytanie, czy można przełożyć całą geometrię z jednej turbiny do drugiej? Zaczęła mi się przycinać geometria w gtb1756vk, było czyszczenie, a mechanik tak mi załatwił turbo, że teraz totalnie nie wstaje. Mam drugie uszkodzone, czy można z tych dwóch zmiksować jedno, które będzie śmigać?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DSTurbo
post Sat, 26 Mar 2016 - 09:01
Post #323


Super User
Dołączył: Fri, 03 April 2015





Będzie, zwroć uwage jak wygląda powierzchnia pod łopatkami z zmiennej i same łopatki. Jak dupiato będzie wstawało, reszte sobie na aucie zrobisz.


--------------------
Turbosprężarki. Serwis, sprzedaż, skup.
Oleje Millers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
powerdance
post Sat, 26 Mar 2016 - 16:27
Post #324


Rookie
Dołączył: Fri, 25 March 2016





Dzięki za odpowiedź. Problem wyglądał tak, że turbo przeladowywalo grubo ponad 2b. Mechanik rozebrał i podpilował lopatki, bo stwierdził, że geometria się zacina. Po tym zabiegu sporo się poprawilo, ale nadal występowało przeladowanie. Wiec podpilowal po raz kolejny i turbo totalnie przestało wstawac, do 2500 obr. nic się nie dzieje, a ponadto nadal trochę przeladowuje. Twierdzi, że nadal jest zacięta. Zalatwilem drugie turbo z uszkodzonym wirnikiem i chciałbym naprawić moje. A co z ta powierzchnia pod lopatkami? Jeśli jest wyeksploatowana to nie przeszczepie tego z drugiej? I druga sprawa czy po przerzuceniu geometrii trzeba ustawiać to wszystko jakoś od nowa żeby wstawał jak trzeba?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DSTurbo
post Sat, 26 Mar 2016 - 17:06
Post #325


Super User
Dołączył: Fri, 03 April 2015





Geometrii sie nie podpiłowuje, tylko delikatnie papierem wodnym powierzchnie styku. zeszlifowanie 0.15 mm spowoduje już inne ładowanie. Odłącz gruche od cięgna z obudowy łożyskowań i sprawdź, czy lekko chodzi w całym zakresie. Ta Twoja zmianna sie nadaje na półke... Możesz przełożyć bez problemu zderzak ograniczający zmienną i tak jest w obudowie łożyskowań (w obudowie jest pin ustalający względem obudowy turbiny, także da sie to w jeden sposób włożyć. Sprawdź sobie dodatkowo gruszke, czy sie nie przycina, n75 (może sie zawieszac i powodować przeładowanie pod obciążeniem 3,4,5 bieg na płenym bucie).
edit
Co do tej powierzchni, nie pamiętam jak jest w tej, ale w niektórych turbinach jest tam demontowalna płytka. Nie sądze, żeby Tobie to szlifował, pewnie łopatki ze zmiennej na szlifierce zjechał.


--------------------
Turbosprężarki. Serwis, sprzedaż, skup.
Oleje Millers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
powerdance
post Sat, 26 Mar 2016 - 17:15
Post #326


Rookie
Dołączył: Fri, 25 March 2016





Dziękuję za odpowiedź smile.gif n75 raczej wykluczam, bo na każdym biegu jest tak samo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jabcok20
post Sat, 26 Mar 2016 - 17:47
Post #327


Forum Killer
Dołączył: Tue, 02 June 2009
Skąd: Lębork





Miałem przypadki że turbo przałodowywało na cieply silniku. Jakby bierznia kierownic ( bo tak to się fachowo nazywajsa te "łopatki" ) wyginała się i zacinało geometrie. Może to chciał poprawić... Wyjąłem rozebrałem wyczyściłem zakładam jeden przejazd i but a tu geo stoi... coś mechanicznie blokowało, poszła do regeneracji.


--------------------
Mercedes W201 M104
Go to the top of the page
 
+Quote Post
powerdance
post Sun, 27 Mar 2016 - 17:44
Post #328


Rookie
Dołączył: Fri, 25 March 2016





No właśnie mniej więcej tak to wygląda. Mam nadzieję, że jak przełożę geo z drugiej to będzie śmigać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DudsON
post Wed, 06 Apr 2016 - 23:46
Post #329


Rookie
Dołączył: Sat, 27 September 2014





może mi ktoś powiedzieć czy duża jest różnica między gtb2260vzk, a gtb2260vklr? Na razie jest plan na około 250KM w ASZ, w przyszłym roku może wpadną firadki. Raczej nie planuję więcej niż 280KM.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zgredd
post Thu, 07 Apr 2016 - 00:44
Post #330


Frequent User
Dołączył: Sun, 04 March 2012
Skąd: Oborniki Śląskie





Chłodzenie turiny inna flansza do wykonania. Plan na AL na 250km pokaż wykres oraz logi bo chyba już nie ma takich zdrowych seryjnych PD.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DSTurbo
post Thu, 07 Apr 2016 - 09:17
Post #331


Super User
Dołączył: Fri, 03 April 2015





+ różnica w łożyskowaniu


--------------------
Turbosprężarki. Serwis, sprzedaż, skup.
Oleje Millers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DudsON
post Thu, 07 Apr 2016 - 23:20
Post #332


Rookie
Dołączył: Sat, 27 September 2014





Zgredd, na gtb1756vk mam 220/475 i to płasko przy doładowaniu max 1,8b w peaku, więc wnioskuję, że wtryski mam zdrowe (żeby nie było, auto hamowałem na hamowni drogowej i na obiążeniówce i jeszcze K-Powerem), motor oryginalny przebieg 220000, wykres jak odnajdę na kompie to wrzucę, bo teraz nie widzę. Sam tuner był w szoku, jeśli chodzi o wynik, a jak pojechałem na inną hamownię to pan potwierdził, że muszę mieć zdrowe pompki. A co do różnicy to bardziej chodziło mi o to czy warto dopłacać do VKLR i czy jest różnica we wstawaniu między tymi turbinkami. No i jeszcze jedna sprawa czy da radę zachować podobny dół jak mam na gtb17. Generalnie brałbym VKLR, ale jest troszkę różnica w cenie, dlatego się zastanawiam. Mam do kupienia VZK za 600 zł, a VKLR poniżej 1000 chyba nieosiągalny. Z drugiej strony nie jest to ogromna różnica i jeśli miałaby być przepaść to wolę dopłacić, ale nie wiem czy różnica jest na tyle duża.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zgredd
post Fri, 08 Apr 2016 - 00:06
Post #333


Frequent User
Dołączył: Sun, 04 March 2012
Skąd: Oborniki Śląskie





Ja mam na jakieś śmieszniej hamowani 217km 400nm płasko z nieszczelnym fmic co na doładowaniu 1,7 w piku max 1,9 pokazało taki wynik. Nie tędy droga, czasy wtrysku lajtowe motor z anglika nie miał nawet 200 tys. Przekładałem dużo silników i niestety pompki sobie nie równe. Wiec nie ma co grzebać w turbinach jeśli pompki zostaną seryjne. Bipy i korekcje wzorowe zresztą wszystko da się w sofcie ukryć, mówię jak u mnie było. Ale życzę i czekam na te 250+ km ale nie z wykresu Kpowera i dynometa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tominator
post Fri, 08 Apr 2016 - 00:22
Post #334


Forum Killer
Dołączył: Wed, 04 October 2006
Skąd: Wrocław





Jezdzilem na gtb2260vk i teraz zakladam gtb2060vklr, zobacze jaka jest roznica i dam znac


--------------------
Systemy hamulcowe Big Brake Kit Brembo do każdego auta BagCorp
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DudsON
post Fri, 08 Apr 2016 - 14:12
Post #335


Rookie
Dołączył: Sat, 27 September 2014





Zgredd, pompki zmienię, ale też nie od razu smile.gif pochwalę się jak wszystko zrobię.

Tominator, to czekam na jakieś info smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
powerdance
post Sun, 24 Apr 2016 - 10:33
Post #336


Rookie
Dołączył: Fri, 25 March 2016





Czy odpowie mi ktoś na pytanie, czy gtb1756vk różnią się między sobą w zależności od numerów? Wymieniłem geometrię w mojej przekładając ją z turbiny o innym numerze. Turbo już nie przeładowuje, ale w ogóle nie wstaje sad.gif(( Tutaj nawet mam loga: http://vaglog.pl/log_258680.html

Dodam, że mechanik bawił się gruszką i ogranicznikiem przed wymianą geometrii, bo myślał, że regulacja pomoże odratować starą. Teraz po włożeniu nowej geometrii próbował ustawić i nie ma żadnego efektu sad.gif Myślicie, że po prostu nie potrafi jej ustawić czy coś jest nie halo? Tak czy siak turbinę wyciągnąłem (po raz piąty) i odsyłam do gościa, który mi ją przerabiał, może on ją odpowiednio ustawi, ale powoli zaczyna brakować mi sił sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szymon70
post Sun, 24 Apr 2016 - 14:07
Post #337


Rookie
Dołączył: Fri, 22 April 2016





Przepraszam za mały OT ale zapytam tutaj: czy przerobione na podciśnienie turbosprężarki GTB1756VK oferowane przez pana Bogdana z Mielca z firmy trans-turbo coś się poprawiły czy dalej ta przeróbka ma dużo błędów o których była mowa kilka stron wstecz?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stefano189
post Fri, 29 Apr 2016 - 08:09
Post #338


User
Dołączył: Mon, 30 April 2012
Skąd: Śląsk





weź od fiodora i nie kombinuj z żadnymi turbo Bogdanami. Może trochę inna kasa, ale jak turbo przychodzi w paczce od Fidora, to idzie je założyć na auto w godzinkę, bez żadnego rzeźbienia..... A kupisz turbo po taniości, to spędzisz 8 dni pod maską biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bolus1
post Wed, 11 May 2016 - 12:43
Post #339


Super User
Dołączył: Sun, 15 June 2014





CYTAT(stefano189 @ Fri, 29 Apr 2016 - 08:09) *
weź od fiodora i nie kombinuj z żadnymi turbo Bogdanami. Może trochę inna kasa, ale jak turbo przychodzi w paczce od Fidora, to idzie je założyć na auto w godzinkę, bez żadnego rzeźbienia..... A kupisz turbo po taniości, to spędzisz 8 dni pod maską biggrin.gif


+1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rafal87
post Mon, 23 May 2016 - 23:58
Post #340


Rookie
Dołączył: Thu, 06 November 2014





Koledzy jakie jest bezpieczne doladowanie dla GTB2060VZK w 2.0TDI 16V BKD obecnie mam 239KM/447NM zastanawiam sie czy to juz max dla bezawaryjnego poruszania sie autem czy mozna jeszcze cos dolozyc. Nie pamietam jaki boost ustawil tuner, podlaczajac sie pod OBDII mozna to sprawdzic? konieczne sa logi dynamiczne?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

19 Stron V  « < 15 16 17 18 19 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 12:45