Shoutbox 0 nowych PW 


7 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Wóz na co dzień i do niedzielnego upalania, Clio 2 Sport
Kuchar GSi
post Wed, 02 Oct 2013 - 21:58
Post #1


Rookie
Dołączył: Wed, 03 June 2009
Skąd: Warszawa Grochów





Witam. Jestem coraz bliżej zakupu jakiegoś hothatch'a i od dawna myślę już nad clio 2 sportem poliftem. Czy mogłyby się wypowiedzieć osoby, które jeżdżą, bądź jeździły takim cackiem,.. Czy jest coś co się notorycznie w nich psuje, czy ogólnie się psują i na co zwracać uwagę przy zakupie.
Auto będzie jeździło co dzień do pracy, a raz na jakiś czas może jakieś torowe upalanie wink.gif

Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję.

Ps. Oczywiście silnik bez żadnych podtlenków gazowych czy tym podobnych tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 02 Oct 2013 - 21:58
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Performante
post Thu, 03 Oct 2013 - 11:14
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Fri, 18 February 2005
Skąd: Południe





To było już ladnych pare lat temu, ale z wad moim zdaniem:
- wariator zmiennych faz rozrządu - teoretycznie do wymiany z rozrządem (ok 700zł) ja musiałem wymieniać dwa razy szybciej
- niektóre części wyłącznie ASO (np. poduszka pod skrzynię)
- psujące się duperele (np. podnośnik szyby, rączka otwierania foteli, zwarcie tylnych świateł, przepalające się diody 3stopu), ale do ogarnięcia w tanich pieniądzach
- problem z wyskakującą półosią (dotyczy to modelu 172), podobno jest jakiś patent na to, wtedy jeszcze nie znany, więc wymieniłem skrzynie, na tą z modelu 182.
- szybko zużywa się kierownica

+ stosunkowo dobre osiągi przy śmiesznym spalaniu (średnia z komputera - jazda wyłącznie po mieście 8.5 litra!!, emeryt mode na trasie - 6.5, przelotowo 1.60zł - 8.2, dużo butowania i znęcania się - średnia 11)
+ fajne zawszenie (nowe amory po 300zł/szt serwis)
+ dobre wyposażenie, ale średnie wykonanie, po 2 latach jazdy na sportowym zawiasie slychać było plastiki
+ dobre hamulce
+ bezawaryjny silnik, przy tym nie zużywał w ogóle oleju


Teraz w świecie Anglików na allegro, wszystko idzie ogarnąć w tani sposób. Kiedyś była jedna strona i to z samą blacharką. Jak padła mi skrzynia, to musiałem ściagać z UK. Dużo części pasuje od zwykłego modelu, więc do kupienia za drobne.

172 po lifcie ma dwie sondy lambda, elektroniczna przepustnice i ztcp jest problem z odłączeniem ABS.
Warto zainwestować w komputer z Renault Sport oraz kompletny wydech.


--------------------
911 992 4S
M5 F90 800KM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
designer
post Thu, 03 Oct 2013 - 13:52
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 February 2010





Jeżdżę dokładnie takim cudem. U mnie nie występują w/w problemy, ale może to dlatego że mam tylko 73 tys przelotu. Jedyny problem u mnie ( i wielu innych z tego co czytałem ) to wyciek ze skrzyni biegów. Generalnie sobie delikatnie kapie, do wymiany jakiś tam simmering za 20 zł z ASO ale do tego trzeba podobno zwalać skrzynię, więc ja profilaktycznie uzupełniam olej co jakiś czas i to wsio.

Auto dzielnie znosi niedzielne pojeźdżawki, tylko do zmiany od razu zawias i hamulce bo seria średnio daje radę, na miasto ok ale na rajdy słabo. A i ja mam końcowy tłumik Supersprinta więc brzmi fajnie wink.gif Ogólnie stosunek ceny zakupu/eksploatacji do frajdy z jazdy na duży plus.


--------------------
M57N xd
JZDA
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Performante
post Thu, 03 Oct 2013 - 16:18
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Fri, 18 February 2005
Skąd: Południe





CYTAT(dizajner @ Thu, 03 Oct 2013 - 13:52) *
Jeżdżę dokładnie takim cudem. U mnie nie występują w/w problemy, ale może to dlatego że mam tylko 73 tys przelotu. Jedyny problem u mnie ( i wielu innych z tego co czytałem ) to wyciek ze skrzyni biegów. Generalnie sobie delikatnie kapie, do wymiany jakiś tam simmering za 20 zł z ASO ale do tego trzeba podobno zwalać skrzynię, więc ja profilaktycznie uzupełniam olej co jakiś czas i to wsio.

Auto dzielnie znosi niedzielne pojeźdżawki, tylko do zmiany od razu zawias i hamulce bo seria średnio daje radę, na miasto ok ale na rajdy słabo. A i ja mam końcowy tłumik Supersprinta więc brzmi fajnie wink.gif Ogólnie stosunek ceny zakupu/eksploatacji do frajdy z jazdy na duży plus.


A ile masz ten samochód i ile pokonałeś nim km? Bo to zależy od tego, oraz od przeznaczenia - to było 4 letnie auto.

Ja miałem ukl. wydechowy ELIA, zawieszenie APEX, kola 17 i 16 Ultraleggera.


--------------------
911 992 4S
M5 F90 800KM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kuchar GSi
post Thu, 03 Oct 2013 - 17:13
Post #5


Rookie
Dołączył: Wed, 03 June 2009
Skąd: Warszawa Grochów





Jeśli chodzi o wydech, to myślę że nowy kompletny przelot wjedzie po dwóch miesiącach od zakupu, więc nie ma problemu wink.gif hamulce... hm.. smile.gif a od czego się wkłada coś lepszego?? Zawias, myślę, że duże pieniądze to też nie będą tongue.gif

Co znaczy "warto zainwestować w kompa z Renault Sporta"? wink.gif
I co to jest to ztcp?

I mam jeszcze jedno podstawowe pytanie! Jak wygląda sprawa blachy w tym aucie, poza przednimi błotnikami tongue.gif
Mam niby przedlifta (1.4 biggrin.gif) i nie jest kolorowo tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jagus
post Thu, 03 Oct 2013 - 17:19
Post #6


Super User
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: pomorze





ztcp - z tego co pamietam


--------------------
najwazniejsze aby nasze dzieci mialy bogatych rodzicow
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kuchar GSi
post Thu, 03 Oct 2013 - 17:22
Post #7


Rookie
Dołączył: Wed, 03 June 2009
Skąd: Warszawa Grochów





hahaha biggrin.gif ale skwasiłem biggrin.gif dzięki za wyjaśnienie kolego wink.gif

No dobrze, a np wyciągając bezpiecznik od abs-u??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
torek
post Thu, 03 Oct 2013 - 17:43
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 November 2011
Skąd: Wawa





jeśli chodzi o blachę to kwestia historii auta, jeśli nie bity to nie powinno być większych problemów, aczkolwiek nie zapominajmy że model o którym mówisz ma średnio 11-12 lat więc nie ma co liczyć że będzie super hiper... nie wiem jak w clio, ale w megane I phII podwozie było ocynkowane.. więc nie ma tragedii. Mój classic nie by nigdy bity i jest w miarę ok.. nadkola minimalnie łapie korozja, ale to przez mój błąd z doborem alu kiedyś tam, co poskutkowało obtarciem lakieru.


--------------------
Renault Megane 1.8 16V Turbo - było
Mazda 6 MPS - był -Best ET 13:45 Ryki 2015
Mazda 6Speed - jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
the.wolf
post Thu, 03 Oct 2013 - 17:49
Post #9


EJ205 USER
Dołączył: Sat, 21 June 2003
Skąd: WuWuA-WaWeR





samochod praktycznie bezawaryjny. Znosi dzielnie tory i kjsy.
Z dlubania to warto zrobic program, wydech i kolektor dolotowy z wersji 182km. Jesli masz w planie okazjonalne upalanki na "torach" to Koni sport i eibach zdadzą egzamin.

cześci tanie jak barszcz wiec nie ma dramatu jak trzeba cos wymienić.


--------------------
W205 OM654 Daily
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kuchar GSi
post Thu, 03 Oct 2013 - 18:12
Post #10


Rookie
Dołączył: Wed, 03 June 2009
Skąd: Warszawa Grochów





Wydech z kolektorem, czy nie ma sensu ?? Tam w serii jest w ogóle wydechowiec rurowy, czy jakaś pipka??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
torek
post Thu, 03 Oct 2013 - 18:16
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 November 2011
Skąd: Wawa





wydech poza kolektorem, bo ten nie jest zły, a dolotowy dlatego, że od wersji 182 ma większe kanały


--------------------
Renault Megane 1.8 16V Turbo - było
Mazda 6 MPS - był -Best ET 13:45 Ryki 2015
Mazda 6Speed - jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kuchar GSi
post Thu, 03 Oct 2013 - 22:16
Post #12


Rookie
Dołączył: Wed, 03 June 2009
Skąd: Warszawa Grochów





dzięki, to istotne wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
the.wolf
post Fri, 04 Oct 2013 - 12:53
Post #13


EJ205 USER
Dołączył: Sat, 21 June 2003
Skąd: WuWuA-WaWeR





jak bardzo chcesz to mozez tez zamontwac kolektor wydechowy od wersji 182 (4-2-1), ale praktycznie nie czuc roznicy.


--------------------
W205 OM654 Daily
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kuchar GSi
post Fri, 04 Oct 2013 - 18:14
Post #14


Rookie
Dołączył: Wed, 03 June 2009
Skąd: Warszawa Grochów





Nie no to nie ma chyba sensu tongue.gif

A co jest z tym abs-em?? Jego naprawdę nie da się wyłączyć??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Performante
post Fri, 04 Oct 2013 - 19:20
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Fri, 18 February 2005
Skąd: Południe





CYTAT(Kuchar GSi @ Thu, 03 Oct 2013 - 17:13) *
Jeśli chodzi o wydech, to myślę że nowy kompletny przelot wjedzie po dwóch miesiącach od zakupu, więc nie ma problemu wink.gif hamulce... hm.. smile.gif a od czego się wkłada coś lepszego?? Zawias, myślę, że duże pieniądze to też nie będą tongue.gif

Co znaczy "warto zainwestować w kompa z Renault Sporta"? wink.gif
I co to jest to ztcp?

I mam jeszcze jedno podstawowe pytanie! Jak wygląda sprawa blachy w tym aucie, poza przednimi błotnikami tongue.gif
Mam niby przedlifta (1.4 biggrin.gif) i nie jest kolorowo tongue.gif

Karoseria jest identyczna jak w normalnym Clio. Ktoś kiedyś siał mity, że jest inaczej, ale ja osobiście totalnie w to wątpię.

Komputer z Renault Sport ma przesuniętą odcinkę (pod 7800) i daje przyrosty. Niestety szczegółów już nie pamiętam (pod jaki to dokładnie był setup) bo to było pare lat temu. z Ciekawostek 1 i 2 maja odcinke na 7250, pozostałe biegi (chyba) 6800.

Wiem, że dobre przyrosty dawał wałek N grupowy, chyba chodziło o wydechowy, trzeba poszukać. Wydech to naprawdę restrykcyjna rzecz, podobno na serii auta wychodziły w okolicy 164 koni. Aaa... i polecam w dolot BMC CDA.

Co do hamulcy, ja osobiscie nie miałem żadnych zastrzeżeń, najpierw były oryginały, później ATE i każdy był zaskoczony ich ostrością, ale na torze pewnie wszystko wygląda inaczej.

co do ABS to w ph1 było to bez problemu, bezpiecznik out i problem z głowy, w ph2 był chyba jakiś cyrk z trybem serwisowym, ale nie pamiętam. ZTCP stosowano trik z odłączeniem jednego z czujników przy kole.

PS. Byla tez wersja Ragnotti (ph2), która nie miała skóry, xenonów, klimatyzacji, tylnej wycieraczki i miała inny spoiler oraz koła. Była lżejsza o pare kg, lecz niestety często używana jako testówka.


--------------------
911 992 4S
M5 F90 800KM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
designer
post Fri, 04 Oct 2013 - 21:45
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 February 2010





Nie trzeba kupować kompa Renault rolleyes.gif Na forum klubclio jest niejaki GeKo który ogarnia za pare złoty soft do auta. Ja mam u siebie podniesione wolne obroty na 900, odcinke na 7800, launch control, shiftlight itp. Dodatkowo kolektor ssący z wersji 182ps i jest milo wink.gif

Co do hamulców to na miasto są aż za dobre, naprawde zyleta, ale na torze po kilku ostrych przejazdach pod rząd niestety puchna i sie gotują mellow.gif


--------------------
M57N xd
JZDA
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kuchar GSi
post Sat, 05 Oct 2013 - 09:01
Post #17


Rookie
Dołączył: Wed, 03 June 2009
Skąd: Warszawa Grochów





Wersja Ragnotti odpada - wciąż będzie to auto na co dzień! tongue.gif Myślę, że mimo wszystko, te seryjne heble dadzą radę. Samochód jednak większą ilość czasu spędzi na ulicach miasta, więc wkładanie większych i droższych hamulców, chyba mija się z celem smile.gif chociaż może się mylę biggrin.gif a od czego i jaką średnicę wkłada się żeby były wydajniejsze?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Siadly
post Sat, 05 Oct 2013 - 09:19
Post #18


User
Dołączył: Mon, 27 December 2010





CYTAT(F16 i.e. @ Fri, 04 Oct 2013 - 19:20) *
co do ABS to w ph1 było to bez problemu, bezpiecznik out i problem z głowy, w ph2 był chyba jakiś cyrk z trybem serwisowym, ale nie pamiętam. ZTCP stosowano trik z odłączeniem jednego z czujników przy kole.


W ph1 trzeba odpiąć czujniki ABS, bo przy wyjęciu bezpiecznika rozkład siły hamowania jest 50:50. Przy odpięciu czujnika 70:30, więc jest OK. W ph2 już jest problem, bo prędkościomierz bierze dane z czujników ABS no i nie można sobie tego wypiąć tak o.


--------------------
-------------------------------------------------
Małe miejskie autko z Francji...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
the.wolf
post Sat, 05 Oct 2013 - 09:31
Post #19


EJ205 USER
Dołączył: Sat, 21 June 2003
Skąd: WuWuA-WaWeR





seryjna wielkość hamulca pozwala na pokonanie TP praktycznie seryjnym clio w czasie 1:54, także wystarczy dobry klocek i tarcza i nie musisz ruszać hebla.


--------------------
W205 OM654 Daily
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kuchar GSi
post Sat, 05 Oct 2013 - 11:48
Post #20


Rookie
Dołączył: Wed, 03 June 2009
Skąd: Warszawa Grochów





No i spoko smile.gif szkoda tylko, że z tym abs-em jest taki problem.. Jednak wolę jeździć bez tego. Szczególnie zimą tongue.gif nie wiem czy to tylko moje głupie odczucie, ale jak miałem astrę gsi, to bez abs-u skuteczniej hamowała na śniegu niż z podpiętym..
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 14:27