Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Poprawa osiągów Civica
OmarV
post Thu, 28 Dec 2023 - 15:33
Post #1


Rookie
Dołączył: Thu, 28 December 2023





Cześć, kończę swój aktualny projekt jakim jest Civic VII 1.6 benzyna D16V1, otóż wykonałem konserwację, serwis silnika, wygłuszenie nadkoli, drzwi oraz komory silnika, audio poprawione oraz radio zmienione, tydzień temu założone LPG. Ogólnie efekt świetny, ale po wykonaniu tych działań i dorzuceniu ok 100kg balastu auto ledwo się toczy w porównaniu do tego co było wcześniej. Raczej chwilę nim pojeżdżę i nie będę go zmieniał w najbliższym czasie póki nie znajdę Type S w dobrym stanie i chciałbym jakoś poprawić osiągi w tym Civicu.

Poprzednio miałem V i dwie VI generacje, tam wystarczyło zmienić dolot, wydech i już auto było dużo mocniejsze, ale w tym nie wiem za co się zabrać w pierwszej kolejności a szczególnie jeśli o chodzi kolektor bo w tym przypadku jest z plastiku i brak zamienników nawet wersja 125km ma ten sam kolektor dolotowy, myślałem zrobić układ dolotowy z nierdzewki lub chociaż gumowych prostych rur a nie karbowanych oryginałów + wrzucić może stożek zamiast wkładki oryginalnej i zimny dolot + powiększyć przepustnicę. Oprócz tego zastanawiam się jak rozwiązać sytuację z wydechem bo nie chciałbym aby po wrzuceniu przelotu oraz kolektora sportowego samochód osłabł na niższych zakresach obrotów. Kiedyś gdzieś miałem jeszcze kompresor Eaton, który został mi z poprzedniej Hondy, ale nie chce mi się za bardzo bawić w takie przeróbki bo jest stosunkowo mniej miejsca pod maską aby go upchać a z klimy bym nie chciał rezygnować jak to miało miejsce w poprzedniej Hondzie.

Pozdrawiam i liczę na jakieś wskazówki jak rozwiązać ten temat z tym autem z tego co wiem to niektórzy robią porównywalne osiągi do Type S czyli 160km, ale ingerują już w tłoki, wałki rozrządu itp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 28 Dec 2023 - 15:33
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
done4
post Thu, 28 Dec 2023 - 22:10
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





Tego silnika się nie modzi , nie ma gratów, nie da się wystroić (p28,hondata).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grzesiek84
post Fri, 29 Dec 2023 - 14:59
Post #3


Frequent User
Dołączył: Wed, 06 February 2013
Skąd: Namysłów





Jedyne co tu można zaradzić pozostając przy tej generacji to sprzedać to co masz, dołożyć i kupić type-r.


--------------------
Crx Ballade Zc1&Bmw E36 328,Bmw E46 330i.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Fri, 29 Dec 2023 - 17:36
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





Albo jeśli ma być ekonomicznie i w miarę się odpychać to Civic 8gen z 2.2 i-CDTi+program.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OmarV
post Thu, 04 Jan 2024 - 17:52
Post #5


Rookie
Dołączył: Thu, 28 December 2023





Myślałem nad 2.2 Dieslem, ale ze względu na aktualne trendy usuwania diesli z obiegu to zrezygnowałem na rzecz benzyniaka. Trochę szkoda, że nie da się nic ciekawego zrobić z tym silnikiem bo jako tako był on dość żwawy jako golas, ale teraz jednak po przyzwyczajeniu się do poprzednich osiągów jest trochę słabo zważając na to że mu trochę wagi przybyło.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Fri, 05 Jan 2024 - 15:06
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Powinien Ci styknąć R18 silniczek, w manualu to coś śmiga nawet. wink.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 22:28